Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

elly111
13. jan 2009

ahoj mima jasne ved sa nemaju kam ponahlat, je to velmi individualne, hlavne je ze prospievaju a su zdravucke 🙂
a co ty stihas aj pracovat?

stvura
13. jan 2009

Fakt to este zavisi od kojenia alebo nekojenia, mi sme plne kojeny, este som nezacala ani prikrmovat. Pediatricka mi povedala ze bude s tych mensich a chudsich deti. Pytala sa aki sme boli mi s manzelom - no moj muz take akurat dieta a ja som bola podviziveny trpaslik, takze nemozem cakat ze budem mat osemkiloveho. 😀
Hold budeme drobec...

mimabb
13. jan 2009

elly: eli je narodena koncom augusta a aj to je rozdiel.... 🙂 ale presne ako pises, hlavne nech su spokojne a zdravucke 😵 😵 😵
si zlata, ze si pamatas, ze popri babu robim... aj teraz pracujem... 😉 len obcas prekliknem aj na konika, co je tu nove 🙂

ozaj, chcela som sa opytat, co ste boli na nakupe v dm, dali vam zlavu 20% (kupon10%+platba kartou10%)?

elly111
13. jan 2009

aspon sa trosku odreagujes od prace 🙂

jancia
13. jan 2009

baby nepisala Stanka ze nad 6kg a nie nad 9? teraz nechapem... 😨

mhviezdicka
13. jan 2009

ahojte mamule a augustovciatka 🙂

tami,
my sme nejako zosynchronizovane - aj na mna zase cosi hnusne lezie (modlim sa aby to nebola chripka), budem dnes poctivo oddychovat doma. vcera som sa s Luckou vybrala poobede na prechadzku, ale po hodine som to vzdala, lebo mi bola taka kosa - brrrr 😝 no a ked sme prisli domov uz som citila hrdlo, bleee - no a dnes je to horsie, drazdi ma to na kasel - ale pijem Coldrex, tak snad zaberie, tak ako minuly tyzden.

pisali ste tu o tych "vyskackach" - no, my mame tiez taku malu sirenu doma 😀 neplace casto, ale ked uz raz spusti .... tak to stoji za to 😀
najnovsie byva velmi nervozna az zuriva, ked sa snazi dat si pasticku do ust alebo kusatko - ona sa nan doslova hadze ako selma a ma aj upirie sklony - vzdy ked ju mame na rukach ide nam po krku 😀

inak najvacsia laska je ocinko - takze anulka, viem velmi dobre o com pises, tie zamilovane pohlady mu az zavidim 🙂 vcera vecer prisiel taky spokojny a hovori mi - zlatik, ja som taky stastny ze mame babulku, mozem sa s nou maznat kolko chcem, s chlapcekom by som tolko nemohol aby to na nom nahodou nezanechalo nejake nasledky - no skoro ma rozpucilo od smiechu 😀 srandista je ten moj muz 😀

a este k tomu zuzlaniu ruk a vsetkeho naokolo - nasej sa velmi paci, ked moze cucat ockovu bradu - najlepsie ked ma na nej niekolkodnove strnisko - to su potom obidvaja oslintani - radost na nich pozerat 😀

pisali ste tu o tom spinkani, my sme ako som uz pisala, spachtosko, mala musi mat za den 2x spanok inak je nervozna - aj teraz uz od 9-tej spi a predpokladam, ze potiahne aspon do dvanastej. dnes v noci mi spala od pol osmej do siedmej - ale my sme okrem kojenia aj dokrmovani UM, takze tak. ale niekedy sa stane, ze sa zobudi aj okolo druhej, tretej aby si trosku pocuckala, len tak na ukludnenie 🙂
trochu ma trapi, ze mala preferuje hlavne pravy bok takze ma mierne capatu hlavicku - a to ju kazdu noc polohujeme na lavy bok - teraz je uz ale dostatocne silna na to, aby sa velmi rychlo prekopala do polohy ktora sa jej viac paci - tak dufam, ze nam ta capata hlavicka nezostane. musim sa na to opytat dokyny.

ozaj a v nedelu som sa stretla v KIKE s basky a malym Simonkom 🙂 (aj ked ja som ju skoro nespoznala, musela ma oslovit nickom aby mi to doplo odkial sa pozname 😀) uz su veru veliky a strasne zlatucky. vela sme si toho nestihli povedat, lebo nasa hviezda zacala byt nervozna, ale taketo nahodne stretnutia vzdy potesia 🙂

kikinela
13. jan 2009

Ahojte maminy a miminkovia.Tak včera nam povedali v Blave ža sa mam ohlasit na kontrolu o 2 mesiace,tak som sa musela normalne vypitovat že čo je v akom j eto stave lebo nepovedia lekari nič sami od seba 😠 ,tak že je to ešte v takom štadiu že mi to nevie povedat može to ešte aj zmiznut no može sa to tak skomlikovat až na operaciu,proste nevie čo sa može stat za 2 mesiace,tak nadalej odberi a kontroli moču a kontrola teploty.inak bol zlaty vyražali sme o 10:00 do obedu a lekarka prišla na 15:00 hod. tak domov sme prišli o 17:30 hod a el držkal sa malinky statočne ja fakt ani neviem ako plače sem tam to už ho musim fakt vytočit aby plakal..teraz spinkame hadam potiahne aspon 2 hod.držkajte sa pekne ahojtee

angelina22
13. jan 2009

nesca ani mooja sa nepretača,,a važi cca okolo 8 kg, je len a len kojena, sa divim že ellyne miminko papa už aj zemiačiky s kuracinkou,,,, 😨
moja sice už vypije o oboch aby jej stačilo ale yatial neidem nič davat..o chvilu ideme na poradnu tak budem mudrejšia,,,,,,aj na injekciu,,,,hmm asi ja budem plakat a ona nie ako minule,,,,

slaviq81
13. jan 2009

Ahojte,
ja uz pretacanie neriesim, verim ze sa uz skoro pretoci. Vela jej uz nechyba. Zacala mi cestovat po izbe, na deke sa zdrzi maxi 10 minut 😀 Stava sa z nej zive striebro, neobsedi ani minutu. Rozhadzuje rukami a nohami, staci ze sa na nu pozeram 5 minut a som unavena za nu 😀
Co sa tyka jedenia, zacina to byt biedne - prisaje sa ale zaujima ju vsetko dookola len nie jedenie. Tym padom vytaha menej a preto kojim casto.

stankaji
13. jan 2009

Ahojte babulky!

...tak sme doma z poradne, zaočkovaní a dostali sme injekcijku do obidvoch nožičiek - do jednej tu hexa.. a do druhej proti pneumokokom (konečne to naša doktorka dostala príkazom, už je to povinné 😝 😝 😝 )
chúďatko tá druhá musela riadne štípať, lebo strašne plakala a to pri tej hexa..skoro vôbec neplakala, len raz kňukla, ináč je to taká naša malá hrdinka 😅 a ešte kvôli krvnému obrazu odobrali z pršteka krvičku...mno a teraz dospáva

jancia - áno nad 6 kg, ešte raz som sa pozrela do časopisu... 🙂

stankaji
13. jan 2009

...juuuj, aha, ešte som vám zabudla napísať, že Martinka v poradni dnes vážila 7 630 g a doktorka sama začala hovoriť, že už jej môžem dávať kašičky, ale len presne také aké som jej dávala - a to od Nestlé a Nutrilon od 4.mes. z lekárne,( a žiadne iné vraj také všelijaké z obchodu?)
a môžem dávať po pár lyžičkách mrkvičku aj zemiačik, nie veľa, a hlavne kojiť pokiaľ mám ešte mliečko... 🙂 🙂 🙂 tak sa vytešujem...

...mno už sme sa zobudili, tak idem k nej, budem dávať studené obkladiky na nožičky...

stvura
13. jan 2009

Kocky, vy sa trapite s tym ci sa drobci pretacaju - kuknite, ovela vacsi problem maju maminy s polrocnymi detmi, tie sa im netocia, tak ...pohoda, oni sa otocia.

elly111
13. jan 2009

stanka tak super ze ste to statocne absolvovali 🙂 , my ideme buduci tyzden na duhe preockovanie 😝
angelina comu sa cudujes? Ze prikrmujeme? Vcera sme mali zemiacik a dala som mu tam kusocek velky asi ako naprstok kuraciny, je na tom nieco zle??? Inak papame vylucne UM, vecer obcas na doporucenie pediatricky nesladenu, bezlepkovu bio kasu.

hankahc
13. jan 2009

elly aj moj maly je uz uplne na UM a tak isto ho uz prikrmujem jedol uz mrkvu varenu aj zemiacik a dneska mixovanu brokolicu. mlieko mu nikdy neslo tak som stastna ze aspon tato stravu mu chuti 🙂 ja v tom nevidim nic zle, kazda z nas si robi

hankahc
13. jan 2009

podla svojha vedomia a zvazenia. a ja som si povedala po vela skusenostiach ze sa budem riadit tym co mi povie detska lekarka, cudzie nazory si vypocujem, ale budem sa pridrziavat jednej osoby, lebo potom som mala vzdy z toho mis mas 😉

hankahc
13. jan 2009

kikinela aj my mame problem s oblickou konktretne mame zvacsenu panvicku takze mame reflux, moc sa vracia spat do oblicky, pokial nemame ziadne horucky tak to mame nechat tak, a maly nastastie ani raz nebol chory klop klop..pokial ti nahodou maly dostane horucku treba povedat ze ma zvacsenu oblicku, aby mu zbytocne nedali lieky na chripku, lebo moze mat zapal mocovych ciest, tak mi to bolo vysvetlene na nefrologii

elly111
13. jan 2009

hanka suhlas 🙂

angelina22
13. jan 2009

nieee elly,,,akože v pohodee, ja nieže sa čudujem že niečo zle robiš, len že si neviem predstavit že tie naše deti už budu papkat normalne, čo si, nič v zlom som tým nemyslela!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ta čo si, veď každa si robime, a mame robit podla seba.........no, nehnevaj sa,,,o.k??? 😉
aj my sme dostali 2 injekcie a plakali sme celou cestou domov,,,,zaspala mi dnes až okolo pol 5 tak som zvedava čo bude,,pekný večer,,,

elly111
13. jan 2009

angeli ok pohoda, verim ze budete ok a ziadna teplota, my sme mali po ockovani teploty tri dni 😝

ada11
13. jan 2009

aj my sme mali ísť na preočkovanie, ale minulý týždeň mala Anet vysoké horúčky, takže teraz nemôžeme. ☹ 😠

anula
13. jan 2009

Ahojte,
Nesca, Klara sa pretocila len asi 2-3x, odvtedy nic a tiez sa spanuje. Davame ju na brusko, ale len na chvilu, lebo sa jej to nepaci, nebudeme ju nutit. Ale pretacanie na bok jej ide perfektne, asi preto, ze si moze dat palceky na nohach lepsie do pusy. A vazi 7 kg.

Pracu som zvladla ako-tak, nedelu som preplakala, az som drahemu sla na nervy. Vcera som absolutne nebola schopna sa sustredit, zlepsilo sa to ked mi manzel zavolal, ze Klara zobrala bez problemov flasu.
No a dnes po prichode domov prekvapenie!! Pomaly ziadna reakcia, ze jupiii, mama je tu, ale ked sa ocinko vybral na nakup, mali ste pocut ten rev. Teda neviem, co tu tie 2 holubky porabaju, kym ja makam 😉 . A ked prisiel z nakupu, az pistala od radosti a driapala sa mi z narucia len k nemu.
Zase sa mi rozbehlo mliecko, odsavam medzi 2 operaciami a domov chodim s flastickami. Kojim rano o 6.00, o 10.30 a 13.30 je flasa a ked nemam sluzbu, tak o 17.00 a 20.00 kojim. Zatial si takto vystacime, ked bude mliecka zase menej zacneme naobed so zeleninkou.

anula
13. jan 2009

Mima, aj ty uz pracujes? Ako si to zvladla?
Elly, nerobis chybu, mozes dat k zelenine aj kuracie masko - na 2 polievkove lyzice zeleniny 2 male lyzicky maska.

Babulky, z vlastnej skusenosti radim dat drobcom Paralen po ockovani. Hlavne tym, co mali po prvom reakciu.

No idem poodsavat a spat.
Drzte sa. Dobru noc

tessie
13. jan 2009

ahojte babuľky,

anulka - muselo to byť ťažké, ale našťastie ste to obe s Klárkou zvládli 🙂 Klobúk dole všetkým už pracujúcim mamičkám.

vidím, že ste riešili už príkrmy. My sme zatiaľ úplne na MM, takže príkrmy začneme až ked budeme mať 6m. Tak máme ešte čas mesiac a dva dni 🙂 Takže potom začnem zisťovať, čo si mám nakúpiť a koľko dní sa má čo jesť. Ak máte babuľky nejaké články o začatí prikrmovania, dajte linky prosím... Ďakujem

Sophinka má tiež teraz nejaké nervóznejšie obdobie, už nespí doobeda tak veľa ako doteraz, potom začne byť nervózna, očká červené, no spať ani za svet. Tak sa pekne nakojíme a ideme okolo 13:00 von. Tam spí vyše dvoch hodín, jej je super, len ja som odmrznutá na kosť. A to som naobliekaná ako cibuľa. Dnes som ju dala len na balkón, lebo sa mi zdalo, že zasa na mňa niečo lezie. Ledva som sa vyhrabala z jednej nádchy a boľavého hrdla, nechcem hned skočiť do druhej. Nerobí to malej dobre...

Inak už sa totálne pretáča z bruška na chrbátik. Nemala rada polohu na brušku, vždy sa hnevala, a som si myslela, že už bude asi aj štvornožkovať, len aby sa dostala preč z tej polohy 😀 . V sobotu sme boli celý deň mimo, tak mala z bruška pauzu, v nedeľu ráno sme ju s manželom dali pekne na bruško k nám do postele a ona šup, už bola na chrbte 😀 Tak sme jej zatlieskali, dali sme ju znova na bruško a znova šup. Odvtedy ked ju dám na bruško, tak sa hned prehupne na chrbátik a čaká, či sa budem z toho tešiť. Ak sa teším, tak aj ona začne neskutočne pišťať od radosti. Takže aj u nás nastalo obdobie pišťania a výskania 😀 Je to sranda. A rozpráva sa odušu, vyzerá pri tom veľmi múdro, asi mi vysvetľuje niečo náročné 🙂 A od Vianoc veľká zábava ako u mnohých z vás - ako najlepšie vybozkávať maminku alebo jej odhryznúť bradu (nos)??? Celé sme oslintané obe, ona šťastná ako blcha 🙂 Už si nemôžem dávať ani make up, nech ho nemá celý v ústach 🙂

Zúbky už idú asi aj nám, aj ked to sa mi zdá už asi mesiac a pol 🙂

mimabb
13. jan 2009

hankahc: dominikovi nechuti mliecko? stale ste na nutrilone? my sme zmenili mlieko, lebo eli dostavala zachvaty placu,ked ho mala papat
ako mu chutila brokolica?

anula: robim ucto ako adrina, cize mozem robit doma, po porode som pracovala dalej... teraz uz pomaha aj babina, lebo je "vesele obdobie"... obdivujem ta, ze si sa vratila do prace na plny uvazok!!! Klarka to zvladla uzasne...

ozaj, adrina sa uz davno neozvala!!! ako rastie damianko?

tamita
14. jan 2009

Ahojte -
Mimuš 😉 - presne ako si povedala, my máme tiež, len-či vlastne až 6,3Okg, pritom PV bola 372Og.
Pijeme stále len MM a podľa mňa ho vypije aj dosť veľa,minimálne 15O-17O,no večer aj 2OO ml na jednu papu a papá 7x.
Už malé bábetká majú rôzny metabolizmus.Niektoré spapá viac a spáli to,iné hoci menej,priberie viac.Nedávno sme si porovnávali s Danúlik,že koľko nám spapajú za 24hod. Ony papajú tiež asi 7x ale Lili vtedy vypila na jedno kojenie "len"okolo 100 a pritom nás už dávno váhovo predbehli.

katkateplice
14. jan 2009

casy30, v noci prespi z mojho mlieka len preto. lebo jej na noc dávam moje ale zahustene lebo máme reflux a hroznýýýý

adrina
14. jan 2009

ahoj baby...neprispievam,lebo nestíham,ale čítam poctivo... 😉
ja už pracujem na 4hodiny..takže tiež máme perno...Damík má aupairku..mamina segra je s ním,pokial som v práci..robím o 9:00-13:00, keďže sme na UM tak nebolo si na nič nové zvykať,pretáča sa ako vrtuľka, slintáme a hryziem o dušu 😉 😉
vážime cca 8kg...prikrmujeme sa raz denne výživa alebo polievočka,či bananik...zvláda to v pohodičke,krásne papka s lyžičky,už sa ani tak nezakydkame...
vo februári ideme s Matúškom na zápis do školy,v septembri by sme mali byť prváčikovia
a čo sa týka zaľúbenia,tak Damík je zaľúbený do každého,kto sa mu prihovorí..sedieť ešte sám nevie,ale snaží sa neskutočne....

elly111
14. jan 2009

pracujuce maminy a tie ktore mate viac deticiek ste sikulky
anula si fakt jednotka odsavat medzi operaciami 😀, anula a co je podla teba lepsie dat sirup alebo cipky, my sme po prvom ockovani dali sirup po prichode domov a vecer ked vyskocila teplota nad 38 cipok, aby rychlejsie klesla lebo mal aj krce
a co glia? neviete nieco o nej?

anula
14. jan 2009

Elly, dala som cipky, lebo som nemala sirup. Teraz uz nemam cipky, ale mam sirup, tak o tyzden, ked budeme ockovat dam sirup. Cipok zareaguje asi rychlejsie.

Caves Adri. Matusko sa tesi do skoly?

Skusim Glii napisat IP, potom dam vediet.

elly111
14. jan 2009

ok anu, ano cipok ucinkuje od 10min
aj dnes pracujes?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre