Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

stankaji
29. jan 2009

barbiek - na predchádzajúcej strane bola práve reč o tých vpichoch 😉 😉 😉 - písala tamita, že jej malá má taký červený fliačik, moja nemala.....

stankaji
29. jan 2009

barbiek - vlastne na strane 157 😵

hankahc
29. jan 2009

tak my sme prave vratili z nefrologie, pocasie otras ale o to lepsie ze dominik ma vsetko ok s oblickou, kontrola ked bude mat 1 rok... 🙂 rozdiel medzi tou zvacsenou a normalnou oblickou je iba 1mm, to tu este neboli, super klop klop... 🙂

nesca, sanik ahojte 🙂 🙂

mimabb 😉

hankahc
29. jan 2009

katuska ja mam tiez vybaveny rehabilatacny pobyt, o tom pobyte pisala kuratenko... 😉

mimabb
29. jan 2009

hankahc: super!!!!! to su dobre spravy! 😵 😵 😵 😵 😵

iwuskaaa
29. jan 2009

Ahojte kočky, tak konečne máme doma net, tak budem tu častejšie, dúfam, že píšete ešte dosť 🙂

tamita
29. jan 2009

Barbiek - my sme očkovali v utorok a prevenar,vpich v noci začal červenieť,včera to mala silno začervenané,vo veľkosti 1,5 x 1,5 cm a zatvrdlinu vo veľkosti dvojkoruny,veľmi ju to bolelo,nôžky ani dotknúť....Dávala som jej striedavo vínové a octanové obklady + paralen.čípok. Dnes je už lepšie-teplotu nemá a zápal ustupuje,už to nemá tmavočervené,ale svetloružové. Uvažujem,že tú zatvrdlinu jej budem jemne masírovať pri prebalovaní,len si musím ešte overiť,či sa to smie.

tamita
29. jan 2009

Kočky - čaute všetky.
Problémy detičiek s obličkami sú ozaj značne rozšírené.Nenechajte sa uspokojiť názorom jedného lekára,určite by som konfrontovala názory minimálne 2 odborníkov,zdravie dieťaťa je najdôležitejšie a je jedno či sa nejaky doktor urazí...Ja -keby že sa uspokojím s názorom mojej bývalej pediatričky pred pár rokmi,tak môj syn má dnes rachitídu.
Mimuš 😅 -teším sa.

danulik
29. jan 2009

ahoj iwus - dufam ze sa pridas na stretko 😉

drzim palce vsetkym detickam, co maju zdravot. problemy, myslim na vas!!

nehetka
29. jan 2009

ahojte maminky aj ja sa chcem zapojit a pochvalit sa s nasim malym drobcom 🙂 je zlatunka sem tam sa vie poriadne pojedovat a riadne poplakat 😠 teraz najnovsie mame dost zaparenu ritulu tak si kopka pod dekou naha 😉

anula
29. jan 2009

Sanik, zalezi od Dg, preco ta oblicka nie je funkcna. A ci skutocne nie je funkcna. Uz len odpoved, ze sa nefunkcna oblicka rozpadne a zanikne by vo mne nevyvolala doveru, lebo nemoze zaniknut. Moze sa len zmensit.
Inak samozrejme mozeme zit len s jednou oblickou (vid zivi darcovia obliciek na transplantaciu) i s jednymi plucami.
Sanik, keby si si vypytala druhy nazor u ineho nefrologa ci urologa? Za to nic nedas.

sasenkah
29. jan 2009

Ahojte,

vidim, ze vela z Vas tu riesi rozne zdravotne problemy, dufam, ze sa Vam babatka coskoro vyliecia. My sme zatial uplne v pohode a dufam, ze to tak aj ostane.
Co sa tyka prikrmov, tak len zaciname. Mrkvickove obedy a kasickove vecere. Medzitym kojenie podla potreby. Dnes papala pastrnak a celkom jej chutil. Najradsej by som skoncila s kojenim co najskor, lebo mala ma tymi dvoma zubami strasne kuse 😖
Tess - Nelly bola u doktorky hned po prilete a ma uz 68 cm a vazi nieco cez 7,5 kg. Tiez sa mi to zda vela, ale je to normal. Ten morsky vzduch jej neskutocne prospel.
Nejake BA stretko sa nechysta?

sasenkah
29. jan 2009

Tiez jem vsetko, len problematicke potraviny tak pomenej...

tessie
29. jan 2009

sasi - tak to si nepočula váhy našich chlapčenských rekordmanov... nech ti povie taká laluna, koľko váži Patrik 😀 a aj iné kočky, čo majú prevane chlapcov. naša malá mala pred dvoma týždňami 66cm a 7060g, tak som sa opýtala doktorky, či nie je podviživená 😉 lebo tu niektoré deti už majú tuším aj vyše 9kg (ak sa nemýlim)

BA stretko zatiaľ sa asi nerieši, momentálne riešime celoslovenské stretko. Máme založenú aj novú tému v oddelení Stretnutia - Celoslovenské stretko augustoviek 2008. Urob kuk. Plánujeme niečo na druhú polovicu septembra. Inak máš u mňa ešte stále výdavok z kávy, čo sme boli ako tehuľky... bolo to 20,-Sk, už ti rastú úroky 🙂

nehetka - vitaj medzi nami 🙂

katinka0000
29. jan 2009

ahojte!

vsetkym babatkam zelam skore uzdravenie. verim, ze budu coskoro o.k.

sasenka: tak nas maly mal 8,5 kg zaciatkom decembra. som zvedava, ked pojdeme bud. tyzden na poradnu, kolko vazi. aj odpadnem tam. 🙂

u nas doma uz vsetci chceju zacat s prikrmami, len ja som do toho este nie hrrr. chcem pockat na tu poradnu a potom mozeme zacat. co ste dali ako prve? varenu mrkvicku? davate aj tie kase od nestle,...?

domenko
29. jan 2009

Ahojte maminky, ahoj katinka, aj my sa pripajame ku gratulantom k statniciam, sikovnica.
Pozdravujeme vsetkych, malemu Nikolaskovi posielame boztek na nostek. Pa

elly111
29. jan 2009

katinka ano mrkvičku
tamita zatvrdlinu po prevenare sme mali veľkú a zmizla po 10dňoch, po druhej dávke po 5 dňoch, kým je začervenaná nemasírovať, ona sa vstrebe sama, teploty sme po pneumokokovom očkovaní mali vždy 4 dni 😝, nožičky boleli 2 dni
tiež želám všetkým babätkám zdravíčko a usmiate tváričky 🙂

nesca
29. jan 2009

Sasenka, super dovolenkujete 🙂 , to ja budem rada, ked sa tento rok dostaneme do Chorvátska 😒 .

katinka0000
29. jan 2009

domenko: dakujem!

tami: my sme chvalabohu ziadnu zacervenanu opuchlinu po ockovani nemali. chuda leuska, aj ju to bolka?

kape
29. jan 2009

Celkom zaujimavy clanok, Nesca a Ty si mala minule pochybnosti, tak si precitaj 🙂
http://zdravi.idnes.cz/proc-byste-mela-kojit-0t...

kape
29. jan 2009

Teda , maminy, mate trapenie s tymi oblickami , sa mi to az tazko cita, zelam Vasim drobcom aby sa to dalo do normalu.

Poockovani na pneumokokov mal Samko tiez asi tak 7 dni opuchnutu nozicku a aj teplota bola prvy den po vysoka. Druha davka nas caka v utorok , sa uz tesim 😒

sanik
29. jan 2009

Anula,
babatku este v brusku zistili ze ma jednu oblicku vacsiu ako druhu, potom zistili ze to je polycysticka oblicka, namiesto zdaveho tkaniva oblicky su tam len cysticky, na sone to vyzera ako machula vobec nie ako oblicka a ta druha oblicka je pekna zdrava

nesca
29. jan 2009

No, Kape, to bolo fakt k veci, ale vidíte, že sa s tým normálne zaoberali aj odborníci 😀 .

Anulík, ty si fakt super, my sa opýtame a ty sa objavíš 🙂

Tami, mne sa páči tá fotka s tým vankúšikom ako si ho drží a vegetí, ale copatá bezkonkurenčne 🙂 .

nesca
29. jan 2009

A viem čo som sa ešte chcela opýtať, už ste skúšali dať deťúrence do bežky, my dnes, bol smiešny, zrazu v takej vzpriamenej polohe 😅 , ale ešte ho nejdeme dávať, alebo tak na 5 min. denne. Tuším tu už niekto spomenul, že dieťatko dáva do bežky, asi Adri?
A očakávala som kopu liniek pri vyberaní.

kape
29. jan 2009

My chodak-bezku ani mat nebudeme, vacsina lekarov to uz nedoporucuje,

sanik
29. jan 2009

ja som tiez pocula ten nazor, ze chodak nie, pretoze potom deticky sa ucia nespravne chodit, doslapuju len na spicku, tak neviem

katuska.
29. jan 2009

ja som to tiez pocula. nam to hovorili este na predporodnej priprave, ze sa tym skracuje achilovka

ada11
29. jan 2009

deti v bežke často špičkujú, teda nedošľapnú na celé chodidlo ale na špičky 😉 Podľa toho čo píšete takých "obličkových" detí nás tu je viac ☹

moko123
29. jan 2009

ahojte kočky som tu prvý krát,,, všetky krásne pozdravujem,,
je tu neaka kočka čo má teramín v auguste?????????? 😵

vejinka
29. jan 2009

ahojte kcky tak urobila som par fotiek aj v novej stolicke..kuk ak xcete 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre