Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jankamanikova
27. júl 2009

Nika - Janika som nekojila. Ale my s Janym si uz pletieme nasich synov 😀 😀 😀 😀 , je nas uz vela, co? A tatino je skvely sposob na odstavenie. Jany sa uz vytesuje, ze mi pomoze. Ale ste ma cas.

nika.r
27. júl 2009

my sme so sestrou dve a plietli si nás 😀

nášho tatika ale asi "nepoužijeme". možno pri ďalšom. Teraz veľa pracuje a veľmi potrebuje spánok. Ale verím, že to pre toho Vášho boli krásne chvíle so synmi.

nika.r
28. júl 2009

uff, práve som dokončila výrobu a objednávku fotoknihy. idem spať 🙂
(vymýšľam hlúposti a potom sa ľutujem, že som unavená 😅 )

mizulienka
28. júl 2009

ahoj Nika, ked sa smiem spytat, ako vyrabas taku fotoknihu? Ja sa uz velmi dlho chystam na nejake "zosortirovanie" fotiek, ale stale nic 😠

hankahc
28. júl 2009

jaj baby ste ma trosku potesili, ze to nocne vystrajanie netrapi iba mna 😔

no nika.r tvoj prispevok o 3.48 mi skoro dych vyrazil 😲 😀 ,to moj dominik uz otvara pomaly lave oko 😀

no nic ine mi nezostava len cakat kedy sa to zmeni, trpezlivost 😅 😅 (ktora mi uz dochadza)

veru danulik dlhooo som tu nebola, to vies pracujeme na druhom dietatu 😀 😀 😀 😀

ale nie to bol len velmi chaby zartik 😀 😀 😀 😀

danulik
28. júl 2009

dobre ranko 🙂

mizulienka - ja som fotoknihu robila cez happyfoto.sk - stiahnes si jednoduchy program a ides 😉

hankahc - uz som ti chcela popriat vela stastia 😀

nika.r
28. júl 2009

mizulienka, ja som robila fotoknihu cez fotolab - tu máš info, potom si tam niekde stiani program a môžeš tvoriť 🙂 Odporúčam mrknúť aj na cenník, mne to automaticky hodilo tvrdú väzbu, takmer som to objednala a mäkká väzba je o 10€ lacnejšia http://www.fotolab.sk/fotoprodukty/cewe-fotokniha

mizulienka
28. júl 2009

dakujem vyskusam 🙂 aj ked teraz nemam vobec predstavu ako sa to robi, skusim nastudovat 🙂

jamaica77
28. júl 2009

Juuuj babule,takto mi je luto ze som vam nasim typom nepomohla ku nocnej odstavke.....ale kazde dietatko je individualne...a plati na neho nieco ine 😉
Mi sme skusali aj Daddyho poslat ku nej...ale kde ze ona ked ho zbada ze isiel ku nej do izby ....tak sa rozrevala a vrestala na plne hrdlo....takze u nas by to nefungovalo .
Inac moja znama urobila to co ja....ona mi to poradila.....lenze ona stala (alebo lepsie povedane sedela )za dverami detskej a pocuvala prvu noc ako jej maly(mal rok) place 1,5 hodinu a potom zaspal a spal az do rana... nevosla dnu mu dat mliecko...a druhy den plakal 45minut a zaspal....a treti den uz sa neunuval vstat a plakat...odvtedy spi celu noc a na mlieko vnoci ani nepomysli. Lenze ja by som to nedokazala stat za dverami a pocuvat plac babetka tak dlho (mne by srdce puklo)...nastastie u nas alexa pochopila o co ide abolo to bez placu...len troska frflania 😝
Lenze nie kazde babetko je pripravene na odstavku...tak ako mi sme to skusili skor,ale nefungovalo to...takze ja som pochopila ze Alexa nebola este pripravena....az teraz...asi preto nam to tak lahko islo 😉 Urcite je to tazsie pre deticky ktore maju svoje postielky v spalni s rodicmi.....lebo citia mliekaren na blizku 😀
Inac dakujeme za pochvali....nooo alexa je uz fakt velka kocka, uz len 4 dni a ma 1.rok
Uz par dni davam alexe kravske mlieko,ale len trosicka (rannu kasu jej robim snim) aby som videla reakciu...ale telicko to zvlada na vybornu.....takze pomaly zacneme davat viac a viac....tak snad sa podari poobednajsie kojenie odstavit ked bude pit kravske mlieko 🙂 Netlacim na nu,ideme na vsetko pekne pomalicky.Niektore deticky sa same odstavia, niektorym treba dopomoct 😀
Nakukla som do albumikov....juuuuj vsetky deticky su nadherne,robia vyborne pokroky......a nakukla som aj do tabulky s nasimi novorodeneckymi foteckami.....dobre bolo zaspominat 😉 ani nepravda ze sme mali takych drobcekov len nedavno 😢

katuska.
28. júl 2009

pekny vecer prajeme.. teda uz len ja, marek spi a manzel je na ceste domov.. dnes sme boli na kupku s madi a simonkom a bolo supeer 😎

k tomu nocnemu kojeniu.. marek od porodu ani jednu noc neprespal s menej ako s 2 kojeniami a aj tie 2 kojenia boli mozno 5x. budieva sa tak 3-5x a ked je zle, tak aj viacej. nejako to neriesim, chodim skor spavat. spava s nami v posteli, tak len zdvihnem tricko a on tak smiesne so zatvorenymi ockami hlada pusinkou cicku 😵 viacmenej pri jeho cuckani driemem, len ked treba vymenit, tak sa trochu ponadhadzujem na posteli a je to.. 🙂

nika, to co??? to kedy si sla spat? ako si potom prezila dnesok? 😕

eminkaa113
28. júl 2009

dobrý večer,
tak ja dnes v noci skúsim ten čajík, ale veľa tomu nedávam. no veď uvidím. nechcem emku odstaviť, chcem ju aspoň ešte pol roka kojiť, uvidíme ako bude mliečka, skúsim to preto, aby to nemala ako zvyk, pretože nad ránom si pýta každé 2 hodiny a len si cicne a spinká.

nika, tak to bol teda čas 😲 , to by som nevydržala a ďalší deň by som chodila ako múmia 😅

jancia
28. júl 2009

Caute prisla som Vas len pozdravit...

BB - ake bolo stretko? dufam ze je aj foto dokumentacia 😉

jancia
28. júl 2009

jeeej a dnes mi pise ten "meter" ze moje babatko ma 11 mesiacov, 1 tyzden a 1 den 😵 mile 🙂

tinka66
29. júl 2009

ahojte mamicky,

poctivo vas citam, ale nestiham prispievat....velmi vam dakujem za uzitocne info ohladom zubnej pasty, nazorov na ockovanie a mnohe dalsie vase postrehy....rada vas citam.....

my uz sme doma z chalupy, ako pisala jancia, stretli sme osobne rozkosneho tomaska, ktory naozaj krasne hovori hav hav....

nasa larinka nam na chalupe 18.7. zacala sama chodit, tak sa mi aj celkom ulavilo a aj ona je z toho nadsena, ale uteka fakt rychlo, dnes mi vybehla z obchodu k dievcatku co jedlo zmrzku a chcela jej ju silou mocou zobrat...zhodila obraz, sklo bolo vsade....rozliala acidko po celej kuchyni a este to aj ocikala...je to velike sidielko ale straaaasne velmi ju lubime...

tiez zijeme oslavou prvych narodenin, prva bude v rodinnom kruhu u nas na zahrade a druha buduci tyzden na vychode s druhou castou rodinky tam....manzel jej prave ide tlacit obrovsku plachtu s fotkami, co bude visiet v altanku a taktiez male fotky po 12 mesiacoch bude mat v takom ramceku na to urcene....strasne narastla a menila sa naozaj kazdy mesiac, tiez prezivame taku nostalgíu, ale je to nadherne....

cmuk vsetkym babatkam a aj maminkam

tinka66
29. júl 2009

a tortu som dala upiect v tvare slniecka, co mame nalepene na okne a kazde ranko ho zdravime, pohladkame a dame pusinku......je zlatucka, ked to robi, tata tiez bozkava len na fotke v ramceku kazde rano, ale dnes mame po tatovi, nakolko to zhodila a rozbilo sa to cele....

bammbi
29. júl 2009

Ahoj Tinka, s tym slnieckom to je mile. A poriadnu potvorku mate doma. Je to dobre, ze je zvedava a zaujima ju vsetko naokolo, tak to ma byt... Kde davate tlacit tu velku plachtu? To musi byt nejaka specialna tlaciaren, vsak? inac, dobry napad...

Nika, Danulik, vdaka za typy na tu fotoknihu, zaujimalo by ma kolko stoji tlac jednej. Ja som sa tiez pustila do vyroby, ale z jednej americkej stranky a vychadza to v prepocte okolo 180 Euro. Nevedela som, ze sa najdu aj domace zdroje...

Dnes som si s velkym prekvapenim vsimla, ze Natalii sa na jedinych 2 spodnych zubkoch urobil vpredu zubny kamen. Teda vyzera to tak ( zlty nanos pri koreni zubkov, ktory sa neda odstranit ), ked to chcem poriadne pozriet, tak ma potvora hryzie. Vobec to nechapem, lebo jej ich cistime takou silikonovou kefkou pre babatka kazdy den. Uz ste niekto o takom niecom poculi alebo ma niekto podobnu skusenost???

tinka66
29. júl 2009

ahoj bammbi,

s tymi zubkami, neviem, pozriem to malej a dam vediet, ale jej sa taaaak velmi tazko pozera do ust, aj teraz sa mi zda, ze jej idu zubky, ale uz tyzden sa marne pokusam to poriadne skontrolovat...

inac manzelik ma tlaciaren, tlaci take velke bigbordy a roznu velkoplosnu reklamu a vecicky s tym spojene, takze on si to v robotke sup sup vytlaci....stacia fotky v dobrej kvalite....

stankaji - uz aj mi sa korculujeme s tym vozikom co mate vy...je to super, ale ja sa este bojim....

ja som sa vas chcela opytat, co davate na stipance od komarov a ci vobec nieco treba....mala ma po tvaricke asi 6 uz tyzden a vobec to nejde prec, dokonca sa pod tym tvoria take podliatinky....dik za kazdu radu...

katinka0000
29. júl 2009

ahojte baby!

som tu par dni nebola. co mate nove?

aj nas nico sa v noci stale budi. vcera mal taku divoku noc. bol hore asi 20-krat. jedenkrat chcel dudlik, inokedy stacilo, ked som ho pohladila po hlave, inokedy som ho musela pretocit na druhy bok. stale mrncal. neviem, co mu bolo. dufam, ze dneska to bude uz lepsie.
dnes bol cely den na spapanie. na plavani sme mali spolocne potapanie (cize aj ja aj nicolasko). bolo to neskutocne zabavne (nielen pre nica ale aj pre mna).

ake mate plany na vikend?

stankaji
29. júl 2009

Ahojte baby, tiez nestiham kazdy den prispievat, furt pendlujeme medzi KE a Ruzinom (chatou), tak len co sa adaptujeme, tak zase balime a tak...

Musim sa pochvalit - nasa Martinka uz zacala sama chodit, jooooj aka je zlatucka, aku ma radost z toho, ze jej to ide samej 🙂 🙂 🙂 , niekedy pripomina sice "opilca" tak kivka s nou a potom bac... ale hlavne ze ide
...a vidno jej dalsi zubok

Hribikana - dakujem za ten tip na nosic, uz sme si ho kupili u nas v batkove, je super, zatial sme ho malu dlho nenosili, ale co sme ju v nom skusali, tak sa niesla ako na koni 😵 😵 😵
... uz sme si kupili aj novy sportovy kociar City Dema a autosedacku 4baby, tak dufam, ze s nimi budeme spokojni, este ich tu doma otestujeme aby sme na dovolenke neboli soknuti 😖 😲 🤐

Tinka - som rada, ze som ta inspirovala tym vozikom a ze si sa dala na sport aj pri babetku 😉 my teraz nebicyklujeme, lebo sme casto na chate a tu nemame ten vozik ani nase bicykle, su len take stare (uz nie velmi funkcne)

bammbi - s tymi zubkami som mala patalie pri starsom synovi, tiez sa mu uz od malicka kazili, ale to vraj z antibiotik a este nebol ani dlho kojeny a pil bebu a sladeny cajik (bo babky...) pred spanim, vtedy sa kazia zubky... treba ich poctivo cistit, ja si uz tiez hovorim, lenze moja dost casto zaspava na ceciku, tak neviem kedy jej mam vycistit, a cez den nema cas, lebo musi lietat, ale mam uz od mojej zubarky detsky ELMEX a snim raz za tyzden budem cistit...

danulik
30. júl 2009

bammbi - ja som robila fotoknihu asi pred pol rokom - format cca A5, tusim ze 64 stran a stala 50 eur (nebol velky cenovy rozdiel medzi A4 a A5, nabuduce spravim vacsiu).. teraz ma happyfoto akciu na A4 v zosivanej vazbe, tak kukni 😉

danulik
30. júl 2009

kocky, aj ostatne kuk: http://www.happyfoto.sk/svk/page/119/zosivana-v...
fakt smiesna cena 😉

danulik
30. júl 2009

gratulujem vsetkym chodiacim detickam 😵

tamita
30. júl 2009

Ahojte 😉
bude dnec vraj poriadny hic,asi idem napustiť bazénik.nič extra nové nemáme,robíme maximálne 4kroky solo,potom sa bud musí niečoho chytiť,alebo šup na riťku.Po schodoch hore-to áno,aj po iných prekážkach-aj po psovi...Stretli sme sa so Samkom-kape,Samko je už veľký chlapček a ešte väčší fešák a smejko,však mal 2 nápadníčky naraz,tak nevedel,ktorú skôr má chytať za ruku 😅

tamita
30. júl 2009

A gratulujeme kamoške Lilienočke k 11.mesiačikom 😵 - cmuk

danulik
30. júl 2009

lilienka dakuje 🙂

bammbi
30. júl 2009

danulik, dakujem za info, tie ceny su neporovnatelne... este dobre, ze vas tu mam, lebo to naozaj usetrim... 😉 😀 🤐

stankaji, moja bambula nema pokazene zubky, hovorila som o zubnom kameni, nie zubnom kaze 😉 Je kojena a chora poriadne este ani nebola, cukor nepozna, takze sa nemaju z coho kazit 😉 🙂 Ale inac vdaka za info...

Tami, ze chodi aj po psovi... 😀 😀 To mate naozaj tolerantne zviera... 😉 😀

kape
30. júl 2009

Ahojte mamulky.

My dnes uz odchadzame z BB, do dalsej soboty budeme na Spisi a potom sa presuvame az do svadby na Liptov a potom spat na tu spominanu svadbu.

No Samkovi sa bystricke babulky velmi pacili, nevedel fakt do koreho kociara ma skvor pozerat🙂 A ake su krasne blondinky obe. Bolo super, na to ze sme sa stretli dva krat som sa citila akoby som Vas Tami a Danulik uz poznala straaaaasne dlho, ale ved aj poznam cez MK 😎

Snazila som sa pridat foto na MK, ale na brachovom PC mi nejde zmensit foto tak Vam davam odkaz na nasu galeriu, odtial si mozete foto stiahnut. http://picasaweb.google.sk/dulikovci/SamkoveStr...

Inak stale zatial len stvronozkujeme a u nasich sa naucil krasne prechadzat cez prahy, kedze v BA ich nemame, velmi rychlo prisiel na to ako ich ma prejst, je taky zlaty vtedy.

Inak nase noci raz lepsie a raz horsie, ale kojime sa len raz a pokym pridem za nim do spalne tak spi ako sipkova ruzenka, ked uz spim v spalni aj ja tak sa uz bude viacej, takze v BA asi skusime uz Samka prestahovat do svojej izbycky.

Prajem Vam este krasne slnecne dni.

bammbi
30. júl 2009

Kape, super fotky, ake ste vsetky 3 maminky kočky!!! No teeeeeda.. 😉 🤐 A konecke vidim Leusku, ktora veru poriadne vyrastla... krasne deticky... 😵
Kape, uzite si cestovanie po SK (zavidim 😔 )

danulik
30. júl 2009

ano, samko je velky fesak 😵 baby sa potesili 🙂
aj ja mam pocit, ze vas poznam uz dlho 😀 som rada, ze mame MK 😉

prave som dokoncila fotoknihu z dovolenky 🙂

danulik
30. júl 2009

jeeej, ake pekne fotky 🙂 🙂 🙂

bammbi - dik za pochvalu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre