Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

iwuskaaa
25. jún 2009

Ahojte kočky 😉

Danulik, Tessie a Mizulienka, tak aspoň niekto "zdieľa" rovnaký problém so zaspávaním ako my 🙂 . A presne tak isto je to aj s manželmi, ako som si všimla, že ich nechcú 😀 ...ja si tiež myslím, že oni nás jednoducho kontrolujú, či sme doma 🙂 ...

Danulik, ak kúpite Leonardo, budete spokojní tak ako my 😉 . Ja môžem odporučiť 😉 ...

Katuska, aj ja začínam rozmýšľať, kedy začať zariaďovať detskú izbu a kedy tam presťahovať Dávidka, ale nevieme sa rozhodnúť 😒 ...myslím, že čím skôr, tým lepšie, ale zase bude mi smutno 🙂

Mizulienka, tyč sa dá dať dolu, bude potom ako "normálna" 😀 trojkolka 🙂 ...

madi
25. jún 2009

cauteee
volajakeho leonarda de luxe - trojkolku - som videla dnes v tescu v akcii (myslim ze okolo 2tis. Sk plus minus)
a maju brutal zlavy na oblecko...ale vacsinu co som videla bolo dievcatkovske...takze zaaas nic 😖

a kamaratke sa vcera narodila dcerka... 3180 g a 48 cm - a vraj to bude Simonova frajerka...tak uvidime 😉

bibi - na nocnik chodime tak obcas, vobec nie pravidelne a vacsinou tam len posedime a nic... predtym, ked mal problemy s kakanim, tak som videla ze tlaci silno, tak som ho rychlo supla na nocnik a nalozil tam...ale teraz nejako hm... neriesim to velmi
a papanie - to je ukazkove...na vsetko krasne otvarame pusu... obcas mi sice tiez tresne po lyzicke, ale to je akoze v ramci jeho salenia sa...on sa skor hneva,ked mu nedavam dostatocne rychlo 😀

a este som chcela - co sa spania tyka - mna to velmi naplna, ze ho ukladam spinkat...je to take prijemne, ukludnujuce... uzasny pocit proste
a nejako mi nevadi,ze nemozem ist prec vecer...sak ved - kam by som chodila, ked mam takeho anjelika doma... nedokazala by som asi na vecer odist od neho...cez den dajme tomu (aj to som radsej ked je so mnou) ale vecer v ziadnom pripade 😅

no..dnes sme mali celkom narocny den / hlavne teda popoludnie, cize sa lucim a opustam vas...bru nocku
kape a lalu - nech ste chytro fit

jankamanikova
25. jún 2009

stankaji - Vy ste taka podarena rodinka. Suhlasim s Tebou vtom, ze bude mala pri Vas; je to skvele. Do dvoch rokov a potom bude "komandovat" brata hore v podkrovi 😎 .

Nase deti nespia same v izbe. My sme sa vela stahovali, a tak sme vedeli, ze deti budu s nami v spalni. Minuleho roku sme sa dokonca stahovali do noveho bytu, a hned o tyzden sme sli rodit a tak bolo jasne, ze deti nebudeme stresovat este samostatnou izbou. Spia s nami. Tento rok je taky pokojnejsi, ale este ich samostatne spanie riesit nebudeme.
Ak by sme sa tolko nestahovali a boli len na jednom mieste, asi by sme uvazovali inac. Neviem, co by bolo. Ale je to aj na tom dietati. Verim, ze su deti, ktorym pomoze, ak budu spat same v izbe. Jednoducho to potrebuju. Ale su deti (ako tie nase), ze su na nas velmi citovo priputane a potrebuju nasu pritomnost. Je to aj tym, ze tu nemame nikoho a sme odkazani len na seba. Rodina je v PO.

A urcite, ak samostatna izba, tak minimum nabytku 😉 . Nasi maju miesto obyvacky hernu a poviem Vam, tolko priestotu ani v telocvicni nemaju. A kedze nemame nabytok, nemusim sledovat, ci nieco rozbili 😉 . Tak tam hraju futbal, lozia po stene, behaju, skacu ... Parada. Maju taky svoj svet ... My tuzime po domceku, ale asi este nie je na to cas 😉 .

jankamanikova
25. jún 2009

Nocnik budeme riesit az buduci rok 😉 . Ked oslavi druhe narodeniny, tak potom ...

katinka0000
25. jún 2009

ja chcem nicolaska skusit dat na nocnik az po 1. narodeninach. aj to neviem, ci to nie je zavcasu. ved uvidime, ako sa mu tam bude pacit.

dneska som sa nad tym tak zamyslala, ze cas hrozne leti. pamatate si, ako sme si min. rok pisali, ze ktora z nas bude prva, ako budu ti nasi drobci vyzerat,... a o chvilu oslavuju uz rok. nicolaska som dneska sledovala, ked sa jasil s tatinom. je uz taky iny, vacsi, rozumnejsi, citlivejsi,... ako napriklad v zime. teraz uz skoro vsetko chape, na vsetkom zabavnom sa zasmeje,... 😀 😀 je proste na spapanie.

iwuskaaa
25. jún 2009

Katinka, veľa krát rozmýšľam, teda spomínam aj ja na tie časy, spred roka 🙂 ...krásne časy, no nie o nič krajšie ako prežívame teraz, s našimi krásavcami 😵 ...ale fakt rada na to spomínam, už som bola na MD, teda na dovolenke, vegetila som, prala vecičky, žehlila 😵 ...akurát minule som robila poriadok v skrini, odkladala tie mrňavučké veci, tak aj ľúto mi prišlo...

My na nočníku sedkáme vždy ráno, keď vstaneme a celkom sa mu páči. Väčšinou sa vykaká a vyciká, ale chápať to určite nechápe 😕

katinka0000
25. jún 2009

iwuskaaa: ja som v tomto case pred rokom este zarezavala v praci a potom som pripravy doma stihla len-len. uz mi horelo za zadkom 😀
kazde obdobie vyvinu dietatka je nadherne. ci je to narodenie, ci prve usmevy, krociky, slova,... kazdy jeden pokrok je uzasny.

jankamanikova
25. jún 2009

Katinka - uteka to, co? Je to pekne obdobie. A zachvilu budu utekat a hovorit a utierat prach a umyvat a vsetko opakovat. Joj, ja sa tak tesim. Vies, ake pekne veci Ta cakaju s malym? Krasne obdobie ...

katinka0000
25. jún 2009

jani uz sa fakt tesim, ked budeme spolu malovat, hrat sa na schovavacky, skladat lego,... je to fakt uzasne. musim byt velmi stastna. aj ja by som chcela tak 2-3 deticky.

basky
25. jún 2009

Ahojte, dakujeme za pochvali Simiho 😉

Tinka, ty este kojis, alebo ste na umelom mliecku?
My papame pocas dna velmi pekne, asi je dost napapany za cely den a staci mu to.
Vecer papame okolo 21h, teraz ked je pekne a dlho svetlo sa nam to troska posunulo na neskor. Vecere striedame, vzdy su s mlieckom bud pohankova kasa, spaldova, kukuricna, ovsene vlocky v mliecku, a niekedy aj Nutrilon mliecne kase, vzdy zo 18Oml mliecka vychadzame, papanie hotove ma okolo 25O ml. No musis si sama odskusat, co Vam sadne. Ranajky aj obedy mame tiez okolo 250ml.
Nam Simi nepije mliecko z flase uz 3 mesiace, len cistu vodicku, nevieme preco, ale prislo to, skusali sme kadeco, no mliecko z flase nie, lyzickou vsak ano. Tak teraz papka mliecko v jedle.
My sme mali tazky prvy polrok, velmi zle spinkal, lebo ho dlho drzali prdiky v noci, tak sa nam budil, tak teraz mame narok na lepsie noci 😉
Ja sa velmi tesim, ze moze ukladat vecer aj tatinko, mna ma na 100% kazdy den, mojkame sa cele dni, hrame, kecame, spinkame doobeda, niekedy doma aj poobede. Najaprv sme asi mesiac sme ukladali obaja s muzom, Simi v strede, a ked vzdy pri nas krasne zaspinkal, skusil to tatinko a islo to. Je sice na mna ovela viac naviazany, ale muz je velmi stastny, ze aspon tuto chvilku si moze so Simonkom vychutnat.

Mne sa dza este velmi skoro na nocnik aj na samostatnu izbicku, ved by som ani len nezaspala, keby nebol s nami v posteli, nie to este v inej miestnosti.
Bibiana, ty uz davas termix? Nie je tam tvaroh, co by sme este nemali?

jankamanikova
25. jún 2009

Katinka - tes sa! Ty si taka srdecna dusa, tak Nico bude mat doma veselo 😀 😀 😀 😀 . Alebo mamina 😀 ? No, a nehovorim o tom, ake siahodlhe debaty budete viest 😉 ...

basky
25. jún 2009

Madi, ani ja by som nedokazala od Simiho odist, bola som 2x u kadernicky po hodinke, to sa dalo, a to bol s tatinkom, a potom na svadbe asi 4h bez nich oboch, odisli skor spinkat a viac som telefonovala, ako si uzivala svadbu.

jankamanikova
25. jún 2009

Prajem dobru nocku a pekny vikend. My zajtra cestujeme na vychod a tak nebudem na nete. Velmi sa tesime, hlavne deti a nevieme sa dockat. Vy si to uzivajte a hlavne budte zdraviiiii ....

stankaji
25. jún 2009

jancia - dakujem za tie stranky na ubytovanie v BA, si velmi zlata 🙂

jankamanikova - to mas asi pravdu s tym Martinkinym komandovanim brata, to uz aj teraz ma snahu nas vsetkych komandovat, musime ju uz trosku zacat krotit 😅
inac aj vy ste podarena rodinka, mne sa velmi pacia niektore tvoje nazory a pristup k zivotu, ty ma inspirujes aj k dalsiemu dietatku, len ci to budem vediet zvladat tak hravo ako TY 😵 😵 😵

katuska - tak nech ma Marek rychlo tie zubky prerezane a nech to zvladne v zdravi 😲 😲 😲

anula
26. jún 2009

Danulik, vsetko naj,naj,naj! 😉

katinka0000
26. jún 2009

ahojte!

jankamanikova: chcela som napisat, ze musis byt velmi stastna, nie ze musim byt velmi stastna.

anula: ahoj! ako sa mate?

danulik
26. jún 2009

anulka - prave som ti isla napisat to iste 😀 VSETKO NAJ!!! 😵

a vsetko najlepsie prajem aj ostatnym racicam, ktorych datum narodenin si nepamatam 😉

kocky - dakujem za info o trojkolkach a janke za jej mile slova 😉

my uz odchadzame asi dnes, prespime bud v BA alebo niekde na polceste.. este nie sme zbaleni, takze mam co robit!!

elly111
26. jún 2009

anuli, danulik všetko najlepšie 🙂
danulik šťastnú cestu
nestihla som ešte všetko prečítať ale krásne ste opísali svoje pocity, plne sa s nimi stotožňujem, je nádherné byť mamou 🙂

basky
26. jún 2009

Anuli, Danuli, vsetko najlepsie prajeme aj my 😉

Nemate niektora zoznam liekov, co treba zobrat na dovolenku? Ja nieco uz mam pripravene, len nechcem na nieco dolezite zabudnut. A rozmyslam ako riesit, ak nas chyti soplik nahodou, odsavacku na vysavac neberieme, ved kde by sme ju tam pripojili, ako ju nahradit?

bibianna
26. jún 2009

Madi, pekna si to napísala, o tých citoch...
Iwuška, ja stále spomínam na obdobie z tehotenstva, bolo to krásne čakanie.

basky
26. jún 2009

Tusim vsetky spominame na tehotenstvo .... no jednoznacne treba dalsie tehu, asi nam bolo malo 😉
No su to najkrajsie chvile v nasom zivote, o 20-30 rokov uz budeme len spominat a spominat ....

danulik
26. jún 2009

dakujem kocky, ste zlate!! 🙂

basky - u nas je to aktualne, prave kontrolujem zoznam, ci mame vsetko:
teplomer
paralenove cipky + nurofen sirup
oplovaci krem
panthenol
repelent
hylak kvapky
kvapky (sprej) do nosa + kvapky do ucha
vigantol
cocculine
viburcol cipky
dettol (dezinfekcny sprej)
naplaste
krem na ritku, puder a pod.

kocky, lucim sa, este ideme nalozit veci a do DM-ka a padame.. ozvem sa ked tam budeme 😉 papaaaaaaaa

katinka0000
26. jún 2009

anula: aj ty mas narodeninky? tak tiez vsetko naj. danulik tebe este raz vsetko naj. 🙂

danulik: stastnu cestu a hlavne nech mate pekne pocasie.

baby vase deticky este uzivaju vigantol?

elly111
26. jún 2009

katinka áno v lete 1 kvapku/deň

bibianna
26. jún 2009

elly, my berieme dve kvapy denne. Malo by sa až do jedného roka, povedala sestrička.

bibianna
26. jún 2009

Všetko najlepšie oslávenkyniam. 🙂 🙂 🙂 🙂

elly111
26. jún 2009

nám povedala doktorka že v lete stačí 1kv keďže je slniečko 🙂,

tinka66
26. jún 2009

danulik, anula - vsetko naj k narodeninam, pekne to oslávte...a vam danulik este raz peknu dovolenku zelame....

basky - ja som kojila pol roka, takze sme uz na umelom, presne tak som to zacala robit, ze som postupne zvysila davky jedla cez den a aj vecerneho mliecka a vcera nam Larinka prvy kras prespala celu noc od 21,30 do 7,30. boli sme same a ja sa len nahodou prebudim o 6, ze to co je??, hned som ju utekala skontrolovat oproti do detskej a malicka si sladko odfukovala....ja neviem, ci je to nahoda, alebo len jednoducho dozrel ten cas, ale taktiez s jej meni denny rezim na jeden spanok, dnes to napriklad bola len hodinka, vcera dve cez obed.....

toto krasne obdobie si uzivam aj ja, ale musim priznat, ze mi robi dobre aj obcasne venovanie sa praci a zaoberanie sa aj niecim inym....zaroven sa rada vyzivam v kuchyni...mam rada sport a muzika mam velmi sikovneho, ktory vie od malicka s malou vsetky cinnosti a taktiez aj uspavanie im ide velmi dobre...vobec nemam obavy malu davat aj k svokre a teraz aj tu v dedine mame take tri tetusky - sestry, ktore mi ju obcas postrazia...larinka je velmi spolocenska a rada stale niekam chodi, ale tiez by som si niekedy priala, aby sa viac mojkala, ale ona len malokedy....co uz, ale nase spolocne blaznenia nemaju chybu, susedia si musia mysliet,ze som riadne sisi, ked pocuvaju co vyvadzame....

no uz som sa vykecala, pusinky vsetkym, my sa tiez lucime, zajtra ideme na tyzden na chalupku.....kto bude v stiavnici, nech sa ozve 🙂

lalunna
26. jún 2009

bry vecir
papam ribezlovo malinovu mrazenu penu, mnaaam, som robila 😝

kape, to absolut nie je o tvojej schopnosti ci neschopnosti, tie neustale choroby... toto je obdobie budovania imunity, deti su chore a cim viac virusov a bakterii ich sliznice spoznaju a organizmus bude nuteny bojovat tym lepsie pre ich dalsi vyvoj... sople su odpovedou
ja davam jonasove homeo kvapky na hrudnicek na podporu imunity a vela aromaterapie plus otuzujeme, chodim von aj ked je chory, samozrejme na kratsie a davam pozor aby ho neprefuklo...

basky, krasne fotky, nadherny chlapcek fakt, ako sa mu zakrucaju vlasky a ty na tej fotke sa mi zdas pochudnuta, uz si na tom tak ako si chcela byt?

lalunna
26. jún 2009

som citala, ze dieta chape "akciu na nocniku" ked dokaze chodit po schodoch, vtedy je mozog pripraveny na uvedomenie takychto zalezitosti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre