Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kape
21. apr 2009

Tak sme spat z plavania, bolo dobre, ale Hrosik je Hrosik, pre mamicky z BA co sme chodili spolu plavat.

Danulik dik za privitanie 🙂
Som Ti chcela minule napisat, ze Lili je zlatucka na tych fotkach z opekacky. Ak by sme boli v case konania mile v BB, tak sa pridame urcite, ale este neviem ktory vikend z tych dvoch majovych ideme.

My sme kupili gulicky v Tescu v Poprade a bazenik sme kupovali este min. rok v Kike, ale podla mna bazenik sa da kupit aj v Tescu, viem ze jeden cas tam mavali taku peknu zabku.

Basky ja som za co sa stretka tyka, a radi zoberieme ak by bolo potrebne ist autom aj Janciu s Tomaskom ked budu chciet ist.

Nika a co diplomovka uz odovzdana a statnice su kedy ? Ja som kedysi uz davno 😉 statnicovala v maji, ked sme sa stali majstrami sveta v lad. hokeji. To boli krasne casy, ale jasne ze tieto su krajsie, len boli take beztarostne, ked sa spatne pozriem spat.

A este som Vam chcela napisat, ze momentalne u nas su dve stolicky na papanie ta hlavna je Chicco a druhu co sme kupili k babkam mame z Ikea zatial tiez doma rozbalenu a Samko ako pisala kedysi Lalu o tejto stolicke si vychutnava pobyt v nej.

nika.r
21. apr 2009

kape, diplomovku mám napísanú a odovzdanú,momentálne sa učím na skúšky, ktoré nám ešte naváľali, aj napriek tomu, že máme ešte dvoje štátnice 😠 ..o dva týždne mám prvé, koncom mája druhé..uvidíme, či stihnem...

bammbi
21. apr 2009

Ahojte Kape, Basky... sme radi , ze sa mate fajn...

Nika, aj nasa Natalia uz rozlisuje, na koho sa usmeje. Momentalne skoro na vsetkych okrem stareho otca, z neho ma panicky strach a on je chudak z toho nestastny... netusime preco...

Dnes sme boli na kontrole, takze v 8.mesiacoch vazime 8,53 kg a meriame 72 cm. Robili nam aj sluchovy test, presli sme na jednotku. Takze vsetko fajn... Zvysok dna sme stravili v parku pri labutkach a potom na ihrisku - na hojdacke a smyklavke. Hojdacku uplne zboznuje, nahlas a s pozitkom sa pri tom smeje, vlastne lepsie povedane rehoce...

danulik, mas pravdu, Tessie sa dlhsie neozvala 😕

bammbi
21. apr 2009

Nika, drzim palce na skusky a statnice, no neviem, ja by som uz asi nemala vydrz, ked si na to obdobie spomeniem - na tie neprespane noci 😉 Obdivujem vsetky, co studujete popri malych prckoch...

bibianna
21. apr 2009

Aj my sme dnes boli na poradni. Všetko je v poriadku. Dnes sme kúpili aj nočník. Taký čo hrá, keď sa naň dostane tekutina. 🙂

bammbi
21. apr 2009

tu je dalsia zaujimava stranka o znakovani, podporuje to recovy vyvin deti a komunikaciu s rodicmi ale najma odburava frustraciu a pomaha, ked sa babatka nevedia vyjadrit slovami ale len placom. Trosku som si o tom precitala (vdaka za link belasa ) a rozhodla som sa absolvovat ten seminar ( je to zevraj velmi vhodne aj pre dvojjazycne babatka, dokonca to pomaha sklbit obidva jazyky, takze supeeer ! 🙂

http://www.babysigns.cz/sk/

belasa
21. apr 2009

Bammbi: som sa aj ja dnes prihlasila na seminar ohladom znakovania....bude sa to konat buduci stvrtok, tak potom napisem ake to bolo. Plus dostanem dvd, knihu, leporela na vyucbu doma...

katinka0000
21. apr 2009

ahojte!

baby a deticky nemozu ist len v plienke do bazena? musia mat aj plavky?

anula
21. apr 2009

Ahojte,
idem vas len narychlo (ako inak 😖 ) pozdravit.
Mame sa fajn, Klara je maly sibal, vsetko jej je strasne smiesne, vkuse sa len rehoce. Dokonca mam jej rehoty ako zvonenie na mobile 😀 . A vrci! Ked sa jej nieco nepaci, tak vrci ako maly psik.
Mam pocit, ze je stale zivsia a zivsia, mala som tu teraz na sviatky otca (ale nanestastie som sluzila cele dni) a ten zhodnotil, ze mam dieta s motorom Ferrari a na letecky benzin. Asi bude dedenko potrebovat este tyzden dovolenky na zotavenie po tyzdni stravenom so svojou vnuckou.
Vecer sme uz museli posunut kupanie na 18.15, lebo od 18.00 je uz hotova. A potom spi ako dudok, rano ju musim zobudzat na kojenie, kym odidem do roboty. Nastastie nasa herecka pozna vikend, necha nas spat do 8.00.
Zuby mame 2 dolne (maly zajacik). Kojime stale rano a vecer, ale uz neodsavam, nestiham. Olovrantovu davku mlieka sme nahradili kasickou. A strasne vela stlaci. Na veceru az 350 ml mlieka, na desiatu ovocie z velkej flase od majonezy, na obed plny tanier zeleniny s maskom a na olovrant plny tanier kase. A to este manzel doplna umelym mliekom. Neviem, kde to do nej lezie, stale sa mi zda taky drobec, az teraz zaciname nosit 74, aj to sa mi zda byt este velke a vazi 7.5 kg.
Bola som 4 dni v Nemecku na kurze, dost tazko som to znasala, hlavne vecer, ale ti dvaja doma gazdovali v pohode. Podarilo sa mi naodsavat dost mlieka do zasoby, tak sa Klara mohla v nom aj kupat.
A propo s kupanim, s kurzom uz nepokracujeme, ale chodime plavat raz do tyzdna, aby nezabudla, co sa naucila.
Tak, to su nase novinky, vsteky sa drzkajte, hlavne nech su deticky zdrave.

katinka0000
21. apr 2009

dik za tie stranky ohladom znakovania. skoda, ze nebyvame v niektorom z tych miest, kde sa konaju kurzy. ani v nitre nie su. ☹

katinka0000
21. apr 2009

no nas nico mal vcerajsiu noc plnu papania. jedol asi 4 alebo 5 krat. ma skoro porazilo, lebo takto nejedol, ani ked sa narodil.

anula: ahoj! som rada, ze si konecne medzi nas zavitala. super, ze sa mate fajn.

danulik
21. apr 2009

kape - dakujeme 🙂 daj vediet, ak budes v bb 😉

anula - ahooj 🙂 konecne si sa ukazala!! som rada, ze sa mate dobre, aj ked toho casu je pomenej..

aj lili vrci 😀 je to celkom vtipne, ale ked vrcala do deti v poradni, tak som sa aj trosku hanbila 😅

mimabb
21. apr 2009

danulik, kape: mila pre mamu je 9.maja, pokial budeme zdravi, tak urcite pojdeme...

http://materskecentra.sk/mila_2009/mila-pre-mam...

mizulienka
22. apr 2009

ahojte, teraz ma napadlo, ze co sa tyka znakovania, 16. maja bude v BA medzinarodna konferencia "prirodzena starostlivost o dieta" a tam je cela jedna prednaska venovana prave znakovaniu s babatkami...moze to byt tiez zaujimave 😉

mizulienka
22. apr 2009

je to aj link na cely program
http://www.zivica.sk/dieta/program.html

angelina22
22. apr 2009

cate dievčata....NEVIETE MI NIEKTO PORADIT???
mala mi má druhý den teplotu, včera večer 38 dnes rano 37,5 ,,včera sme boli pri lekarke, robila nám krvný obraz, leukocyty su v norme takže žiaden zápal tam nieje,,,ale teplota neprechádza,,,,,vidim že sa jej hore prerezávaju oba očné zuby, ak to je od zubkov ako dlho to bude trvat,?? alebo aka teplota je akože normálna pri zubkach, lebo sa bojím či to su ony alebo nie,,,,,,je mrzutá ospalá, nič nechce papkat, len cici,,,,poradte mi niekto.....dakujem

mizulienka
22. apr 2009

ahoj angelina, my sme to mali tesne pred velkou nocou, z nicoho nic vysoke horucky az cez 39...vedlea som ze mu idu horne zubky ale pre istotu som isla k dr...zistila, ze ma aj nejaku virozu, ale ze ked idu zubky, je oslabeny imunitny system a preto deticky skro nieco "chytia". Teplotoval asi 3-4 dni, a na 4 den mal na celom telicku taky vysyp...cervene bodky vo velkosti spendlkovej hlavicky po celom tele okrem noziciek...docitala som sa, ze to moze byt aj siesta choroba, ale dr. tvrdi, ze to je proste virusove ochorenie spojene s tym, ze idu zubky.
davlaa som mu iba cipok na zbitie teploty a kombinovala som to so sirupom Panadol.
tak drzim palce, nech vam to skoro prejde :0)

angelina22
22. apr 2009

díík velmi si to cenim.tak dufam, že to prejde,,,,už vstala tak sa jej idem venovat,,pekný den všetkým

ada11
22. apr 2009

angelina, ak má krvný obraz dobrý, píšeš, že leukocyty má v norme, tak sa neboj a zvládnete to obe. najdôležitejšie je, že to nie je bykteriálna infekcia, ale pravdepodobne vírusová, takže to zvládnete bez ATB a o 3 dni bude už lepšie. 😉 ak sú to zúbky, tak teploty by mali do 3 dní ustúpiť a zúbok by mal vykuknúť. Takže ak má vysoké horúčky tak dávaj Paralen čípky alebo Panadol sirup každých 6 hodín, nie skôr, iba ak kombinuješ Brufen sirup s Paralen čípkami alebo Paralenom tabletkami/Panadolom sirupom/, tak sa môže interval skrátiť na 4 hodiny. ak sa udrží na panadole, tak dávaj len ten, nie však skôr ako po 6. hodinách.

belasa
22. apr 2009

angelina aj nam risko teplotoval 3 dni a na stvrty mu visla horna jednotka....bol mrzuty, nechcel jest, samozrejme len kojit sa chcel a mal to teda riadne napuchnute...tiez som bola u lekarky keby nahodou to bolo nieco ine ...pozrela ho a vysetrila moc a tiez povedala ze je to zubok ...mimochodom dala som mu nurofen sirup proti bolesti s teplote a vyhadzal sa mi...takze ho uz nebudem pouzivat

aktak
autor
22. apr 2009

angelina urcite su o zubky, ocne bolia vraj najviac, musite vyzdrzat, dlhsie ako tyzden by to nemalo byt 😔

nam ide horna 2ka, prve 4 su uz riadne vyrastene a citim ich pri kojeni ale este ma nekuse 😕
pred tyzdenom sa mi Adelka prvy kra uplne sama postavila a od vcera uz nic ine nerobi len hlada veci o ktore sa moze postavit, ide ma slak trafit, stale jej musim byt za zadkom 😅

slaviq81
22. apr 2009

Aktak, u nas je to tak isto, Lara sa zacala pred par dnami stavat na nozky, tak cely den nic nerobi, len sa moce okolo gauca a trenuje 😀 Ale uz je aspon opatrna, lebo prvy den si parkrat buchla aj hlavicku ked padla 😝
Predvcerom vecer sme sa boli prejst do obchodu, Lara si cosi dudrala, zrazu sa mi zdalo ze je akosi ticho. Pozriem a mlada celom opreta o madlo a spi 😀 😀

Inak mam problem s vecernym uspavanim. Staci, ze si podvecer zdriemne na pol hodiny a ma energie do jednej v noci 😝 😔 Pritom cez den vydrzi byt hore maximalne tri hodiny. Uz z toho zacinam byt na nervy 😖

elly111
22. apr 2009

ahojte mamuľky, pred chvíľou sme prišli z Ba, baby ma prekvapili, včera večer volala jancia že príde aj ona a kape, tak sme sa tešili.
Stretli sme sa teda ja jancia, kape, lalu
I keď z našej strany to bolo rýchle, rozlietané a trochu umrnčané stretnutie, keďže sme boli na cestách od 6.30,...bolo super. Drobci sú perfektní a mamuľky milé kočky štíhlučké 😵 Nestihli sme veľa pokecať, Alex nevedel zaspať a už bol nespokojný, naštastie spinkal celou cestou domov 🙂
Verím že stretnutie skoro zopakujeme na nejakom otvorenom priestranstve, kde bude viac miesta na kočíky 😀
Inak ja ráno na parkovisku že wow tie baby sú super rýchle organizátorky stretnutí, ja že ide danulik 😀, lebo išla nejaká mamina autíčkom mini, to máš tuším ty danulik nie? 😀 😀 😀 Tak nabudúce... 😀 😀 😀

danulik
22. apr 2009

elly - 😀 😀 😀
ano, mala som mini, ale uz som ho predala a teraz mi je za nim smutno.. neviem ake si mam kupit, uz vymyslam asi dva mesiace..

slaviq - ze celom opreta o madlo 😀 to muselo byt zlate 🙂

mhviezdicka
22. apr 2009

ahojte babulky,
tak my sme prisli v nedelu z celotyzdnovej "dovolenky" na Orave. aj som rada, ze sme uz doma 😅
asi sa mi nepodari reagovat na vsetko a zrejme by to bolo aj tak uz neaktualne 😝

my sme stale bezzubkovy (teda Lucka, aby som bola presna). asi budeme posledni, ale nevadi, bezzuba hadam nezostane 😀 mne aj muzovi vysli zuby az v 10 mesiacoch, takze asi aj tie LUckine si daju nacas 😝
papt nam chuti neskutocne - aj sa z tyoho tesim, ale znervoznuje ma, ze Lucka uplne odmieta pit ine ako mlieko 😖 jeden jediny raz vypila 100 ml caju, odvtedy nic - obcas sa mi podari ze si cucne z false cca 10 ml, ale vacsinou sa zacne srdit, ze co jej to davam ...

kape,
my sme dnes boli zaplatit za dalsi kurz plavania, Lucka bola sice na tom prvom viac nervozna ako kludna, ale rozhodli sme sa s muzom ze to riskneme, tak snad si tento kurz ta nasa Pistalka uzije viac 😅

lalu,
my znakujeme od 6. mesiaca. teda zatial ja znakujem a Lucka na mna zatial len s udivom pozera, ze co jej to stale ukazujem. zatial sa chytame obcas na "pa-pa" a vie mi dat "ruku na to"

mhviezdicka
22. apr 2009

lalu,
este k tomu znakovaniu - ta moja kamoska znakuje so svojou dcerkou tiez od 6. mesiaca ale prve znaky zacal Natalka ukazovat az okolo 10 mesiacov. takze treba aj trpezlivost a ukazovat a ukazovat 😀
som rada ze aj tu medzi nami je niekto kto ide znakovat, potom si budeme vymienat info ako to nasim drobcom ide 😉

katinka0000
22. apr 2009

ahojte!

tak my sme boli dnes prvykrat plavat. nico bol nadseny. vsetkym mamickam co este nezacali s drobcami plavat, vrelo odporucam.
prisli sme domov a nico bol taky unaveny, ze sme sa normalne museli na nom smiat. nevladal ani drzat viecka. tak sme dali mliecko a pospinkal si 2 hodinky.
v piatok ideme znova. uz sa straaaasne tesime.

kape
22. apr 2009

Hviezdi - no ze sa aj ukazes , sme sa uz pekne dlho nevideli 🙂 Normalne Vam v dobrom zavidim toho majoveho Hrosika a Lubku s Monikou. My sme uz v Zabiatku a baby boli nahradzat u druhych bab v Hrosiku a sme sa zhodli, ze zlata Lubka s Monikou, vidiet na nich ze maju tri deticky uz, my mame teraz taku mladu podla mna mladsia ako ja a je to take ako na beziacom pase a tak trosku menej , ci dost, ani neviem bez emocii," len nech si oducim hodinu". Tak som sa rozhodla, ze dalsi kurz plavania v Zabiatku nezaplatim a pockam si bud na Hrocha, alebo na Lubku s Monikou do septembra. Dufam, ze im aj nam to v septembri vyjde.

Elly - veru dnesne stretnutie bolo velmi rychle, nabuduce dame nejaky park. Ale tiez si stihlucka mlada maminka s krasnym chlapcekom.
Foto zo stretka som este nedala do PC, ale ked urobim dam vediet, ale mne fotky strasne dlho trvaju, tak sa pokusim polepsit 😉

Baby co mate este autosedacky vajicka, mate kupeny do nich potah, aby sa Vam deti nepotili ? Samko sa strasne poti a rozmyslam ze asi kupim, alebo ste zmajstrovali nieco same? Poradte.

Samkovi vcera vysiel treti zub, spodna prava dvojka, takze u nas hore zatial nic, len dole.

Dobru noc.

kuratenko11
23. apr 2009

Dobre ranko
babenky poradte prosim co mam robit,dnes rano my maly zletel z postele ☹ nastastie dopadol na ruky,ale trosku si buchol aj hlavu nad pravym obocim ma cerveny fliacik.Mal taky minutovy plac a potom uz sa skeril.Co mam robit,ist k dr.,alebo co?
Inak mu nic nieje,aspon zatial,dufam,ze to tak aj ostane a nezacne zvraciat alebo co.Ake su inak priznaky,nevie nikto?Som zufala,mam take vycitky az no.

mimabb
23. apr 2009

kuratenko: nevycitaj si to!!!
neviem ti odborne poradit, len viem asi to co aj ty, ze by nemal zvracat, byt malatny... pokial neopuchne hlavka a simonko bude v pohodke... ved sama zistis...
eli sa tiez nedavno zgulala... pozorovala som ju cely den... nastastie bola v uplnej pohode, usmiata... ked sa ukludnila, tak som jemnucko skusila potlacit okolo a to miesto kde sa buchla a nereagovala... aj sa normalne, napapala, nebola umrncana...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre