Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jancia
24. nov 2008

boze baby ked tu spominate tie pady, ja mam z toho tiez nocnu moru obcas, no teraz ako sme boli na chalupe maleho som dala spat na manz. postel do stredu a jasne ze ja ho chodim kontroovat kazdu chvilu, mama ho bola moja kuknut a pekne spinkal, potom o chvilku som sla ja a on na okraji postele, tak vykopaval nozickami az sa posunul az tam, no uplne ma zamrazilo, keby som prisla o minutku neskor a najdem ho na zemi asi zosaliem, aj nas Tomi ma anjelika to viem isto 😵, niekedy si vravim ze prave nanho pozera ked sa tak zahladi do neznama 😉

inak videli ste tu reklamu kde ide rodinka v aute, mamicka drzi v rukach dieta ze ved ideme len tu za roh a neda ho do sedacky a v tom do nich ide auto a oni naburaju do dakeho domu, dieta leti na predne sklo, no hruza, potom uz len ukazu matku v blazinci ako si kolise vankus 😢 normalne mi doslo zle ked som to videla ale je to dobra reklama aby si clovek uvedomil ze nieco mu moze zachranit zivot... 😔

stankaji
24. nov 2008

Ahojte baby!!!

Boli sme dnes s Martinkou na kontrole s klbikmi a ma ich v poriadku, doktorka pre istotu kazala balit na siroko uz len na noc do pol roka, hmm, to kaze kazdemu, aj tomu kto ma klbiky v perfektnom stave

madi - to bolo asi nieco vo vzduchu, na mojho to prislo az dnes rano, tiez ma vytocil 😝 😝 😝

elly111 - dobra stranka, dala som si ju medzi zalozky, pre pripad

... a s tym octom to aj ja musim vyskusat

elly111
24. nov 2008

stanka ja som si to tiez ulozila, ale vsetkym zelam aby sme ju nepotrebovali 🙂
a mate velmi divnu pani doktorku, ja si uz ani neviem predstavit balit na siroko, samozrejme pokial by nebol nejaky zdravotny dovod, stacilo nam 3tt aj to bol maly z toho nevrly. Ja ked som s nim bola na uzv tak tam bola mamina so 4. mes. dcerkou a jej kazal balit len v noci ale ona mala jeden klbik nevyvinuty, aj to jej povedal ze max do 5mes, ze viac ich s tymbalenim na siroko trapit nebude, ze to uz dozreje. A co bude vasa doktorka robit ked sa to balenie zrusi? 🙂 Podla mna je to trapenie babatka pokial to nie je naozaj nutne.

danulik
24. nov 2008

kocky, chcem sa spytat - aj vam deticky tak strasne vrestia, ked ich obliekate do kombinezy?
nasa lili to neznasa, celkovo obliekanie velmi nemusi, ale ked sa blizi ciapka alebo kombineza, tak spusti a neda sa utisit..

slaviq81
24. nov 2008

Caute,
J a n c i a a kolko toho octu tam naliat? Tu reklamu ani nechcem radsej vidiet, kde to bezi?
J a m a i, co si, ja a strikovat? 😝 To moja mamka chce mat paradnu vnucku 😉

Mala je od vcera vecera nespokojna, aj sa po troch dnoch vykakala a vzdy nie je dobre. Rozculuje sa, ledva som ju vcera uspala, tiahlo uz k polnoci a o stvrtej uz bola hore. Poobede som ju ulozila ku mne na postel, vyskala o 106, tak som ju dala na brusko a tapkala po zadocku. A zazrak, ona zaspala. Chvilu po nej som zalomila aj ja 😀 .
Lara vobec nechce lezat, a uz vobec nie ked je sama. Len by sa nosila alebo sedela na kolene. Nemozem ju predsa nosit cele dni, sak by som doma nic neurobila.

S t a n k a, a budes Martinku balit na noc nasiroko? Ja pojdem na kontrolu asi tento tyzden a chcem uz prestat, vidim ze Lare to uz vadi. Najradsej je, ked je na holo, dviha nohy, kyve nimi z jednej strany do druhej a prdi 😀 .

jancia
24. nov 2008

slaviq ja davam tak odhadom, mozno jeden ten avivazovy vrchnacik 😉

no pred chvilou sme sa vratili zvonku, riadna kosa je, ale malemu sa spi vyborne, este stale drichme v kociku 😀

jancia
24. nov 2008

inak s tym balenim nasiroko je to fakt take divne, vsade ti povedia ine, nam kazali balit do dalsej kontroly tak my balime a este cca mesiac budeme a potom ked nam povedia ze je to oki tak prestaneme asi, no aj tak ked pouzivam latkovky tak tie su dost siroke takze balime aj ked nemusime a zase si myslim ze ked to dietatu vyslovene neprekaza, ked nema koliky alebo co tak sa tym nic nepokazi ked sa aj bali, ved aj my sme boli balene a tu sme 😉
nas Tomi je tiez najradsej s holym susurom 😀 tak ja sa ani nijak neponahlam a vzdy prebalovanim zabijeme taku polhodku 😉

elly111
24. nov 2008

danulik nas sa velmi rad oblieka, on je stastny ked s nim ktokolvek cokolvek robi len nech nie je nuda 😀
jedine co nema rad ked ho chytim studenou rukou 😀
tiez sme pred chvilkou prisli z vonku, najedliu sa a uz mlati do hraciek v hupacom kresielku a vykrikuje na ne 😀

slaviq81
24. nov 2008

J a n c i a, mne sa to zda vela, necitit ho potom ten ocot po vyprani?
E l l y, aj Lara sa strasne rada oblieka, bude z nej paradnica. Ale niekedy nema naladu a vtedy sa jej nesmie nikto dotknut 😀

elly111
24. nov 2008

slaviq ved tak to ma byt 😀
my uz sme presedlali do hupacky so stolikom tam ma hracky, tak vsetky obchytava a co sa mu nepaci hadze v dial... skro trafil hrkalku do krbu cez pol izby 😀

slaviq81
24. nov 2008
elly111
24. nov 2008

wow

zlatulienka
24. nov 2008

slaviq - uf, dobrééé

danulik - aj náš Robinko strašne vrieska, keď ho obliekam von, neviem čím ho ho vytočím viac - či čiapkou alebo overalom 😒 susedia si musia myslieť, že ho z kože deriem. ale keď vyjdeme von pred vchod okamžite stíchne akoby som ho vypla dajakým čarovným gombíkom a okamžite spí. Dnes sme boli vonku od pol tretej, už sme doma pol hodinu a ešte stále spinká, tak idem čosi porobiť

angelina - aj ja som už musela testovať Mamatestom, bo sa nám trocha zadarilo 😝 😝 😝 ale chvalabohu Robinko nemá súrodenca na svete
mne tiež ešte mrcha nedorazila a dúfam, že ani tak skoro nedorazí, po prvom pôrode prišla až o desať mesiacov 😲
tak by to mohlo byť aj tentokrát

zlatulienka
24. nov 2008

chcela som napísať, že Robinko nemá súrodenca na ceste a nie na svete - na svete už má predsa sestru 😉

danulik
24. nov 2008

zlatulienka - som rada, ze nie som sama.. my sme sa teraz vratili z prechadzky, zase klasika vreskot, ked sme obliekali, stichla az dole v kociku..
lili najviac stve to, ze musi mat ruky od seba v tych kombinezovych rukavoch - ale aj sa nakoniec z nich vyvlecie a ruky si da niekde ku krku - neviem to celkom presne opisat, ale hadam viete, ako to myslim 😉

anape
24. nov 2008

danulik aj Viktoria veeelmi vrieska ked sa obliekame do kombinezy, stale ideme na prechadzku s velikanskym placom, ktory ustane az ked sa pohneme s kociarom 🙂 a to zima este len zacala

slaviq aj mne mala casto robi to, ze nechce sama ani lezat, ani sediet...no chvalabohu sa to zlepsuje, uz sa aj zabudne a popozera na hracky okolo seba

elly este k tomu kociaru... potrebovali sme vyjst na taky vyssi schodik, predne kolesa uz boli hore a ruckou sme dvihli zadnu cast a v tom rucka uplne povolila, kociar sa naklonil a maly vypadol... hroooza, aj teraz mi hrkli slzy do oci 😢

jancia
24. nov 2008

anape - uff to je sila, chvalabohu sa mu nic nestalo ale teda ako moze nieco take byt v predaji a k tomu ked je to pre deti... 😔

tamita
24. nov 2008

kočky - no sranda - naša Leuška zase ,aj keby práve revčala,akonáhle ju začnem strkať do kombinézy-okamžite stíchne,začne sa spokojne uškŕňať-už vie,že ide von a niekedy už pri naťahovaní čapice zatvára oči,celá spokojná.Jej tie roztiahnuté ruky vyhovujú,lebo aj normálne tak spáva,ruky rozhodené ako ranený partizán...
anape - 😕 😕 😕 strašná situácia,našťastie s dobrým koncom..mne ináč obe deti padli z postele,gauča,ale to už také kolo roka,keď sa jašili,to sa budeme musieť pripraviť na všeličo..a syn bol expert na to,že si strčil a zacvikol prsty všade,kde sa len dalo-ešte aj do dverí dedkovej embéčky a nakoniec bol z neho klavirista 😠 😀

danka2612
25. nov 2008

ahojte.ma porazi,neako sa mi dostala cierna ponozka ku plienkam si viete predstavit co to bolo.poradte daco bo ja uz neviem 😅 Jakubko vazi 6300 a doktorka mi povedala ze menej papkat 😀 ,uz 3 tyzdne pije 150ml extra Nutrilon,lebo obycajny mu nestacil-papkal kazde 2h.teraz sa mu snazim odialit aby papkal aspon kazde 4h,dam mu cajik a za 10min rev neskutocny a musim dat flasu,scucne a kuka ci esta dam.stolica paradna okaka vsetko co moze aj prsteky na nohe.co sa tyka ockovania proti pneumokokom kady sa to ockuje?pytala som sa a povedali ,ze az jak bode mat zakladne ockovanie za sebou tak potom,tak je?Kubko vecwer o pol siedmej ma povinne kupkanie miluje to,len nie z vodicky von ,aby neplakal tak som ho zacala davat na jeden bok,potom sa pekne vymastima a ked ho idem obliekat tak ho dam zas na druhy bok a on je spokojny,spapa flasu ale uz nie celu len neakych 50ml a spinuska od 19.30 do 03.00 alebo do 05.00.cez den ked to spocitam tak jeho spanok je dvadsat minutovy,musime ist von aby si pospinkal aspon dva hodiny v kuse.

angelina22
25. nov 2008

caute tak moja mala mala včera strašný den, tda aj ja, celý deň sa znervoznovala, pchala si ručky do pusy a kusala si ich až do červena, nič si nepospala, len také polhodinovky a po prebudení hned srdcervúci plač....
naša má obliekanie rada, až na ten overal a čiapku, tiež ideme stále von s vreskom a akonáhle sa kočík pohne tak je už dobre ale ja som prišla nato, že jej tie ruky už nedávam do rukávnikov, ale nechávam jej ich pri tele tak ako chce a potom je rukávy len vopchám popri telu do kočiara,,a čiapka!!! už som ich kúpila asi 4 ale z každej jej červená hlava, a teraz posledná sa dá, ale už už aj bude malá,,,,nevadí ,,kupime dalšiu,,,
to video je pecka,,,ale nerada na to pozeram ako sa niekto trápi vo vode, chudáčik,,,
pekný den, aj u vás nasnežilo???

elly111
25. nov 2008

ahojte
tami ta vasa Leuska je sikulka ako ta prekvapila s tym otacanim a ze raneny partizan 😀 , nas tiez tak spi, takze asi preto im nevadia vetrovky a kombinezy 😀
danka s tym papanim sme boli na tom rovnako aj s hmotnostou, zu to bolo o nervy jedol kazde dve hodiny aj v noci, je tu aj niekolko tem o nutrilone a po nutrilone extra bol este hladnejsi, volal som aj do firmy ze co s tym a oni ze to mu musi stacit a v ziadnom pripade nedavat viac ako je odporucena denna davka ale co ked on reval od hladu, tak sme zmenili mliecko a teraz vydrzi aj 4hodiny a nepapa tak vela a aj cez den viac spi. V cechach hovoria nutrilonu "hladove mleko" 🙂
a na plienky by som skusila bieliaci vanish alebo savo, vysoky stupen pri prani a to zopakovat viackrat ale mozno tu bude mat niekto lepsi napad 🙂
anape brrr ja uz nasho uvazujem aj kresielku a hupacke lebo sa zacal predklanat a obzerat si nozicky

danulik
25. nov 2008

tami - to obliekanie ti zavidim.. ale aj lili spava s rozhodenymi rukami - nechapem, co sa jej nepaci na tej kombineze.. no a o ciapke ani nehovorim..

anape - chuuda, musel to byt riadny sok, ale nastastie sa nic nestalo..

danka - cierna ponozka - to sa aj mne uz stalo, nie sice s plienkami, ale tiez to bolo biele pradlo a neviem, ci nieco pomohlo, sa mi zda ze ani nie.. vanish urcite nie a savo som asi neskusala..
raz mi v pracke ostalo nieco cervene a potom som dala prat biele plachty - noo..tak mam ruzove 😀
odvtedy kontrolujem pred dalsim pranim pracku aj 10x 😉

klaudinka21
25. nov 2008

Danulik ahooj konecne sa aj sem dostanem aj ked mala uz mrnci v posteli,,,, asi je smadna,,,, my mame taky isty problem ani natlaka nema rada obliekanie a uz duplom ked jej je teplo to neznasa 😀 ako sa mate?

angelina22
25. nov 2008

JANCIA dik za odoved ku tomu fusaku,,,ja som ho objednala s tým že ho zaplatím ked dojde,,tak čakám,, a dufam, že dojde,,,a ak mi ešte možeš poedat co malemu obliekas do toho fusaka,,,,???

kape
25. nov 2008

Ciapka je aj nas uhlavny nepriatel 😀 ale snazim sa ho zabavit vzdy pri oliekani vrcanim alebo ze napodobnujem auto a niekedy to nanho zabera, takze uz mame obliekanie do overalu a natahovanie ciapky aj bez placu.
Tu V BA nam krasne svieti slniecko a o snehovej kalamite ani malicky naznak 🙂

oraia
25. nov 2008

Ahojte maminy a deticky...mne mala vrieska ked jej davam ciapku, to z duse neznasa, nema rada ked je naobliekana.....
a pisali ste tam o tych anjelikoch straznych ....nasa mala sa ide do slz urehlit ked kuka na jedno miesto na plafone v obyvacke ...neviem co tam vidi ale az jej zabehne z toho rehotu ked tam pozera, niekedy mam z toho az zimomriavky...asi sa z nou sali nejaky jej anjelik strazny 😉

oraia
25. nov 2008

za to v Kosiciach je az nechutne nasnezene....tesim sa az to poobede zmäkne a bude z toho brečka, ani sa mi nechce s kociarom von do toho... 😝

madi
25. nov 2008

caute caute
oraia - presne tak...doobeda bol maly na balkone ale poobede pojdem von, tak asi gumaky obuvam alebo co...
anape - to je neskutocne...inak na stranke soi su zobrazene nebezpecne vyrobky aj hracky a tak...
nasmu simonkovi sa obliekanie ciapky celkom pozdava...nerici az tak velmi....az ked ide do overalu - tiez mu vadia tie rucky nasiroko....ale mozno teda skusim tak ako angelina - nechat ich pri tele....my vlastne mame taky overal bez noziciek - co ma dole ako spaci vak....cize mu to je aj kus volne....tak si mozno aj posibrinkuje s ruckami dnuka...hihi, ale inak tiez placeme a stichenem ked sa kocik hybe....

danka 2612 - my ideme pneumokokov ockovat zarovno s povinnym ockovanim..teda niekedy zac.decembra (ked uz budeme mat tri mesiace aj kus)
a rozpravala som so znamou ohladom toho rotavirusoveho ockovania....ona je detska lekarka..tak povedala ze asi by skor nedala ako dala...ale ze ked aj velmi chcem, tak isto nie naraz s tymito dvoma prvymi ockovaniami...ze az neskor.... hm....tak asi to nedame....uvidime este...

no..idem volaco spapat kym sa zobudi moj hladosko.... 😵

tamita
25. nov 2008

Čaute,
ja aj Danúlik ideme dnes očkovať naše sedmikrásky, Hexa aj pneumokoky,dúfam,že to my baby zvládneme,držte nám palčoky 😅 😅 😅 😅
ináč tu máme-aspoň okolo nášho domu asi 25 cm snehu a slniečko vypeká ako blázon-zimná idylka a ozaj,moja dcéra má dnes 19 a v sobotu stužkovú... 😅 😵

slaviq81
25. nov 2008

Caute,
mala som otrasnu noc, sa mi snivali same bludy.
D a n k a, pozeram ze sme z jedneho mesta, kedy si rodila? Ja plienky sem tam vyvarim, dam ich do velkeho hrnca, nasypem kusok prasku a jeden klasicky odfarbovac a varim. Strasne to smrdi ale plienky su pekne biele.

Mne Lara niekedy zaspi akonahle jej obleciem overal a nasadim ciapku, ak nie vtedy tak v kociku urcite. Ale musime sa hybat, ked dlhsie stojim tak uz zmuri spekulantka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre