Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jancia
13. feb 2009

jeee baby ja som Vam pisala ze my uz mame tiez 2 zuby? tie dolne... ale este nie uplne vonku 😵

zlatulienka
13. feb 2009

ahojte 🙂 🙂 🙂

prišla som vás len pozdraviť, chystáme sa akurát von

konečne nám otvorili kurz plávania, dnes mi písali, v stredu začíname, tak veeeľmi sa teším, hurá 😀
lebo v tomto našom zapadákove nie je nič ako napr. v BA

zlatulienka
13. feb 2009

jancia - gratulujeme k zúbkom 🙂

Robinko už má vonku skoro oba horné, chýba máličko aby sa prerezali. Musí ho to hrozne bolirť, lebo posledné noci sú dosť desné 😒

jancia
13. feb 2009

dakujeme 😉 a Vam nech sa cim skor prerezu...

no vidim ze augustovcatka skoro vsetky budu plavci a plavkyne, parada 😵

bubinko83
13. feb 2009

baby pretačaju sa vam všetkym babatka?

slaviq81
13. feb 2009

Bubinko, tak ako ktorým. Moja sa prevráti z chrbátika na bruško ale iba na jednu stranu. Z bruška na chrbátik málokedy.

nesca
13. feb 2009

my rovnako ako Slaviq

bubinko83
13. feb 2009

no tomu našmu sa moc nechce zatial iba na boky.Ale asi preto,že neznaša polohu na brušku a sme narodeny o 4tt skor.Myslite že je to v pohode?

slaviq81
13. feb 2009

Ja neviem posúdiť, ale keď sa vykrúca do bokov, tak do pretočenia mu veľa nechýba. Veď keď pôjdeš najbližšie do poradne tak to spomeň doktorovi.

iwuskaaa
13. feb 2009

Bubinko, nič si z toho nerob 😉 . Náš Dávidko sa prvý krát pretočil iba dnes, ale aj tak rúčku si zabudol pod sebou a vôbec mu nevadila 😀 . On kým sa začal točiť do bokov, to tiež trvalo, ja som už mala obavy 😒 .
A myslím, že to má za následok aj to, že Filipko je narodený skôr 😉
Janci, gratulujem k zúbkom 😵

katinka0000
13. feb 2009

bubi: aj nas maly ma s pretacanim problem, lebo je tucnucky ako medvedik. ale sedi krasne. boli sme u dr. a ta nechapala, ze ako krasne sedi. s tym pretacanim si hlavu nerob.
podla mna je to jedno ci sa pretaca alebo nie. dr. by urcite na nom videla, keby mal nejaky problem.

mimabb
13. feb 2009

katinka: a lekarka nemala s tym problem? aj nasa eli pekne sedka... ale radsej som sa s tym nechvalila lekarke... podla nej by som ju nemala ani za rucicky tahat do sedu...
mam pocit, z nasej herecky, ze sa nepotrebuje pretacat, lebo uz sedi, tak vidi svet aj z inej perspektivy 🙂

katinka0000
13. feb 2009

a to kedy by sa potom mala naucit sediet? ved ked by si ju ty trochu neucila sediet, tak sama sedi ako 12 mesacna.
mne doktorka vobec nic nato nepovedala. len mi zase zdoraznila, aby som maleho nedala do choditka.
aj nas maly sa teraz urcite nepotrebuje pretacat, ked uz sedi sam. 🙂

mimabb
13. feb 2009

tvrdia, ze babatka maju sediet, ked sa same dokazu posadit, cize niekedy okolo 8-10 mesiaca

bibianna
13. feb 2009

náš Maťko sa pretáča a tlačí sa mu prvý zúbok, dole. Vidno mu kúsok z neho.

katinka0000
13. feb 2009

mima: to som aj ja uz pocula, ale podla mna je to kravina. je to na kazdej mamicke. ja sa neriadim nejakymi knizkami. jednoducho nico uz chcel sediet, plakal, ked lezal, tak sa riadim tym, co chce on.

ada11
13. feb 2009

ahojte..tak Anet sa dnes po prvý raz úplne pretočila z chrbátika na bruško 🙂 K tomu sedeniu, ja Anet ešte nedávam, aj keď som minule skúsila 😉 Dokina my tiež povedala, že nemám dávať, až keď sa posadí sama. Uvidíme..... 😉

mimabb
13. feb 2009

katinka: mas pravdu... ziadne dieta sa neda vychovavat podla kniziek... je dobre tam najst rady, napady... kazde dietatko je jedinecne a uzasne, najlepsia je intuicia matky... nechceme predsa svojim drobcom zle

hribikana
13. feb 2009

AHojte, tie fotky su pekrasne ... ozaj baby, fajne na nich vyzerate ... ako sa Vam podarilo tak schudnut? Ved vsetky ste tam take stihlunke ...

jancia
13. feb 2009

bubinko moj maly sa pretoci ledva ledva len s mojou pomocou zatial, inak je velmi zivy, stale trepoce rukami-nohami, tak zatim to neriesim, este mame cas podla mna 😉 niektorym babatkam to proste trva dlhsie, ine sa pretacaju uz ovela skor...

danulik
13. feb 2009

ahojte,
lili sa uz pretaca, ale velmi to neprehana 😀 do sedu sa taha vzdy, ked jej niekto poda ruku, ale sama este sediet nevie, na to mame este cas 😉

katinka0000
13. feb 2009

to je jasne, ze kazde dieta je ine. ja mam znamu a jej dcera ma 7,5 mesiaca a uz sa chyta chodit.
napriklad moja sestra chodila uz v 9. mesiacoch. vsetko je individualne a podla nijakej knizky sa ziadna mamicka striktne nemoze drzat. a ani doktorky nie su vsevediace.

katinka0000
13. feb 2009

idem spinkat. dobru noc!

stankaji
13. feb 2009

ahojte!!!
našej Martinke sa odnechcelo už pretáčať sa a najnovšie, keď je na brušku, tak lezie do zadu ako rak 😵 😵 😵 a potom sa zlostí, že sa za hračkami nepribližuje, ale vzdiaľuje 😝
...a ináč je teraz straaaaaaaašne mrzutá, lebo jej ide aj druhý zúbok von, všade všetko hryzie, normálne ma cez týždeň tak uhryzla do dolnej sánky, že som mala až modrinu, vyzeralo to ako cucflek a nikto by mi neveril, že to nebol manžel 😀

idem už spať, dobrú noc všetkým 😔 a pekný víkend prajem

hribikana
14. feb 2009

stankaji, tak to aj u nas zacalo, cca tri dni aj nasa nina cuvala a potom zacala liezt dopredu, lezie uz asi tyzden aj nieco a neskutocne sa vylepsuje, nechat ju samu je uz zivotu nebezpecne, stale si vyberie vec, ktora je pre nu najmenej vhodna a plazi sa k nej a akou rychlostou 🙂 minule natrisala stojanom, na ktorom bol kvet

a my este nesedime dokonale, taha sa do sedu, trenuje sklapacky, ale ked si sadne, tak ma taky ohnuty chrbatik, no este si musi potrenovat

a prevalujeme sa uz na obe strany a dokonca po najnovsom aj z bruska na chrbatik, ale pri tom s nou stale tak zbucha, ze sa udrie ... no zvyka si na to, uz ani neplace

my este zubok nemame ziadny a ani to zatial nevyzera, ze sa nejaky prederie v najblizsej dobe 😀

a Tomaskovi blahozelame k zubkom

hribikana
14. feb 2009

ju a zabudla som popriat dobre ranko a krasny valentinsky dnik, v albume mate od nas valentinku 🙂

klaudinka21
14. feb 2009

dobre ranko babulky, prajeme vam s Natalkou krasneho Valentina 😀
Danulik-su aj fotky zo stetka?

danulik
14. feb 2009

dobre ranko, aj ja vam prajem krasneho valentina 🙂

klaudi - ja som nemala fotak, fotila tami a tessie 😉

anape
14. feb 2009

ahojte mamicky 🙂 ,

trosku vam napisem aj o mojich dietkach 🙂 ... tak Petko mal vcera dva rocky, neskutocne ten cas leti, ved len nedavno bol taky ako Viki a uz je z neho taky velky chlapec...zajtra mame rodinnu oslavu

Viktoria sa tiez pretaca uz vyse mesiaca, ale tiez to neprehana, len tak podla nalady 🙂 , tiez sa posuva aj dozadu a ked ju dam do lehatka, tak uz sa dviha do sedu a naklana sa aj dopredu, takze uz ho dlho nebudeme moct pouzivat... prikrmy uz papame vo velkom, zeleninka jej veeelmi chuti, no ovocie a kasicky az tak nie 😨 , neviem po kom bude, lebo my s manzelom mame velmi radi sladke 😔 a vlastne aj Petusko 🙂
zubky zatial nemame, hoci lekarka uz pred mesiacom vravela, ze su na spadnutie, no mne sa to zda este na dlhe padanie 😀 , to zase pri Petkovi vravela, ze sa este nacakame a on mal do tyzdna zubcek von a to mal len 4 mesiace a tyzden... aj to svedci o tom, ze aj surodenci su velmi rozdielni 🙂

neviem ci som to spominala, ale uz cca mesiac ani negrckame, co som veeelmi stastna, lebo to bolo dost zle zo zaciatku, tak som sa obavala, ze sa to bude s nami este dlho tahat

inac pohodicka, len sme trosku soplavi, tak sa liecime, aby sme sa dozajtra dostali do formy 🙂

pekny vikend baby a babatka 😉

slaviq81
14. feb 2009

Ahojte,

u nás zase sneží. 😠

Moja Lara tiež cúva keď je na brušku, veľmi sa zlostí lebo sa snaží natiahnuť za hračkami a nejde jej to, tak ako Martinke od Stankaji. Najnovšie zaborí hlavu do deky a dvíha zadok, sem tam ju vyvalí celú na bok 😀 Začala robiť zvuky ako brrrm brrrrm a celá sa pritom oslintá. Ale je s ňou čím ďalej tým väčšia sranda. Zuby ešte nemáme 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre