Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jancia
6. feb 2009

lumah ahoj 😵
a kam chodite plavat?

jancia
6. feb 2009

jankamanik vsetko najlepsie Janikovi, taka oslava plna deti musela byt super 😉

kiki cauteeeeee, ze aj napises...

elka vdaka za infosky, si zlata
vcerajsie tancovanie bolo fajne, aj sme sa zapotili, co? dakujeme Zuzke za pripravu hodiny 😉

mhviezdicka
6. feb 2009

jankamanik,
gratulujeme Janikovi k 4 rockom 😵

tess,
tie biopotraviny vyzeraju ok - dobry typ. a ked uz budu deturence trosku zvyknute na tuhu stravu, mozeme ich obcas rozmaznavat aj Hipp-kami 😉
takze uz budete v sportaku aj vy 🙂 my sa v nom vozime uz dva mesiace 😅 Sophinka uz bude moct okukavat svet, ked pojdete na prechadzku 😵
skoda, ze nebyvate niekde na blizku. my sme boli vcera u salezianov aj s kape,janciou, zuzkou, elou a este s dvomi maminami a taneckovali sme s nasimi drobcami - ani som nevedela ako rychlo nam ubehli tie dve hodiny. a Lucka mi potom este spinkala v kociku 3 hodiny 😵 stihla som obehnut DM drogerku a nakupit v potravinach, stretla som sa aj s kamoskou co spolu chodime kocikovat a ona len spala a spala ... zobudila sa az na to, ze sa pokakala - hodila na mna sibalsky usmev a ked som sa naklonila nad kocik, tak som uz vedela kolka bije 😀

a s tym spinkanim sa to snad upravi - citala som, ze aj prechod na tuhu stravu je pre babo velka zmena a moze to mat vplyv na spanok, okrem toho niektorym detickom rastu aj zubky, takze chudatka, su to asi riadne zmeny, nie je sa co cudovat, ze su nesvoje.

nasa Lucka vcera o jedenastej spustila velky plac, najprv si len mrnkala a fucala, akoby zo sna - tak sme ju prebalili a ked som si ju chcela prilozit, tak obgrckala mna aj seba a potom spokojna sa na nas usmievala. tak sme sa prezliekli, dala som jej cucnut a o chvilocku uz spinkala ... takze co som sa chvalila, ze o pol osmej ulozime a spime az do siestej, siedmej rana, uz asi nebude platit ani u nas. ved uvidime, ci to bola len nahoda ...

mhviezdicka
6. feb 2009

tak tak janci,
Zuzka si fajne tanecky pripravila 😵 tesime sa, ze sme sa s vami mohli stretnut - dobre to padne 😉

jancia
6. feb 2009

hviezdi no vidis ako sme ju unavili, tanecnicu 😀 😉

lumah
6. feb 2009

jancia v Pezinku máme takéto jasličky. Tento zýždeď sme však vynechali, chlapci su soplíkoví.

mhviezdicka
6. feb 2009

lumi,
tak ty musis mat veselo 😀 chlapci su na tych papacich fotkach suprovi, perfektne sa tvaria 😀 uz sa tesim ako sa bude tvarit nasa Lucia 😀

jani,
hej tanecnica - ale taka trochu urevana a nervozna - musi si zvykat, ze aj ine deticky su na svete 🙂

jancia
6. feb 2009

neboj ona si zvykne ked sa budeme stretavat castejsie, uvidis 😉

tak pa my ideme s kape a Samkom plavat do toho rehab. bazenika, drzte nam prsty 😝

lumah
6. feb 2009

mhviezdicka určite sa jej bude páčiť, naši v nej aj bebe pozeraju aj sa hraju, som im tam všeličo pozavesovala, nechcem aby stále ležali. Ale samozrejme som im dala pod chrbátiky deku, lebo je to všetko umývatelné a tým pádom neprevdušné. Ale nenechávam ich tam dlho.

lalunna
6. feb 2009

tinka, aj ja som sa dnes s patuchom objednala do babyfitu 😉
ale do petrzalskeho a na dalsi kurz

babule, srdecna vdaka za tie tipy ohladne krmenia 😉 idem pocitat a skopirovat

dnes patuch spal s nami celu noc tak, ze bol rozvaleny na celej mojej polke, tak sme s muzom spali ako za mladi pritisnuti k sebe... 🙂

mam novy vlas, juj aka som rada, vcera som z restiky vybehla do kadernictva, za 15min. ma ocvakla a patuch mi sedel na kolenach cely cas 😀 😀 😀 a potom som sa vratila spat dojest zbytok 😀 nuz materska ma naucila ako byt maximalne flexibilna 😅

tess, ja som dnes umyla cely kocik, zasila rozparany fusak... este chcem oprat striesku, lebo ako ho slaham do auta je cela spinava, ale to asi az na jar 😉 juj nch uz je jar

a kupila som paradne veci na jar pre patrika, teplakove hnede sako, normalne aj s fazonkou a vysivanu farebnu ciapku alaaaaa indicky jogin, musim odfotit a hodit do albumu, je to uzasny model 😵

tessie
6. feb 2009

lalu - no ten bude frajer 🙂

tinka dala super tip na ten babyfit... hi hi aká rýmovačka. Tak už som jasne poslala manželovi mail, že by sa nám naozaj zišlo autíčko 🙂 O mesiac plávanie, potom by som sa dala aj ja na ten jarný kurz babyfit. Je aj v Devínskej, tak to autom nemám tak daleko.

A mám pre vás novinku... vidím, že už Lumah prišla kuk aj do našej témy, lebo ona nám po pôrode zablúdila do Júloviek... (asi si myslela, že by sme ju tu už nechceli)... A predstavte si, dala sa aj s manželom a drobcami nahovoriť na naše septembrové stretko... 🙂 🙂 🙂 Tak sa všetky na nich tešíme 😉

lalunna
6. feb 2009

katinka, nocne zobudzanie, tak ja maaaaaaaaaaaaaam skusenost 😀
patuch do 5m spal celu noc a teraz uz asi 2t placka cca kazdu hodinku, dnes spal s nami, ja bez podprdy, ked zamraucal len som sa suchla k nemu a bol klud, spali sme dobre, lepsie ako v postielke a prekladat ho neustale, to sa nedalo, ved ma cca 9kg a ked bol v postielke tak sa budil castejsie a s vacsim placom ako ked spinka s nami

je to presne ako pisete, nie je to o nocnom jedeni, ale o citeni maminej pritomnosti 😔

tinka, bio masko kupis napr. v biopotravinach na mlynskych nivach v tom novom dome tam, tusim tri veze ci co to je, alebo mozno aj v inych biopotravinach napr. pri mileticke, to sa volaaaaaaaaaaa, idem kuk do googlu, pockat........
mam: http://www.slnecnica.sk/
su docela babyfriendly 😉
ked nemaju nech daju kontakt na chovatelov aspon, mozno maju v databaze

lalunna
6. feb 2009

tess, uz je v albume 😉

tessie
6. feb 2009

lalu - je tam náááádherný, vyzerá to taká umelecká fotka 🙂

lalunna
6. feb 2009

tess diki si zlata, no vidis ake mam vlohy, ani som nevedela 😀 a to len tak v rychlosti cvaknute
idem si umyt zuby a ideme do roboty, ze nech sa prideme ukazat mi volali
pa vecer

oraia
6. feb 2009

ahojte, najak som tu dlhsie nebola, makam na diplomke, hori mi pod zadkom 😀 dufam, ze sa mate vsetky dobre a babatka splu s vami.
vidim, ze stretko bude vlastne megastretko..ozaj uz niekto niekedy nieco takehoto druhu organizoval?

jancia
6. feb 2009

oraia ahoj, no kuk do fora "stretnutia" by si sa divila... 😉 vela stastia s diplomkou, o com pises?

lalu Patrik je svetovy v tom novom outfite 😀

tinka66
6. feb 2009

lalunna - dakujem za tipy na bio masko...skusim nieco pozhanat....v tom babifite budete spokojne...dnes bolo uzasne, stale lepsie a lepsie....tie babatka su take zlatunke a aj skusenosti si s mamickami vymenime, paradicka... a hlavne vselijake tipy, ze mozeme robit s babatkami aj doma, ked nam dojde fantazia....

lalunna - patko je krasny, podoba sa na teba, tie okaliky...

jancia - a kde to chodite taneckovat?? aj s babatkami? mozeme sa pridat??

baby som stastna, dnes mi larinka zjedla 120 ml zeleninovej polievocky mrkva, zemiak, kalerab...zo zaciatku veeelmi protestovala, naspulila usta, ze nic nebude, ale ked som zacala krmit psika aj mna, tak sa rozbehla a zapijala cistou vodickou´...super bolo, ze na cviceni nevrackala a vydrzala 3 hodky....a tutala (prdkala) riadne ...takze ostatni mali zabavu...

lumah - a kedy sa da chodit plavat v pezinku????a to je tam v tej super plavoske, co tam mate??? ja som tam chodila plavat kilometer ked som bola teho...

tessie - a ty kde byvas???mozno by sme vas mohli bravat po ceste, ked budeme spolu chodit na to plavanie...ak ti to pomoze....ak mas obavy zo soferovania....daj vediet...

dnes sme mali nadherny slnieckovy den, hned je lepsia naladicka.....

slaviq81
6. feb 2009

Ahojte, tak my sme mali ďalšiu blbú noc 🙄 , začínam byť z toho nočného vstávania dosť unavená, už ani zaspať nemôžem.
Ráno som šla k doktorovi, nemala som Laru kde nechať, tak som ju musela vziať so sebou. Môj otec chcel byť vtipný, vraj ju mám uložiť do hniezda záchrany a povedať im nech mi ju na polhodku postrážia.
Idem kuknuť ako nám drobci rastú.

slaviq81
6. feb 2009

Krásne deti máme 🙂
Laru som dnes posadila skúšobne na nočník oblečenú, hneď na mňa hodila úsmev a začala sa kývať 😀 Ozaj, pred Vianocami mali v 101ke dopredaj plienok Bella Happy, tak som vzala jeden balík. Pokladničný blok som dala do žrebovania a včera mi prišiel list, že som vyhrala prebaľovaciu tašku 🙂 Prvý krát som niečo vyhrala 😵

madi
6. feb 2009

aahojte,
sa vam musim pochvalit, ze sme dnes mali kraasny den...hned rano sme naklusali na nafstevu ku katuske, tak bolo fajneeee....marek je sibalko zlaty a paše obed - ci paaanky...dnes mal zemiacik s brokolicou...az mne slinky tiekli ako pekne papkal...no a poobede nas bola pozriet kamaratka,tak sme sa tiez tesili..a teraz sme tatiho poslali na vikend sa odventilovat a k nam prisla babina... cize paradicka...

oraia - drzim palce s pracou aj statkami
lumah dojde na stretko aj s drobcami? jeeej 🙂
a tiez ma celkom potesila ta mierna zmena pocasia, dufam ze uz to bude iba lepsie a lepsie...a tiez chcem jar

lalu - patuch je uuuplne rozkosnyy
ja mozno vecer, ked simon zaspi pridam fotky z dnesneho mini stretka kosickeho 😵 (ked ma ofsem nepredbehne katuska)

a prva noc s latkovou plienkou...hm...neprecikali sme sa, cize fajn... ale inak - boli sme hore kazdu 1,5 hod. hm... 🙄
slaviq - vy cestujete za tatim? paaanecky...a na ako dlho?

ideme sa pomaly kupat, snad neskor skocim este....zatial - pekny vecer a este krajsi viiikend

lalunna
6. feb 2009

jeeeeeej velmi sa tesime ze sa vam patuch v novom outfite paci 😵 😵 😵

tinka, maly ma po mne naozaj iba tie kukadla, ostatok ako inak 😀 po ockovi 🙂
to mala z toho kalerabu asi 😕 😀

slaviq - poznam ten stav nespania/spania v noci, aj ja som ho mala par krat
spinka mala s tebou? skus ako ja, a hore bez 😀 nech ta citi uvidis ako bude, mne to takto momentalne vyhovuje, polepsilo sa to, vyspime sa lepsie a maly je spokojnejsi 😉
gratulujem k vyhre, ja som este asi nikdy nic nevyhrala, ale ani sa moc nezapajam... 😖

madi, aku ste dali na noc?

lalunna
6. feb 2009

ano dnes bolo kraaaaaaaaaaaaasne aj tu, v afte mi nameral 13,5 C, lenze mna z tej zmeny neskutocne isla hlava prasknut 🙄

v robote sme super pokecali, poslali mi nejake penaaaaaaze 😵 😵 😵 urobia aj danove
a velice sa tesim ze sa tam mmentalne nenachadzam, dost zla situacia teraz ako je ta kriza, anglicania rozposlali setriace nariadenia no a este k tomu zakaznici padaju ako huby po dazdi
ja si valam sunky doma, juj ako mi je dobre 😵 😝 😎

slaviq81
6. feb 2009

Lara práve zaspala 😨 , to aby som sa už nasúkala do postele aj ja.

Lalunna, nie nespinká so mnou, to by som sa už vôbec nevyspala. Bála by som sa aby som ju náhodou necapla, lebo ja sa dosť často obraciam. Ale za pokus to stojí.

Madi ideme na tri mesiace. Ešte ti len slinky budú tiecť, keď budeš kŕmiť Šimonka. 😉

slaviq81
6. feb 2009

Tak syn mojej kámošky má dnes dva mesiace a ona sa mi asi pred týždňom priznala, že už chce ísť strašne späť do práce. Vraj ju to už doma nebaví, stále ten istý kolotoč okolo malého 😕 😕 No čumím.

lalunna
6. feb 2009

ja to predlzujem, teda myslim to patuchove zaspanie, pojde az po 20, aj ked je unaveny, momentalne objavil krabicu s hrackami, vysypal ju a trieska jednou hrackou do vsetkych, tak nech sa este pozabava a ked zacne mrncat... idem aj na to

slaviq, ved mas nejaky materinsky pud, nebol nic sa jej nestane, budes na to podvedome celu noc mysliet ze ju mas pri sebe

ja som spavala s patrikom uz od porodnice do cca 2m spolu v posteli a nic sa nestalo, neboj, skus aspon raz, uvidis rozdiel a potom sa rozhodnes 😉

ty kokso ze stale ten isty kolotoc? nechapem kde na to tie zeny chodia 😀 😀 😀 my mame furt nieco nove 😀 😀 😀 ved babatko sa do 1 rocika uplne meni, pohybovo, rec, vyzor, atd.

lalunna
6. feb 2009

tak patuch v ruke krajcirsky meter co nasiel na zemi niekde 😀 a nohami bucha do piskacej knizky ktora mu piska 😀
ale uz ho idem ukladat

este sem nazriem 😎

slaviq81
6. feb 2009

Lara si dala 15 minútovku, už je hore a čaká kedy začne Panelák 😀
Uložím si ju teda dnes ku mne do postele a uvidím. Len sa bojím, aby mi neskôr nezačala bojkotovať postieľku. Ani ja to nechápem. Ten kolotoč je možno prvý mesiac, keď bábo len spinká a papá.
Idem čumieť do bedne.

slaviq81
6. feb 2009

Lalu, hádam nebude krajčír. Lara má tiež My first book a ták vášnivo číta, až z knižky tečie 😀 😀

stankaji
6. feb 2009

Ahooooojte baby!!!
musím sa podeliť s vami o radosť - vyšiel nám prvý ZÚBOK 🙂 🙂 🙂 (ľavá dolná jednička) to som úplne náhodou objavila, keď som jej poskytla môj prst a zrazu cítim, že ma niečo zaškrabkalo 😨 a to prebehlo úplne bez teploty....

oraia - prajem príjemné písanie diplomky 😉 ...ináč ti vôbec nezávidím 😝 😝 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre