Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

tessie
12. mar 2010

hribi - tak to máš teraz ťažké... nech sú detičky rýchlo zdravé. Neviem, či by malému pomohlo odsávanie, my sme negrckali, tak ti neviem iné poradiť. Možno by som skúsila dať Libenar do nošteka na uvoľnenie a potom odsať.

basky - a kde kúpim také mliečka? To je normálne v krabici ako aj kravské? Alebo to treba nejak zarábať s vodou? Ďakujem...

dani - teba to musí riadne bolieť, keď sem teraz nechodíš ☹ ☹ ☹ nech ti to už prejde...chýbaš nám tu 🙂

hribikana
12. mar 2010

no ano, to bola aj Nina, ale to bolo len kusok, aj Tomasko bol donedavna zahlieneny a kychal, ale tiez len kusok, toto je podla mna dost vela a aj tie mnozstva co odsajem, sa nechapem odkial beru v takom malom telicku, a davam mu libenar, ale zatial ze je este malicky, nemam kvapkat, tak len na vatovej tycinke

hribikana
12. mar 2010

a spinka mi vo vanicke kociarika s tym, ze je polozeny do vyvysenej polohy
viac uz enviem ako mu mozem pomoct

pepies
12. mar 2010

hribi ja si myslim, ze je to z toho, ako isiel porodnymi cestami .... teda mne to doktorka tvrdila, ked sa maly narodil....... on normalne chrcal, co nemohol dychat a ja som pri nom sedela a revala, som myslela, ze ide umriet, teraz sa smejem, ale vtedy som sa bala vsetkeho 😉
my sme libenar kvapkali od narodenia .......

zelame skore uzdravenie, nech su deticky zdrave..... 😉

elly111
12. mar 2010

hribi my sme mali to isté do 1,5 mesiaca bolo to hrozné, aj výter bol st. aureus, získali sme ho v pôrodnici, atb. sme odmietli tak sme sa trápili, chrčali, plakali, stále ležkal vo vyvýšenej polohe, bolo to trápenie, ale neboj prejde to, nestresuj sa a tie odsate množstva boli tiež obrovské odvtedy sme také našťastie nemali
držím palce 🙂

iwuskaaa
12. mar 2010

Ahojte, pekný deň Vám prajem 😉 ,

Hribi, mrzí ma, že máte doma takéto trápenie, ale verím, že čoskoro to všetko prejde. Ja Ti tiež neviem poradiť, my sme na šťastie takéto starosti nemali, ale ja by som tiež vyskúšala Libenar a aj odsať. Určite sa Tomáškovi uľaví, tým, že mu hlieny odsaješ. To je môj názor. A keď grcká, tak to má reflux?

Pepies a čo konkrétne natieraš Jakubkovi tymiánových krémom? Ďakujem...

Aj mňa zaujíma, kde sa dajú kúpiť tie mliečka a v akej forme? 🙂

pepies
12. mar 2010

Iwuskaaa rano a vecer ho natieram celeho okrem tvare a cez den mu potieram hrudnik, chodidla a spanky.
A ked ma zvysenu teplotu, tak aj zapastia a chrbatik masirujeme - po tymiane klesa aj teplotka.
Je to fantasticka vec, neviem si ho vynachvalit a este k tomu nadherne vonia. 😀

pepies
12. mar 2010

mam to od segry, je to svajciarska kozmetika Just, konkretne je to tymianovy krem .....

http://www.just.sk/produkty/bylinne_kremy/k5142

na tvar mu davam slezovy krem, ten je aj na ekzemy 😉 ja ho pouzivam tiez, som bola strasne vyhadzana, tak ho pouzivam v kombinacii s takymi vitaminmi na plet, vlasy a nechty 😉

iwuskaaa
12. mar 2010

Pepies, vďaka 😉 . Aj som si myslela, že sa natiera hrudník, len som sa zase nechcela pýtať, ak by to bol blud 😀 .
O tejto kozmetike Just som už počula veľa dobrého, dá sa kúpiť krémik aj v lekárni?
Ináč, práve som pozerala Tvoje albumy, začínam sa oboznamovať viac s tvárami, myslím, že Vás by som poznať už mala 😵 . Každý deň si dám na "mušku" jednu rodinku a potom opakovanie 😀

pepies
12. mar 2010

Dá sa kúpit len cez siet predajcov ...... 🙂
Iwuskaa akurat som nahodila nejake aktualne fotky 😉

iwuskaaa
12. mar 2010

No už som ich stihla kuknúť 😉 . Krásna rodinka ste a vidím, že máte radi nákupy v PL 😀 🙂

pepies
12. mar 2010

Iwus to je stara fotka, z toho Polska, co chodim na temu Regiony, baby chceli foto nakupu, radsej to vymazem, este som to nestihla.
Uz sme hore............

Pekny dnik ☹

tessie
12. mar 2010

iwuskaaa - ty to berieš naozaj poctivo 🙂 🙂 🙂

iwuskaaa
12. mar 2010

Tess, musím sa poriadne pripraviť predsa, aby som nebola mimo z toho všetkého 🙂 🙂 😀 ...a aby som si Vás nemýlila 🙂

mizulienka
12. mar 2010

pepies, ten slezovy krem pomaha na ekzem?
my sme mali ekzem ked bol misko maly, potom sme brali homeopatika a zmizlo to, ale teraz znova 😒
ma to dokonca aj na nozickach, ale v takej zvlastnej forme...ja som si najprv myslela, ze to su zacinajuce kiahne, take pupaciky a v strede to je suche...

tessie
12. mar 2010

mizu - aj my máme začínajúcu fotmu ekzému, také vysušené lišaje... tiež to začalo len vyhodeným bruškom, ale bolo to také ako šmirgeľ. Potom sme dostali sirup a masť s kyselinou mliečnou a boli sme na imuno-testy. Všetko dopadlo celkom dobre, tak nám imunologička kázala dávať len tú masť a všetko nám to pekne zmizlo. Tento rok (ak sa nám podarí), tak sa chystáme na dve dovolenky k moru, to vraj robí zázraky... tak dúfam, že to pomôže. Momentálne nemáme nič, každý deň po kúpaní ju natierame... ale musí to byť masť, nie krém... lebo raz nám omylom predpísali krém, a to vôbec nezaberalo...

inak kamoške povedali, že na jar sa ekzémy znova "prebúdzajú" a napríklad jej doktorka zakázala prať s avivážou malému. A to som počula už od viacerých.

iwuskaaa
12. mar 2010

Mrzí ma kočky, že Vás trápia ekzémy. My v rodine na šťastie takéto ochorenie nemáme, tak verím, že malý ho nedostane, aj keď som si myslela, keď bol menší, že začína, ale bola to alergia na Pampers plienky.
Tess, aviváž by si nemala naozaj používať, bola som raz u homeopatky a tá vykladala svojmu pacientovi ako má jeho manželka prať...ak dáva aviváž, treba plákať aj 4-5 krát...tak aviváž tiež asi vyvoláva ekzémy...
A more je naj...to máš pravdu a nech Vám to vyjde 😉

stankaji
12. mar 2010

Ahojte!!! 🙂 🙂 🙂
matus - aj ja ťa vítam medzi nami, veľmi ťa obdivujem, že sa tak perfektne dokážeš starať o malú Wanesku, práve mi dnes manžel povedal, že on by sa skoro zbláznil, keby mal byť na materskej 😝 😝 😝

Konečne sme fit, viróza prešla klop, klop

Čo sa týka nočníkovania, tak Martinka si už niekedy vynúti, aby som jej nedala plienku a dnes vydržala a ešte sa aj sama iľla vycikať pred kúpaním a odniesla vyliať išky do záchods 😲 😲 😲 😲 ja som ostala v nemom úžase...ale to bola dnes len taká svetlá výnimka

??? Ozaj dievčatá - tie, ktoré nie ste s ďalšími bábetkami doma, do kedy ostávate doma s detičkami??? 😖 😖 😖 Ja som vždy prehlasovala, že ostanem s Martinkou do troch rokov, ale dnes sme odniesli žiadosť do škôlky, zistila som, že Martinke je lepšie medzi deťmi, je taká kľudnejšia, rozumnejšia.... 😎 😅 😵

kape
12. mar 2010

Stanka ja nastupujem v septembri do prace a Samko do jasliciek.

basky
12. mar 2010

Tessie, Iwuska, mliecka maju vo vela obchodoch, su susene v krabici, aspon tie ja kupujem:
http://www.mojalekaren.sk/pohankovy-napoj-350g/
pohankove je nase najoblubenejsie a striedam s tymito:

Tu su tusim vsetky druhy od ZAJIC:
http://www.lekarna.cz/clanek/sojove-napoje-rady...

Vsetky druhy, ako pohankove, sojove, ryzove, ovsene ...maju napr. aj v takych racio obchodoch a Bio, ako je v Avione, ale su tam predrazene, napr. pohankove tam stoli 3,95 Eur. A v Hypernove, Tescu len 1,95 eur, rozdiel 2 eura na krabici je podla mna dost.
Cize radsej skuste Tesco, Hypernovu, aj Rema ho ma, ale tiez drahsie. Su medzi medzi krabicovymi mliekami, hned na zaciatku.

basky
12. mar 2010

... a prajem Vam pekny vikend a aj nasledujuci tyzden, ideme troska dovolenkovat , nebudem mat pristup na PC, snad Vas potom stihnem docitat 😉 .
Tak sa uz veeeelmi tesim, konecne mame troska zmenu.

Drzte sa a hlavne nech Vas aj deturence choroby obchadzaju. Snad nam uz pride konecne aj jar, uz mam dost tohto pocasia, aj ked zrovna teraz ideme trosku posankovat, polyzovat ....

mizulienka
13. mar 2010

tessie, dakujem za radu...napises mi prosim presne ako sa vola ta mast? to by som vyskusala...
my tento rok k moru asi nepjdeme, to bude babo este mrnave...mozno v septembri, oktobri, uvidime 🙂
minuly rok, ked sme boli s miskom pri mori, vybehol mu ekzem este viac ako tu...ale to je asi ta prva reakcia na morsky vzduch a vodu....

a ta avivaz...my vobec nepouzivame avivaz, ani pre maleho ani pre nas uz asi rok...a tiez musime pouzivat iba ariel, skusali sme persil sensitive a to sme boli vsetci vyhadzani, dokonca aj ja, co ja nie som taka citliva na zmenu prasku 😒

pepies
13. mar 2010

ahojte, my sme ekzem nastastie nemali, ale maly byval dost casto vyhadzany, a odkedy pouzivame ten slezak, ma super plet. 😉 aj ja ho pouzivam......
ale segrina dcerka 3 rocna ma atopicky ekzem a tiez ho pouzivaju ......... Moja mama ma psoriazu a tiez ho pouziva ..... je fantasticky 😉

http://www.just.sk/produkty/bylinne_kremy/k5145/

my pouzivame Avivaz Coccolino, tiez sme boli vyhadzani s beznej Avivaze, ale Coccolino nam vyhovuje. 😉

Stankaji ja som mala nastupit do prace na polovicny uvazok minuly tyzden, ale sa mi to posunulo a nastupujem v juni ...... My sme si tiez zaniesli uz ziadost do skolky, v MT je problem so skolkami, tak aby sme mali miesto, ked maly nastupi, myslim, ze to bude az v troch rokoch, skor ho asi nedam 😉

Krasny dnik vsetkym 😉

eminkaa113
13. mar 2010

pepies, super, že si tu spomenula tieto krémy, som o tom nevedela. ten timiánový by som si kúpila. objednávaš to cez túto stránku, ktorú si uviedla?

eminkaa113
13. mar 2010

oprava - tymianový 😀

cuki
13. mar 2010

eminka co ja viem, mozes si vsetko od justu kupit iba od predajcu, nemaju ani internetovy predaj ani v kamennych obchodoch sa nesmie predavat, takze si musis najst niekoho, kto to u vas predava. Ja mam kontakt tu v BA, tiez pouzivame tu tymianovu mast pri nadchach a kasloch, asi ju dnes vyhrabem, lucka stale pokasliava, maju aj kadeco ine, len je to straaasne drahe, takze sme nakoniec ostali len pri tom tymiane.

danulik
13. mar 2010

baby, tami je s leuskou v nemocnici na infekekcnom ☹ ☹ ☹ myslite na ne, nech sa dotial rychlo dostanu!!!

mne je cca rovnako, boli to, ale mam lieky proti bolesti, taky rozpustny prasok a ked si ho dam, mozem sa aj najest..

danulik
13. mar 2010

malo tam byt "odtial"

just-om nas zasobi svokra, maju naozaj dobre kremy 😉

pepies
13. mar 2010

ajojte,
emi-pisala som Ti IP ohladom Justu 😉

Baby ak chcete, nie je problem to objednat a doniest na stretko, prip. poslat postou 😀

Tami drzime palce, nech su rychlo doma a zdrave....Viem, co zazivaju, nedavno sme si v nemocnici prezili svoje ☹

Danulik a Ty sa daj rychlo dokopy, drzime palce. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Krasny vecer VAM vsetkym prajeme 😉

eminkaa113
13. mar 2010

tami a leuške držím päste, aby sa rýchlo uzdravili... a čo sa stalo keď sú na infekčnom?

cuki, práve preto by som chcela ten tymianový na soplík. emka síce nemá často soplík, ale keď ho chytí, tak trvá aj 2 týždne...

pepies - IP 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre