Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

stankatt
21. feb 2009

ahojte, aom tu sama? 😉 Moja mala uz papa skoro vsetku zeleninku. teda vsetko dovolene, dala som aj ryzu, zemiak, pohanku. a od 6 mes papame aj kuracie a morcacie masko 🙂 , ovocie davam jablko s bananom ale moc to nechce. A kupovane vyzivy nechcela vobes. Zato masko by mohla papat stale 🙂 cely tata. Buduci tyzden mam kupeny hamanek kralik, tak skusim a dalsi tyzden skusim telacie- tiez kupovanyu hotovku, bo doma take nevarim 🙂

slaviq81
21. feb 2009

Ahojte,
Stanka, tak Monika je riadny papkáč 🙂 To je dobre 😉

stankatt
21. feb 2009

ona len masko.... kedjej davam ovocie, tak jak partizan 🙂
Slavi Larke vdetko naj 🙂

slaviq81
21. feb 2009

Ďakujem 😉
Tak ovocie nešmakuje? Nevadí, hlavne že masko áno. 🙂

stankatt
21. feb 2009

treba ju nechat vyhladnut.... ale v noci by papalaaaaaaaaaaaaaaaa jak diva...

slaviq81
21. feb 2009

Stanka, veď ja poniektoré noci vstávam takmer každú hodinu 🙄 🙄

kuratenko11
21. feb 2009

Ahojte,Slavig aj ja stavam kazdu hodku,nic si z toho nerob,uz si dokonca zacinam zvykat 😀 baby ked davate cukinu tak ako,varite ju,ci taku surovu?Stanka a ked ti mala papa vsetko,davas jej vzdy len jeden druh zeleninky?Lebo ja musim davt mrkvicku a napr.brokolicu a tak ho klamat 🙂 lebo samotnu brokolicu by nezjedol ☹

kobyliacik
21. feb 2009

...Naša spinká celú noc (od 20.00 do 06.00 - niekedy sa zobudí o 04.00 napapá a spinká). Bohužiaľ sme na UM, papáame kašičky, chrumky hamky to je naše, a hlavne zemiak, pekne na kašičku to je najväčšia bašta, výživy nechce žiadne:( papali sme jablčko prepasírované, a občas omrvinku z rošteka🙂
Dávate na noc kašu? Neviem prečo naša Karinka ju nechce z fľaše a na večer určite nie, neviem prečo chce radšej mlieko, ale spinká dobre🙂
Inak je tu ešte niekto s dátumom 08.08.´08 ?

bammbi
21. feb 2009

Ahojte, tak dnes tu bolo riadne mrtvo....

My sme mali dnes velky den.
Prvy krat sme boli na babatkovskom plavani. Velky bazen s vodou 30 stupnov, maminky prip. ockovia s babatkami v nom, babatka v neoprenovom obleceni, boli strasne zlate. Nasa bambulka bola z toho nadsena, dnes sme uz dokonca trenovali aj potapanie. Musim povedat, ze vo veku 6 mesiacov tam patrila medzi najstarsie babatka, co ma dost prekvapilo...
Takze super zazitok za nami. Inac viac info na www.waterbabies.co.uk , su tam paradne fotky s babatkami pod vodou...

A tiez prvy krat sme dnes papali mrkvicku. A velmi velmi chutila, ked som ju prestala krmit, tak sa normalne rozplakala, ze chce viac... tak sa tesim, ze mrkvicku mame radi 🙂 😵

pekny zvysok vikendu 😵

ada11
21. feb 2009

kobyliacik, moja Anet sa mala narodiť 8. /plánovaná sekcia/, ale nakoniec sa musela narodiť 7.8., takže len tak-tak 😉

kuartenko, ja klamem Anet tak brokolicou - tá jej chutí 😉

jancia
21. feb 2009

Ahojte babule, my sme dnes boli na Cervenom kameni, kamoska tam mala svadbu tak sme boli kuknut, bolo kraaaasne, svietilo slniecko, vsetko zasnezene, nas tatik prvy x "manducoval" tak ja som z dneska uplne vytesena...
pekny vecer 😵

kobyliacik mate pekny datum, my sme 20.08.2008 tiez dobre, nie? 😉

elly111
22. feb 2009

ahojte
jancia to musela byť romantika 😉 joj veď vy už máte viac ako pol roka 😉 🙂 😀
bammbi super plávanie🙂
Mamuľky máte niečo pre drobcov na sedenie do veľkej vane? A čo? Prosím hoďte link. Vďaka. Lebo do našej malej vaničky sa nezmestíme a už v nej rád sedí a čľapoce sa len potreujeme voľačo aby sa oprel a neviem čo je najlepšie.

kobyliacik
22. feb 2009

Jancia jj, zaujimave cisla nam to vysli🙂..sestricky sa smiali, ze keby bola chlapec mala by rodne cislo 080808/....:D:D:D

tinka66
22. feb 2009

ahojte maminky,

dlho sme sa neukazali...mame za sebou taky zvlastny tyzden,najhorsi zazitok bol, ze mi mala spadla z prebalovacieho pultu v kupelni a to som sa otocila jednou rukou zobrat vatovy tamponik, lebo som jej chcela vycistit za uskami.....bol to zlomok sekundy, ale nastastie som ju jednou rukou zachytila a spadla najprv na telicko a potom si trosicku udrela hlavicku, straaaaasne vycitky...davajte si pozor na drobcekov......plackala minutku a potom sa uz smiala a hrala....

citam, ze preberate prikrmy...ja som zacala 23.1., cize tyzden pred pol rokom, mala ma tiez celkom dobry datum 2.8.08......najprv celkom dobre ale ked prisiel na rad spenat, tak sa to uplne pokazilo....momentalne sme asi dva dni na cukine - ja ju davam naparit spolu so zemiakom....a to chuti, a taktiez som zmenila lyzicku....ale stale to nie je ono....maso sa chystam pridat az po mesiaci cca. zohnala som tu na dedine domace, aj kuracie, aj zajacie....tiez nechcem dopovat tymi umelinami zo supermarketov...

slavig - velmi ta obdivujem, tak stastnu cestu vam prajeme.....nech ste stastni spolu s tatinom....uz sa na vas tesime, ked nam podas dalsie spravicky.......

inak mala ma od stredy sopliky, co odporucate...vytahovat to velmi casto a davat kvapky???kamoskyna doki povedala, ze sa to ma tahat max 3 x denne, tak neviem a zatial davam len morsku sol....kvapky este nie...

a ako vam deticky zacali stvornozkovat?? lara zatial nic, lenivec....

elly ja laru kupem vo velkej vani od 3 mesiacov a nedavam nic.....drzim ju okolo pasa a ona clapoce a ked umyvam tak pod hlavickou....

kobyliacik - zavidime, ze ti mala tak dobre spinka....moja sa budi stale 2x a chce jest a tiez je uz na UM, kojila som 6 mesiacov....a chcela som sa opytat ake davky UM jej davas...ja davam 6 x 150 a jeden krat zeleninovy obed....

elly111
22. feb 2009

kobyliacik nedráždi s tým spaním 😀 , to je neuveriteľné že tak spinká 😉
tinka66 ešteže ten pád dobre dopadol fúúúha, musel to byť hrozný zážitok... 😝
no veď hej s tým kúpaním vo veľkej vani len som chcela niečo aby som ho mohla aj pustiť, on už dobre sedí aj sám, ale vo vani ho nepustím aby sedel sám a chcela som aby sa mohol sám čľapkať...
tinka66 my neštvornožkujeme, ani pretáčať sa mu nechce, je lenivý, ale vie sa sám hojdať v kresielku a robiť apača 😀

tinka66
22. feb 2009

elly111 - kamoska dostala od niekoho plavacie koleso specialne pre babo....vyzera to super, jej mala si tam sedla a spliecha dookola...ale nevedela mi povedat, kde sa to da zohnat....a maly apaco musi byt super 😀

no kobyliacik nas riadne drazdi s tym spankom, ale prave vcera som citala, ze je normalne, ked sa babatka budia v noci, takze tak....musime vydrzat....

bammbi
22. feb 2009

elly,
my pouzivame do vane toto super sedatko
http://www.okbaby.it/bagnetto/prod_en.php?item=...
ma to na spodku take pricucky, aby sa to vo vani nesmykalo , ...my sme ju parkrat v tom "pricucli" aj na jedalensky stol, ked som jej davala kasicku 😅 ( vysoka stolicka este stale nedorazila 😠 )

ada11
22. feb 2009

ja som niekde na neta videla taký sedák do vane pre detičky 😉 /neviem či to nebolo aj tu na MK/

bammbi
22. feb 2009

no vidim, ze ten link akosi nefunguje 😕 , daj si vygooglovat: Flipper Evolution od OK Baby

stankatt
22. feb 2009

ahojte, aj my pouzivame sedak do vane- kuk album 🙂 Inak ja nedavam iba jedem druh zelininy, ale mix 🙂 zajtra mam na plane pohanku. A v noci stale vstavame 2x 😉

elly111
22. feb 2009

tinkka aj ja som pozerala to koleso je super, píšem do jednej predajne nech nám objednajú
bammbi ďakujem, sedátko je super našla som ho, takže ste s ním spokojní, ale je do 13kg 😀, dá tam náš svoje šunčičky? 😀 😀 😀
adi áno aj na mk niekto predával 😉
Stanka my sme sa vytešovali minulý týždeň že vstávame 1x v noci a teraz zasa aj 2-3x 😕 😝 🙄 a ráno má malý o 5.00 😨

stankatt
22. feb 2009

moja mala je na UM, mohla by spat celu noc.... Ale aj tak jej davam aspon 2x dudlik 😝

elly111
22. feb 2009

stanka aj náš je na UM, ani kaša nezasýti 😨 🙂 😀

kikinela
22. feb 2009

Ahojte vospolok ja nejako neprispievam 😅 😅 😅 no nemam na to vela času.Oliver je suprove dieta spinka od 18:00 do rana 5:00 to sa napapa a ešte do 7:00 - 7:30 spinkame ,sme zatial zdravučky pekne priberame a rastieme ,papame hlavne domace zeleninove mixi,brokolica+zemiak+mrkva alebo nmiesto brokoli karfiol a namiesto mrkvi dam ryžu no proste už mam z toho niekedy hlavu jak balon dochádza mi inšpirácia 😅 a masko to velmi lúbime už ani neviem kedy sme začali papat masko tušim nejako v 5 mesiaci tie kupene hammi s kuracim maskom od ukončeného 4. mesiaca.a davate im papat aj špenát?zajtra chceme ist do poradne no dufam že tam dokina bude ,som strašne zvedava čo an nho povie.A bude to mali spevak ked mu spievam alebo tlieskame a spievame tak aj on vydava hlásky 😀 😉 ,zubok ešte nemame no ani naznak tam ešte nieje žiadny uvidim čo povie dokyna 😅
tinka fuh sila no to muselo byt hrozne ,hlavne že to dobre dopadlo 😉
kobyliačik fakt pokial ti spinka celu noc tak mu nedavaj kašu ja som mojmu tiež skusila dat kašu jablkovu pred spanim no letela 3 metre od nas tak spapal mliečko a spinkali sme.Tak sa majte zatial držkajte sa všetci

kobyliacik
22. feb 2009

naša lekárka nás varovala, na tie výživy, čo majú napísané, že sú to blbosti, že treba dávať pozor na vanilku, exotické ovocie a mäso, neodporučila nám ani banán, pretože je mylné dávať ho - je to exotické ovocie, a deti rodené tu majú po nás predispozíciu tráviť veci dopestované u nás. Ale sme slušný papkáči🙂 A malinká nám už sedí vo veľkej kŕmiacej stoličke (uz asi 3 týžde...) nechceli sme sa ponáhlať kvôli chrbátiku, pretáčame sa hore dole, do strán strašne rýchlo, niekoľkokrát sa stalo, že len tak-tak spadla a odvtedy vždy aj na chvílinku, keď sa len otočím dávam ju do postielky alebo kresielka, kedˇže čert nikdy nespí 😝 ...naša sa terazz akoby začala veeeľmi aktívne stavať na nohy, napína sa a keď ju nadľahčujete, chce normálne chodiť...trošku ma to desí..že akoto rýchlo ide, ani sa nenazdám a začne papuľovať🙂..síce po večeroch si ľapčí v posielke všetky napodobeniny slov v takom jej jazyku...poprípade tak "prdí perami" viete, čo myslím dúfam. No čo, sú zlaté tie naše malé opičky, že?:D

lumah
22. feb 2009

kobyliacik banán sa može jesť, ale neskor, nie hned v 6 mesiacoch.

lalunna
22. feb 2009

kape, nase su este na susiaku, az odzajtra ficime

patrik sa rozhodol papat, ale len pohariky alnatura zatial a musi zajedat ryzovymi pukancovymi chlebami, moje neni dobreeeeee, len mleko 😀

koby, ja som zacala rodit 8.8 ale skoncila som 9.8 😉

tinka, ja som davala vodu s morskou solou co som sama urobila doma, odsavala som co najviac, tak mi povedali, koli tomu aby sa sople nedostali dalej do dutin, usiek a tak a este som davala do aromalampy eukaliptus

patrik zacal 4nozkovat, ked bol na bruchu kolena daval pod seba potom zacal vystierat ruky a sup uz bolo

lalunna
22. feb 2009

stanka, a myslis ze malej bude chutit ta pohanka?
teda akoze ja ju mam rada, ale viem, ze som si na nu musela dlho zvykat, zjem ju len s bryndzou

ja som citala ze banan moze byt zaradeny ako prvy ovocny prikrm aj hned na zaciatku

aktak
autor
22. feb 2009

lalu ja som zacala 9.8. a skoncila 10.8. 😀
mne Adelka dnes krasne spapala 50 ml mrkvicky so zemiakom, a prvy krat papala cele lyzicky bez toho aby polovicka skoncila na podbradniku, asi jej to fakt chutilo 😵
babanu by som sa nebaa, deti ho velmi dobre znasaju
nemate nejaky link na to co kedy pridat? taku ryzu uz mozem za par dni ci len zeleninku zatial?

tinka66
22. feb 2009

stanka - toto som dnes nasla o cerealiach, patri tam aj pohanka....tak neviem...posielam len pre info

Zdravá strava musí obsahovať cereálie aj pre dojčatá ( NEPRAVDA )
Obiloviny totiž zväčša obsahujú bielkovinu lepok, ktorú nezrelé tráviace orgány dojčaťa nedokážu spracovať. Prilíš skoré podanie cereálnej kaše, napríklad krupicovej, môže vyvolať celiakiu – celoživotnú neznášanlivosť lepku. Cereálie môžete začať opatrne skúšať až od ukončeného prvého roku. Dovtedy budete musieť vystačiť s prirodzene bezlepkovou ryžou a kukuricou. Ku koncu prvého roka je možné pridať proso a pohánku. O niečo neskôr ovsené vločky a až nakoniec jačmeň, raž a pšenicu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre