Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

nikola73
7. dec 2008

Ahojte,
zdravim vsetkych, konecne sa aj ja pridavam, zatial som iba citala sem tam, joj uz je toho 95 stran tak som ani nestihla vsetko 🙂)). Nasla som tu vela dobrych rad za co dakujem.

Maly Stevko sa narodil 26.8. ako 3,4kg, moje prve 🙂 je zdravy, rastie, je to taky maly smejko a uz ma mozno aj cca 6.5kg. Joj a vlasy nam padaju, na niektorych miestach sme plesaty a v strede mame take ciro, ktore sa nam tam drzi od porodu 🙂. Mne tiez vela padali, maly ich mal vzdy v rukach, ale bola som si ich zastihnut a uz je lepsie.

Nas maly spi na makkom matraci, ale tiez mu kupim ten tvrdsi, to je dobry napad.

Aj nam sa nejak posunul cas zaspavania trochu, niekedy zaspi az pred 21 hod, hlasno si rozprava a vykrikuje v postielke 🙂, sem tam aj nejaky kratky plac, ale vzdy nakoniec zaspi, skusam ho nenosit na rukach ale skor pohladkat a porozpravat sa s nim, zapnut kolotoc - zatial to fuguje, no uvidime vsetko este sa moze zmenit. V noci spi dobre, budi sa 2krat na jedlo. V poslednom “Mama a ja” je dobry clanok o spani, pisu ze by sa mal poobedne spanky skracovat myslim cca o 15-30 minut aby sme stihli vecerny rezim, mozno ze to pomoze, musim to vyskusat.

Ozaj neviete mi poradit nejaku dobru knihu o dietati ?
Dakujem vopred

kikinela
7. dec 2008

ahojte maminky,my už večer zaspavame na rukach ale zaspi ajje klud,inak zabudla som v štvrtok som bola u kaderničky na melir blond a dole končeky mam čierne ale ani to nieje moc vidno a hlavne že mi to ani nezaratala lebo na to minula malinko farby niekedy sa na dedine oplati byvat 😀 😀 😀 tak dobru noc vam prajeme cmuki 😉

slaviq81
7. dec 2008

Ahojte, my sme dnes spali do deviatej, to sa nam este nestalo. Dufam, ze to takto bude castejsie 😀

Jamaica, dakujem za pochvalu 😉 , aj Alexa je zlatucka, vlastne vsetky nase deturence su krasne.

Lara dnes bola nejaka vazna, hodila len zopar usmevov aj to som jej musela saskovat. Hrkalky ju posledne dni nezaujimaju, staci ze jej dam do ruk plienku alebo podbradnik a vyhra sa aj pol hodiny, zuje o 106, neviem ci sa jej uz o chvilu neprereze zubok. 🤐 Ked ja sa uz neviem dockat kedy jej nejaky v puse najdem. 😝
Zajtra ideme k ortopedke na kontrolu s klbikmi, ak bude vsetko ok, tak budem balit na siroko len na noc kym mi nezacne sediet.
Dobru noc.

glia
8. dec 2008

ahojte maminy...tak nase vysetrenia dopadli dobre, vsetko je ok...akurat, ze stale nepapame tak, ako by sme mali...
a mame novinku...v sobotu som objavila prve zubky nasho mununka(ako matka vola lubosko)...ale ako prve nam nenarastli rezaky, ale ocne zubky...vsimli sme si, ze je nejaky nervozny, vsetko si pcha do pusinky, tak som sa vybrala na prieskum pusinky...a mame prve zuby... 😀

nesca
8. dec 2008

Caute baby,
ako cez den ukladáte deti spať? Robíte to normálne cielene, alebo len ked sami zaspia a koľkokrát. Ja to robím asi ako Jamaica, že 4X, asi hodinu po rannom zobudení, to na nom normálne vidno že chce spať, potom medzi 10-10:30, vtedy spí niekedy krátko a niekedy aj dve a pol hodiny, podľa toho ho dalej dávam spať bud o 13:00 zväčša na prechádzke, alebo potom neskôr ak spal doobeda dlhšie, no a potom ešte pred kúpaním, to je tiež také zdriemknutie. No a dokopy to môže byť 4-5 hodín cez den. V noci spí od 19:00 do takej 6:00 s dvomi kojeniami. Prosím napíšte ako to robíte vy. A koľko vám vydržia v kuse hore bez zdriemnutia. Dakujem.

elly111
8. dec 2008

ahojte mamulky
glia gratulujeme k prvym zubkom 🙂
nesca cez den maleho cielene neukladam s tym by som neuspela 😀 , sme radi ze vobec spi v noci 😀 ked chce tak zaspi cez den na nejakych 20min, inak spi len v aute alebo v kociku na prechadzke. Vcera sme napriklad mali o nicom den za cely den spal asi 20minut, dokonca ani v kociku nespal 😖 , ale aspon v noci spinkal ok. Neviem ci sa mu tlacia zubky, zatial nic necitit ale posledny tyzden zacal nervacit vsetko si pcha do pusiny a krici, nervaci, no vikend ako vysity 🙄 . A take pohodove babatko to bolo doteraz 🙂 .

nika.r
8. dec 2008

ahojte 🙂

v piatok sme boli pozrieť na Mikuláša, ktorý bol v mojej robote..Tomino bol úžasný, vydržal byť hore cca 3 hodiny bez jedinkého zaplakania..proste len valil oči na všetko nové okolo neho...samozrejme, najlepší bol Mikuláš, tie jeho červené háby ho priťahovali neuveriteľne no a ešte bodoval anjel, ktorý mal na sebe veľa lesklých vecičiek 🙂

aj u nás doma sme si spravili Mikuláša, my sme s manželom v tomto smere také večné detičky, každý rok si dávame a samozrejme, snažíme sa dávať balíčky potajomky. Aj Tomáško mal čižmičky v okne a keďže bol veľmi poslušný chlapček tento rok, dostal malú látkovú knižočku. 🙂

glia, super, že výsledky dopadli dobre. a gratulujem k zúbkom

slaviq, už ste skúšali to kúpanie vo veľkej vani? my sme aj včera a Tomi už si to pamätal, tak ešte len čo sme ho ponorili do veľkej vody, už rozhadzoval rúčkami a smial sa.

nikola, ja mám Veľkú knihu o matke a dieťati. Alemusím priznať, že som v nej sedela hlavne počas tehotenstva. Teraz som ju už veľmi dááávno nevytiahla. Akosi tie veci okolo bábätka sa človek naučí aj bez knihy. A hlavne kopu informácii nájdem v časopisoch a na nete. Skôr by som ocenila asi nejakú príručku domáceho lekára.

nesca, my spinkáme podobne ako Vy. Ráno asi hodinku po zobudení, to je taký zhruba 1,5 hod. spánok. Keď som sa ale učila na štátnice a chcela som, aby lepšie spinkal, mala som ho vtedy v babyvaku a spal aj tri hodiny v ňom. 🙂 Pred obedom máme ešte jeden kratší spánok. Von ideme okolo 13:00, tam spinká asi 2 hod. A potom ešte okolo šiestej jeden kratší spánok. Večer zaspávame okolo deviatej a s cca 2 - 3 kojeniami spinká zhruba do siedmej.

nika.r
8. dec 2008

katinka, gratulujem k napísaniu diplomovky. Ja odovzdávam v marci a mám zatiaľ len 7 strán 😖 Stráášne sa mi do toho nechce, ani knihy ešte poriadne nemám zozbierané.

najnovšie Tomi robí jednu rozkošnú vec - zo spánku sa nahlas rehoce. 🙂 Asi spomína na tie naše ksichty, čo naňho robíme. 😵

pridala som pár nových foto nášho drobca. Teda, už nie takého drobca, ale chlapiska, vo štvrtok budeme mať 5 mesiacov! 🙂

nika.r
8. dec 2008

elly, to musel byť riadne ťažký deň, keď Alex spal len 20 minút! Uff, predpokladám, že väčšinu času ste sa mu museli venovať.

oraia
8. dec 2008

ahojte mamicky a deticky.... k tym vlasom: ... ja nasej Alexe hrozne padaju uz ma dve plesiny aj jej zosvetleli, mala ich havranie cierne a teraz ma svetlejsie hnede...

mika.r ...s tou diplomkou som na tom podobne ☹ a az neskutocne jak sa mi do toho nechce ani za konzultantom nemam snahu sa vytrepat 😒 este k tomu mam aj debilnu temu je okolo toho strasne malo literatury

danulik
8. dec 2008

ahojte,
tak som rozmyslala, baby - tie co kojite - co budete jest na vianoce? kapustnicu nemozeme, salat tiez nie - kedze do majonezy idu surove vajcia 😒 vyprazane by sa tiez nemalo - no vyzera to tak, ze budem hladna 😀
poradte nieco..

nikola73 - vitaj medzi nami 🙂 mas krasneho synceka 😉

elly111
8. dec 2008

nika krasne fotecky 🙂, aky je dlhonohy 😀
to teda bol sialeny vikend drahy bol prvykrat po par tyzdnoch cez vikend doma, cez tyzden maka od rana od 5 do vecera a vcera vecer hovori ze tusim z prace je menej unaveny ako po tomto vikende 😝 . Stale sme ho nosili, tulili, ale on stale nervy 😖 . Ale boliet ho nemohlo nic lebo rev 2-3min. potom sa rehotal a znova, asi ho predcasne chyta obdobie vzdoru 😀 . Odmieta lezat stale robi akoby brusaky, vsetkeho sa chyta a chce sa zdvihnut do sedu aby vsade videl, ked sa nosi a moze pozorovat tak je to ok 😀
oraira aku mas temu? 🙂
danulik dnes som tu zazrela taku temu pockaj najdem: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
ale este je tam len par prispevkov 🙂 , skoda ze sa ma to netyka 😖

anape
8. dec 2008

ahojte mamicky 🙂 ,
ukazujem sa po dlhsej dobe, ale akosi mi to nevychadzalo,lebo mam doma aj Petusika, lebo mame hnacky.
Aj Viktoria ma dnes zvysenu teplotu a trosicku hnackuje, tak neviem ci sa aj nam neukaze zubok, hoci zatial tam nic nevidim.

My spime tiez ako kedy, ale doma len po troske a najlepsie sa spi vonku na prechadzke, v noci tak cca od 19.30-20.00 do 6.30-7:00 s 2-3 kojeniami, ale v poslednej dobe sa to trosku zhorsilo a posledne dve noci boli velmi narocne, tak aj preto si myslim, ze ide o zubky. Pri Petkovi sme ani nepocitili ze mu idu zubky a uz boli von, dokonca aj ocne...takze je to pre mna novinka.

dani ja som uz jedla asi pred tyzdnom kapustnicu, aj vyprazany rezen,karfiol a syr, aj zemiakovy salat a nic, bez akejkolvek reakcie...aj lekarka vravela,ze po tretom mesiaci sa mam pomaly zacat stravovat klasicky

jancia
8. dec 2008

Cauko babule, no ja som tiez rozmyslala co na Vianoce, sice salat som uz jedla a aj vyprazane si dam takze to je oki, no my do majonezy nedavame surove vajcia, ja kupim hotovu a tak, ale salatu spravim asi len trosku lebo ani manza az tak nemusi, no a dnes som si dala u mamy trocha segedinu tak uvidime co to spravi ale ja myslim ze po troche uz treba pridavat aj ine veci dostravy nech si drobci zvykaju... ja jem uz skoro vsetko ale s mierou, teda okrem strukovin (ak neratam kukuricu na pizze 🤐 ).

My sme dnes mali zaujimavu noc, hlavne ze som sla do postele uz o 10, kuknem do postielky a tam na mna svietia 2 velke kukadla... tak sme dali papat, potom som zdriemla asi pol hodku a zase sa niekto hmyri v postielke... tak sme prebalili skoro cistu plienku... spal asi do pol 1, zase sme papali a potom zase okolo 4 som si ho uz strcila k sebe do postele, no a trosku sme si este zdriemli. No a od rana spal asi 20 min. a teraz zaspal o pol 2... som zvedava dokedy bude, lebo spi v kociku, som u nasich...

slaviq81
8. dec 2008

Ahojte,
boli sme u tej ortopedky, pozrela jej klbiky a povedala ze je vsetko v poriadku a dieta si mam balit ako chcem 😕 a este ma pytala 10 korun za fotku 😀

Nika, to kupanie vo velkej vani sme este neskusali, ale zajtra uz urcite skusime. Tomi je zlaty, paci sa mi ta fotka kde akoze cita 😉 (aj ked ho tam vlastne nevidno)

Ja sa snazim jest vsetko, mala zatial reagovala zle len na paradajku, sem tam jej je tazko vykakat sa, no neviem z coho, lebo ja toho za den pojem dost. A vaha ide dole ☹

Nesca, ani ja Laru neukladam cielene spat, vacsinou sa unavi sama, ja jej dam este mliecko a uz odfukuje.

No a co sa tyka Stedrovecernej vecere, tak dam si aj kapustnicu, aj rybku ale salatu len stipku. Ja som tiez augustova a mamina mi vravela ze na Vianoce ma jej brat krmil kapustnicou 😀 😀 A vraj mi straaaasne chutila.

aktak
autor
8. dec 2008

ja si kapustnicu dam, len nie vela aj rybu, salat mat nebudeme lebo sa bojim ho jest uz par rokov a manzel ho neje vobec 😀 oni mali v rodine zvyk na stedry vecer mat vyprazane kur.stehna so zemiakmi a strasne ma presviedca kazdy rok ze to tak rpedsa jedia vsetci, ze nechape kde som ja rybu pocula jest 😀 😀 😀

danulik
8. dec 2008

dik kocky za odpovede 😉

aktak - mas zlateho manzela, zasmiala som sa 😀

v kazdej rodine maju ine zvyky, my tiez nemavame kapra.. mama robi vacsinou rezne (kuracie a telacie) no ale bez kapustnice a salatu si to neviem predstavit.. zeby som to riskla?

lalunna
8. dec 2008

jamaica, chodi plavat do rehabilitacneho centra kam chodi aj cvicit

ja budem na vianoce robit lososa na prirodno, zemaky a zeleninovy salat s paradajkou a olivami

aktak
autor
8. dec 2008

danulik salat radsej vynechaj, pre istotu, ked tak si daj vianocnej kapustnice, snad nebude malu boliet brusko z nej

lalunna
8. dec 2008

nika, krasny je 🙂

lalunna
8. dec 2008

danulik, lili je velmi pekna v tom pruhovanom, hodi sa jej

aktak, pekne fotky, ako vzdy

aktak
autor
8. dec 2008

lalu dakujem, aj pekna sa mi obcas podari 🙂

som ti uz davnejsie chcela napista, ze ten tvoj Patrik nejak rychlo rastie, fakt vyzera ako pol rocny chlapcek uz 😉 moj Adamko bol drobnejsi ako Patrik, zato Adelka je tiez docela kus uz 😀

vsetkym babetkam vela zdravia, zima je neprijemna na toto 😒 tesim sa na jar 😎

slaviq81
8. dec 2008

Baby, mna teraz napadlo, ze my doma davame do salatu namiesto majonezy biely jogurt, popripade len trosku majonezy. 😉 😉

kikinela
8. dec 2008

Ahojte,drobec už spi tak vas dočitavam v noci sme mali rekord spinkal mi od večera 19:00 do 5:00 rana,už som pobehovala s flašou od 4:00 po izbe jak švihnuta a mlady pan sa prebudil o 5:00 aj to mu vyoadol dudlik hadam keby som ho strčila tak spi dalej 😀 ,sice ja už nekojim davam UM ☹ ale bola som tyžden doma s porodnice a švagrina mi doniesla rezen a šalat ale iba tak do malinkej misky,ja som to zožrala ako keby som to nikdy nejedla hrach som vybrala a nič nebolo malemu 😅 a už po 6 tyždnoch by si malo babo zvykat pomalinky na všetko 😉
slaviq normalne som sa pozastavila nad toou doktorkou či čo to je že balit ako chceš to je sila a to pytala 10,-Sk za rtg?to už je fakt smiešne 😕

jancia
8. dec 2008

baby ja som uz davnejsie jedla salat majonezovy a maly bol v poho, akosi som ani nevedela ze by sa take nemalo 😕 myslim tamajoneza v tom...

tessie
8. dec 2008

danulik - vraj jedna z najlepších sedačiek do auta je tá Romer. Len sa mi to zdá trošku drahé... Naša malá sa zatiaľ vmestí do vajíčka, tak zatiaľ to neriešime. Inak super, že koliečka ti vymenili. Tak máte vynovené 🙂 Lili je krásna princeznička 🙂 Inak si jedna z mála, čo povedala, že malá sa podobá na mňa. Každý hovorí, že je celý tato 🙂

jamaica - videla som náhodne malú Alexu v nejakom albume Vianoce, ako si jej robila vianočný pozdrav. je tam neskutočne krásna... A kukla som tvoj album a úplne som nechápala, ona už takto sedí???? Super, šikovnica 🙂

Ja som tiež premýšľala, že čo budem jesť na Vianoce. Vyprážaný rezeň jedávam bežne, takže vyprážanú rybu si dám určite. Šalát majonézový... to neviem. Malá sa mi teraz hocikedy vyhádže, ani neviem z čoho, tak riskovať asi nebudem. A s kapustnicou určite nie. Na budúci rok si to určite vynahradím 🙂

danulik
8. dec 2008

lalu - dik 🙂 aj patrik je fesak, ale ved to som ti uz pisala 😉

tess - dakujeme za pochvalu 🙂
viem, ta sedacka je dost draha, ale je to na par rokov, tak sa asi oplati investovat..
no podla mna sa sophinka na teba velmi podoba - foto c. 38 je presna kopia teba ale v mensom 😉

my sme raz robili salat s kyslou smotanou miesto majonezy, to mozem? tu kapustnicu neviem - neviem 😖

aktak - mas krasne deticky 😵

aktak
autor
8. dec 2008

danu vdaka 😉

podla mna majoneza by drobcom vadit nemala, ide skor o to aby nebola pokazena 😖 ja som zjedla majonezovy salat POKAZENY akurat ked som bola tehu s Adamkom, takze som prvy a posledny krat v tehu grcala, a moc na take salaty uz chut nemam, maximalne v slabej chvilke domaci ale neviem 🙄

inak ked mal Adamko 3 tyzdne, tak som si dala kapustnicu a v pohode, pritom mal dost citlive brusko, takze ak si nedate vela myslim ze by to babetka mohli v zdravi zvladnut 😵

lalunna
9. dec 2008

aktak, ja to vobec nechapem z coho ten nas takto rastie, my s manzelom nie sme nejaky valibuci, ved mna poznas

a k tomu ze vyzera na pol roka, no ja ked ho porovnavam v bazene s inymi, tak ja by som povedala ze kludne aj na 8 mesiacov 😀

my sme uz vcera kupili vacsiu autosedacku koli tomu, zasa romer, aj vajicko sa nam osvedcilo
kuk link, je za dobru cenu:
http://www.biga.sk/index.php?page=6&itm=5400
len my mame v cervenej farbe
viem ze musi sediet sam 😖 ale uz teraz je vo vajicku ako sardinka v konzerve, pockame teda este chvilu no a potom sup do vacsej

vcera sme boli na kolibe, kopec snehu, patrik sa normalne rozpraval v kociku s vlockami 😀
bolo uzasne, ale ten zaberak, nuz nie je to tam moc dobre na kocikovanie, ale ten sneh, parada

ideme do bazena, papa

jancia
9. dec 2008

Caveste... no my sme si dnes s Tomim vystali v rade na poste 3/4 hodinu 😖 uplny des, no ale mame doma manducu tak mamicka sa vytesuje a Tominko testuje 😵

lalu no Pato je teda kus chlapa 😀 inak plavate s nim aj doma vo vani? Nase domace "pokusy" zatim skoncili vzdy obrovskym revom ☹ .

my tiez este zatim vyuzivame vajko do auta, no a potom sa uvidi...
...ale rastu nam velmi rychlo ti krpculkovia moji, ja mam niekedy pocit akoby Tomi bol uz velky chlapec, ze on vlastne vsetko rozumie co ja mu vravim len mi este nevie odpovedat nasou recou... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre