Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

tamita
10. aug 2009

Pozdravujeme-cmukáme-rúčkou trasieme oslávencom jednorôčikovým,všetkým čo už mali a aj čo chvíľa mať budú 😵 😅 🙂 😉
Celkom fajn je oslavovať na konci,aspoň môžeme odkukať pohostenie,darčeky,výzdobu.... 😉

My sme za ruky nechodili,keďže monentálne sa to akosi nedoporučuje a ked to porovnávam,práve Leuška začala chodiť zo všetkých našich detí najskôr. Bohvie či práve preto,ale lozila šikovne už dosť dlho. A najprv sa naučila postaviť sama bez opory,až potom začala chodiť.Babky mali pokusy-že chodiť za dve ruky,ale to sa váľala dopredu a nedržala vôbec rovnováhu,tak som to zatrhla,to isté s plienkou pod pazuchy. Ked sme jej prestali pomáhať,začala chodiť sama. akurát som jej prestavila nábytok tak,aby mala kratšie trasy od jedného k druhému.
Tiež som mala prvý večerný výjazd v sobotu,boli sme v divadle,ale Leuš to nejako cítila,budila sa babine každú chvíľu a ako sme došli domov,spala ako drievko až do rána.
V ZOO bolo super,aj si s Lili poskákali v gumenom hrade.To bol pre ne asi väčší zážitok ako medvede a slony...

stankaji
10. aug 2009

Pozdravujem vás mamulky 🙂 🙂 🙂

Krstiny sme zvládli výborne, Martinka trošku kibicovala p. farárovi, topánočku dala len do rúčky, nestihla hádzať. Akurát mi stihla roztrhnúť náhrdelník (bižu), ale dalo sa to opraviť... 😵 ináč všetko bolo super, aj oslava spojená s prvým ročikom v reštaurácii prebehla vynikajúco, pred fotoaparátom sa správala ako modelka...keď budem doma, lebo sme zase na chate, tak pridám sem pár fotiek, aby ste mohli popozerať našu princezničku, mala krásne šatičky, ktoré jej kúpila krstná mama.

Tak my stále kojíme a nechystáme sa odstavovať ešte, tak ako jankamanikova, ze az ked Martinka bude odmietať, vtedy prestaneme kojiť (dúfam, že to nebude do šiestich rokov, kým pôjde do školy 😅 😅 😅 )

Ináč sa zdokonaľuje v samostatnom chodení, špacíruje sa tu pri chate na lúčke ako dvojročná, tak ale tiež ju musíme stále strážiť, aby niečo nevyparatila, lebo je malá špekulantnka 😝

Dobrú noc všetkým.

basky
10. aug 2009

Ahojte,
nestiham sem odkedy sme prisli z dovolenky, ale snad Vas niekedy docitam. Je to uz vyse mesiaca, co som necitala.
Vsetky Vas pozdravujeme a prajeme k prvemu rociku vsetko najlepsie, hlavne zdravicko a zdravicko a vela, vela lasky 😉
Nasa dovolenka bola uzasna, potiahli sme 18 dni v Chorvastku na osrove Cres v kempe, tak bolo dobre, ze nie a nie domov 🙂 Uzili sme si ako rodinka jeden druheho, Simi milje more, nevedeli sme ho dostat z vody, bpô uneseny aj prirodou, nakolko sme boli v takej troska divocine, jasterky okolo, chrobaciky, daniele, jezkovia, hrdlicky, cikady atd. Boli sme tam neskutocne stastny vsetci traja, cele dni a noci na vzduchu vsetky prospeli.

Simi chodi, ako velkac, rucickoval dlho a hned po dovolenke sa rozbehol, prejde cely byt, vsetky izby, otoci sa a nazad, a tak dokola. Teraz je to vsetko o chodeni, nahaname sa ci doma, ci vonku 😉

Zatial v skratke, papa

lalunna
11. aug 2009

basky a co fotky z dovci? hod nejake 🙂

dakujeme za gratulacie a taktiez gratulujeme ostatnym "patrikovym kolegom a kolegyniam" 😵

my ideme teraz v piatok na predlzeny vikend do prahy, chceme ist vlakom, dufam ze sa patrikovi bude pacit a nebude mu dlho...

dnes sme boli na poradni, 79 cm a 11,1 kg 😵 zdal sa im dlhy, ze by stacilo aj 75 cm 🙂 ale merali ho uz ako velkych, na takom metre na stene 🙂 mna pochvalila ze este kojim, patrika pochvalila ze je obratny a neplakal pri ockovani, poslala nas na kozne, stale si skriabe vajka do krvy, tak ideme zajtra... neviem ci volaco nechytil ked sme boli na kupkach

ma 11 zubov 🙂 a chutia mu jogurty, kazdy den zje jeden zvolensky, rozne prichute...

odkedy prelieza ma stale nejake skrabance a typle na hlave, uz tri krat mu tiekla krv z nosa, teraz ma rozrazenu pusu, vypada to jak herpes... nuz maminy chlapcov to maju asi tazsia z tohto ohladu 😕

aktak
autor
11. aug 2009

kamoska ma 5 mesacneho chlapceka ktory meria 84 cm 😀 😀 😀

tinka66
11. aug 2009

lalu - aj nasa bambulka ja ako chalanisko - vsade vsetko a hned rychlo, neobsedi ani sekundu....

inac na vychode dopadla oslava fantasticky...larinka roztlieskala celu rodinu asi 18 ludi a velmi sa jej to pacilo, ze po nej opakuju...akurat dedo sa musel ukazovat a zacal robit stojky na hlave, aby sa aj jemu tlieskalo 😀 zabavnu rodinku mame...

stretla som tam kamosku zo strednej, ktorej mala zacala chodit v 17 tich mesiacoch....kazde dieta ma svoje tempo...

vsetkym oslavencom gratulujeme...

danulik
11. aug 2009

basky ma foto na FB, ja som uz videla 🙂 😉 kraaasny chlapcek je ten simi 😵

lalu - to fakt neplakal? lili vresti uz len ked zbada doktorku 😅 ale inac pekne miery 🙂
a tie skrabance a pod. pozname, uz sme mali aj monokel 😒

tinka - lara musela byt zlata 🙂 mas aj foto?

dnes ma niekto narodky?

katinka0000
11. aug 2009

ahojte kocky!

dnes bol nejaky uprsany den. ako sa mate?

my sme boli dnes s nicom na poradni. celu ma tam ocikal, lebo akurat sa mu chcelo, ked bol bez plienocky. 😀 😀

je asi najvacsi zo vsetkych augustovciatok. miery: 12,8 kg a 82 cm. 🙂

dr. sa nemohla na neho vynadivat. a po tom cikani sme sa nemohli dosmiat. predviedol im aj ako chodi, ako vie skladat, ale ja som im vysvetlila, ze on ma aj tak najradsej vrtacky, metly, varesky, lopatky, kosacku, motor. pilu,... a podobne blbosti. ze detske hracky moc nemusi. dr. povedala, ze to este ani nepocula, ze dieta a motor. pila. ze ked nabuduce pride bez prstika, tak uz bude vediet, ze od coho to ma. 😀 😀 😀

a vsetci samozrejme obdivuju jeho mihalnice. neviem, po kom ich ma take dlhe. dnes hodim este nejake fotky z oslavy. inak torta bola vyborna. jogurtova s ovocim. mnam!!!

katinka0000
11. aug 2009

tak som pridala este nejake fotky. je tam odfotena aj torta, ktoru nico dostal. bola fakt nadherna. tie baby, co pecu taketo torty, maju zlate rucicky.

dobru noc!

kape
11. aug 2009

Katinka nadherna je ta torta.

Teda Lalu a Katinka, pekne miery maju drobci 🙂

NIka - ja by som na tu izbu co mate objednanu zobrala maminu a tak by si bola kludnejsia a mohla sa aj zabavit. Ked uz sa slubila, ze maleho postrazi.
Inak co sa vyletov na Liptove tyka, zatial sme stihli ten Hrebienok - to ale uz nie je Liptov 😉 a vcera sme boli v Pribyline, kde je muzeum Liptovskej dediny, maju tam aj konika , sola a ovecky. Kon sa Samkovi aj zahryzol do kociara a ten spustil velky rehot na to 😀

A co sa darcekov tyka, nas Samko dostane od Fisher Price xylofon kravicku, v tom je aj akoby klavir, dreveny rozkladaci vlacik, knizky, take stredne velke plastove auticko na nakladanie a vozenie hraciek a pribalim mu asi aj tie body co sme dnes vyhodne nakupili v Tescu.

Dnesny den otras, aj tu skoro cely prsalo, dufam, ze uz bude krajsie, lebo vo vnutri je to so Samkom uz dost zle. Dnes sme mali "veget" na balkone aspon.

eminkaa113
11. aug 2009

Katinka, tá torta bola úžasná. Akurát včera som sa s manž. bavila akú tortu dáme Emke upiecť a aj v tvare lienky nás napadla 🙂 Skutočne, tie čo to pečú majú zlaté ruky, to si vystihla.

katinka0000
11. aug 2009

dakujem baby. fakt bola krasne. a aj super chutila. som sa trochu obavala, ale od tejto pani som uz mala jednu tortu, tak moje obavy boli zbytocne. lebo som si este nikdy nedavala piect ovocnu tortu. keby sa to dalo, dala by som vam z nej hned "okostovat".

jamaica77
12. aug 2009

wow, no toto, take miery 😕 ja som myslela ze uz Alexa je velikanska baba, ale vidim ze Patric a Nico su este vecsii a ovela 😕 Pekne,pekne. A tolko zubov? 😵 alexa este vzdy len 2.
Katinka torticka je fakt nadherna, mi sme mali tiez urobenu, svokra robila,take balony boli navrchu,lenze nemam ju odfotenu 😠 ,pytam sa vsetkych ludi kto mal votak ci to niekto odfotil,lebo bola krasna.

Ja som vcera zobrala Alexu do photo studia, no uz to nebolo take lahke ako volakedy...vkuse utekala zo zaberov.....nechcela stat pri cisle 1 😠 ,chcela hrat skryvacky,skryvala sa za platno (backround) no uplne som znej bola spotena 😀 ale nakoniec sa podarilo urobit dobre zabery....par som hodila do albumu,lenze je to hrozne zla kvalita....kedze oni ich zverejnia na ich web stranke,lenze v zlej kvalite abysom si ich nemohla vytlacit....len objednat a kupit.

slaviq81
12. aug 2009

Ahojte,
konečne nám tu vyšlo slnko, včera som už mala depku, ani si nechcem predstaviť čo budeme robiť, keď príde jeseň 😝

Presne pred rokom som bola na prietokoch a doktor mi povedal, že budeme mať babu 😕 To bol pre mňa šok, skoro som mu tam jednu vlepila 😝 Predtým tam totižto videl chalana 😀 😠
Lalu, moja Lara je poslednú dobu permanentne doškriabaná a vyzdobená modrinami. A neviem či tak vyzerá, ale veľa ľudí sa ma pýta či je to chlapec 😀 😝 Hlavná vec, že má náušnice v ušiach. Naposledy to bolo v Tescu, prechádzali sme okolo mamičky s chlapcom, ten jej vrieskal, nechcel sedieť v kočiari, tak mu hovorí - aha, tento chlapček ako pekne sedí. 😠

Ja som sa pre darček k narodkám ešte nerozhodla, ale asi to bude niečo čo hrá 😀 Lara má rada hudbu 🙂

slaviq81
12. aug 2009

Jamai, pekné fotky, Alexa herečka 🙂 Lara váži cca 9 a pol kila, ale za posledný mesiac sa dosť vytiahla, pred pár dňami som ju merala a 80 cm už má 😕

tinka66
12. aug 2009

katinka - fakt nadherna torticka a aj oslavu ste mali super, ze vyslo pocasie na bazenik...

jamai - zlata je alexa s tym copikom, akurat dnes sa ma pytalo 7 rocne dievcatko, ze preco este larinke nerobim copiky, no fakt ma to nenapadlo, asi dnes skusim...

slavig - na jesen to uz bude fakt o inom, tiez som nad tym vcera premyslala...

inac nasa larinka zacina mat vlastnu hlavu, vcera prvy krat robila naprieky na ulici, nechcela ist do kociara, len chodit a chodit, ked som ju tam na treti pokus nedostala, tak som jej povedala, ze ideme naspat domov a spustila neskutocny 15 min rev, normalne neviem, ci robim dobre...ale to iste urobila tatovi vecer, ked sa vracali od dunaja a mala nastupit...ten jej kyval, ze ide prec a skoro skoncila v dunaji, v poslednej sekunde ju zachytil...no my budeme mat urcite zabavu....

hribik - ten recept na plnenu panenku je velmi jednoduchy, maso narezes po dlzke, naklepes na plat, osolis, okorenis, polozit platky udeneho syra, zvynies a obalis dlhymi platkami slaninky, prudko opecies na panvici a zabalis do alobalu...potom grilujes asi 20 minut a nakrajas na platky, prelejes bryndzou ochutenou korenim a smotanou, ktoru zohrejes ....

krasny den zelam..

slaviq81
12. aug 2009

Tinka, aj moja Lara už mudruje 😀 Minule som bola v kúpeľni, tak prišla hneď za mnou. Otvorila zásuvku, pošmátrala tam a už aj utekala preč. O minútu zasa dobehla, v ruke Heparoid tuba, ústa a ksichtík od masti, tak som jej to vzala z ruky. No tak začala revať, že ju muselo počuť celé sídlisko 😝

tinka66
12. aug 2009

slavig - no nase kocky su na tom velmi podobne, aj vyzorovo to iste, vsetci ze taky chlapcensky typ....a tiez nausnicky v usiach, smejem sa na tom....inac mojej mame larinka spadla do malin den pred oslavou a mala doskriabanu celu tvaricku, no mamina dostala, lebo mohlo to byt aj ocko, fakt musim davat velky pozor na malu betarku....

prave pred mesiacom som zacala davat larinku k tetam tu na dedine na 2-3 hodinky, su to madarky, tak som im povedala, ze kludne mozu na nu po madarsky, myslite ze je to dobre???, ja s manzelom nevieme ani ceknut, ale bola by som rada, keby sa na nu nieco nalepilo...

slaviq81
12. aug 2009

Tinka, jasné, nech sa učí. Veď sa hovorí - koľko jazykov vieš, toľko krát si človekom.

A ešte som sa chcela opýtať, či už dávate drobcom rybu. Ak hej, tak akú a ako ju pripravujete? 😅

pipinka82
12. aug 2009

Slaviq 😉 tak to aspon máš zábavu aký sú podaktorý ludia nevšímavý 😉 to aj na môjho malého občas povedia že je dievčatko a modriny máme aj my xixi 😀a sme bez naušníc xixi.... Bez toho to nejde už sú nezbedníci a už sa dostanú všade tak sa poudierajú no to stým chodí.... my máme ešte k tým modrinám aj odreté kolená 😀

A to stým hádzaním sa o zem a nenormálne hlasným plačom máme aj my problém 😅 to isté robí aj Ryan ak náhodou niečo zbadá a čo najviac miluje to je penažnka 😀 tú ked zbadá a nedám mu ju tak to je taký cirkus humberto že katastrofa 😀 Minule v obchode som šla platit a on ju zbadal a nedala som mu ju taký rev spustil a tak silno zakričal že druhá pokladníčka sa normálne mykla ako sa od jeho kriku zlakla xixixi 😀 no scény máme na dennom poriadku aj my 😎 no čo povedat nenudím sa xixi 😉

A kuriozita.... toto vám musím povedat 😉 v sobotu som upratovala celú kúpelnu a tak som sa tam motala pri pračke ešte a malý tam bol somnou no ked som vybrala prádlo s pračky a otočím sa a čo nevidím malý sa člapká vo wcku 😝 😅 skoro ma porazilo tak som zhukla nanho chudáka 😕 ale dostala som nervy ale aj som sa zasmiala 😀 a nakoniec mi mobil hodil do koša ešteže som ho nevyniesla 😝 Ryan je velký špekulant odkedy som ho naučila nosit plienočky počúrané do koša odvtedy tam hádže všetko xixix 😀

jamaica77
12. aug 2009

jaaaj dievcata, no vidim ze mame podarene deticky 😀
alexa je zase opacny pripad ako Ryan, ona vybera veci z kosa 😠 ,do pracky nosi hracky, v zachodovej myse si clapta rucicky, chodi splachovat zachod, ked tronim,tak mi odtrhava toaletny papier - pomocnicka 😉 ,najradsej ma dialkove ovladace,telefony a topanky. Normalne nechapeme,odkial ona vie koho su topanky,vie rozoznat vsetko, a donesie nam nase prave bud sandale, slapky....sranda, ze vie ze Daddy nosi okuliare a ja slnecne,tak aj to nam nosi...jemu jeho okuliare ak sa dostane ku nim...a mne slnecne 😉 No a oblubena vec je este penazenka,vkuse sa mi dostane do kabely a hned penazenku prelistuje celu,povytahuje vsetky kreditky a vsetko co tam najde 😝
Naviac vrieska pri tom ak vidi otvorenu chladnicku a ze ju uz zatvram a ona leti,dobre ze sinohy nepolame, doleti ku chladnicke a ked jejndam to co ona chce vrieskaaaaa, a ona musi zavriet dvere na chladnicke..nieja! lebo sa rozcerti. to iste aj mrazak....pride ku mrazaku (mi mame tendolny suflik a chladnicka je na vrchu) tak stoji pri mrazaku,a vyvreskuje ze nech jej ho otvorim,vytiahne si krabicu z neho s mrazenymi waflami,vytiahne jednu,vie ze je zmrznuta...uteka ku kuchynskej linke kde mame toaster,ukazuje mi ze abysom ju nadvihla,zoberem ju naruky,a ona sama vopcha waflu do toasteru a potom uteka ku stolicke,vlozim ju do nej a cakame kym waflu toaster vystreli 😀 ,to cakanie ju troskanebavi,lebo to trva asi 2 minuty a je nervozna z toho ze kedy je ta wafla hotova 😅

jamaica77
12. aug 2009

Dakujeme za pochvali fotiek...alexe uz asi mesiac robim copik,alebo sponku jej davam na ofinku,nam nastastieeste nikdy nepovedali ze vizera ako chalan,asi preto ze je stalevruzovom a fialovom a v satickach 🙂,nausnicky nema.
Slaviq- wow,takto lara je este vecsia ako Alexa...este o 3cm,ty si vysoka,alebo manzel?
Tinka - ktym jazykom,je vzdy dobre nech dieta pocuje a nauci sa aj iny jazyk....ja na malu rozpravam asi 98% len slovensky....manzel 100% anglicky,kedze inaksie nevie 😝,ale pocujem ho sem-tam jej povedat...pod sem, daj mi pusu, neplac po slovensky,to je vsetko co vie povedat 😖 Doktorka mi povedala ze Alexa bude rozpravat asi neskor kedze sa na nu dvoma jazykmi rozprava,ael nevadi,aspon nebude nam tak skoro papulovat 😀 rozumie vsetko po slovensky co od nej chcem.....ale povie len Daddy a Iggy (to je nas leguan) a ostatne co trepe to nikto nerozumie...ale mele,mele,a mele....hihihi,vela rozprava ale svojou recou....zeby vedela este nejaky iny jazyk? 😀
Este idem albumiky popozerat alexa zaspala....tak to vyuzijem. Pekny dnik prajem....tu to vizera na uprsany den ☹

jamaica77
12. aug 2009

no mam za sebou par pozretych albumov,naaadhera 😵 vsetky deturence su prekrasne.....
Lalu,takze vy take tury zdolavate s Patrikom,wow,ja by som sa asi bala.....ale ja nie som na tury,ja sa rada vozim autom alebo lyzujem 😀 Tury nemusim 😝 ,ale krasna priroda,pekne fotecky
tinka - tvoja Lara je krasnyzubkosko,tak sa zlatosmeje s tymi zubkami.....a je cely ocinko sa mi vidi 😉 peka bambulka
Slaviq - no toto,ako ti mozu povedat na Laru,ze je to chlapec? ved je to nadherne dievcatko,aj keby bola v modrom,tak by som nikdy nepovedala ze vizera ako chalan, tiez peknucke fotecky 😵 malabordelka,ako Alexa....vsetkorozhadat....ale upratovat touz nie 😀
Pipinka - Ryan jekrasnucky blondacik, maly frajer 😉 ,a ten chlapcek na prvej fotke co sedia v kociari,je z nasej temy?
Katinka - Nico je nadherny chlapcek, juuuj a ma rad vodu tiez,ze/ mate podobny bazen ako mi ,len nas je hlbsi...davas do neho chemiu,alebo vzdy vypustat vodu a napustas novu....ja som ho akurat dnes poskladala....lebo nemam napojeny filter....totiz som nemala casv den party studovat ako to vsetko ponapajat,tak som sa na to vykaslala a chemiudoneho nedavam...takze je vypusteny a odklada. Hrozny vyskyt komarov mame,hlasili ak mame male bazeny kde nie je chemia,treba spustata vypustat vodu,koli komarom,ze maju nejaku infekciu,ze treba davat pozor na nich tento rok,a mi ich tu mame vzdy plno....neznasam komare 😠

No asi som okomentovala vsetko co som stihla mrknut....a vizera ze si tu dnes rozpravam sama so sebou....asi mate pekne pocasie ze ste vsetky vonku,ze?

danulik
12. aug 2009

😀 😀 😀 som sa dobre zasmiala na tych nasich (vasich) detickach - obcas som mala pocit, ze citam o lili 🙂

to s tou chladnickou - tiez ked vidi, ze sa otvara, tak si ide nozky dolamat 😀

ked som na wc, prip. sa sprchujem, tak odmotava toaletak, hadze veci do pracky, alebo ich odtial vybera (ked tam mam nejake nachystane), uz "okostovala" aj hajzlovu kefu 😝 😝 😝 casopisy poroztahuje po celej kupelni a pod..

hnevania sa, hadzanie, vresk, ked jej nieco nechcem dat - to je u nas na dennom poriadku!! uz som z toho mierne zufala, ale ona ked nedostane co chce, tak to je koniec - fakt hrozne, co robi..

no a penazenka!! tak to keby ste videli ako sa zatvari, ked ju zabada a ake zvuky vydava... 😀 😀 😀

slaviq - ked sme boli cez vikend v besenovej, tak som si tam dala pstruha a samozrejme lili musela ochutnat a strasne jej chutil 🙂

eminka - ako zubky? este nic? my stale nula 😅

jamaica - krasne fotky 😉

hribikana
12. aug 2009

pekny vecer
tinka - dakujem, na moje tehu brucho si mi na vecer narobila chuuutky 😝
vidim, ze vsetci mame teraz radost z drobcov, my mate tiez cestne lisaje - ako to moj manzel komentuje kade tade, kde sa clovek pozrie, najnovsie ma na ruke asi 8*6cm skrabanec, co si urobila na obrubniku, ale vobec netusim, kedy k nemu dosla, kedze ani nezaplakala
tiez prejavuje volu hadzanim sa o zem a hlasnym jacanim, ale odkedy vie chodit, tak sa mi vidi, ze sa vie konecne aj sama pekne pohrat, ci uz s babikou alebo autickami
ozaj, dnes sme boli ockovat, tak nas zas pomerali a povazili a si predstavte Nina mi za 2 tyzdne i kus pribrala 400g a narastla o 1 cm, teraz ma 9960g a 77cm 🙂 , ale ockovanie zvlada dost biedne, asi najhorsie zo vsetkych, je strasne apaticka a zamrncana, normalne mi jej je luto, ale uz spinka

hribikana
12. aug 2009

a na poradni mi dnes doktorka povedala, ze mozem zacat malej davat aj bravcove a hovadie masko a sladkovodne rybky
a s tou prackou a odpadkovym kosom, to mame aj u nas doma 🙂

danulik
12. aug 2009

hribik - uz mame sandalky 🙂 su este trosku velke, ale uz sme ich skusali, lili behala ako raketa 😀
chudatko ninka ☹ dali ste obidve ockovania naraz? my s tami sme akurat dnes hovorili, ze asi si to rozdelime, lebo sa obavame reakcie..

hribikana
12. aug 2009

no mala obe naraz a pri dalsom ju nemozem dat ockovat na ovcie kiahne, pretoze vraj ked ju zaockuju aj na ne, tak nesmie byt v styku s tehotnou
a topanocky by mali byt vacsie, aby nozka mala kde rast
VŽDY NAVIAC PRIDAJTE, aby mala dieťatku kde rásť nožička:
papučky a spoločenská obuv - 1cm
jarná a letná obuv - 1 - 1,5cm
jesenná a zimná obuv - 1,5 - 2 cm

jankamanikova
12. aug 2009

Ahojte!

Nika - my sme pred dvomi rokmi absolvovali s Janikom a Matuskom dve rodinne svadby (Matusko mal vtedy rok) a pohoda. Vydrzali asi do polnoci , potom pospali v kociari. Aj sme sa zabavili, posantili. A minuleho roku, ked mal Jakubko asi dva mesiace, sme tiez boli na rodinnej svadbe so vsetkymi detmi a vydrzali do polnoci. Vsetci sme si potancovali, vysalili si. Deti stastne, ze su s nami a Jakubko vela pospal. My to nejak neriesime babkami a dedkami, lebo nase deti maju radi len nasu spolocnost a aj ked starych rodicov miluju, najradsej su s nami. Ale ak mas taku moznost, ze moze Tvoja mamina pomoct a Tomasko s nou bude chciet byt, tak je to dobre a vyuzito.

No, fotky mate krasne. Musim aj ja nejake prihodit 😉 .

A k tomu vzdoru. Tak je to velmi zaujimave a bohate obdobie. A to obdobie nie je o tych detoch, ale o nas rodicoch. Ako sa zachovame; ci vieme ustupit; ci vie s nami dieta manipulovat alebo bude respektovat to, co povieme. Tomu sa ucim ja stale a pri kazdom mojom dietati je to uplne ine, lebo kazdy z nic je ina osobnost a ma ine dary a talenty a ine ocakava. Je to o trpezlivosti, pokore a spokojnosti. Tych uzasnych scen sme mali neurekom, ale treba zachovat pokoj, klud, nahodit usmev a hlavne nevsimat si okoloiduci dav, ktory bud chce neschopne pomoct alebo ma blbe pripomienky. Vzdor dokaze nase dieta a nas pripravit na cely zivot a ked zvladneme toto obdobie (u Janika sa teraz - da sa povedat - skoncilo a to ma 4,5 roka), tak zvladneme vsetko ostatne 😉. A este je to o hraniciach a komunikacii a na to treba len pokoj a mat cas.

hribikana
12. aug 2009

my sme si teraz na svadbu dali usit, jedine na svete 🙂 a tak sa z nich mala tesi, ale cislo 20, jej je uz len tak tak, no verim, ze nebude mat v dospelosti nejaku 42 nohu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre