Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

elly111
14. nov 2008

madi ze trdla moje muskaty 😀 , ty im tak pekne hovoris 😀
jancia ved to je super ze hodinku a pol v postielke spinka cez den, nas dava take 20minutovky a potom jasne vonku v kociku a v aute neobmedzene 😀
danulik to je super uz ti tych kileciek navyse vela nezostava 😉 , a ja si az potom pojdem kupit nieco na seba ked budem vo svojej predtehotenskej vahovej kategorii 😀 , za odmenu 😉

stankaji
14. nov 2008

Madi - ja chodim s malou tu na juh,
... ja neviem, čo mám robiť, že doktorkaju nechce teraz očkovať proti tym pneumokokom, že až na dva roky, ale ani manžel nie je veľmi za to, aby ju teraz očkovala, hmmmmmm 😖 😲 😝 ...že je to len reklama a farmaceuticke firmy chcu zarobiť atď. a doktorka povedala, že kým to neuzákonia, tak nechce také malé zbytočne týrať ☹

kape
14. nov 2008

Ahojte.
K teme ockovania - teraz mi pisala kamoska ze v Australii su uz proti pneumokokom a rotavirusom ockovania povinne. "A ze lekarka neche tyrat take male deticky", a je lepsie ich potom tyrat v nemocnici, ked uz bude neskoro na zaockovanie ? Ja si tiez myslim, ze ked je to u nas dobrovolne je hlavne na rodicoch aby sa rozhodli. Kamaratkin syn to dostal ako jedenapolrocny a pekne dlho boli aj v nemocnici ale nastastie to skoncilo bez trvalych nasledkov.

A tiez sa pridavam k mamickam stastnym co maju doma balkon - na nezaplatenie 🙂

elly111
14. nov 2008

aha co som nasla aby ste sa doma nehadali kto sa na koho podoba 😀
http://www.myheritage.sk/look-alike-meter-merad...
este som to neskusala, padam dovarit obed 🙂

madi
14. nov 2008

elly - hehe bohovske....a nam to vyslo...lebo simono je na tatika...a vyslo ze "dieta sa o 6% podoba viac na otca" 😀 😵

katuska.
14. nov 2008

aj u nas to vyslo.. 7% na ocka 😉 tajne som dufala, ze je to len zdanie znamych, ale asi na tom nieco bude 😠 idem docitat..

jancia
14. nov 2008

no teda, mne tiez vyslo ze sa viac podoba na otca 😠 😀 najprv na 6% a potom som to skusila znova s inymi fotkami a zase vyslo, aj ked uz len na 5%...

jancia
14. nov 2008

baby skuste aj toto : www.makemebabies.com ale mne to neslo, no videla som to uz par ludom v albume, tak sa pohrajte ak chcete 😉 je to ze ako by malo vase dieta vyzerat 😵 a mozete si skusit aj "urobit" dieta s nejakou celebritou haha 😀 😝

katuska.
14. nov 2008

dani, gratulujem!! ja to uz vidim na novy satnik.. nejako tie kila vobec nechcu ist dole, ale tak to bolo vzdy... vzdy som si to musela vydret, nikdy som len tak nechudla... no nic, co to si kupim az stale nechodim v tom istom a po dokojeni skusim co to pocvicit.. teraz sa bojim, lebo uz ked menej zjem cez den, tak citim, ze mlieka je menej a dost sme sa potrapili, aby ho bolo tolko, ze by malemu stacilo, tak nechcem riskiren

co sa tyka tej poradne, tak chodime kazdy mesiac, predtym sme chodili myslim kazde 2t. a ockovanie este nist.. zatial nad tym ani nerozmyslam poriadne.

baby, ale vam vedia spat tie deturence.. ja som teraz ulozila spat mareka.. ani som nestihla dopisat a uz je hore 🙂 a to som ho chodila kontrolovat ako baletka - vrzga nam podlaha, tak pomaly levitujem, ked ho idem kuknut 🙂

madi, u gyn som bola a povedal, ze "stretneme sa najskor o rok" 😀 takze tak.. ale idem si dat potvrdit to tlacivo na prispevok, lebo pediatricka sa mi tam vterla, kde mal byt gyn.. bola som so vsetky na urade peso s malym v satke a nakoniec zbytocne, lebo sak im nestacia peciatky od oboch.. mala som trochu nervy, ale uz som na to skoro zabudla. uradnickam odpustene! 😉 kedy budes dom? kukneme ti do kocika.. a marek chytil nejakeho bacilusa, take nepekne kakori, ale berie len probiotika, tak snad to nie je az take zle. a este chodime na pneumologiu a 4x mu prepichovali to ockovanie po tbc, lebo telicko strasne proti tomu bojuje, tak snad to v utorok bude dobre a nebudu zas prepichovat.. a na poradnu chodime do fakultnej v novej nemocnici.. ci ako sa to vola..

elly111
14. nov 2008

jee uz ste to skusali no ak na nasho povie ze sa menej podoba na mna tak budem veeelmi prekvapena 😀
ja som tam dala fotky a ... nic, co s tym?

jancia
14. nov 2008

elly a si sa registrovala?

elly111
14. nov 2008

ano a len my to vzdy vymaze okienka s fotkami a ???

jancia
14. nov 2008

katuska
ty si sa minule tusim pytala ze co malemu obliekam do satky, no tak isto mu dam co do kocika - ma kratke body, na to tricko s dlhym rukavkom, puncosky, nohavice a svetrik nejaky a capicu, minule mal overalik fleesovy namiesto nohavic a svetrika. a zo satky ma vlastne 3 vrstvy na sebe tak podla mna mu nie je zima, ja mam taku celkom hrubu, ja sa teda dost potim ked ju mam na sebe, ani on nikdy nie je studeny, no ja oblecko speci nemam ze by som ho zazipsovala tak neviem, ked bude viac zima ako teraz tak uvidim ci ho budem bravat v satke, alebo co vymyslim 😨 ty mas aku satku?

jancia
14. nov 2008

vymaze? no ja som tam pridala fotku kazdeho a potom mi to nacitalo a potom som premiestnila tie fotky do tych ramcekov malych a uz mi to potom spracovalo... tak nevim

jancia
14. nov 2008

inak Tomi mi uz 2 a pol hodiny spi a ja som chcela ist von... tak len cakaaaaaam... ze kedy sa ozve 😅

elly111
14. nov 2008

nechcelo to moju fotku, sa necudujem 😀 , ale uz to mam a ...uplne rovnako sa podoba na mna aj na neho, tak sa tesime 🙂
ze dve a pol hodiny co robis s volnym casom? 🙂 Nas si dal teraz 15min a uz sa trepka ze podte so mnou nieco robit 😀

elly111
14. nov 2008

aaa zle som presunula fotky, takze o 6% sa viac podoba na mna 🙂

katuska.
14. nov 2008

prispevok je v pazitke.. takze este raz
jani, uz ho obliekam len tak ako doma a bundu lebo tu v ke dost fuka a bala som ho, ze ho ofukne, tak preto ta bunda.. a mne je potom fajne teplo, ked ho mam na sebe. satku mame storchenwiege leo natur 4,6m.. farba sa mi paci, je taka univerzalna a dala by sa zladit aj s vecernymi satami, tak uvidime, co s plesovou sezonou.. 😀

pridala som fotky z dneska.. plakalo plakalo a nakoniec zaspalo s horeriťkou 😔

slaviq81
14. nov 2008

Caute baby,
som bola zvedava na koho sa nasa krasavica viac podoba, no a hentí zistili, ze : "dieta sa podoba rovnako na matka a otec." 😀 😀
Dnes som bola s malou doobedu von, testovali sme svetrik a ciapocku co jej moja mamina ustrikovala. Skocila som aj na UPSVaR, v utorok budu grose na ucte 😎 .
Ja uz nosim oblecko z pred tehu casov, vsetko v pohodicke obleciem, akurat s riflami musim trochu bojovat.
Tomu ockovaniu trochu nerozumiem, prva davka hexa je v troch mesiacoch a druha kedy? A proti pneumokokom je to len jednorazovo? Som z toho jelen.

elly111
14. nov 2008

krasny horeritko 🙂

anape
14. nov 2008

slaviq hexavakcina sa dava na trikrat a to v 3. mesiaci a potom myslim ze o dva mesiace a potom zas o nejake mesiace, neviem to teraz presne
no a proti pneumokokom sa take malicke babatka ockuju tiez na trikrat, vacsinou to lekari pichaju spolu s hexou, Petuska som proti pneumokokom davala zaockovat az ked mal rok a pol a tam boli len dve davky

ku ktorej lekarke chodis s Larou? ja ku doktorke Macejkovej

anape
14. nov 2008

kati perfektna je ta fotka kde je maly horeritkou, mne to prislo ako od anne geddes 🙂

slaviq81
14. nov 2008

A n a p e, chodime k Vaneckovi na Zapade, mame to blizko.

bibianna
14. nov 2008

Ďakujem za pochvalu Maťkových fotiek.

kikinela
14. nov 2008

Ahojte maminky ,ja nemam čas vela pisat ani čitat ,mame big problem ☹ malinky mi nepribral za 3 tyždne ani deko,potom sme boli na prevaženie o 2 tyždne tak sme mali 100g naviac čo je velmi malo ked do buduceho tyždnea nepriberie tak budeme musiet dokrmovat, mam pocit že sa mi pomaly straca miečko kojim už z oboch prsnikov najprv z jedneho potom začne plakat aj napriek tomu že mlieko ide dam mu druhy napapa sa a potom začne vypluvat aj ten a plače a to mam liečko ked si vystrieknem ,potom ho dam odgrgnut a je spokojny rehoce sa tak neviem kde je chyba alebo je napapany ide mi mliečko rychle? neviem som neštastna alebo čo si mam kupit na podporu mliečka?dakujem vam

jancia
14. nov 2008

kiki ahoj, som na Teba akurat vcera myslela ze ako sa mas, ze si sa dlhsie neozvala... bohuzial ja ti asi neviem velmi pomoct, co tak skusit vyhladat nejaku laktacnu poradkynu v tvojom okoli? skus to dako vygooglit alebo co... ☹ drzim prsitky aby ste boli ok!

jancia
14. nov 2008

tip na nejaky vianocny darcek 😉 : www.bess.sk

nika.r
14. nov 2008

ahojte

kiki, je to zvláštne, keď vravíš, že mliečko vypľúva - to mi nepripadá, že by bolo mliečka málo...ak by si mala málo, skôr by to vzyeralo tak, že by ťahal a plakal pri tom..aspoň môj Tomi toto robil, keď sme mali laktačnú krízu...nedávaš mu aj piť y fľaše? napsdlo mi, či si nezvykol na ľahšie ťahanie z fľľaše a teray sa royčuľuje, že mu tak dobre nejde z prsníka..ak vravíš, že mliečko ide.

holky, prosím o radu aj ja, som momentálne dosť na nervy z toho...dnes som zbadala, že Tomi má jazvičku po očkovaní proti TBC zahnisanú. On vlastne od príchodu z pôrodnice ju má stále červenú, ale nikdy nie napuchnutú alebo hnisavú,a le taký trošku vystúpený červený fliačik má stále...v pôrodnici mi povedali, že tomám riešiť, ak to bude hnisať alebo stvrdne okolie...no a ja hypochonder na melého sa teraz bojím, že on to možno ešte nemal zahojené a bol pred siedmymi týždňami očkovaný...dlhý úvod k otázke, ktroá má trápi, čo? 😝 dievčatá, ktoré máte problémy s tými hnisavými ramienkami, ako to vlastne je? môže byť, že to zahnisá až po čase? Stačí, keď pôjdem k lekárke až v utorok? Ešte mi napadlo, že sme práve dobrali antibiotiká, či to nemôže s nimi súvisieť. ĎAKUJEM

nika.r
14. nov 2008

do babyvaku obliekam Tomáška trochu ľahšie ako do kočíka, keďže mám pocit, že dosť veľa robí to "ľudské teplo", ktoré si vytvárame. Ale nosím teraz stále so sebou aj malú deku, keď mám pocit, že sa ochladzuje prehodím ju cez vak

stankaji, ja som počula taký jeden strašný prípad s pneumokokmi, že radšej písať ani nebudem...my sme dali, aj detská nám toto očkovanie odporúčila

ozaj, aj nám už idú zúbky..u nás je to dedičné, ja som vraj na 4,5 mesiaca mala už prvý zúbok prerezaný...Tomi je nervózny, cmúľa si strašne zúrivo spodnú peru a babre si do ďasienka s jazýčkom, má ho celý červený...ďasienka potierame takým lokálnym anestetikom, je to určené pre detičky, ktorým sa prerezávajú zúbky, ale akosi nevidím, žeby pomáhalo

nika.r
14. nov 2008

pozrela som fotky, všetky detičky sú nádherné 🙂

katuska, tá fotka horeritko je úžasná 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre