Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

bammbi
26. jan 2009

A este k tym latkovkam - My latkujeme naplno, pouzivame najma Swaddlebees All in one (mam ich 12) - su stihlucke skoro ako pampersky - obleciem jej na to hocico uplne ako predtym... su super - organicky bavlneny velur na zadocku ostava takmer suchy......... aj BumGenius su super - mam tie s flisom vo vnutri..... mam aj nejake plienocky, na ktore sa davaju vrchne Pul nohavky, ale tie nemam rada, lebo mala ma z nich na nozickach vzdy otlacky od gumiciek, takze radsej vlniaciky - tiez Swaddlebees...
vsetko som objednavala zo stranky www.babykind.co.uk (mali super zlavy- swaddlebbees all in one -340 SK v prepocte) balik na SK dosiel za 4 dni. Odporucam...
Zadocek mame kraaaaasny, po otrasnom ekzeme ani stopy, periem v Batole.

Danulik - malej zadocek trosku scervenie, len ked sa pokaka ( a to je raz za 4 dni) nie je tak aj u vas?
- ked som pri tom, pamatate, ako som spominala, ze mam najpokakanejsie babo v augustovkach?? do kazdej plienky?? boli casy boli - momentalne raz za 4 dni..... hmmmm

som sa rozpisala... idem spinkat
dobru noc 🤐 🤐 🤐

stankaji
26. jan 2009

tinka - aj ja už dávam dosť dlho príkrmy a stále kojím, chcela by som ešte doooosť dlho, kým budem mať mliečko, takže odporúčam, radšej ju len pekne koj, kým máš čím a kľudne ju prikrmuj, keď cítiš, že to už potrebuje, podľa mňa sa nemusíš tým trápiť, že ešte neodbilo presne na minútu a sekundu 6 mesiacov 😵 😵 😵

....a babetkovske časy sú už naozaj o chvíľu preč, ja už mám teraz z toho hrôzu, čo ma čaká, keď to začne všade loziť ☹ , akurát sme pozerali video nášho syna spred 12-ich rokov ako bol o mesiac starší ako je Martinka a mám sa na čo tešiť...ako 5x sa snažil dostať ku káblu od telky a chcel ho urvať zo steny a podobne...chcel len to čo nemohol, hračky ho až tak nezaujímali, len "nehračky" 😲 😲 😲 však tie čo máte staršie detičky viete o čom píšem 😵

danulik - díky za ďalšie stránky s prikrmovaním, hneď som si to stiahla🙂

maminky= študentky - máte môj veliký obdiv, že to zvládate, ja by som to nezvládla, musím sa priznať aj tak mám čo robiť s mojim živým striebrom aj bez študovania 😖

jamaica77
26. jan 2009

Stankaji - zase si tu posledna? 😀 citam ze uz dlhsie davas prikrmi, kolkokrat denne?Ja tiez pomalicky uz zacinam na to nabehavat, este stale kojim, kazde 2h cez den a noci su vseliake 😅 2-4 kojenia, ale nevadi mi to nejako, lahnem s nou na postel v jej izbe a necham ju pit, sem tam zaspim tak spim az do dalsieho kojenia snou 😝

anula - ty kokso, ja zasnem z tvojej sikulky Klary, tvari sa tak suverenne 😉 je velmi zlatucka. Citam ze uz chodis do roboty, a manzel tiez? Kto vam strazi klaru?

Bammbi - ja davam vitamin D od zaciatku zimi, pediatricka nakazala, mala somp ovedane ze kazdy den ale zabudla som jej stale davat a ked som sa pytala doktorky ci je to ok, jej to nedavat kazdy den, povedala ze ano, ale ze nech sa snazim Alexe dat aspon 2-3krat do tyzdna,takze v USA sa to odporuca, ale asi len tym detom ktore su plno kojene, lebo materinske mlieko nema vitamin D

madi
26. jan 2009

paanecku dievcence, vikendy zvyknu byt take....tiche.... a teraz ste sa rozsupli nejako

katinka - blahozelam k uspesnym statniciam..klobuk dole...ostatnym studujucim a statnicujucim drzime silno palceky
anulka - aj nas simon by uz najradsej iba stal, ale snazim sa nedavat ho stat....sam sa sice este nedvihol, ale ked ho mam na rukach tak iba do stoja sa dava.... hm...
ta web stranka anglicka s plienkami vyzera velmi lakavo... ale mne bude zrejme dlhsie trvat kym si to prestudujem...kedze ja a anglictina ...hm...nebars...

vejinka -si poklad...ja som ten special mama a ja uz nikde nezohnala, tak som tebe aj manzelikovi tvojmu veeelice vdacna... 😵
a aj vam ostatnym, co tu davate odkliky na tie prikrmy...je to super ulahcenie, ze nemusim hladat a surfovat a zistovat...ale rovno kliknem a citam....dakujem vam dievcence...

a k tomu velkemu big stretku...tiez som za...len neviem ci prave v lete...to bude kazdy oslavovat prve narodky a plus...je to hlavna sezona....co tak na jesen? to je uz mimo sezony...ceny v hoteloch budu tiez asi nizsie...lebo predpokladam, ze to stretko by nebolo take ze jeden den...ale aspon vikend nie? kdesi v hoteli...v tatrach alebo volakde? hm....viem ze julovky minulorocne tak boli myslim v oktobri alebo tak nejak....a velmi si chvalili....obsadili cely hotel 😀 😅

my sme mali perfektny vikend...boli tu moja rodina (4ks) z martina, tak sme sa zisli komplet cela rodina....do 15 ludi...simonko chodil z ruk na ruky, bol uuuplne skvely, usmievavy, nezaplakany...no proste na jednotku...tak sme nanho boli uplne hrdi...
no..a dnes bude odvykacia kura...lebo ja ho nebudem cely den na rukach drzat ne? 😖 takze teraz ma chvilku pod hrazdickou...ale uz sa mu nepaci, idem mu vymysliet nieco nove...

bammbi - my uzivame vigantol, 2kv.kazdy den....snazim sa nezabudnut...vraj je to na stavbu kosti a ze "aby simon nemal krive nohy" (citovala som doktora) hm... tak neviem...

joj, musim k nemu bezat, lebo uz velmi vykrikuje...
ale ja sa vraatiiim 😵 😀

vejinka
26. jan 2009

kocky rada som vam pomohla 😉 muzovi to uz nejako splatim..tieto posledne noci boli katastrofa maly zaspaval tesne pred pol nocou...hadam uz bude lepsie a budem moct muzovi splatit dlh 😀 😀 😀 😀 musim ist maly reveeee 🙄

oraia
26. jan 2009

madi....my davame 3kv tphp Vigantolu, neviem peco je to take roznorode....ale zle to nie je kedze babatka nejak este nemaju iny "pristup" k vitaminom ako su A a D a su fakt dolezite

madi
26. jan 2009

veji...tiez ma napadlo ze asi jedine takto sa da splatit taka sluzba pre maminy....to scanovanie myslim 😅 hihi
joj...aj ja by som uz....tutumutu....ale tiez je simon nejaky to...nesvoj...a ja vacsinou umieram spolu s nim...chvalabohu "uz" okolo desiatej... 😖 😨

adi / oraia - hej, cudne....ale tiez som pocula maminy ze po jednej kvapke iba...hm..ale zrejme to neposkodi ked aj viac no...

joj - ja som vcera jedla segedinsky gulaaaas...mnaaaaaam...ale iba kustik som si dala...a maly to zrejme celkom akceptuje...lebo nic mu neni...iba klasicke stavy mame...a teraz dokonca spi... tak sa tesim... mnam, aky bol fajnyyyyy 😎

nesca
26. jan 2009

Baby, čaute,

no ja mám dnes úžasne hlúúúúúúúúúúúúúpy den a to ešte ani obed nie je ☹ 😠 .
Normálne som bola pred chvíľouu v hlbokej depresii, napíšm prečo, ale zapnem MK a Hanka píše, že by sa keby že . . . aj so mnou rada stretla a potom ten súhlas, že stretko sa začne organizovať, tak mi je hned o nieč lepšie a už som len v polohlbokej depresii, lebo . . .

tak ráno letím do škôlky so starším Miškom - autom a potom sa ženiem k zubárovi, aby manžel nebol dlho s Patrikom a molhol ísť do práce . . . no či som na parkovisku pred nemockou nebuchla do jedného auta, pri parkovaní, proste som to zle odhadla 😕 ☹ . Pán sedel v auto, asi ho trochu hodilo, tak hned vystúpil a spustil, že však som donho narazila, ako keby som to nevedela, ale v podstate tam nič nemal, ale že čo ked sa mu tam niečo posunulo a ja neviem čo ešte povymýšlal 😒 , tak som mu nechala kontakt a údaje si odpísal z OP, tak teraz čakám čo bude, ešte som nenabrala odvahu to ani manželovi povedať, dúfam, že nečíta kona 😀 😝 . My máme len taký škrabnutý ten nárazník z umelej hmoty . . .apotom prídem k zubárovi a vravím, že v podtate ma všetky zuby bolia, že či to nebude kojením a on kukne a že paradentoza, že sa mi kývajú, vraj a postupne vypadnú a nikto mi s tým už nič neurobí, no tak ja som tu asi fakt prvý adept na protézu 😅 a že ani nijaké vitamíny lieky, no nič . . . Nemáte s tým niekto skúsenosť, mám ho vymeniť, alebo je to fakt jedno. Ale bola som tam aj pred mesiacom a vtedy ešte nič také nevidel 😒 , tak to mi je divné . . .
No dúfam, že do večera nám nespadne dom, alebo niečo podobné 😢 , ale Hani ty si ma naozaj potešila 😵 .

nesca
26. jan 2009

Idem niečo poštudovať na nete o tej paradentototo, že dokedy mám našetriť na nové zuby 😨 No horor ☹ .

stankaji
26. jan 2009

Jamaica - ahoj!! ja dávam príkrmy na obed jednu šálku zeleninovo-mliečnrj kaše a na večeru tiež jednu šálku kaše ryžovo-kukuričnú s rôznymi prímesami (jablčnú, hruškovú, banánovú) 😝 😝 😝 mňam

bammbi - ja dávam malej tiež Vigantol - 2kv každý deň

stankaji
26. jan 2009

madi - to ste mali fakt perfektný víkend, to poznááám, hlavne v pondelok, tiež malá škňúri, čo xce byť furt na ručkách, lebo aj my máme taký zvyk posledný mesiac, že sme u svokrovcov každú sobotu alebo nedeľu a každý ju len na ručkách naťahuje a ona to xce po mne tiež... 😎 😎 😎

elly111
26. jan 2009

nesca neboj, mne v 18 povedali že paradentóza, do 25r mi vypadajú všetky zuby, dnes mam po 31 a 😀 som plnochrupá, zmenila som zubárku a tá len krúti hlavou nad kolegami, že veď mám perfektné zuby 😀 .
používaj len mäkku kefku, zub. pastu lacalut, papaj veľa vit. C,...
A na auto kašli, hlavne že sa ti nič nestalo, ale radšej ste mali zavolať policajtov, lebo dedo môže prísť s niečím že ho seklo v krku, má trvelé následky, atd, atd.
bammbi my tiež 2kvapky Vigantolu denne, veď začneš teraz, neboj nič sa nedeje, viem že sa vo VB nedáva
všetko čo ste popísali som ešte neprečítala, takže ani neviem čo ste rozoberali, okrem látkoviek 😀 , ktoré mňa nelákajú 😀

nika.r
26. jan 2009

ahojte 🙂

mám otázočku na mamičky, ktoré už prikrmujete...nemajú vaše deťúrence problém s kakaním? My dávame Tomimu mrkvičku, zemiak, karfiol, brokolicu a banán...viem, že aj banán aj mrkva sú trošku zapekacie potraviny...ako prirodzene docieliť, aby sa mu ľahšie kakalo? lebo má teraz hustejšiu stolicu a raz za 3 - 4 dni a už ho asi bolí bruško, lebo sa dosť pučí a občas aj poplačkáva ...včera som mu dala broskyňovú výživu a asi pomohlo...máte ešte nejaké tipy? rozmýšľam, že mu dnes uvarím pohánkovú kašu ...je to také obilninové, to by mohlo mať trošku preháňací účinok, nie?

vejinka, dikes 🙂

nesca, k tej paradontóze..mala som kolegyňu, ktorej to lekár diagnostikoval, ale určite sa netváril tak, že nič nepomôže...pokiaľ sa dobre pamätám, používala myslím zubnú pastu Lacalut a veľmi chválila, že to aspoň sčasti pomohlo...a ešte sa mi zdá, že pri tejto diagnóze sa nesmú veľmi drhnúť zuby, aby sa nepoškodzovali ďasná, ale len tak jemne sa čistia..neboj, v dnešnej dobe snáď existujú možnosti..a ešte sa mi zdá, že nám občas príde domov taký časopis Zdravý život alebo tak nejako sato volá, nikdy ho veľmi nečítam,. lebo sú tam vlastne reklamy na kadejaké vitamínové preparáty, ale tuším, že raz som tam zazrela niečo čo na to vraj zázračne pomáhalo, tuším to bolo na báze koenzýmu Q10 ...

jancia
26. jan 2009

nika.r - davas k zeleninke aj trosku oleja? to by mohlo pomoct 😕 ale nemam skusenost, my este neprikrmujeme

nika.r
26. jan 2009

jancia - vidíš, super nápad..sa mi teraz marí, že som niekde čítala, že sa olivový olej môže pridať...

elly111
26. jan 2009

nesca a koenzým Q10, pomáha odkúšané, ale najsôr ošetriť ústnu dutinu, hlavne kazy a zubný kameň aby sa nemnožili baktérie 😉
nika my máme opačný problém, kakáme veľmi riedke, ale banán pomáha, na ťažké kakanie mám v zásobe výživky marhuľa, broskyňa, slivkovú hippku, ale na to nám pomáha aj uvarené jabĺčko 🙂 , je super že už sa to dá ovplyvniť stravou, ak nepomôže, tak na dobré kakanie určite pomôže biogaia

nika.r
26. jan 2009

elly, diky..asi do zasoby aj ja nakupim tie výživky. ja som ešte počula, že uvarená hruška pomáha..

oraia
26. jan 2009

stani...tu kasu davas od Nutrilonu? ....my mame toto strasne radi, mala normalne skace hlavicky na lyzicku 😀 😀 😀 ....a kym naberam daôsiu tak sa jeduje, ze mamaaaaa sak uz davaj 😝 ... 🙂

nesca...aj mne uz raz daaavno povedali ze mam paradentozu ...a nic...zubu mam plnu hubu 😀

nika.r
26. jan 2009

a ešte som chcela reagovať na katinku 🙂 GRATULUJEM! Šikovnica si 🙂

a anula..teda Klárka bola od narodenia riadne číslo, ale že ako 5-mesačná bude stáť! Paráda, ako 12-mesačná Ti už zdrhne na diskotéku takým tempom 😉

elly111
26. jan 2009

nika áno aj hrušky 🙂 , už ideme von pa

katinka0000
26. jan 2009

bammbi: tak ty mas zlate dieta. ten nas certisko krici a vrieska o stosest. niekedy az steny strpaju. ale to nie je len plac ale aj piskot. naucil sa pistat a ked sa mu niekedy podari, tak az mi bubienky idu prasknut.

nesca
26. jan 2009

Baby,
ste zlaté, dakujem za tipy a útechu 🙂 , poskúšam a ešte tam raz pôjdem, popýtam sa ho a ked bude nadalej taký skeptický, tak pôjdem inam 😒

elly, aj mna to potom napadlo s tými policajtami, ale vtedy som bola out z toho, tak ja neviem, ale jemu to tiež nemá kto dosvedčiť, že čo a ako bolo, on si odpísal údaje z môjho OP a ešte chcel telefony, na mobil a domov 😕 , tak som mu všetko nadiktovala, ale nemal chcieť nejaké číslo poistky z kartičky, kde máme poistené auto? alebo také dačo, no uvidím čo sa ide diať, ešte som s nikým nemala takéto vybavovanie a naozaj sa ani jednému autu nič podstatné nestalo. Tak som zvedavá ako bude chcieť z toho vyťažiť, lebo mala som z neho taký pocit, ale nevedela som čo máme vlastne robiť, ved teraz sa mi marí, že ak tam neboli poliši, tak poisťovna to asi nebude akceptovať . . .

Aj my uz trochu prikrmujeme, my sme sa zatiaľ rozhodli pre Hipp poháriky a tiež ho zase začalo bolieť bruško. Raz za den - dva sa síce vykaká, ale snaží sa tlačiť aj 5x za den, skúsime na olovrant pridať tie výživy. Ale neodíde nám mlieko?

A inak blbí den pokračoval veselo dalej, o 13:00 sme sa vybrali na prechádzku, bolo krásne. Malý pol hodku pospal a potom asi hodinu vrieskal celou dedinou, nesla som hned domov, lebo niekedy poplače a zaspí, ale bol hladný, doma ma skoro zjedol a to mal na obed tak 1/3 pohárika toho Hippu a núkala som mu aj mlieko moje zapiť, ale odmietol, no tak sme si porevali a teraz som ho dala spať v druhom kole, uvidíme dokedy.

katinka0000
26. jan 2009

nika: dik!

nesca
26. jan 2009

Aha nasla som si chybu, uz aj hrúbky robím, oprava blbý den 😀 . Na nete som sa dočítala, že tá paradentoto, môže vzniknúť aj zo stresu, tak som usúdila, že ak ju mám tak z toho, lebo nikdy som nebola na tom psychicky tak blbo ako ked sme boli s malým po nemocniciach v tom septembri a oktobri. A potom ešte aj doma sme sa nevedeli dať dohromady, lebo som stále trpla, že pôjdeme zase 😒 . Psychika teda fakt robí veľa.

katuska.
26. jan 2009
https://www.youtube.com/watch?v=uWxz_v5RWnE

😀 daco pre nase augustovcata mimo sk

sanik
26. jan 2009

ahoj nesca,

no ty si teda cislo, z toho auta si nic nerob a z toho zubara uz absolutne nic, popripade ho zmen a ked nie tak vymen aspon kefku 🙂 som citala ze dievcata odporucali lacalut, ja mam doma curaprox je to svajciar.kefka dostat len v lekarni, no maju tam aj softku a dokonca aj ultrasoft, ktora je velmi jemnulinka. cenovo je to asi okolo 100,-Sk, prerataj na eura.
drz nam prsty, my ideme zajtra na kontrolu s tou oblickou. trochu sa obavam, ale hadam dopadneme dobre.

nesca
26. jan 2009

Ahojky Sanik, držím všetkých 20 🙂
No dnes sa na tie moje trápenia neviem pozrieť až tak optimisticky, ale zas bude líp, snad 😉

tessie
26. jan 2009

nesca - chúďa, tak to je hrozný deň, neboj sa, vyspíš sa a zajtra ťa čaká niečo lepšie 🙂

danulík, vejinka - dík za články, super

s tým stretkom súhlasím s Madi, v lete budeme oslavovať všetky prvý rok, je čas dovoleniek, tak sa dokopy určite nedáme. Taký september/október by ešte nemusel byť taký studený, tak to by bolo asi lepšie. Som za.

Ja sa dnes mám už lepšie, našťastie. Dnes som volala aj doktorke na výsledky ohľadom krvi v stolici malej, tak už mala kompletné výsledky, všetko je o.k., len alergia na bielkovinu kravského mlieka je na úplne možnej hornej hranici... tak mi odporučila ešte minimálne vylúčiť úplne všetko mliečne zo stravy a že uvidím...

idem kojiť, ešte sa ozvem

elly111
26. jan 2009

sanik držíme palce
nesca to mu preplatia ved ma tvoje udaje a to može ísť aj z jeho povinného poistenia. Znamy mal problém keď takto ťukol, dedo si u svojho lekára vybavil papier že mu poškodil tým nárazom chrbticu a má doživotné následky a musí ho odškodniť. Tak sa súdili 😖 Nechcem strašiť, verím že u vás to bude ok. A policajti aj tak nechcú chodiť k takým drobnostiam.
Nestresuj sa bude dobre 🙂
katinka gratulujem 🙂

tessie
26. jan 2009

ozaj kati - klobúk dole a samozrejme sa pridávam ku gratuláciám 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre