Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

joy
6. jún 2009

A ked uz tu vytukavam, tak som sa vas chcela spytat na odstavenie. Viem, ze viacere chcete dojcit do roka. Premyslali/zistovali ste uz ako budete odstavovat?
Ja planujem navrat do prace asi v auguste (povodne som planovala ist do prace po 6 tich mesiacoch, ale nakoniec som sa rozhodla, ze zostanem dlhsie.... ) a preto by som chcela uplne odstavit v july. Zatial preferujem tzv. "postupne" odstavovanie. Co planujete vy, ak teda uz planujete? 😉

hribikana
6. jún 2009

zlatulienka - dakujem za radu, rozmyslala som tiez nad takymto zasterlizovanym papanim, ale nebola som si ista, ci to bude ok, ale uistila si ma, vdaka

anula - ideme do toskanska, zaciname 24.06. niekde v alpach, v Taliansku, ale nie som este rozhodnuta kde, ak niekto viete o niecom peknom, poradte a od soboty budeme v apartmane v toskansku s plnou penziou, takze fajne je na tom to, ze tam uz budem mat kde malej uvarit nejake to papanicko

cucoriedky som malej davala v detskej vyzive, jablcka+cucoriedky - moja vyroba a chutili neskutocne, jahody som este nedavala ani v takomto varenom stave

pred a pocas MS sa aj mne robi strasne malo mliecka, ale potom sa to stale vylepsi, priam mam mliecka az privela - to si potom odsajem a vecer malej robim nemliecne kasicky z mojho mliecka a chutia

prajem pekny vikend

danka2612
6. jún 2009

ch cem sa opytat,isto su medzi vami maminky ktore maju zivnost,ako ste to riesili s odchodom na matersku?zrusili ste ju alebo pozastavili alebo v ponechali.ja mam prevadzku dke som zamestnala holku a zivnast som narusila a teraz mi prisiel nadoplatok zo zdravotnej poistovne a mozno mi pride aj zo socialnej poistovne.pekny vikend vam prajem lebo ja ho mam nanic.

kikinela
6. jún 2009

Ahojte maminky
gratulujem všetkym vyštudovanym mamičkam...ste šikulky 😉
včera som stretla jednu maminku ktora ma o mesiac staršie babo ako oliver,no a začala že už maju 8 zubkov a ja zo srandy som povedala že vau už papate aj klobasky čo?a ona že ano že všetko už papa 😕 a ja že aj slaninu a ona že no ano na tenke malinke platky mu nakrajam a papa už všetko mna skoro trafila pepka ked mi toto zapotila 😅 ja mam vyčitky že mu varim s kravskeho mlieka pudingy a ona mu dava kravske od narodenia 🤐 takže asi tak 😉
dnes sme maly record vo večernom zaspavani 21:15 zaspal chuda už na flaške 😅 lebo my spinkal od 16:00 do 18:00 hod 😀 tak som ho poktom ponahanala po dome už mam červene kolena ako paradajky 😀 a stale sa mu skryjem niekde inde a hlada ma potom ma takku radost ked ma najde expert maly 😉
anula a ostatne mainky no s tou hlilnou je fajn ale ja sa toho nebojim ja kvietky vobec nemusim niesom ten tym ale mam v každej izbe take 2 volajake na okne 😅 a j to my stihol zlomit aloe vera 😉 inak neviete nejake recepty na aloe vera,to je jednno či napoj alebo niečo ine .Tak sa majte dobru nocku 😉

basky
6. jún 2009

Kikinela, tak ta maminka, co si ju stretla by urcite vyhovela nasim babkam 😉 Tie by najradsej uz polrocnemu Simonkovi dali na Vianoce kapustnicu, kolaciky, hryzkat medvediu dlapku, medovnicek, nedavno tvarohovu strudlu ....troska soli do jedla, korenia, vegety, zapraskovu polievocku .... atd a ja len nie, nie a nie, nikam sa neponahlame, radsej fakt opatrne, ved sa vsetkeho napapka v zivote dost, no nie?
Inak aj my sme 3 dni skusali HIPP maskove, a nechutili, spapal, ale musela som ho veeeelmi zabavat, aby papal, takze nasa dovolenka bude tiez o vareni. Inak mne tie sklicka tiez nechutili, a smreli ako pasteka, aj som mala velmi zly pocit, ked som mu ich davala.
A s jahodami ma velmi vela mamiciek v nasom okoli zle skusenosti, aj deti starsie ako rok sa vyhadzali atd, my asi radsej pockame do 2 - 3 rokov, ved v lete je tak vela ovocia, vydrzime aj bez jahod, aj ked ja ich tak milujem a mame ich v zahradke tento rok dost.

anula
7. jún 2009

Dobre rano,
Kiki, nahanacku som poriesila bandazami na kolenach, tiez som mala dobre modriny. A spominam na kolenacky, co som pouzivala pri hadzanej a volejbale, ale ostali doma na Sk ☹ .

anula
7. jún 2009

Manzel je uz doma, tak ideme plavat. Prajem peknu nedelu.

kikinela
7. jún 2009

dobre ranko
no nas bolia kolena a to sem tam sa nahaname a tiwe naše deturence v kuse a nič 😀 😀

tunylyk
7. jún 2009

ahojte,asi dostaneme ovčie kiahne,je to v tomto veku dobre,či je na ne ešte skoro,čo myslíte?

slaviq81
7. jún 2009

Maťa, veď to budete mať aspoň za sebou. Čo bol Kubko pozrieť bratranca 😅

tunylyk
7. jún 2009

ahoj,dnes to prepuklo u Zuzky,Samko už infekčný nebol,keď sme sa videli,možno o týždeň zbodkovatieme aj my ☹ trocha ma to mrzieť bude,budeme musieť presunúť očkovania...

tunylyk
7. jún 2009

idem ja s Kubkom vonku,trocha sa vyspinkať 😉

slaviq81
7. jún 2009

To nevadí, budete očkovať neskôr 😉 My pôjdeme von až poobede, slečna práve vstala, tak jej idem dovariť obed 🙂

jankamanikova
7. jún 2009

Danulik - ked ja som zbalila 4 ludi do 2 kufrov, aj Tebe sa to podari 😉 . A to sme mali na kazdy den nove tricko, nohavice a aj lieky a plienky a Janikove mliecko, lebo bol uz na umelom a Matuska som kojila, a este aj 6 parov topanok (2 pre mna a 4 pre deti 😀 ) a este aj hracky (tie oblubene sme museli zobrat) a kopec inych veci. Ale my mame prax ako to tam vtrepat a da sa to v pohode. Drzte sa!

Madi - Adri vyzera preto tak dobre, lebo ma tri deti 😉 😉 😉 😉 .To bude tymi detmi, urcite 😉 .

Cez vikend nas prekvapila moja mamina s mojom sestrou, tak sa deti velmi tesili. Boli sme vcera na jednej farmaceutickej akcii v NZ, bolo velmi dobre, deti sa potesili. Aj koncert Komajoty sme mali. Cely den vonku, parara; oddychli sme si a hlavne ze mamina prisla. Velmi casto k nam nechodi, lebo je to pre nu dialka, tak sme sa velmi potesili. Ostali aj na noc a deti maju z toho zazitok 😀 .

jankamanikova
7. jún 2009

Tunylyk - je dobre ak dieta chyti ovcie kiahne az po prvom roku zivota, ale je to len z toho dovodu, ze moze to mat u tak malych deti velmi burlivy charakter. Janik s Matuskom uz kiahne mali, ked som cakala Jakubka. Vsetko bolo ok, len tri tyzdne sme trcali doma a fenistilovali sa a sledovali, aby sa deti neskrabali. Co vlastne u tak malych deti neustriehnes. Kamaratka mala ovcie kiahne tento rok a ten najmensi mal vtedy asi 7 mesiacov a ostali mu jazvicky, lebo si strhol chrasticky na tvari. Ale neboj sa. U nas Janik mal velmi divoky priebeh, ale Matusko mal len asi desat vyrazok. Ani nevedel, ze ma nejake kiahne.

Je to lepsie, ak to deti maju skor, lebo aspon imunitu maju posilnenu na cely zivot a aspon to maju za sebou.

My sme doma, vegetime a poobede ideme ku kamaratke na garden party 😎 .

katinka0000
7. jún 2009

ahojte!

adri: pekne fotky. damianko je uz riadny fesacisko.

no a so stravou na dovolenku. ja by som zobrala nejake kupovane vyzivy, jednu kasu a zavarany domaci obedik (zeleninky s maskom). ostatne veci ako ovocie, chlebik, rohliky,... by sme kupili v danej destinacii.

katinka0000
7. jún 2009

my nie sme stale rozhodnuti, ci na dovolenku pojdeme alebo nie. akurat nam v piatok instruktorka na plavani povedala, ze vobec neodporuca s malymi detmi ist teraz v juni na dovolenku, lebo je more pre nich este velmi chladne. a vraj na take dovolenky ako turecko, egypt,... by v ziadnom pripade s babatkom nesla. tak neviem.

no a od minuleho tyzdna od nedele si uz neodsavam, ale vcera vecer ma tak boleli prsia, ze som musela znovu vytiahnut odsavacku a odsala som si 80 ml. zeby sa mi naspat vracalo mliecko? je to mozne?

kiki: aj poznam zopar takych mamiciek, co dietatu davali uz v 6. mesiaci zabijackovu polievku. je to na hlavu.

basky
7. jún 2009

Katinka, porad nam, co is zavarala a ako, najprv si varila zeleninku a masko, potom zavarila? A v akych poharikoch? Vsetky viecka ti chytili? Ako dlho si to nechala vriet v poharoch? Posli kludne aj IP, budem sa velmi tesit, ak napises postup, dakujem 🙂
Ja som este nikdy nezavarala, babky tolko zavaraju, ze sa to ledva stiha pojest, no este nie vhodne pre Simonka, vsetko nakyslo alebo sladene ovocie, najlepsie na kolac.

katinka0000
7. jún 2009

basky: zle som sa vyjadrila. skor som myslela, ze ked pojdeme na dovolenku, tak mu obedik normalne zasterilizujem a zoberiem mu ho tak. cize si to doma urobim, aby som mu tam nemusela varit.

katinka0000
7. jún 2009

ako ste prezili dnesny den? my sme sa cele poobedie prechadzali a potom sme isli na futbal. nicolaskovi sa tam velmi pacilo. boli sme aj na preliezkach, hojdackach, takze si poriadne vybil energiu a vecer pekne zaspinkal.
dneska sa normalne prekonal a cez den spinkal v kuse skoro 3 hodiny.

basky
7. jún 2009

Katinka, a kam by ste chceli ist na dovolenku? Co Vas odradza? My Chorvatsko, presunuli sme sa z juna na jul, kvoli teplejsiemu moru, snad pred nasim odchodom nebude nejaka burka na mori a nebudeme mat studene.
My sme boli prí ramenach Dunaja, cely den v prirode, lese .... spinkali sme uzasne, 2h doobeda a 2h poobede 🙂 a skoro cely en sme si kopali lopstu a nahanali, to teraz u nas ide 😉

stankaji
7. jún 2009

Ahojte,
u nás bolo poobedie dosť upršané, aj sme na bicykloch zmokli, naše kuriatko bolo vo vozíku pekne zakryté, takže si mohlo spievať, že "sláva nášmu výletu...." ale ja s manželom veľmi nie!!! ☹

My sme uvažovali ísť na dovolenku do kempu - karavanu, do Talianska - Kampánie pod Neapol, ešte uvidím, či to nie sú len teraz hrdinské reči....ale veeeeľmi mi chýba more a čítala som, že juh Talianska je najkrajší a výhoda je, že keď na severe zaprší, na juhu je stále krajšie 😝 😝 😝 ale až v auguste, snáď už Martinka bude cupkať.

joy
8. jún 2009

Katinka000 - a ty uz zacinas odstavovat? Prave som sa na to pytala na predoslej strane. Ak sa mozem spytat, cim si nahradila MM a ako casto davas pit Nicolaskovi?
Co sa tyka dovolenky, tak som pocula, ze to tiez mnohi ludia neodporucaju koli extremnym teplotam, najma teda Egypt a Turecko...klimatizovane hotely a potom obrovske horucavy vonku. Ale mam aj kamosky, ktorych babatka boli ok. My sme uz preleteli pol zemegule 😉 , tak ak sa rozhodneme ist k moru, tak asi len chorvatsko a niekde blizsie a tiez len na par dni. Uvidim, ci sa odhodlam, lebo manzel uz je spat v USA, tak by som isla so surodencami a ich rodinami. Oni chodia kazdy rok taka particka. Uvidime

Veji, citam, ze mas obavy ohladne tvojho drobca, ze sa este moc nehybe. Tak my tiez sa este vobec nestaviame ani nestvornozkujeme. Akurat sa pretaca ako vrtulka, stale sa za niecim nacahuje a neobsedi ani sekundu tichucko. Odkedy sme na SK, tak sa z neho stalo totalne sidielko. 😉 Uz ani v kocari moc neobsedi. 😉

danulik
8. jún 2009

toho turecka sa aj ja obavam kvoli horucavam vonku (uz teraz je tam 35 stupnov) a klime v hoteli - je to strasny teplotny rozdiel.. nastastie uz predali ten zajazd 😀 ale uz som nasla aj novy, len stale s tym nie som stotoznena..
radsej by som asi isla predsa len do toho chorvatska 😀 ale tam sa zase obavam pocasia, aby nebola zima, alebo nam neprsalo.. my musime ist teraz, koncom juna, lebo potom uz manzel nebude mat cas.. pomoooc, co mam robit??

inac, lili je stale bezzubacik 🙂 hadam sa dockame do roka 🙂 🙂 🙂
konecne prisla na to, ako treba stvornozkovat, ale aj tak sa radsej plazi, v tom je istejsia a hlavne rychlejsia.. stvornozkuje len tak opatrne, pomalicky, nenapadne 😀 no a stavia sa na nozky - stale!! uz spravi aj take mini krôcky, ked sa niecoho drzi 🙂

angeli - staci, ak je zapisana v tvojom pase, aj ja mam lili zapisanu..

joy - ja "odstavovanie" zatial neriesim.. zacnem asi po roku, uvidime 😉

idem vas docitat, ak stihnem..

tunylyk
8. jún 2009

danulik neboooj,zachvíľu bude šelma zubatá aj lili 😀 my máme 8,kamoškin presne o 6mesiacov starší ako Kubko,mal prvý zúbok v 10mesiacoch a teraz nas už o 2predbehol 😉 ,tak sa mu naraz rozsypali... a pekný deň všetkým

elly111
8. jún 2009

danulik ja by som vybrala asi Grécko, čo sa podnebia týka, aj keď sa mi to ťažko píše lebo by som sme najradšej Egypt 😀 , ale to až neskôr 🙂

eminkaa113
8. jún 2009

ahojte, zdravím všetky maminky a detičky.
tak emka je tiež stále bez zúbkov a vizerá to, že ani tak skoro nebudú, zatiaľ ani nelezie, ale pekne ustojí pri nábytku a gúľa sa o 106 🙂 a keď ju chvíľu nechám v pavúkovi, tak pobehá celé prízemie domu, všetky kvety a najradšej má svietnik, hneď zhodí sviečky a potom čaká, čo bude a kým ich zdvihnem. Keď jej poviem, že nie, nie, emi, tak sa zasmeje a zamáva mi a ide po ňom 🙂 je podarená. veľmi sa jej páči keď ideme na prechádzky na trojkolke, to zbožňuje, takže kočík veľmi nevyužívame. začala sa v ňom nudiť.
čo sa týka dovolenky, mi plánujeme chorvátsko, niekde na krku, nechceme ísť veľmi dlho autom a až v auguste, keď bude emka troška väčšia a snáď bude aj sama chodiť.
zajtra hlásia veľké teplo, tak si užite slniečka 😎

katinka0000
8. jún 2009

ahojte!

basky: chceli by sme ist bud do talianska alebo chorvatska. staviame dom, takze teraz ked je teplo, tak musime toho urobit co najviac. a samozrejme nam je kazdy cent dobry, pretoze staviame bez uveru. preto sa stale nevieme rozhodnut, ci mame ist alebo nie.

joy: ja si od nicolaskovho narodenia mliecko odsavam, takze sama od seba ho neodstavujem. mne sa mliecko zacalo same stracat. na druhej strane sa vsetci cuduju, ze som to tak dlho vydrzala. MM som nahradila nutrilonom.

katinka0000
8. jún 2009

idem dopozerat 112 a potom hadam spat. vcera som zaspala az o pol druhej. vobec sa mi nechcelo.
dobru noc!

tinka66
8. jún 2009

ahojte mamicky.

akurat som docitala, co je noveho u vas....my uz lepsie, larinka zahojena, dohnackovane, uz je opat hyper hyper ziva...ale to je dobre....dnes sa konecne aj dlhsie sustredila na jednu aktivitu a vhadzovanie a vyhadzovanie kamienkov do vedierka pri dunaji...

danulik....vidim, ze stale zvazujes, ale asi rieste nieco v europe, lebo ta zdravotna starostlivost v pripade potreby nemusi byt ok....aj ked hotel atd som pocula, ze velmi dobre.....a gratulujeme lili k pokrokom....

madi ...som sa nasmiala na tvojich prispevkoch, uz mi chybali, musis sa castejsie ozvat...

mhviezdicka - tak karfiol so zemiacikom a zltkom mal velky uspech, dnes ho mala tiez...ked to pripravujem, tak si vzdy na vas spomeniem....chvalime lucinku k pokrokom, uz teraz to pojde rychlo....chyba nam plavanie s vami...cmuk lucinke...

joy - ja som kojila pol roka, potom som presla na nutrilon HA, ale postupne....tekutiny potom doplnis, stale nukaj, ja davam vacsinou len cistu vodu alebo tak ako pisala elly plus nejake vyvarene ovocie, dieta ked je smadne, tak sa napije...jedna baba mala tiez s tym pri odstavovani problem, ale po troch dnoch sa maly napil...horsie asi je, ked niektore deti nevedia pit z flase...

katinka0000 - chcem sa ta opytat , ako umyvas malemu vlasky, lebo larinka ma tiez uz dlhsie, ale stale sa vykruca a neviem jej to poriadne osprchovat a namocit len hlavu jej tiez neviem...nemas nejaky trik???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre