Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

bammbi
14. apr 2009

My patrime medzi tie lenivsie augustovciatka. Nelozime a asi ani nebudeme (mame to v genoch 😉 Ked ju dam na brusko, tak za 2 sekundy je na chrbatiku. Dat ju na brusko - to je to najhorsie, co jej ako matka mozem sposobit. Este dlho potom mrnci a sa hneva, ze co som si to dovolila. Najradsej sedime, lezime s nozickami v puse alebo stojime mame na kolenach. Sama este nestoji...

Smejeme sa na vsetko nove a na vsetkych naokolo, sme to najuzasnejsie dieta, pokial mame spolocnost. Ked spolocnost nemame, menime sa na certika. Kable nas zatial nezaujimaju, ale vlasy koholvek v dosahu, tak to je zabavka nadlho... Momentalne je mala posadnuta mojimi znamienkami... chcela by ich vsetky pozbierat... 😎
Tiez sa rada hra s loptou, sadneme si oproti seba a gulame si ju navzajom.

bammbi
14. apr 2009

Zubky tiez este ziadne nemame a asi ani dlho mat nebudeme ( aj to mame v genoch 😉 ), uces mame holohlavy, takze aj vlasky su lenivejsie...

nesca, citala som, ze od 7 do 9/10 mesiacov by mali deticky vypit min. 600ml mlieka (t.j. 3 krmenia po 200ml alebo 3 plne kojenia) a od tych 9/10 mesiacov , ked uz poriadne papaju minimalne 3 hodnotne prikrmy denne, tak to ma byt min.400 ml mlieka (t.j. 2 krmenia/ kojenia )

bibianna
14. apr 2009

Dnes sa nám Maťko prevrátil v pavúku, neviem čo stváral, iba zakričal, pozrieme a on dolu hlavou na zemi, iba nôžka zamotaná v látke, na ktorej sa sedí..... 🙂 🙂 🙂

bammbi
14. apr 2009

danulik, ja mam pocit neschopnosti dost casto. Najma, ked som s malou sama, ona place, aby som sa jej venovala a ja potrebujem urobit milion zakladnych veci ako osprchovat sa, nieco jej uvarit, hodit do pracky atd... V stave zufalstva ju bud dam do kocika a ideme do parku ( aspon nemusim mat ten bordel v byte na ociach) alebo ju dam do kosa na pradlo (plastoveho s ruckami na ciste pradlo), dam jej do toho hracky a v tom ju nosim do kazdej miestnosti, kde potrebujem cosi spravit. A to si myslim, ze mam takmer bezproblemove dieta. Obdivujem vsetky maminky, co maju 2 a viac malych deti a su na ne same.

bammbi
14. apr 2009

napisla som posledny prispevok s reakciami na kopec inych veci a albumikov a tento blby kon mi to vobec nepridal! slak to traf. no nic, musim ist, herecka sa uz zobudila...

chvalila som vase albumiky a deticky a ine, mate krasne deticky a rodinky....
pa, koncim monolog na koniku 😀 😀

zuzujan
14. apr 2009

ahojte dievcata, prepacte ze vam vstupujem do tejto temy, ale potrebujem poradit.
Vsetky ste rodili v auguste, mna to caka tento rok a hrozne sa na malicke tesim. Kedze som prvorodicka potrebujem poradit ohladom kocikov. Najvacsi problem vidim s kupovanim korbicky na zimu, aby tam voslo babo aj s fusakom. Mam predbezne vyhliadnute styri znacky, X-lander 2009, Concor fusion, Jane nomad a Teutoniu.
Prosim poradte mi ako ste to riesili v zime s korbickou a fusakom, kedy ste davali babo do sportovej casti??? Podla vedu to vychadza ze v najvacsej zime januar - februar by malo ist babo uz do sportovej casti .........dost sa bojim ze su vsetky korbicky male a v decembri sa mi tam uz babo nezmesti.
Kamaratka mi radi, ze si mam kupit len fusakotasku ale to sa mi nezda pre babo moc pohodlne......

Dakujem moc za vsetky rady (prosim piste aj ako IP, aby som vas tu neotravovala). 🙂

bibianna
14. apr 2009

Bambi, máš to fakt náročné, ja keď dám Maťka do pavúka tak mám na chvíľu pokoj, alebo ho necháme plaziť sa po chodbe, tam nemá čo stiahnuť.

bibianna
14. apr 2009

mne už by v kočíku nevydržal Bambi, už vyskakuje.

tunylyk
14. apr 2009

ahojte.určite nejake fotočky prihodím 😉

jankamanikova
14. apr 2009

Ahojte!
Tak dnes Jakubko sedel v kociari! Sice len desat minut, ale povazujem to za zazrak. Janik s Matuskom si poskakovali okolo kociara, dopravne prostriedky maju zakazane 😉 . A to je pre nich ten najväcsi trest 😉 , tak struhaju dobrotu 😉 ... Som zvedava ako dlho im to vydrzi ...

bammbi
14. apr 2009

bibiana,
kocikom som myslela sportovy kocik, mame 3 kombinaciu a vanicku uz asi mesiac nepouzivame, lebo musi sedkat a vsetko vidiet ... a su tam popruhy, takze moc nenavyskakuje, aj keby chcela 😉

bammbi
14. apr 2009

super Janka, gratulujem k uspechu 😉

jankamanikova
14. apr 2009

bammbi - dakujeme ...

danulik
14. apr 2009

caute baby, dnes sme boli v poradni, lili vazi 7680g, za 6 tyzdnov pribrala vyse 600g, takze super 🙂
idem si precitat, co ste dnes popisali..

danulik
14. apr 2009

bibi - a to sa mu ako podarilo?? dufam, ze sa velmi nebuchol 😅

bammbi - nebooj, ved tym nasim bambulkam raz zubky aj vlasky narastu 🙂 🙂 🙂
ten kos na pradlo je dobry napad, len sa obavam, ze lili by mi z neho vyliezla 😀 aj ked este lozit nevie, ale urcite by sa o to minimalne pokusala, aj z postielky sa snazi dostat 😀
ja som tento rok musela uplne odignorovat pred-velkonocne upratovanie, jednoducho sa to pri lili nedalo, ja som naozaj rada, ak sa stihnem osprchovat a obcas ist na wc 😅

kocky - uz to tu niekto spominal, ale neviem kto - z akej polohy sa vam deticky posadia? lili zatial iba v hlbokom kociku (tom retro) a vo vanicke, ked sa kupe - chyti sa za rucickami za okraje a taha sa hore, ale ked sa nema coho chytit, tak sa neposadi, len sa guuula a hneva sa, ze sa jej to nedari 😀

janka - gratulujem 🙂 a preco si im zakazala dopravne prostriedky?

tunylyk
14. apr 2009

danulik ahoj,Kubko ma na posadenie taketo techniky 😀 pretoči sa na bruško,hodí si to na štyri a potom trošku cuvne a sadne si,okrem toho to skuša ak sa ma čoho chytiť tak z chrbátika tak doboku a naposledy včera sa dvakrát po sebe posadil z chrbátika,len sa oprel o ručku a už bol hore,ale jednoznačne najlepšie mu to ide z tej polohy na štyroch 😀 jaj píšem jak tatar 😀

katinka0000
14. apr 2009

dani: nas nico sa posadil uz aj v posteli. normalne sa podoprel laktami a posadil sa. dnes sme boli na kontrole. uz je to dobre. douzivat atb a hotovo. bud. tyzden musime ist este na kontrolny ster.
dnes sme boli na zatah v draciku. kupili sme super vec. kuk:
http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=...
je to 4 v 1, takze to vyuzijeme aj neskor. chceli sme aj kryte pieskovisko, ale vsetko maju vypredane. aj toto odrazadlo sme kupili posledne. v topolcanoch uz nemali, tak sme rychlo utekali do nitry a tam nam predali posledne.

tunylyk
14. apr 2009

kati - bombove je 😉

elly111
15. apr 2009

ahojte nejako nestíham
malý je ujačaný, má nízke teploty, asi zúbok...mne sa zlomil zub tak idem dnes k zubárke, ale desím sa toho ako tam malý vydrží, to bude stres 😨
katinka aj my mame odrazadlo viacúčelové, veľmi sa mu páči a stále na ňom niečo montuje aj keď na ňom práve nesedí 😀,
máme toto: http://www.babydirekt.eu/sk/odrazedlo-s-rukojet...
včera som pridala aj fotky, ale večer som zmazala celý album lebo to videli nepravé osoby a mali blbé pripomienky, hoci tvrdili že na takúto stránku by nikdy nechodili, no tak chodia čítajú a roznšajú blbé reči, budem si musieť asi zmeniť aj nick 😖
všetkým želám krásny deň

slaviq81
15. apr 2009

dobre ranko 😉

Elly, ja takychto ludi nechapem, o com im vlastne ide? 😕 😠

Ja chcem malej kupit trojkolku s vodiacou tycou namiesto odrazadla 😉
S tym kosom na pradlo, nie je to zly napad, ale u nas by to uz bolo na nic. Donedavna, ked som sa chcela osprchovat, tak som Laru posadila v kupelke do vanicky, dala nejake hracky a tak som sa mohla kludne sprchovat 😀 Teraz sa uz neda, lebo sa vyklana a vanicka sa prevazi 😀 😝

nika.r
15. apr 2009

ahojte 🙂

ďakujem za reakcie na ten cukor...Tomino neznáša všetky kúpené kaše, dokonca z niektorých aj zvracia a už sa mi nechce znova ďalšie skúšať, nestoja málo a on zje zase len lyžičku...už asi dva týždne mu každý večer poctivo varím buď ovsené vločky alebo krupicu, so všetkým možným čo môže, ale ani to nemá úspech..pred pár dňami som skúsila krupicu trochu pocukriť a dať do nej maslo a spráskal toho kopu...okrem zemiaku s rôznou zeleninou mi neje skoro nič a už som z toho zúfalá, že sa raz prezemiakuje a čo potom...chce to predsa len aj niečo iné v jedálničku

bibianna - ja tiež malého pripútavam v kočiari, keby nebol do pár sekúnd je von...už si na popruhy zvykol a pohoda, krásne sa vie v kočiari zabaviť

danulik,aj Tomino si tak sadal, že sa priťahoval za hocičo...

barborka08
15. apr 2009

Ahojte, pripajam sa do tejto temy.

bammbi, my patrime tiez k tym lenivejsim augustovym babatkam 🙂 Nelozime po styroch, sediet sa slecne chce len kde tu (ked ma naladu), zubky a vlasy tiez nikde 🙂

vejinka
15. apr 2009

dobre ranko kocky...my mame odrazadlo ale je zapadnute prachom lebo este stojime len velmi opatrne ale konecne sa zacal davat na 4 a pohupuje sa akonahle xce urobit rucickou dopredu rozcapi sa ako zaba 😀
mame toto: http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=...

lalunna
15. apr 2009

ahojte, pozrela som albumy, zlate babatecka jani, aktak...
danu, tesim sa ze uz pravidelne doplnas album, lili tu chybala 😉

nika, co si z toho robis hlavu, ja keby som si mala robit starosti s jedenim patrika, tak len stresujem 😕 😅 neboj ked budu chciet zacnu jest, spomen si na nasu mladost, napr. my s manzelom sme boli velmi biedni papkaci, napr. ja som zila jednu dobu len na sladkostiach a teraz sme ini fajnsmekri 🙂 a prave preto nebudem nejako zvlast patrika stranit od sladkosti, patria k detstvu podla mna, samozrejme s urcitymi obmedzeniami
tak to beriem aj u patrika, co sa tyka masovo zeleninovych prikrmov je to o 1-2 lyzickach, ovocne moze velmi, miesam s cim ma napadne, vcera aj s ryzovo bananovou kasou ktoru normalne teraz nechce a vcera takto zbastil 120ml, a to dokonca nie doma, ale v podniku kde sme sedeli na pive, som si vsimla ze jemu viac chuti vonku, alebo na navsteve ked pozoruje ako vsetci jeme, ale vtedy musi mat samozrejme to co mi mame, tak mu to rozzuvam a davam prstami, vtedy je schopny zjest dost vela na svoje pomery 😀

ahoj barborka

lalunna
15. apr 2009

vcera som sa pokusila dat spat patrika do postielky vecer, trochu som upratovala, tak som vycistila aj postielku, dala nove pradlo, odstranila baldachyn... ale strasny rev sa spustil ihned po ulozeni do tejto mrezovanej vaznice 😀 😕 😅 potom sa este postavil v spacom vaku, 2 krat spadol na tie tycky, udrel si hlavku, tak este vacsi plac...

no proste asi sme dopostielkovali uz... esteze som nekupovala novu, bola by vyuzivana asi mesiac

patrik este nema odrazadlo, ja sa stale neviem rozhodnut ake, kym sa tak satne mozno uz dostane bicykel 😀

barborka08
15. apr 2009

ahoj lalunna 🙂
u nas je to s prikrmami naopak, vsetku zeleninu, masovo zeleninove tie ma velmi rada, ale co sa tyka ovocia, ani jednu lyzicku. Ake ovocie si davala ako prve? Ja som skusala jablcko ale mala to len vypluvala.

aktak
autor
15. apr 2009

u nas postielka fici posledne dni, bavi ju tahat sa za tie mriezky a hlavou do nich narazat 😀 a kedze pred spanim musi este 10 minut lozit, v nasej posteli by spadla a takto si polozi a zaspi vzdy v inej polohe 🙂
Adelka mi papa vsetko, okrem jablk, teda z ovocia len banan, ine sme este neskusali 😕 ale zajdem na trh a ked budu mat nejake pekne broskyne tak kupim

bammbi
15. apr 2009

Danulik, Lili je zlata, zda sa mi, ze sa na teba dost podoba... a vidim, ze uz zahajila letnu sezonu 😅
Slaviq, Lare ten uces ala Sinead O'Connor sekne, je krasna 😎
Lalu, ten turist.nosic pre Patrika je bohovsky a aky je v nom spokojny 😅
Aktak, krasna rodinka, Adelka s Adamkom sa velmi podobaju.. 😉

bammbi
15. apr 2009

Ahoj Barborka !
Tak vitajte v klube bezzubacikov holohlavych 😀 😵
To moje dietko je zevraj uplne po mne, ja som nikdy nelozila a ked som zacala chodit a spadla pri tom na prdelku, ako jedine dieta v jasliach som cakala, kym ma pride niekto zdvihnut - v pohode a s usmevom som si zevraj pockala aj 10-15 minut 😀 😎

Nika, ahoj. Skus Tominkovi do domacej kasicky pridavat hnedy cukor, ten by mal byt lepsi ako obycajny. Ale moc sa netrap. Inac ja Natalii do kase vacsinou rozpucim dobre prezrety banan a vtedy chuti viac....

aktak
autor
15. apr 2009

bammbi ani moja sestra nelozila a zatial to vyzera ze ani Adelka nebude 😉
nika skus javorovy sirup, je zdravy a prijemne sladky, maju ho vsade, ja mam z DMky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre