Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

nika.r
15. nov 2009

ahojte.

ja len k chodeniu - pepies, absolútne sa neboj a nenechaj strašiť nikým, že malý Ti nechodí. vieš koľko som sa ja napočúvala? Môjho malého celá rodinka chcela dávať čo najskôr sedieť, potom sa každý pýtal, či už nechodí. Zo začiatku som bola nervózna aj ja, lebo všetko máme posunuté. Potom som pochopila, že moje dieťatko je šikovné v iných veciach a jednoducho má svoje tempo. Najviac som riešaila pretáčanie, potom som prestala pozerať do tabuliek a začala som pozerať na to, čo všetko moje dieťatko už vie. Nie na to, čo nevie. Loziť začal ako 10 mesačný a chodiť začal na 15,5 mesiacov. myslím sám chodiť. Moja rodina (okrem manžela a sestry) to dávala za vinu aj mne...vraj preto, lebo som ho nedávala do chodáka a nevodila za ruky..tak ako sa to mal chúďatko naučiť? Moji rodičia ho dokonca schválne púšťali a on sa aj párkrát rozplakal, lebo sa zľakol. keď som toto videla... Preto ja svoje dieťa ani nikomu nechcem dávať strážiť, lebo mám zlé skúsenosti s tým, čo s nim robia.

My sme chodili aj na neurológiu a mali sme skvelú pani doktorku, ktorá mi stále prízvukovala,že každé dieťatko je iné a tabuľky sú len nápomocné a boli urobené na základe priemeru. A tiež mi stále hovorila, že pokiaľ je dieťatko spokojné a vidno, že napreduje, netreba sa báť. Napredovanie neznamená len hrubá motorika. Chodenie sme už veľmi neriešili, ale naposledy, keď sme u nej boli, prízvukovala mi aj to, že všetko treba nechať na dieťa - ono vie, kedy nájde odvahu a silu, aby sa pustilo samo do sveta po vlastných. Sú proste detičky, ktoré sú opatrnejšie a bojazlivejšie a netreba ich nútiť do niečoho, na čo sa necítia. Veď aj my dospelí sme rôzni. Ak by malému niečo bolo, že by proste z nejakých zdravotných dôvodov nechodil, určite by ste si to všimli.

nika.r
15. nov 2009

pozerám, že ste riešili aj cumle - tak my máme obrovskú výhodu, cumeľ sme nikdy nemali a nemáme. Ono my sme mu ho aj ponúkali, ale nechcel. Všimla som si ale, že si teraz občas začal cmúľať prštek, tak dúfam, že cmúľaciu potrebu si nebude vynahrádzať na prštekoch. zatiaľ sa snažím odpútať ho od toho a vždy prestane.

A ešte sa pochválime - posledný týždeň večer zaspávame bez prsníka. 🙂 Cez deň nie, to duda musí byť, ale večer asi pomáha rituál a tma, vtedy nemá problém zahajať sám. Okúpeme sa, navečeriame, pozaťahujeme závesy, ľahneme do postele a tam si ešte pošepky rozprávame rozprávky. Upokojí sa, trošku sa prehadzuje, hľadá si polohu a potom ani neviem ako a už spí. Dúfam, že to takto vydrží už nastálo.

pepies
16. nov 2009

ahojte babenky,

dakujem za podporu - ohladom chodenia. Jakubko bol odjakziva "lenivec", myslim, ze sam sedel az v 8 mesiacoch /nedavali sme ho sediet "nasilu" samy/ a lozit zacal ani neviem, tusim az potom ..........
Viem, ze dievcata su ovela sikovnejsie, kamoskina dcerka zacala chodit 10mesacna 😀
Zatial nerobim paniku, len by som si potom vycitala, keby som nieco zanedbala. Mudr. sa k tomu nevyjadrila vobec, neviem, ci nezmenim pediatricku, lebo nie som bohvieako spokojna, ale obavam sa, ze su vsetci asi rovnaki, fakt neviem ........... ☹
Zatial lozi ako o zivot a chodi popri nabytku a samozrejme za ruky, ale ked mu pustim jednu ruku, tak sa strasne boji, hned pada na styri 😢

dnes sme mali super dnik, manzel mal dovolenku, tak nam to rychlejsie ubehlo ...........
Zajtra frcime do Polska do Bielsko Biala, tak kupim aspon nejake plienky a podobne kravinky .......... Mozno aj malemu koberec do detskej, vsak uvidime ..........

Nika to je super, ze Tomasko zaspava bez prska - gratulujem ..... Perfektné!!!!!!
My sme urobili pokrok v tom, ze odkedy spavame oddelene 😉 , tak kojim 2x za noc, takze hurraaaaaaaa.........

Pekny vecer vsetkym - dnes klasika Superstar a ak vydrzim,tak aj Keby bolo keby 😉

aktak
autor
16. nov 2009

pepies vobec chodenie neries, este je skoro na paniku, pockaj 2-4 mesiace, urcite sa rozchodi 😉

moja mala prave odkvecla, mali sme namahavy den takze ani nemukla ked som ju polozila 😵

ake sladkosti davate detom? lebo ja mam problem s tym ze Adelkavidi co papa Adamko (gumove medvediky, obcas nejaka tycinka) a neprestane jacat kym to tiez nedostane, pripadne mu to ukradne 😅

pepies
16. nov 2009

aktak diky za povzbudko, moja mama je detska sestra, robila aj na rehabilitacnom oddeleni, cvicila s malymi detickami, tak uz ma chce objednat k svojim byvalym kolegom............
Mna by to inac ani nenapadlo - riesit to ...................

No my chodime spavat o 21,30, ale zato spava do 9 ............ Takze este 2 hodiny sa tu bude hrat a pytat cicik a tak dookola az do 21,30 ...........

Ja nedavam sladkosti ziadne, teda ak neratam piskoty, kupujem tie macikove piskoty Nestle, ale ani tie mi moc nechce. Zato ked mu strcim do ust detsku sunku, tak srotuje o 106 ............
Nas maly uz od 10 mesiacov odmieta tie detske gebuzinky - ako to ja volam 😉 , dnes napr. jedol so mnou segedinsky gulas - normalne dusil aj tu kapustu, nielen maso a knedlu ......... Uplne sa za tym triasol .........
Za sladkym moc nejde, vcera som skusala palacinky, a vypluval............................
Z jogurtov mu chuti ten piskotovy Dobra mama, ale ked ma prsnik, tak nepotrebuje niekedy nic, ale u starych rodicov sa vie riadne najest, zje aj cely ovocny Hipp, jogurt, pribinacik, banan, polievku, hlavne jedlo - proste, srotuje o 106 ........ Potom si myslia, ze asi u nas hladuje ........ 🙂 Takze mi zatial sladkosti neriesime ........ 🙂

tinka66
16. nov 2009

ahojte,

pridavam sa do klubu...larinke tiez teraz dobre nespi...vcera bola hore cely den od 8 rana do 20 vecer bez prestavky behala a behala...tak som si myslela aka bude super noc, ale omyl herecka sa o 1 zobudila a do pol siedmej vystrajala, poslednu pol hodku taaak kricala a hadzala sa, a fakt nic nezaberalo, ze som myslela, ze utekam na pohotovost, nakoniec zaspala do pol deviatej a ziva ako rybicka fungovala dalej ...a je to tu ocne sa nam prerezavaju, fakt som neverila, ze to moze byt az taka sila, jeden ma uz von....tak drzim vsektym palce, aby ste to mali lepsie, uz nech su von vsetky....

baby dnes mi jedna kamoska radila, ze mam dat aj nurofen aj fenistil kvapky...myslite, ze je to ok?

inac aj larinka bola vyhadzana okolo ustociek a asi z dudla, a velmi pomohol krem z adermy na telo aj tvar...ktory teraz pouzivam, je fakt super za jeden den to zmizlo..

my sme museli zrusit plavanie, lebo larinka sa cela vyhadzala este pred mesiacom a pol, take drobne vyrazky na celom tele...chodili sme po koznych a ze vraj asi nejaka kontaktna kozna dermatitida...hned nam davali kortikoidy, ale to som nechcela...tak som nasadila vecer repikove kupele, len olivovy olej a mydlo bez mydla adermu, mala tiez dietu, ziadne sladke caje, ani keksy nic a po 6 tyzdnoch je ok..takze zvazujem znova plavanie v decembri...inac mohlo to byt aj z peny do kupela nivea, aj z toho, ze v skalke som mala zasadenu petrzlenovu vnat a manzel ju pohnojil aj s kvetinami a ja som uvarila taku super zeleninovu polievocku s vnatkou, ale mozu to byt aj farbiva v pancuchas, body...vela vela vela moznosti...

tak som sa vykeckala, idem skusit zaspat, lebo neviem co ma v noci caka a sme teraz same...cmuk vsetkym

vejinka
16. nov 2009

ahojte baby..pepies nic si z toho nerob ze maly nexce sam chodit...ved je krasne ze chodi okolo nabytku...u nas to zasa bolo naopak najprv sa pustil a potom zacal chodit okolo nabytku 😀 a prve samostatne kroky spravil 3.10 takze vobec si z tym nelam hlavicku..on sa pusti az ked si bude 100% isty ze to zvladne..mas dobre dieta ze vie ze ked sa pusti tak padne a boji sa pustit...zato ten moj sa pusti a leti..tacka ho ako po desiatich pivach ale ide..prejde sam kopletne cely dom vcetne prahov..len tam sa vzdy tak pozera ci je niekto za nim keby nahodou sa mu to nepodarilo prejst bez drzania...neboj sa skor alebo neskor sa pusti a potom uz bduem za nim behat ako ja za Erikom 😀

madi
16. nov 2009

ahojte
tinka - ked je Simonko besny zo zubkov, tak som zvykla dat polovicnu davku nurofen / panadol sirup...nieco co bolo doma.... v noci hlavne ked bol divy, dali sme liecik a spal ako zabity az do rana.... podla mna sa mu nic strasne nemoze stat....
nam chyba uz len jeden ocny - hore... dva boli brutalne a jeden ani neviem kedy vysiel... tak drzim vsetkym palce, nech to je co najmenej bolestive a uplakane

a sladkosti - davame bebe lodicky, brumika obcas (ale toho velmi nemusi), piskoty okruhle a vela ovocia....obcas mu kupim nejaku buchtu v obchode - lekvarovu alebo vanilkovu alebo skoricovu alebo nieco podobne...cokolade sa snazim vyhybat (bola som ekzematicka ako dieta) a minule sme skusili mandarinku a v pohode....takze pomaly aj citrusy zacneme asik

no..idem kukat serial 😝
bru nocku

iwuskaaa
16. nov 2009

Ahojte,
Danielka, ja som tu od piatku nebola, takže som ani len netušila, že si ma volala do Ministry 😒 . Nevadí, nabudúce 🙂 . Ako bolo? Určite ste sa super zabavili 😉 . Bolo oldies 😀 ?

Sladkosti - ja dávam Bebe lodičky, Bebe brumik, piškóty, kukuričné chrumky nesolené. To je asi všetko 🙂 . Brumik mu už veľmi nechutí, ale mne to vôbec nevadí 😀 .

Pepies tie izbičky sú nádherné, mne sa páči tá prvá modrá 😉 .

V spánku sme sa pokazili aj my 😒 . Cez deň mu stačí spať iba 1,5 hodiny a v noci okolo pol druhej začne plakať. Nestačí mu čaj, musíme si ho dať k nám do postele a je dobre 😒 . Snažila som sa tomu vyhnúť, no keď som ospalá, tak som rada, že stíchne keď je medzi nami 😖 . Tak uvidím ako bude táto noc.

Aký plán máte na zajtra? Máme voľný dník 😵

hankahc
16. nov 2009

ahojte,
citam ze tu rozoberate spanok a aj s tym suvisiace zuby. Mozem vam povedat z vlastnej skusenosti, ze nam vysli ocne zuby cez leto ale bolo to moje najhorsie leto, maly jacal skoro kazdu noc od 00.00 do 3.00 hod mal take stavy ze som musela zapnut svetlo aby sa prebral a potom sme pozerali spolu poulicne lampy a rano o 5.vsataval akoze sa nic nedeje.

Ked to takto trvalo uz vyse mesiaca tak som mu aj raz dala nurofen sirup a utalo prespal celu noc. Na ocnych zuboch je to zle ze sa prerezavaju velmi pomalicky nam vychadzali cca 5 mesiacov a ked som si myslela ze uz su na spadnutie tak to spadnutie trvalo cca2,5 mesiace. Tyzden bol klud a dva tyzdne nocne mory...a ja som sa tak bala stoliciek....a stolicky ani neviem kedy mu vysli 😀

Stale som mala len v usiach slova mojej mamy:Bud trpezliva, on trpi viacej ako ty, ale on ti to nevie povedat, place lebo ho to velmi boli...potrebuje aby si ho utisila 😔 oj tazko bolo, veru tazko a este k tomu som mala nohu v sadre,letne horucavy,nevyspatost...a ceresnicka na torte bola ked sa ma moj manzel spytal, ze preco tak place??? ja som dostavala normalne tiky do oci 😠 😠

hankahc
16. nov 2009

baby a kolko zubov ma mliecny chrup? 22,ci????

katinka0000
16. nov 2009

sanik: je to chore. alebo to je nejaky vtip. fakt neviem.

eminkaa113
16. nov 2009

Ahojte dievčatá,

tak je to pestré s tými zúbkami ako čítam 😒 , no mám sa na čo tešiť. Zatiaľ nám idú len prvé dolné zúbky, ale mám pocit, že idú veľmi dlho, tak 2,5 mes., takže čo potom pri očných??? Už teraz mám z toho hrôzu.
Včera v noci (1hod. ráno)si Emka znovu vyžadovala prsník v kuse didkať a keď som ho po hodine schovala, spustila taký plač, dala som jej čajík, napila sa a úplne sa prebrala a hrala sa hodinu na posteli. Lozila, stavala sa, brblala.... no pekná bola, ale nám sa tak chcelo spať. A ráno vstala o hodinu skôr ako obvikle a som dúfala, že o hodinu vstane neskôr 😨
No dávajú nám zabrať tie naše deťúrence, čo????

Dobrú noc všetkým

tinka66
17. nov 2009

babenky super noc, mala este spi od 8 a len dva krat sa zobudila, ja som ako rybicka 😀

hanka - dik za podporu, fakt som si uvedomila este viac, ze co malicka preziva, ked si to tak pekne napisala....inac ja som panadol dala a nic (dokonca sa este viac prebrala a behala ako mala divoska, tancovala, spievala,hudbu si pustala a ked uz bola uplne hotova, tak plac neuveritelny), vobec ako keby nezaberal, paradoxne dnes som nedala nic a je ok...nechapem...

tesim sa na dnesny den, hned to vidim inymi ocami, ked som vyspata....

my doobeba behame po vonku, cakame tata, bol na vylete z prace, a vecer idem do prace ja...

tinka66
17. nov 2009

hanka - mliecny chrup ma 20 ci?

tinka66
17. nov 2009

pepies - ty si tu nova, teraz som pozerala vase fotos, krasna rodinka ste a malicky nadherna farba vlasov, aj moja 6 rocna neterka ma taketo....

tinka66
17. nov 2009

aktak - uzasni su ti tvoji dvaja, normalne na spapanie....

tinka66
17. nov 2009

iwuska - naaadherne fotky mate, fakt a tie modre oci ako jazierka, kraaasne

tinka66
17. nov 2009

tak som pridala par novych fotos nasej blondacky 🙂

danka2612
17. nov 2009

ahojte.mame mensi problem.Od narodenia mame bacila v moci,mame 2 zubky,papkame vsetko,spinkame ukazkovo,cez den ani nevien ze mam dieta,spokojny nadovsetko a uz druhy tyzden cez den zvisene teploty,Od minuleho tyzdna berieme na bacila Augumentin antibiotikum a teploty su stale.Chodime k nefrologicke a tam je vsetko v poriadku co sa tyka ultrazvuku.Co by ste robyli na mojom mieste?

iwuskaaa
17. nov 2009

Hanka, mliečny chrup má 20 zúbkov. Teda aspoň si myslím 🙂 .
Tinka, ďakujeme 😉
Idem aj ja popozerať tie Vaše fotočky 🙂

eminkaa113
17. nov 2009

Ahojte,

tak sme sa dočkali aj my a PRVÝ ZÚBOK máme vonku 😀 a ďalší už je na spadnutie 🙂 Tak sa vytešujem 😉

Pekný deň všetkým, u nás je krásne počasie, slniečko svieti, tak sa vyhrievame.

iwuskaaa
17. nov 2009

Tinka, Larinka je tiež na spapanie, veľmi zlaté dievčatko. Ale aj mamina je riadna fešanda 😉 !

casy30
17. nov 2009

čaute kočky 🙂 možem sa medzi Vás a j s mojím 15 mesačným krpčekom votrieť? iwuskaaa ahoj 😉

casy30
17. nov 2009

Inak, vidím, že tu rozoberáte zúbky....my sme si užili len s prvými...a to stálo za to....teraz mu idú stále priebežne nejaké, ale vobec to nebadám na jeho správaní a spinkaní....zato má malý už druhý deň 40 tky horúčky...bez kašľa, bez soplíkov....len stále horí.. a tak dávam v noci aj 3 x zábaly...čípky a podobne...dúfam, že zajtra, to už bude tretí deň bude lepšie...strašné, keď má malý človoečik takéto stavy ☹ ☹

tinka66
17. nov 2009

ahoj casy - vitame ta, aj ja som sa votrela...drzte sa, nech skor tie teplotky prejdu...to si ani neviem predstavit, ze 40......

iwuska - dik dik a krasny dnik

iwuskaaa
17. nov 2009

Tinka ešte aj rým si sem hodila 😀 . Aj Tebe pekný, aj keď upršaný 😉 .
Casy, my sa vždy potešíme, ak sa niekto nový pridá 🙂 . Tak vitaj medzi nami augustovkami 😵 😀 ....
To má drobec vysoké teploty, chudáčik. Tak sa len držkajte. My máme zúbkov stále iba 6, vyšli všetky bez problémov, tak dúfam, že aj tie ostatné budú v pohode.
Idem ja už, doprala práčka, treba mi vyvešať prádlo, no nechce sa mi 😒

casy30
17. nov 2009

tinka 66 dakujem 😉 no, je to katastrofa 🙂 neprajem nikomu....aj pri zábaloch to ide strašne pomalyčky dole....ale je toho hrozne moc...tak radšej vynechávajte všelijaké nákupné centrá....kedy sa larinka presne narodila? Moj je 5. 8. 🙂

tinka66
17. nov 2009

casy - s tymi nakupnymi centrami mas pravdu, ked bolo fakt najhorsie pocasie na svete, tak sme sa boli hravat v avione a urcite to tam mala schytala, ale len jeden den teplota a pat dni sople... larinka je 2.8.2008 o 20 hodine
drzkajte sa...

iwuska u nas teraz svieti slniecko, ale ja robim uhrady a mala spinka...ale doobeda sme behali po vonku, burinu som si tiez konecne dotrhala a larinka len tie jahody chcela papat, mame take celorocne male, ale same zelene ostali....

casy30
17. nov 2009

iwuska ďakujem 🙂 s prádlom s vyšením prádla som vysporiadaná odkedy som si sama kúpila susičku! nič lepšie na svete nevymysleli . ani žehliť nemusím...doposiaľ najlepšia moja investícia 😀 Tinka, to behanie po vonku závidím...takýto krpček aj keď má vysoké horúčky, ležať nebude... včera mal celý deň 39, a behal akoby mu nič nebolo..a večer to bolo peklo ☹ ale najhoršie je držať ho doma..hlavne keď sme zvyknutí stále sa spolu kade tade túlať ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre