Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

nika.r
6. sep 2008

ahojte 🙂

kikinela, glia, aj mňa už moje dieťa ocikalo aj okakalo, dokonca niekoľkokrát skončila kaka aj na koberci. Trvalo mi, kým som pochopila, že naše dieťa kaká na viackrát 😝 . stávalo sa totiž, že som ho umývala potom, ako sa vykakal a potom pekne so zdvihnutými nožičkami sa vypráydnil ešte raz a všade naokolo 😀

jamaica, náš drobec spí v postieľke s nami v izbe - teda spí tam prvú polovicu noci, nadránom sa často budí, tak ho beriem k nám do postele. Zatiaľ nám to tak vyhovuje, len manžel sa bojí, že malého priľahne, už sa aj zastrájal, že bude spať v obývačke. Takže v záujme spoločného spania dávam malého len k sebe, on je na kraji postele, ktorú ohradím stoličkami. Spočiatku totiž ako som striedala prsníky pri kojení poležiačky, tak som malého prekladala aj do stredu medzi nás. Teray sa otáčam dole hlavou 😝

Glia, ja mám s odsávaním mlieka presne ten istý problém čo Ty - nechápem to, nikde som sa o tom nedočítala, ale mne sa po odsávaní tvorí menje mlieka - mám to odsledované, lebo sme už mali niekoľko laktačných kríz a snažila som sa ich zahnať odsávaním a väčšinou to bolo ešte horšie. Nechápem, možno yle odsávam a nejkao si postláčam tie mliekovody alebo čo, že to potom nejde...proste už neodsávam, len sa napchávam rascovou polievkou, pijem na litre vodz, vkuse potom behám na záchod a pijem čaj na podporu dojčenia.

jamaica, mne nie je zle pri kojení, ja pri ňom zase hrozne vyhladnem.

stikutku máme ja my, ale väčšinou ho chytá od chladu - keď ho prebaľujem.

jamaica, aj my sa trápime s kojením. Už som aj vyhnala mužíka kúpiť nutrilon, keby náhodou. Dnes keď Tomáško reval a vkuse chcel bzť prisatý už som aj royrobila jednu dávku, ale nakoniec sme to prekonali a nedala som mu ju. Ale je to dosť stres, keď je prisatý a plače, že mu nejde. Vtedz skoro plačem aj ja - že mu neviem dať to, čo potrebuje. Ale stále si vravím, že nech si radšej chvíľu poplače od hladu a má moje zdravé mliečko ako to umelé. A priberá nehorázne, už je normálna buchta, tak snáď nehladuje až tak.

dnes bolo veľmi horúco, aj náš bol letne oblečený - v bodynku s krátkym rukávom, normálne fešák bol. 🙂

aktak, ako ste dopadli s tou žltačkou?

uff, asi som nestihla reagovať na všetko, čo ste popísali, idem Vás ešte priebežne dočítať.

nika.r
6. sep 2008

glia, super manžel. Moj zase keď prebaľuje malého občas zle dotiahne vrchné nohavičky a potom má môj syn "bedráky" a môžem prať všetko od šiat až po plachtu 😝

pridala som pár nových foto 🙂

asi už všetky spinkáte. Tomáško najlepšie spí v takýto čas, tak to využívam. Po kupkaní o ňom väčšinou také tri hodky ani nevieme. 🙂 Teraz už ťahá nadčas 😝

stalida
7. sep 2008

Ahoj maminky, v prvom rade Vam gratukujem k Vasim krasnym detickam.
Chcem Vas poprosit , ak mate skusenosti, o nejake recepty na polievky podporujuce kojenie, pretoze ja som pri prvom synovi okrem slepacej polievky asi ani inu nejedla, kojila som ho kratko a teraz by som sa tomu rada vyhla. Termuin porodu sa mi pomaly blizi, takze rozmyslam aj nad takymito praktickymi vecami 🙂
Dakujem

kikinela
7. sep 2008

dobre ranko maminky
nika 😀 😀 😀 aby toho nebolo malo tak v noci o 00:30 som prala od perinky až po moje pyžamo ,aj ked som ho rozbalila dvihala nožičky a nič aked to išlo an ostro dvihla som nožičky a šlup všetko dookola ja som to mala skoro až pri hlave a ranno to iste ja už neviem nedaju sa niajko prekabatit experti jedny 😀 😀 😀 ,spali sme tiež na prd od 23:00 sme boli hore až do 2:00 potom o 4:00 a o 6:00 nechapem prečo ked doteraz tak krasne spinkal ☹
stalida ja okrem zeleninovej a rascovej s vajičkom nepapam nijaku tie sa bojim aby maleho nejake nedaduvalo 😉
a ešte niečo dne sme sa važily iba tak orientačne mohol ten krpec pribrat za 13 dni 450g skoro pol kila ked važka ovšem dobre važila ale vyzeralo že ano 😅

vejinka
7. sep 2008

ahojte zienky..pupcek nam odpadol asi po troch dnoch neviem presne lebo ja som ho videla az na stvrty den..a uz mal krasne vsetko prec..a doma sme tri dni a vcera mu to troska krvacalo a aj dnes..dala som mu na to gencianku a preslo..mozno skusim dat ten lieh..aj ked sa bojim
a dnes sme sa vyhadzali na tele ma tri flaky a na nozickach dva..nevyzera to ako potnicky..je to dost velke a cervene a vcera som jedla kompot marhulovy paradajky..a slivky..z coho sa mi mohol vyhadzat?,

a este jedna vec velmi casto ckaaame a kychame a dnes uz aj kasleme..sopliky nemame a nezda sa mi ze ho prehrievam teraz ma body s kratkym rukavikom a ponozky len v noci ho zakryvam lebo spime pri otvorenom balkone

iwuskaaa
7. sep 2008

Ahojte kočky, ja nemám veľmi čas čítať, ale napíšem moje dojmy z pôrodu 🙂 . Snáď všetko dobehnem a dočítam aspoň niečo 😵 .

Tak prvé kontrakcie prišli na mňa presne o polnoci z 26. na 27. augusta 🙂 . Najprv som si myslela, že to majú na svedomí hrušky, lebo to boli také mierne kŕče 😀 . Tak som išla na WC 😀 . Ok, ľahla som si, ale o 5 minút znova...o ďalších 5 minút znova 😕 . Fíha, tak to asi nebudú "len" kŕče povedala som si a zobudila som Stanka 😀 . No dalo sa to celkom všetko vydržať, prechádzala som sa po byte, vyzerala som von oknom, skákala na fitlopte, dala som si sprchu a ešte som si aj manikúru stihla urobiť 😀 . No o druhej to boli intenzívnejšie bolesti, tak Stanko išiel pre auto, pre prípad...o pol tretej som si povedala, že ideme, nemáme na čo čakať, veď kontrakcie boli každých 5 minút a na profylaxii nám povedali, že ak budú každých 7 minút, máme ísť do pôrodnice. No ja som každých 7 minút ani nezažila 😀 .
Na príjem sme prišli o 3.05. Hneď som bola zvedavá, kto má službu. Mal ju Dr. Sysák (chodí do ZV asi dva krát do mesiaca z BA). Veľmi príjemný Dr., všetko mi vysvetlil, na všetko odpovedal, nebol nervózny...
Dali ma na monitor. To už bolo horšie...fúúúú. Ležať v bolestiach, nebolo to bohviečo, ale prežila som. Všetko bolo v poriadku, až do chvíle, keď neprišli na mňa kontrakcie. Vtedy sa ozvy začali strácať 🤐 . Bola som otvorená na 3 prsty, takže pohoda. Len to, že som nemohla chodiť, to bolo horšie. Na monitore som bola do 4.45 hod., vtedy bol pri mne už aj Stanko. To bolo pre mňa lepšie, asi som mu aj zápästie nalomila pri mojich stiskoch 😀 . Medzitým sa už Dr. rozhodol pre cisársky rez, s ktorým som musela súhlasiť aj ja.
Prišla k nám anesteziologička, pýtala sa ma, či chcem spinál, alebo úplnú narkózu. Rozhodla som sa pre spinál, no nakoniec ma uspali úplne. Ja som nevedela prečo, len Stanko povedal, že Dr. potom všetkých súril a povedal, že nieje čas na spinál 😖 . O 4.55 bol Dávidko na svete, ocko asistoval pri kúpaní 🙂 . Ja som ho videla prvý krát z MMS 😒 , no keď mi ho doniesli poobede, bola som najšťastnejšia na svete 😵 .
Pri narodení mal miery 3170g a 53 cm 😵 .

Doma sme od stredy a je to super. Dávidko je dobré bábätko (práve sa ozval 😀 ), papká krásne, každé tri hodiny cez deň a v noci sa budí len raz 🙂 , tak dúfam, že mu to takto vydrží 🙂 .

jamaica77
7. sep 2008

Kikinela - nic si z toho spania nerob, moja herecka ma uz 5tt a spinkame v takych intervaloch kazdu noc ☹ , takze ja v noci stavam 4krat 😠 moj hlados musi papinkat casto 😀

Vejinka - tie flaky co ma maly, moze to byt aj z oblecka (z pracieho prasku aky si pouzila), alebo paradajky su velky alergen. Ja som paradajky musela vysadit uplne lebo nasa mala dostavala palenie zahy 😅

Iwuska - tak vy ste isli rychlo na to stym porodom, no ale stastie ze si mala sikovneho doktora tam, ze hned a rychlo spravne konal a ze ste obydvaja v poriadku 😵 , blahozelam ku malickemu chrustikovi. Peknucke miery, tiez, dobry dlhan, ze? A stym spanim to mas super, len nech tak nadalej vydrzi, keby tak moja mala chcela tolko vydrzat, ze by som sa aspon jednu noc len raz prebudila to by bolo, ale ja take stastie nemozem mat 😒

v noci som urobila experiment, celu noc mala spala samucka vo svojej izbe, vo svojej postielke, ja som isla prvykrat od porodu ku manzelovi do spalne spat 😵 , do niesla som si monitor ku posteli a stale ked sa zobudila na kojenie som isla za nou do detskej, prebalila, nakojila, supla spet do postielky a isla spet do spalne, celu noc som to tak robila, bolo to super 😉 dufam ze to bude nadalej aj takto fungovat, uz len aby pospala troska dlhsie v noci 😕

tunylyk
7. sep 2008

ahojte po dlhom mesiaci som vas dočítala,aspon tuto novu temu,zajtra ak mi vyjde čas hodim nejake info.Jakubko ma dnes mesiac,ostávame týžden u našich,tak budem moct na net,držte sa a blahoželám k babatkam

danulik
7. sep 2008

ahojte,
vobec nestiham pisat, som rada, ked sa stihnem ist vycikat a napit 🙂 malicka nas teda riadne zamestnava.. v noci je dobrucka, asi 3 krat sa zobudi, napapame sa a spinka dalej.. horsie je to cez den, vtedy nam da zabrat.. ale pomalicky si zvykame 😉
zajtra ideme do poradne, som zvedava, co nam povedia..
drzkajte sa vsetky a s lilly posielame pusu babatkam 😵

oraia
7. sep 2008

ahojte augostovky 🙂
ako vam ide babätkovanie? ....ja si to neskutocne uzivam a vychutnavam ...po hrozostrasnom porode mi to malinka vynahradza plnymi duskami, nevieme sa s tatinom na nu vynadivat...(ale to asi vsetci rodicia na svoje deticky) 🙂

oraia
7. sep 2008

katuska...kam to davas tie fotky?

oraia
7. sep 2008

aaaa uz som nasla ten album .....juuuuj ale su tie nase babatka nadherne....az by sa z toho dal urobit krasny kalendar ... 😉

katinka0000
7. sep 2008

ahojte babulky!

tak nas nicolasko mal dnes krst. konecne sme vsetko poupratovali, takze mam trochu cas vam napisat. malinky zaspinkal. dneska bola nenormalna horucava. chuda, stale bol upoteny, aj ked mal body s kratkym rukovom. hruza!!!

jankamanikova
7. sep 2008

Ahojte!
Tak Vas pozdravujem a prajem vsetko dobre.

Aktak - davaj dalej to Candibene; "zabka" potrebuje cas, kym zmizne. A sleduj bradavaky, aby si to nechytila aj Ty.

My sa mame dobre. Ja "tava" som zjedla dnes kukuricu a maly sa potrapil. Inac je chutny, zdravy a nadherny. Spi s nami v posteli. Ja by som tak skoro nedavala dieta spat same do izby. Ved ani mi dospeli nespime sami, ale mame pri sebe polovicku 😉 😉 . Deti potrebuju mat mamu pri sebe.

katinka0000
7. sep 2008

joj, nejako ma rozbolel zub. zajtra asi budem musiet ist k zubarovi. bojim sa!!! ☹ ☹ ☹

neviete nahodou, ci si mozem dat ibalgin, ked si odsavam mliecko a malemu ho davam? nam ibalgin davali aj v nemocnici na bolesti po zasivani.

jankamanikova
7. sep 2008

Kati - mozes ....

katinka0000
7. sep 2008

jani dik! idem si hned dat, lebo ma to nenormalne boli. ☹

katinka0000
7. sep 2008

dobru nocku!

tamita
8. sep 2008

Ahoj mamulky a babulky 🙂 😵 ,
dnes máme osviežujúco upršaný deň-aspoň v BB,tak dúfam,že sa mi bude dobre žehliť,čaká ma vypratá hora-takmer osmtisícovka...potrebujem ju zdolať do 11,00. Leušku-zvanú Jullianka-som práve napumpovala mliečkom a dúfam,že aspoň 2hod.vydrží.Celkovo sa máme fajn papáme rôzne,v noci spinká 3-4hod.,potom sa začne mechriť a to jej rovno dám papať,prebalím-dokŕmim a hajá ďalej 4hod.,už sa jej podarilo aj 5,ale ráno si to dobieha a papá aj každú hodinku,alebo hod. a pol.popoludní ju zvykne zalomiť znovu na 3 hod.,väčšinou vonku na terase.potom zas papáme každú chvíľu,večer je rušný a okolo 11,00 ju zalomí.
Ináč kúpe sa nerada,to revčí na 100čertov,no po kupkaní sa už rada utiera a češe a spokojne gúľa očkami... 😕
Pozdravujeme augustové kamošky a kamošov a ich maminy-a pusinkujeme - pa 😅 😅

glia
8. sep 2008

ahojte kocky...tak luboskova viroza sa preniesla na mna...sice nemam zaludocne problemy, no cez vikend ma bolelo cele telo, vsetko ma lamalo, teplota 38,6°C...boli sme aj na pohotovosti, ci to neni z tej mojej jazvy, ale ze ta sa lieci pekne...tak viroa...mam byt v klude- s dvoma detmi a sa to da len tazko...pit vela tekutin a brat vit.C...vcera v noci a dnes rano dost kakal aj Matko, tak dufam, ze ho nechyta hnacka... 😢
Lubosko uz treti den odmieta jest, za cely den zje take 3-4piskoty a pije sladky cierny caj...nastastie nam cez vikend dost pomahal tatino...to je nase zlatko...dokonca uvaril aj nedelny obed, co uz je co povedat... 😉
a co vy vsetky? idem vas docitat...

madi
8. sep 2008

ahojte mamulky a babatka....
normaalne nestiham citat ani kukat albumy ani nic...
my sme mali v sobotu prvu koliku ...mama si dala 2 hryzy hrusky (bez supky) a mali ste to vidiet poobede...plakali sme vsetci traja...aaach jaj....ale asi za 3 hodinky nas to preslo....chvalabohu

tiez neviem co mam varit a jest...kurnik sopa ☹

a co sa mojho mliecka tyka - pomohli tie cajiky aj homeo asi....a teda aj psychika a starostlivost nasho tatika...zase mame plno vela mliecka, tak sa z toho tesim....aj maly

vcera nam dedo doniesol lehatko pre maleho - http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro... tak sa tesim, ze mi v tom bude spinkat potom aj sa hrat a tak....

tami - aj my sa neradi kupeme....Šimon vresti ako divy pri kupani...uz sme rozmyslali ci neni horuca / studena voda...alebo ze ho zle drzim a boli ho nieco alebo neviem co...ale menili sme aj polohy aj vodu aj vselico a nic nefunguje...furt rici... ale ked ho umyvam po kakani - iba pod tecucou vodou v umyvadle, tak je v pohode...hm..nechapem...

no..idem volaco kuchtit babulky, davajte na seba aj prckov pozor, posielame bozteky....

katuska.
8. sep 2008

madi - skuste kyblik.. nas to ma strasne rad 😉 lebo tam nie je tolko priestoru okolo a tak.. nas marek vresti, ked ho vyzlecieme na holatka... neviem, ci sa tak hanbi, ale pohyby ma ako keby sa bal.. potom ho dame do kyblika a spokojny... dokaz: 😉
http://picasaweb.google.sk/skripecki/Marek#5242...
http://picasaweb.google.sk/skripecki/Marek#5242...
http://picasaweb.google.sk/skripecki/Marek#5242...

boli sme dnes u dr. a maly za tyzden pribral iba 80g, tak vraj mame dokrmovat umelym... posnazim sa este par dni zabojovat s MM a ked inak nepojde, tak asi budeme musiet, i ked ja by som dost nerada... potrebujem teraz par rad od vas... co na super extra rychlu a ucinnu tvorbu litrov mlieka? 😀 rozhodla som sa odsavat, aby som vedela kolko maly spapa.. este neviem, ci mu dam z flasky, ale pre istotu asi len striekackou.. v tom uz mame prax 😉 a mame ist aj na kontrolu na nefrologiu kvoli diletacii oblicky a boli sme dnes na sono klbikov a v poriadku zatial... balit nasiroko a trosku cvicit s nozickami 🙂

madi - pekne lehatko... zide sa. nam pozicaju znami.. 🙂 som zvedava ake..

glia - dufam, ze sa rychlo zbavite tej virozy.. hm, to teda nic moc. dnes som sa dr. pytala ako sa prejavuje hnacka takych malych deti a ona, ze maju uplne tekutu stolicu... teda len vodicku vystreknu.. hm, dufam, ze matko to nechyti... to by nebolo ktovie co. potom treba asi nieco brat, lebo vraj sa mozu malicke deti rychlo dehydrovat.. 😔

katinka0000
8. sep 2008

ahojte!

tami: aj moj maly sa nerad kupa. ale uska aj nostek si cisti rad. ale verim, ze tu vodu zdolame a o par mesiacikov sa uz budeme ucit plavat. 😀

dneska ideme na roentgen noziciek, tak dufam, ze uz nebudeme musiet balit na siroko.

katinka0000
8. sep 2008

katuska: ja si mliecko odsavam a malinkemu davam len z flasky. ked mi nahodou moje nevyjde, tak mu dam umele. je to ale zriedkakedy. davam mu nutrilon ha. na tvorbu mlieka su dobre cajiky a vraj vinea. ale s tou vineou neviem, lebo ja som ju pila a nejako sa mi to nezdalo. ale skus, nic zato nedas.

glia: drzim palceky, nech ste zase vsetci zdravi.

elly111
8. sep 2008

ahojte babulky konecne sa objavujem aj tu, o porode som pisala do nasej predoslej temy 🙂
vsetkym novym maminkam a babatkam dodatocne gratulujem
ja som sa potrapila s horuckami, zimnicami a zapalom prsnikov lalu dakujem ti za vsetky rady, bola som aj na kontrole a konzultacii ohladom kojenia v nemocnici, ale... zial ja som po tom vsetkom uplne stratila mliecko, uz predtym ho nebolo vela a teraz nic 😖 Este stale sa snazime a prikladame, keby nahodou, ale uz treti den nic. Papame Nutrilon a maly je konecne spokojny a velmi mu chuti, tak snad bude vsetko ostetne ok. Ja som to nejako psychycky zvladla ale ak niekomu poviem ze davam malemu Nutrilon pozera na mna ako na najhorsiu mamu na svete, tak uz to nikomu nehovorim ☹
Zelam vam vsetkym vela mliecka a radosti z drobcekov, ten nas je poklad 😉

glia
8. sep 2008

katuska,tak dufam, ze to nebude az take strasne...zatial matko od pol deviatej nekakal...a predtym o polnoci...papa pekne, tak dufam, ze to zvladneme...on teda rano kakal take uplne riedke, no mal tam aj tu prazenicu, tak dufam, ze je ok...prazenica=vzhlad normalnej stolice u kojenych deti... 😉

aktak
autor
8. sep 2008

elly to ma mrzi, ale netrap sa, urobila si co si mohla a mozno sa est emleicko vrati, ak nie tak tvoj maly nebude prvy ani posledny co papa UM a urcite z neho aj tak vyrastie krasny chlapcek 😉

kati vraj je na mliecko dobre aj pivo ale ja ho neznasam takze som neskusala 😀

jankamanik davam Candibene stale, len mi je malej luto lebo je to hnusne a chudatko potom ani bradavku nechce lebo sa boji co jej dam 😒

lalunna
8. sep 2008

ahojte babulky,
my sme mali uplne skvely vikend, stale vonku 😵 az do vecera... je uzsne ako dobre nanho vplyva pobyt vonku

basky, ok ten utorok dohodneme sms

idem precitat a pokukat albumceky

lalunna
8. sep 2008

jamaica, aj mne sa zda ze je este skoro na vlastnu izbicku, ja davam maleho (ked sa mi zadari) po vecernom kojeni do kolisky co mam pri posteli a potom ked sa v noci zobudi na kojenie tak si ho uz necham pri sebe spinkat az do rana a takto potom lebedime az do cca. 11 doobeda, babatka nas teraz potrebuju co najviac pri sebe aby nadobudli pocit bezpecia a istoty, to je moj nazor

katuska.
8. sep 2008

glia - aj my to volame prazenicka 😉

..marek ma za sebou prvu davku UM 😢 trochu ma to vzalo, aj som si poplakala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre