Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

elly111
19. okt 2008

ahoj danulik neviem co s tym asi zatial nic a nahradne oblecenie tiez musime nosit vsade 😀

jankamanikova
19. okt 2008

Caute, som sama doma a normalne neviem, co mam robit 😀 😀 😀 😀 😀 . Jany zobral deti von, no jedneho mi tu nechal 😉 , ale to akoby som sama bola, lebo taky je dobry. Vonku je nadhene, ale uz citi zimny nadych, tak dufam, ze zimu prezijeme 😀 😀 😀 😀 . Ja sopliky neriesim; ak su, odsajeme a ide sa dalej. Pouzivam bud Libenar alebo Mar-spray do nosteka.

Kakame bud raz za dva-tri dni, ale v kuse v priebehu jedneho dna (ako vcera).

elly111
19. okt 2008

ahojte este som nakukla ale len na skok lebo prave pocujem zvuky z postielky, maly naklada do plienky 😀
janka ty si srandistka ze nevies co mas robit 😀 , ja sa tiez snazim sopliky uz neriesit, len trapi ked nemoze dychat, ale ved hlavne ze inak sme ok 🙂 aj doktorka povedala ze je to normalne do 1roka hlavne u nekojenych deti, ze jej dcera mala sopliky cely prvy rok, to ma nepotesila.
Utekam pozriet tu nakladacku 😀

lalunna
19. okt 2008

az sa mi chlpy zjezili ked citam, elly, katinka, anula, ze pred chvilou sme isli rodit a aha babatka maju cez 2 mesiace 😕

a faktom je, ze su vsetky vsetucky zdravucke a prospievaju, zdravie je naj naj najdolezitejsie, uvedomujem si to ked vidim tie postihnute babatecka s maminkami v cakarni na rehabilitacii, niektore aj znetvorene v tvaricke ☹ ine "len" pohybovo postihnute 😢

jamaica, na teba som myslela posledne 2 dni, ze ako sa asi mozes mat 😕 a uz ta tu vidim 😅

idem vas precitat...

lalunna
19. okt 2008

katinka, ja sa pridavam ku kape, urcite posli "zamaskovaneho" maleho do nejakej foto sutaze, vyhra zarucena, je nenormalne podareny 😵

baby, vy ste jake, cestujete tisicky kilomentrov, peciete strudle, ty kokso, ja som si dnes odepilovala nohy, bola s malym na prechadzke a teraz pijem poharik cerveneho po rizote co navaril manzel a kukam kona 😀 😀 😀

bambi, aj patrik nemal rad byt na brusku, ale odkedy mame nakazane cvicit na brusku, si uz zvykol a ide mu to na jednicku, je to len zvyk

a este som sa chcela podelit o super spravu, patrik uz nema koliky, len nadranom zacne kopcovat nohami jak na bicykli, dam baby calm a nakojim a je dobre, huraaaaaaaaaaaaaaaa

idem kukat albumy

anula
19. okt 2008

Dik Danulik, vyskusam, lebo s grganim mame skutocne problemy. Baby, aj vase deturence tak smradlavo prdkaju? Teda Klara fuli ako baca, s oblubou hlavne ked papa, manzel sa smeje, ze mi donesie plynovu masku.

Tie nahradne vecicky je dobre mat, ja ich mam nachystane stale s plienkami v jednej taske a to len schytim a ideme. Uz sa mi viac krat stalo, ze sme museli prezliekat.

Lalu, je to uplne ine, bez kolik, vsak? Clovek si skutocne vydychne.

Jani, ze nevies, co mas robit. Napusti vanu, rozloz sviecky, zober aj maleho a spravte si pohodu. Klara to zboznuje. 😀

bibianna
19. okt 2008

lalu, ako ste na tom z rehabilitáciou.

jankamanikova
19. okt 2008

Anula - vdaka za tip 😉 . Aj my smradlavo prdkame a kakame. Je to taky poriadny smradiiiiik.

No, dnes absolvoval Jakubko hodinu bezo mna po prvykrat. V nedelu chodievame na omse spolu s detmi, ale dnes sme sa vystriedali. Ja som sla vecer, nakojila, prebalila a utekala som. Po omsi volam Janymu, ze ako a moj milovany, ze pohoda a pocujem v pozadi srdcervuci plac. Sla som na tom aute domov ako strela. Pridem domov a len co ma Jakubko zbadal, usmev a pohoda. No, este je priskoro ho nechavat bez maminy ...

jamaica77
19. okt 2008

no to musela byt asi nejaka telepatia, ze sme tak na seba vsetky mysleli 😉 nestiham uz tolko prispievat ale niekedy stihnem si vas aspon precitat 🙂 a vizera to ze sme sa skoro vsetky s niecim trapili, niekto s kolikami, bolenim bruska, soplikmi, prechladnutim, mi sme tiez vsetkym presli a vizera ze sme zatial v pohodicke, joj len aby som nieco nezariekla.
Jankamanikova - kedy nam predstavis Jakubka, este si stale neprihodila fotecku, co? este stale si nenasla fotak alebo kable po tej vasej stahovacke, vidis dnes si sa nudila, mohla si pohladat 😀 tvoj jakubko je presne taky stary ako nasa Alexa,ze?
Fakt dievcata uz to tak zbehlo nedavno sme mali v naruci malinkate novorodeniatka a teraz uz mame take sidla co nam davaju zabrat, aspon Alexa si vyzaduje velku pozornost, ta chce len aby som sa vkuse ku nej prihovorala, davala jej knizky, hracky, hrkala s hrkalkou, uz si aj sem-tam da nieco do ust a zuva to, ale najradsej ma svoje pesticky, snazi sa ich dat cele do ustociek, a dost slinta, vcera sa mi zdalo ze ako keby som uz nieco ostrejsie zacitila na hornom dasienku, tak neviem ci nebudeme v troch mesiacoch uz mat zubok 😅
No a ktym kakaniciam, tak som rada ze to nie len Alexa tak striela do plienky 😀 a take smradlave ze mne az slzia oci 😵 , ja som si myslela ze pokial papkaju len mliecko ze nemaju z coho mat smradlave kakanice, ale asi som sa mylila a tiez raz -denne sa tak pokaka ze to mas az po krk, mi mame stale nahradne az 2 celkove obliecka v taske so sebou, lebo nam sa to stava casto ze ju musim kompletne celu prezliect, ja neviem cim to je ze to tak vyjde z plienky, nam to vychaza len na chrbatik ale nie vzdy, kaka 3-4krat denne ale len raz sa nam to stane, uz som myslela ze to je plienkami ze blbe cislo jej davam ale asi to nie je tym ked sa to stava aj vasim babetkam.

mima22
19. okt 2008

ahojte baby vy co uz mate porody za sebou sa chcem spytat ze som v 25 tyzdni a pribrala som 8kg?podla vas je to dost?ja myslim ze ano.kolko myslite ze mozem este do konca pribrat do zaciatku februara?kolko vam ostalo kg navyse ked ste prisli domov z porodnice?ja sa bojim toho ze to potom nezhodim.vopred vam dakujem ked mi napisete

sanik
20. okt 2008

ahoj mima,

tvoja vaha je uplne v pohode. ja som do 5.mesiaca nepribrala ani deko, potom to slo rapidne hore, najviac som pribrala v 6.7. mesiaci- vtedy som mala tusim 8kg a na konci tehotestva 12 kg, za posledne mesiace uz sa az tak nepribera, takze ani ty by si nemala uz velmi pribrat, ratam tak do tych 12-13 kg ako ja. v porodnici som sa vazila a uz tam som zhodila 8kg dole. teraz vahu nemam doma, no este asi nieco zostalo na mne (usudzujem podla mojich nohavic), ale ja som bola predtym dost chuda, takze som si aj chcela nieco nechat z tej vahy.

anula
20. okt 2008

Mima, ja som pribrala hlavne zo zaciatku, potom som mala problemy so zaludkom, tak sa to zastavilo, tiez som asi pribrala tych 12kg a treba mi este zhodit asi 3. S kojenim to islo rychlo dolu, ja som bola sklamana, ze som v porodnici nechala len asi 5 kg, ale potom to slo kg za tyzden. No a teraz sa to zastavilo, lebo vela maskrtim 😝

tunylyk
20. okt 2008

ahojte maminy 🙂 včera som si vas spätne prečítala a dnes poinformujem 😉 už máme 5kg,pekne priberáme 😉 a rastieme,konečne sú nám male tie novorodenecke veľkosti 😀 aj plienočky už nosíme väčšie.Cez deň spinká malý len veľmi málo,také 20minutovky,tak niekedy len také čistenie zemiakov mi trvá aj 1,5hodiny 😒 ale v kočíku spinká jedna radosť a tak isto aj v noci,prespí celú noc.Dávate zaočkovať drobcov Prevenarom?Anula aj ja mávam často chuť na sladké,v tehotenstve mi nechutilo,skôr iné ale teraz to je dačo nemožné 😝 bavila som sa na tom prekakaní 😉 Kubko zvykne kakať po napapaní a to tak statočne 🙂 samozrejme ked ho umyvam,má plne bruško,tak grcne a môžeme meniť vršok 🙂

mima22
20. okt 2008

ahopjte.myslite si teda ze uz moc nemusim pribrat?ja by som bola rada keby uz aj vobec nepriberiem alé ked este priberiem tak keby este tych 5 kg potom by som mala 13kg no tak to by som este zniesla ale dufam ze viac nepriberiem.ja chcem nech je uz po vianociach lebo aj vtedy vela toho pojeme.

claudinka
20. okt 2008

Ahojte babulky, prosim Vas,
boli ste niektora na klbikoch v ruzinove??? ako to tam chodi??? beru sa tam cisielka ako na poradni?
pls IP dakujeeeem velmi pekne

tamita
20. okt 2008

Baby čím to je,že vám deťúrence toľko kakajú,veď my za mesiac nekakáme toľko krát, ako vy poniektoré za jeden deň... ☹ Už rozmýšľam nad všetkým možným,či to nie je aj tým,že jem málo ovocia,vlastne len hrozno a jablká,aj to len občas,banány som jedla,ale vylúčila práve kôli tomu zapekaniu a ostatné ovocie zatiaľ nejedávam,aby sme predišli kolikám a alergii. Zo zeleniny papám len zemiaky,koreňovú zeleninu,tekvicu,cuketu,šalát,občas baklažám a uhorky.Vyhýbam sa zatiaľ aj paradajkám,paprike.Posledný týždeň som vylúčila mliečne výrobky,na odporúčanie Lak.poradkyne,aby sme zistili,či nám nespôsob.koliky a zápchu.Koliky sa zminimalizovali,ale to skôr podľa mňa od Espumisanu,ktorý jej dávam 1x denne.
Napíšte kočky - čo jedávate - čo nie - nech sa nejako zorientujem.Dík 😉

angelina22
20. okt 2008

janka manikova, ja viem že sa podobame,,,každý to hovorí, len nám dvom sa to nezdá,,,a este keby si videla nášho brata, ten je taký istý ako my.....
prajem vsetkým pekný deň,,,,tu na východe je pekne,,,,

tamita
20. okt 2008

mima - priberáš primerane,kilá nepribúdajú rovnomerne u každého je to individuálne,ale záleží aj,akú máš východziu váhu. Chudé kočky priberajú rýchlejšie a viac,telo to potrebuje pre bábo,kamoška pribrala pri oboch deťoch 30kg a po pol roku mala zase späť svojich 52. Ja som mala pôvodne 58,pribrala som na 66 a to som posledné 2 mesiace nepribrala vôbec,skôr som počas let.horúčav ešte kilo schudla. Malá sa pri tom narodila s peknou váhou 3 720g. Po pôrode som zbehla na 58,no teraz pri kojení už mám 60kg - z keksíkov a pod.Zjedla by som aj koňa,keby bol trochu viac sladký... 😝

elly111
20. okt 2008

mima neries kilecka, tvoja hmotnost je ok, ako pise tamita je to velmi individualne, ja som sa velmi obmedzovala v jedle, prve dva mesiace tehu som este schudla 2kg z povodnej vahy /56/ a potom, hoci som nejedla po 19, stravovala sa racionalne aj tak som pribrala za cele tehu 20kg 😠 , v porodnici som nechala 10kg, doma za prve dva tyzdne som zhodila 2kg a teraz sa mordujem s tymi 8kg ale tie nejako nechcu ist dolu kedze uz nekojim nejako sa to zabrzdilo napriek striedmosti, nejedeniu sladkeho, nejedniu po 17hod a aktivnemu cviceniu, ale ved to chce cas. Urcite sa nestresuj koli hmotnosti 😉
tamita ze zjedla by som aj kona 😀
neviem si to ani predstavit ze malicka tolko dni nekaka, nas je presny ako hodinky 1x za 24hod ak je to o nieco dlhsi interval uz je nevrly, ale potom sa to vzdy podari. No ale u nas je to ine my sme na UM. No to co pises ze jes je podla mna ok a nemozes pre to viac v tomto smere urobit. Pytala si sa doktorky? Viem ze niektore baby davali po porade s lekarom kvapky na prehananie, ale neviem ci je to dobre riesenie 😕

tamita
20. okt 2008

Elly-Lekári aj múdre knihy ti povedia,že kojené dieťa nemusí kakať aj 2 týždne,príp.dlhšie...Šak veď to by bolo O.K.,keby sa už chudiatko po takom 5.dni netrápila-po každom jedle tlačí,fučí,vzdychá,plače....vygraduje to riadnymi kolikami a po cvičeniach nôžkami a masážach bruška,minule už aj rektálke - to potom z nej horko-ťažko vylezie...Jej nechcem dávať preháňadlá,no už ma napadlo-že asi ja budem piť Šaraticu,ak ju ešte dostať. Ja sa z nej možno po.....m 🙄 ,no dieťa sa možno konečne normálne vy..... 😅 .

mima22
20. okt 2008

tamita.ja som zacinala na vahe 55kg a teraz mam 63kg.kolko mi tipujes este do 2.februara?

danulik
20. okt 2008

tami - to nebude tym ovocim, ja jem tiez len jablka a hrozno a aj to nie pravidelne a lili kaka niekolko krat za den.. hmm.. prehandalo by som asi nedavala 😖 ale netusim, co by jej mohlo pomoct..

nika.r
20. okt 2008

ahojte 🙂

pozerám, že všetky asi trávime veľa času vonku na slniečku, nejako pomalšie tu pribúdajú príspevky. Aspoň nemusím veľa čítať, čo som nestihla.

veru, pred chvíľou to boli malinkaté bábätká...pred rokom o takomto čase sme všetky plodili ostošesť 😀

náš už tiež všetko, čo mu príde pod rúčky pchá do pusy. Ešte sa sám za hračkami nenťahuje, ale keď ich má v blízkosti, vie si už pekne oboma rúčkami zobrať, niekedy dokonca aj jednou rúčkou. Najradšej má tiež svoje paprčky, minule sme sa z neho šli popučiť - pokúšal sa strčiť si do pusy obidve pästičky naraz, samozrejme, že sa mu to veľmi nedarilo 😀

elly, to ste museli mať riadne šoky, keď si musela vyťahovať jazýček...

tak v dobrom Vám závidím tie noci...náš hladoško sa ja v noci budí každé tri hodiny, dosť často sa budím celá dolámaná, preto občas aj cez deň si s ním pospím.

my by sme chceli väčšiu rodinku, aspoň tri detičky, ale uvidíme, čo život prinesie...a chceli by sme ich za sebou, aby boli pre seba aj kamarátmi.

Tomi už kaká menej krát za deň, už len tak dva- trikrát, ale zato poriadne.

lalu, prečo musíte rehabilitovať? som to nejako nepostrehla..bojím sa, že aj my budeme musieť, lebo Tomi má silnejšiu ľavú stranu, pri pasení koníčkov padá trošku napravo a lekárka si všimla, že hlavičku tiež viac otáča vľavo...v stredu ideme na neurológiu, tak som zvedavá, aj sa trošku bojím..ale cvičím s ním už teraz poctivo, verím, že sa to spraví...

pozerala som aj fotky, všetky deťúrence sú krásnučké a mimičky šťastnučké 🙂
pridala som pár aktuálnych foto aj nášho drobca

elly111
20. okt 2008

tami ja viem ze sa to vsade pise za aj dva tyzdne bez ... je normalne, len horsie je sa pozerat ak to drobciatko trapi 😒 , ale ved snad sa to coskoro upravi 😉 drzim palce aby sa to upravilo samo
nika pekne fotocky, aj vy vsetky ostatne, tiez nechcem nikoho menovat lebo vsetky babatenka su krasne, kedysi som to tak nebrala ale teraz ked mame jedno doma je to ine 😀 , aj ked mne ten nas macko niekedy ani nepripada ako babatko ale uz velky cloviecik 🙂
nika no mame obcas soky vcera sa mu zasa podarilo dat si ruku az do krku len som pocula ze ho naplo, kasle a dusi sa tak som utekala zobrat ho a pobuchat po chrbte, je to s nim adrenalin, uz ho radsej davam do postielky a zapinam monitor dychu aj ked idem len na wc 😉

katinka0000
20. okt 2008

ahojte!

aky bol vikendik? my sme sa mali fajn. v sobotu sme boli synovcovi gratulovat na meninky a v nedelu sme boli v zahranici.

angelina: aj vy staviate domcek? ci nejaky starsi prerabate?

danulik: hej, uz je dobre. musim si zatukat na celo. zatial nevidim ani ziadnu suchu plet. dufam, ze sa to uz nevrati. 😒

tamita: my nutriton davame stale, lebo som mu skusala dat do mliecka len uplne malicko a este vygrckal. snad sa to coskoro upravi. hovori sa, ze po troch mesiacoch by to uz malo byt lepsie.

inak nas malinky uz hlavicku drzi sam. vobec mu ju nemusime pridrzat. a ked ho potiahnem za rucicky, tak uz dokaze nachvilocku aj sediet. ked to takto pojde dalej, tak v 6. mesiaci bude sutazit v behani. 😀

jamaica: ahoj! dlho si tu nebola. som rada, ze kolika uz povolila.

elly: no tak to je riadny valibuk v 6t 5810 g.

katinka0000
20. okt 2008

lalu: dik! len neviem, kde by som tu fotku mala poslat. neviete mi poradit nejaku internetovu stranku???
inak super, ze patrik uz nema koliky. som rada, lebo viem, co to je. aj nas malinky to maval.

a ako dlho nechavate babo na brusku? nas maly tak vydrzi len chvilku. ale ja ho tak ani casto nedavam, lebo nie je treba.

mima22: no ja som tie prve mesiace velmi nepribrala, skor sa mi to rozbehlo na konci. a to si myslim, ze som sa vobec nenapchavala, nejako mi kila nebiehali same od seba. bolo to ale aj tym, ze som bola velmi opuchnuta, ze sa mi v tele zadrziavala voda. pribrala som nakoniec nejakych 18 kg, co mi skoro nikto nechce uverit. 1 mesiac po porode som sa uz obliekla do vsetkych veci, co som nosila predtym. takze nemaj strach, pojde to dole same od seba. ja som v nemocnici nechala nejakych 11-12 kg.

elly111
20. okt 2008

katinka sikovne dieta mate 🙂
a hmm valibuk, ked sa narodil doktorka ze malo pribera a teraz chlapec nevie kedy ma dost 😀 , 31.10 mame poradnu tak dufam ze to vaha vydrzi 😀, som velmi zvedava
uz tu surfujem skoro hodinu, to je rekord ze mi drobec tolko dovoli, tak dlho cez den uz davno nespal 🙂 , pozeram temy o UM a pod. kedze nas papa nejako nad ramec, rozmyslame o zmene mliecka i ked sa nam nechce velmi experimentovat kedze Nutrilon nam vyhovuje az na to ze nas hlados si pyta velmi casto. Uz som volala aj do firmy a zastupcom ze co ked mu nestaci doporucena davka? Tvrdia ze to mu musi stacit, ale aj tu baby na MK pisu ze nestaci, tak co? Proste davame kolko si pyta, snazime sa obcas dat viac vody, alebo cez den obcas trocha cajiku, no jeho neoklameme 😀 , ale ako som uz pisala mam pocit ze uz sa to upokojuje a aj v noci mame uz 3-4hodinovy interval medzi jedlami a nie kazdu 1,5 hodinu.

katinka0000
20. okt 2008

elly: ale ty mu davas len UM? lebo z toho deticky viacej priberaju ako z MM. ja ked som mojmu malemu zo zaciatku davala UM, tak pribral za 2 tyzdne skoro 800 g, co je dost vela. teraz ked mu davam len MM, tak pribera primerane.

elly111
20. okt 2008

katinka ano len UM ja som mlieko stratila po 2tt, nemam ani kvapku ☹ A prave som obvolala odbornikov na UM a vraj sa nema prekracovat denna doporucena davka, tak idem zasa poctivo zapisovat kolko vypijeme, ale neverim ze sa vtesname 😖

bammbi
20. okt 2008

Tami - ja jem vsetko okrem cibule, papriky a strukovin. Z ovocia jablka, banany, mango, slivky, hrusky - vsetko okrem citrusov. Zo zeleniny najma dusenu mrkvu a brokolicu, nevyhybam sa ani hrasku a kukurici.... Tiez kopec jogurtov a syrov... No a kazdy den musim nieco sladke - vacsinou cokoladove keksiky, minule som sa vrhla na nutelu...
Neviem, asi to bude individualne.... Ale ak mozem poradit, skus pit feniklovy caj 3 krat denne. Ja som ho uz davno musela uplne prestat pit, lebo bambula z toho kakala este castejsie ako teraz... Drzim palce...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre