Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jancia
29. nov 2008

inak kape ako si to myslela s tou zatazou na oblicky?

jancia
29. nov 2008

no inak moja mamca mi vravela historku ze ked som bola mala - neviem presne, tak cca pol roka asi, tak ma strazil tatino a ked mama prisla domov tak sa jej chvalil ze sme spolu papali cesnacku 😀 no a mama chuda od strachu prerevala 2 hodiny v kuse 😔 ale ja som prezila 😀 😝

jancia
29. nov 2008

jaj a este som chcela reagovat:

jankamanik - krasnych chlapcekov mate, sa strasne vsetci 3 podobaju 😵

jamai - no jasne, ved ked klokanku pouzijes len na taku kratku chvilu tak jej urcite neublizis, no ale na dlhsie nosenie to fakt nie je, ale to sa asi v navodoch nikde nepise 😖

baby tie nase decka su uz riadni smejkovia, to je take uzasne vidiet ten bezzuby usmevik 😵 najkrajsia vec na svete! moj maly ked sa napapa tak maobdari takym usmevikom, no hotova som z neho 😵

jancia
29. nov 2008

veji - super ze ste to takto zvladli 😉 ja som stresovala a nakoniec nic z toho tak este mozem stresovat aj dalsi tyzden 😖 ale doki ma ukludnil ze tieto novodobe vakciny su v poho a ziadne prudke reakcie nenastavaju tak som pokojnejsia.

kto sa pytal ze ako vyzera zahojene to znamienko - ja neviem, my sme ho vraj nemali este 😅

oki idem uz spat lebo tusim sa to vykecavam sama so sebou, tak papa

katuska.
30. nov 2008

dobre ranko! mareka som dala vcera spat o 18.00 a uz nechce spat 😉

glia, akurat vcera som si citala v jednej knihe o intolerancii laktozy.. moj manzelik to ma a chcela som vediet, ci sa to nejakym sposobom neda dedit a pod... a nasla som, ze intolerancia laktozy sa vyskytuje aj u kojencov, ale vacsinou len dosasna a je sposobena nejakou bakteriou, ktora brani tvoreniu enzymu laktazy, ktora stiepi laktozu, takze asi vam dr. urobi vyter, prip. da nejake probiotika alebo antibiotika... teda ak budete mat bacila.. ak nie, tak snad najde pricinu... drzime palce 😵

s tym prikrmovanim asi treba opatrne... my, ak bude mm, zacneme az po 6mes.. myslim, ze nic nestratime, skor naopak.. pipinka, bola by som fakt opatrna s takym skorym prikrmovanim, babatku to moze uskodit a pozor na lepok!!! ten by deti nemali do 6mes, lebo mozu dostat celiakiu a to je fakt neprijemne ochorenie.. poznam take deticky, co zuzlali rozteky a teraz sa ich maminy trapia, lebo mali maju celiakiu.. 😔 hodim link, co mi kazal moj gyn dr. nastudovat.. ma dve male deti, takze hovoril aj z vlastnej skusenosti..

http://provita.sk/Vyziva2005-2.htm

jamaica - nechcem pisat dnes len kriticke prispevky, ale este som chcela k tomu sedeniu a klokankovaniu.. jasne, ze kazdy ma svoj nazor a pravo vychovavat svoje dieta tak, ako sam uzna za vhodne, ale neda mi nenapisat... 😔 ked som si tak pozerala tvoj album, mala som z toho sedenia malej dost zmiesane pocity a uz len kvoli tomu, ze ty si mala problemy s chrbticou, by som asi zvazila kazdy krok, co je uz len trochu na hrane nazorov.. v zivote sa este dost nasedi..

katuska.
30. nov 2008

do pazitky.. kape, napisala som ti prispevok a nepridal sa 😠 tak este raz... joooj

takze, pre mna bolo hlavnym argumentom to, ze oni nedali.. mozno to znie hlupo, ze tak bezhlavo niekomu doverujem, ale ked sa tomu niekto dlhe roky venuje a je uz na spicke vyvoja, tak nie je o com..

argumenty pre laika mi dala tieto: - zbytocne zatazovat take male babatko tak skoro takou chemiou
- je potrebne, aby si dietatko vytvorilo imunitu a netreba ho proti vsetkemu ockovat
- pneumokok ma okolo dvesto kmenov a ockovanie je proti nejakym desiatim..
(nepamatam presne tie cisla, ale bolo to dost nizke percento)
- je to biznis

oni dali dcerku, aj napriek tlaku okolia, ockovat az v 1. roku a aj to len preto, ze chceli s nou chodit na mestsku plavaren.. a aj to este zvazovali, ale brali do uvahy aj to, ze mala je uz predsalen starsia a vakcina sa podava uz len 2x

inak aj v predposlednom cisle mama a ja bol kratky prispevok o tom, ze maly chlapec ockovany proti p ochoren na chorobu, ktoru sposobil pneumokok.. lebo to nie je na vsetky choroby.. myslim, ze nerobime zle, ze nedavame ockovat.. a vakciny napr. proti ovcim kiahnam.. tak to uz fakt nerozumiem tomu, preco by sa mali dava.. 😕 a proti rotavirusom - nam sama pediatricka, ktora naozaj nie je odporca vakcin, povedala, ze ak je maly plne kojeny, tak netreba.. tak sme to obmedzili len na povinne...

katuska.
30. nov 2008

som zvedava ako my zvladneme ockovanie.. 😒 zatial o nom dr. ani nehovorila.. lebo sme mali nedoliecene ramienko a v pondelok ideme na neurologiu.. tak ze az potom..

lalu, cvicime podstivo 3x denne.. a da sa to zvladat, ale treba si furt opakovat, ze je to pre jeho dobro.. a myslim, ze ho to boli.. aj ked mi rehab. sestra hovorila, ze nie, tak si myslim, ze nie som v tom taka dobra, ze by som ho chytala na 100% dobre ☹ ale nevadi.. uz po troch dnoch sa mi zda, ze je silnejsi 🙂 inak, ako dlho sa to cvici? som nevedela, ze aj 2mes.. a ako casto cvicite? a nemas niekedy strach, ci ho drzis dobre?

katuska.
30. nov 2008

janka manik, zlati chlapci 😉 a strasne sa podobaju..

janci, ze halusky 😕 😅 inak, tiez som si oblubila tu frazu a svokre sa ju snazim podat trochu jemnejsie, aj ked zrovna ona by si zasluzila pekne ostru verziu 😠 normalne vollava nasej pediatricke po poradni, ze ako maly.. mam z nej uz paradne nervy a ked sme u nich, tak ma vzdy s niecim vytoci.. potom som z toho nervozna, marek to vyciti a je placlivy a ona, ze furt je hladny, ze furt place.. tak som jej naposledy povedala z coho place... kukala jak teliatko na nove vrata 🤐 necakala to...

katuska.
30. nov 2008

heh, janci.. ale sme sa vykecali, co? 😀 idem este predriemnut ak sa bude dat, lebo marek zaspal...

spika
30. nov 2008

Ahojte, dnes je tu nejako mŕtvo....ja som celý deň vyberala tú stoličku na internete, je to vyčerpávajúce, keď má človek toľko možností 🙂
Kape, aj mne sa páči stolička Jané Activia a bol to jeden z mojich favoritov. Aj ohlasy mamičiek sú pozitívne. Inak, natrafila som aj na nejaké bazarové ponuky tejto stoličky, tuším za 2000,- v hyperinzercii....určite to vygúgluješ....nakoniec som sa rozhodla pre stoličku Inglesina Zuma, lebo pri Jané Activia nie je nastaviteľná výška...inak je všetko super, aj farby sú nádherné....
A k tomu prikrmovaniu: keby som kojila, tak nad prikrmovaním vôbec nerozmýšľam....vtedy má dieťatko pestrú stravu, podľa toho, čo jete vy a nič viac nepotrebuje...ale pri UM sa niekedy začínalo so šťavičkami už v 3. mesiaci. Malá nijako nenaznačila, žeby potrebovala aj inú stravu, to len ja som dostala takú myšlienku 😵 Asi nemám čo robiť 😵

kape
30. nov 2008

Spika - dik idem googlit. Mne sa raz na stolicku podarilo natrafit, ale potom predavajuca od toho odstupila, lebo ze si ju zoberie svagrina, som bola z toho velmi smutna 😢 A o tom prikrmovani, ak mas pochybnosti sa porad este s pediatrom, on zhodnoti stav Tvojej malej ci uz je to nutne.

Katuska - dik za info, este co to asi aj o pneumokokoch postudujem, len ja by som chcela dat maleho od roka a pol do detskych jasliciek, tak preto som zatial naklonena tomuto ockovaniu.

stankaji
30. nov 2008

Ahojte baby!!! 😉

chvilu tu nie som a mam problem vas rychlo precitat....ste nejake ukecaneeeeee 😀

Co sa tyka toho prikrmovanie, tak aj ja mam uz davno ten nazor ako katuska a jancia, ze prikrmovat budem az od pol roka, lebo syna som zacala pred 12-imi rokmi prikrmovat "gebuzinami" od troch mesiacov a nerobilo mu to dobre na traveniem grckal a vobec nepriberal...tak som si povedal, ze je na tom daco, ze deti maju cim dlhsie byt na MM alebo UM. 😉

... a ockovat proti pneumokokom najskor od roka, i ked nasa pediatricka ako som uz davnejsie pisala by najradsej ockovala az na dva roky, este uvidiiiiim

Jankamanikova - chlapci su fantasticky, konecne som uvidela aj Jakubka, rastie ako z vody, len nech sa drzia

Martinka sa zacala predvcerom usilovat o lezenie, prisla na to ako na to, proste dvihne ritku, podlozi kolienko a sup, odrazi sa a posunie sa....ale nie vzdy sa jej este chce, betarka mala je to. A najnovsie sme zacali doma cvicit na fitlopte, ak ju nafotim dam do albumu. Vite aky perfektny cvik sme si vymysleli, normalne sa jej to zapacilo a nechce ani prestat....unavi sa aspon potom lepsie zaspi, chichi...

😉

kikinela
1. dec 2008

Ahojute mamulky,my papkame UM ,ja prikladam ale ma to krpec na 2 minutky hrania a zlosti sa ,nemam vobec mliečko už som sa z tym zmierila,hlavne že priberame a sme spokojnučky,inak klbiky mame v poriadku a tie obličky čo mame od narodenia tak to ideme na vyšetrenie do Bratislavy lebo sa mu to zvečšuje,tak to tam prekonzultuju ako to odstranit dufam že sa vyhneme operacii ktorou ma satrašia ☹ ☹ ☹
jankamanikova ,chalani su zlatučky hlavne všetkym zdravička 😉

bammbi
1. dec 2008

kape, lalluna, jancia - chodievate plavat do nejakeho specialneho bazena? aka je teplota vody?
a neviete tiez, od kedy sa moze s babatkami chodit do verejneho bazena? dakujem!!!

bammbi
1. dec 2008

co sa tyka prikrmovania tak ja len tolko:
mne mama davala ovocne a zeleninove kasicky od 6 tyzdnov, polievkove vyvary od 2 mesiacov, mixovanu kuracinu so zemiakmi od 3 mesiacov atd... kojena som bola 6 tyzdnov...
Dopadla som tak, ze od 2 rokov som chytila astmu, silnu sennu nadchu, alergie na vselico mozne a neskor sa pridal atop.ekzem... no a dodnes sa trapim aj ked to uz nie je az take vazne.... Zuriva som sa pytala mamy preco to tak robila a ona mi povedala, ze taka bola doba a ze lekar to doporucil.....

Moja mala je vylucne na MM a ja zacnem prikrmovat v siedmom mesiaci vyhradne organickou zeleninou a ovocim;

Pipinka - Marina keksy vyhod do kosa, obsahuju E-cka zatazujuce pecen 3 mesacneho babatka

casy30
1. dec 2008

bammbi....viem, že ponovom môžu babatka začať plávať v tých skupinách, až od polroka. bolo to od 4 roch mesiacov, ale zmenili to....asi vedia prečo 😉

lalunna
1. dec 2008

kape, hm, skoda, ze to takto dopadlo na plavani, ale nabuduce bude mozno lepsie 😕

ja sa tiez cudujem ze uz 3m babatka papaju vselico, ale to je asi ine ked papa UM a MM, nie? nas patrik jedine co ochutnel ine okrem MM je ze olizol z cokolady ked som mu ju davala ovoniavat 😀

nika.r
1. dec 2008

ahojte

my sme mali nadherny vikend s tatikom, sme si užili celá rodinka. včera sme Tomiho kúpali vo veľkej vani, bol nadšený, pridali sme aj kačičky 🙂 spal po kúpeli ako drevo

čo sa týka príkrmov, aj ja som čítala, že skoré zavádzanie príkrmov spôsobuje alergie a zaťažuje obličky. Mne svokra vyčítala už v treťom mesiaci malého, že prečo mu nedávam ovocné šťavičky...z jej troch detí sú dve alergické...

v najnovšom mamaja je dobrý článok o začínani s príkrmami... také malé vytiahnutie - pre začatie s príkrmami nie je dôležité len ukončenie daného mesiaca, ale tiež psychická a fyzická zrelosť dieťatka - aby vedelo sedieť s oporou, dobre koordinovať pohyby hlavy, aby vedelo prehĺtať tuhšiu stravu. odporúča sa u detí na UM začať s príkrmami po 5. ukončenom mesiaci, na MM po 6. ukončenom mesiaci.

jankamanikova- ste krásna rodinka a je krásne ako sa vám všetci traja chlapci podobajú 🙂

katuska, držím palce v cvičení..uvidíme ako budeme my zvládať..rozmýšľam,že by mal asi so mnou narehabilitáciu ísťaj manžel, aby aj on vedel s Tomim cvičiť. inak, včera sa nám krásne pretočil bez záklonu, resp. chrábit mal guľatý, ale hlavu stále trochu zaklonenú. a už aj pekne dvíha hore nožky a chytá si ich, len ešte nemá silu potiahnuťsi ich do pusy. verím, že to zakláňanie čoskoro "rozchodíme"

jamaica, prepáč, ak sa veľmi starám, ale ja by som nenechávala dieťatko samo sedieť v takom veku. jedna vec je potiahnuť ju do sedu ako cvik, ale samostatné sedenie je podľa mňa dosť veľká záťaž na chrbátik...naše detičky sú šikovné a vedia, kedy čo môžu, oni čoskoro sedkať budú, ale musia sami prísť na to ako..ja len, že všade sa píše, že netreba urýchľovať vývoj detičiek...aby sme si raz nevyčítali, že kvôli našej roztopašnosti má dieťatko zdravotné problémy.

nika.r
1. dec 2008

lalunna, joj,som Ti chcela minule napísať a som zabudla, tak teraz..inšpirovala som sa Tvojou zábavkou ovoniavania jedla pri raňajkách - dopadlo to u nás tak, že Tomi oboma rukami capol po chlebe s pomazánkou a samozrejme, hneď s tými zadžabanými rukami obchytal všetko, čo mal naookolo 😀 manžel mi to zakázal robiť 😀

lalunna
1. dec 2008

katuska, ja si myslim o tom ockovani to iste, tiez som sa radila s roznymi ludmi a bola som aj na 2 prednaskach, kym som sa rozhodla ockovat len povinne

my cvicime takto uz 8.oktobra a budeme kym sa to nezlepsi, mozno aj pol roka
mne bolo vysvetlene ze babatko place lebo robi proti sebe, musi napinat tie svaly co doteraz nepouzivalo...
ja pozorujem ze cviky pri ktorych najprv plakal teraz zacvici, ale to len doma, niekedy aj s usmevom 🙂

snazim sa cvicit aspon raz denne a na rehabilitaciu chodime raz tyzdenne, na bio lampu 2xtyzdenne, na plavanie zvazujem ci raz alebo dva krat tyzdenne

kape, k tym stolickam, ja som sa opytovala mamin vo svojom okoli, ze ktora je naj, a mne bolo odporucene, ze staci uplne klasika, najjednoduchsia, ze tie drahsie su vyhodene peniazky...

bambi, chodime do rahabilitacneho bazena, babatka su dnu, maminy su von
akurat dnes sa chcem opytat od kedy mozu babatka chodit, mam kamosku co ma 1,5m a zaujima ju to
ale tym ze je rehabilitacny a je tam magistra, spominam si nieco ze mi povedali ze co najskor, len co to znamena, neva, dnes opytam
teplota vody, nefim, opytam dnes a napisem ti

bambi, ja ked zacnem prikrmovat, jednoznacne len BIO, aj my s manzelom sa uz dost stravujeme takymto stylom, sice musis zhanat a nakupovat na trhoviskach a cez net a tak ale oplati sa investovat do kvalitnej stravy nielen pre kojaciu matku ale aj potom

lalunna
1. dec 2008

nika, my sme uz aj dnes ovoniavali, kavu, guuuulal pri tom ocami 😵 a tvari sa... 😀 😀
nedaj sa odradit! 😀 manzelom ani pomazankou, tie reakcie su uzasne 😉

kape, ako latkovky? mas len tie, ked predavas pampersky?
ja uvazujem o vrchnym gatusach z vlny 😀 a tych bambusovych, ale to som uz pisala, asi zbehnem do zivice 😀
to ma nainfikovali baby z temy o latkovych... my sme 50% jadnorazky a 50% latkove, rozmyslam ze patrik za cvhvilku ma 4m a ja zacnem dokupovat latkove co chybaju do poctu a pomaly znizovat pocet jednoraziek

lalunna
1. dec 2008

ideme sa rehabilitovat a na prechadzku papa
nooo, nebude to lahke, zaspinkal v lehatku, to sa uz nestalo velmi dlho, juj a teraz ho budit 😔

jaaaaj a patuch ma novu ciapku v style "rusky partizan" vecer pofotim a hodim fotos, je najuzasnejsi

papa a kraaasny den vsetkym 🤐

kape
1. dec 2008

Lalu, ved ja som povodne chcela taku ako sme mavali my drevenu so stolcekom, ale ta sa mi zda nova dost draha oproti ostatnym a hlavne mala. A ked som nasla tieto od Jane som sa do nich "zalubila" Tiez sa mi to zda vela peniazkov preto ju zhanam z druhej ruky, ale akosi ich nikto nepredava. Ved uvidime co nakoniec kupime, pokym Samko nezacne papat ine ako MM aj tak zatial nepotrebujeme.

Este pouzivame aj jednorazovky , hlavne na noc- Alana a cez den mu dam este tiez 2x jednorazovky, aby mal volnost pohybu, nakolko Samulo je "kratuch" a musia mu dorast nozicky do latkovych, aby si mohol volne kopat. A nechcem nacinat balik pampersiek , ked ich nevyuzijeme vsetky. Uz chcem kupovat len tie Alany, tie mi najmenej smrdia a vyhovuju nam. A z tych latkovych co mame doma sa mi najviac pacia od Babylucy Organic.

Lalu vcera Vas asi stretol manzel so Samkom pri Technopole, len vravi, ze si mala ciapku, tak si nebol isty.

A v Zivici sa ja zas chystam kupit Samulovi plavky od Popoliny, namiesto tych jednorazoviek. Lalu kup tie nohavicky a das vediet ze ako, potom ked budete spokojni zvazime mozno aj my. Ja sa potom chystam este aj na tie treningove nohavicky od Babylucy asi.

Vcera sme skusali plavanie vo vani, konecne nasa rohova vana bude aj vyuzita 😀 , Samulo cumel ako puk, ze co sa s nim deje a potom vecer zalomil ....Takze ideme trenovat kazdy tyzden doma, aby sme potom nahodou neprerevali cely kurz v Hrosiku 🙂

A co sa tyka prikrmovania, ja som tiez rozhodnuta, ze Samko bude na MM do siestich mesiacov, ale kazda z nas je matkou svojho dietata a kazda z nas sa musi rozhodnut, ci si da a do akej miery poradit.

madi
1. dec 2008

caute caute, zase nas presuvam z druhej strany...heh - moje nove povolanie
pridala som par foteciek, tak pokukajte

stolicka na papanie - ja mam velmi zachovalu po mne...taku tu drevenu...cize ju trosku oprasime, mozno presmirglujeme a natrieme nanovo a hotovo...

ako plavate doma vo vani s babatkami? co presne s nimi robite? aj ich ponarate? ci je na to nejaky navod, ako cvicit doma s detickami? 😕

moja svagrina (dalsia) v stvrtok porodila chlapceka, vcera sme ju boli kuk v porodnici...cisto ako by dvojca nasho simona....ked bol este malilinky...sranda..hihi

a prikrmy suhlasim s kape, lalu a spol....tiez co najneskor....mna nasi tiez napchavali kdecim uz od skoreho veku a vyskocil mi ekzem dost hnusne a priedusky tiez boli na prd...a potravinove alergie do bludu.. no proste..."life is life" 😖

nikka23
1. dec 2008

ahooojte,

ja sa vam tu chcem pochvalit, dneska som bola s mojou malou princeznou v poradni a uz vazime 5515g (porodna vaha bola 2510g), takze uz mame dvojnasobok a este trosku malicko k tomu

a tiez sme boli na ockovani, ja som sa rozhodla zaockovat malinku aj proti pnemokokom, takze to bolo dost huste... skoro som plakala aj ja. Ked ona vie tak zalostne plakat , ked jej niekto robi zle a hlavne ked jej sposobuje bolest ☹

inak ja sa vam tiez musim priznat, ze si vas tu aspon raz za dva dni precitam, no ked chcem nieco napisat, tak sa malinka zobudi alebo zacne plakat, takze sa k tomu nikdy nedostanem

a co sa tyka dokrmovania, tak ja budem tiez az po 6 mesiacoch pomalicky dokrmovat . malinka je na MM a zjavne jej to prospieva, kedze tak pekne pribera 😉

danka2612
1. dec 2008

ahojte,co sa tyka ockovania lekarka vravela,ze su najprv najhlavnejsie ockovania a potom ostatne,ale vravela ze ona by svoje dieta nedala zaockovat proti pneumokokom.prikrmovanie?v kazala mi pomalicky davat mrkvu,jabko a banan.mam mu to kombinovat.sme na UM a povedala by som ze mu to celkom aj chuti a myslela som ze stolica z toho bude neskutocna ale pravy opak.zatial papkal pomixovane jablcko s mrkvickou.

slaviq81
1. dec 2008

Ahojte,
mna tiez zaujima to co sa pytala Madi - s tym plavanim vo vani doma.
Ja chcem dojcit tak dlho ako to len pojde, do roka urcite. Vikend sme mali trosku horsi, asi kvoli paradajke co som zjedla, Lara bola nervozna, nemohla sa vykakat, chuda, musela som jej pomoct - teplomerom.
Mame tiez nove fotecky, zajtra si znova urobim reviziu albumov 😉

jancia
1. dec 2008

cauki, co sa tyka plavania vo vani, ja by som teda neriskovala zatim s potapanim 😨

slaviq81
1. dec 2008

Potapat urcite nebudeme. 🙂

jancia
1. dec 2008

slaviq my ked sme boli v tom rehab. bazene tak ta sestricka ho drzala za hlavu a "plavala" s nim po hladine - to bol na chrbatiku a potom som ho aj ja drzala popod pazusky a "plaval" na brusku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre