Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

lalunna
24. feb 2009

iwus, ja len k tomu, ze ako na nich zaposobit, ja to robim tak, ze stale vymyslam program, v podstate na kazdy den nieco, vela chodime kade tade, ku kamoskam na navstevy, na kafco, deti sa zahraju a my pokecame, na plavanie raz do tyzdna, cvicime raz do tyzdna, do materskych centier na prednasky, hry, su tam ine deticky, ine hracky... a pretoto je aj patrik velmi spolocensky a prisposobivy tvor, az na dni ked nema naladu a place aj pri pohlade na svokrinho skreckopsa 😀

lalunna
24. feb 2009

hani, len daj pozor na to, ked budes objednavat, aby ho netlacili na stehienku, su rozne sirky tych legsov 😉

kuratenko11
24. feb 2009

Lalu waw,aj my sa stretavame s mamickami,maly obzera deticky,chodime dva krat do tyzdna plavat 🙂 ,ale myslim,ze BA je BA,my tu nemame take moznosti. 😢

kuratenko11
24. feb 2009

Lalu a este cvicis Vojtu?Nam uz neurol.povedala,ze nemusime,chodime sice raz do tyzdna narehabilitaciu,ale uz cvicime len formou hry na fit lopte...

aktak
autor
24. feb 2009

nika s tym rezimom je to ako s pribinacikom alebo jahodami, teraz nie a neskor ked na to bude vek tak ano, moja Adelka napriklad nema rezim lebo kazdy den robime neco ine a vela zalezi aj od Adamka, ale neni nervozna lebo vie ze napapat dostane, ze sa zahrame a ked bude unavena si pospinka 🙂 Adamko uz rezim ma, aby pekne papal spinkal a ostatne, lebo uz na to ma vek, a to rozhranie kedy este rezim netreba a kedy uz ano si asi kazda mamina urci sama, pre mna ta chvila este neprisla

lalu a ktore netlacia? lebo z fotky sa to tazko urci 😕 lebo sposobom skuska - omyl by som asi prerobila majland 😀

jancia
24. feb 2009

hihi som sa zase raz zasmiala na Vas... Hani tebe ide vzdy, lalu ze skreckopes 😀 to ako vyzera chudacik?

kuratenko krasnu foto mate s tymi rukami a ruckami...
to je inak v poho ze je taky cerveny z tej sauny? my tiez budeme chodit do sauny ked pojdeme na plavanie...

k tomu zabaveniu deti: ja som napr. vcera malemu zapla Podhradsku, spievali sme si, potom som ho strcila do manduci a hopsali sme po byte - pre mna fajny telocvik a maly kukal ze co to s nim mama robi 😉
ale my chodime tancovat uz od jeho 2 mesiacov takze pohodka, ma to velmi rad... skus sa poobzerat aj u vas ci v nejakom MC nerobia nieco take alebo aj sami doma si mozete zatrsat 😀

s tym rezimom suhlasim s nikou.r napisala si to velmi pekne a vystizne 😉 ono to znie tak prisne ze rezim ale v podstate treba mat nejake tie ritualy ako by sme to mohli nazvat lepsie - ze teraz ideme kupat, pomasirujeme, napapame sa a potom uz babo vie ze je cas ist spinkat a pod. a ja sa teda snazim aspon vecerne kupanie alebo pripravu na spanok zrezirovat v priblizne tom istom case kazdy vecer, tiez si myslim ze dieta to potrebuje mat aspon nejake tie body ze vie co bude nasledovat...

jancia
24. feb 2009

inak nas tiez este caka jedno sono klbikov

kuratenko11
24. feb 2009

jani,je to v pohode ked je taky cerveny,vsetci su 😀 v saune si len nejakych 5 minut,akurat co nakojim a idem von na masaz 🙂 joj ako by som si to s nim vymenila 🙂 dakujeme za pochvalu 🙂
aj my mame rezim,teda lepsie ritualy 🙂 hlavne vecer kupanie,papanie,spinkanie 🙂 cez den je to volnejsie,ale nejako od malinka sa tak naucil priblizne v tu istu hodinu papat a ist von,ze teraz sa mu to posuva max.o pol hodku,takze to som aj rada.A papame kazde 3 hodiny cez den a to ma presne nacasovane,ani o minutu dlhsie 😀

lalunna
24. feb 2009

kuratko, ano, ja si uvedomujem ze v Ba su ine moznosti, preto by som nemenila, nesla by som do mensieho ani za nic...
ano, este cvicime, ale tento piatok ideme na kontrolu a mozno poslednu, ved dam vediet

inak, akurat som docitala taku pracu nejakeho ekonoma (muz to stiahol niekde z netu) o dopadoch hospodarskej krizy u nas a poviem vam, ze normalne predychavam 😨 asi to nebude len taka sranda, su tam take predpovede, ze dovidopo 😖

jani, ked ta "mam na drote" patrikovi pretekaju tie IB okolo stehienok, ale ma L, mam mu objednat M?

lalunna
24. feb 2009

ehm ehm ja suhlasim s aktak co sa tyka rezimu

u tych legsov mas napisane sirku v cm, tie najdrahsie tusim zn. Babylegs su najuzsie, ale zasa sa dobre udrziavaju, nezmolkuju sa tolko ako tie lacnejsie...

kuratko a kolko C je v tej saune?
idem kuk to foto

jancia
24. feb 2009

lalu ja nevim preco tebe pretekaju 😕 my sme dnes skusali 1x a v poho, potom som dala namiesto tej origos vlozky poskladany obyc. stvorec a dobre... nist nebolo mimo... aj my mame L a to sme mensi ako vy... tak nevim nechapem 😖
skus sa spytat v teme o latkovych plienkach tu na konovi co je, tam su ine odbornicky, mozno poradia

idem ja uz spat, papa a citame sa 😉

a inak ja tiez aj preto nechcem z BA... ale zase taky fajny domcek niekde na dedine ma svoje caro... no mozno na stare kolena, hihi

lalunna
24. feb 2009

jani vy mate L??? tak to potom neviem, zajtra brnknem tej predavacke z latkoveplienky.sk a skusim sa stavit aj u nej doma mozno, uvadza adresu blizko mojej svokruse, zajtra tam idemem vecer

baby co mate IB, ake mate velkosti vy?

skreckopes= civava

stankaji
24. feb 2009

lalu - chcem sa ťa spýtať, že keď ideš s Patrikom trebars plávať, tak ti cestou nezaspí, alebo či tam nie je mrzutý z toho, že by sa mu chcelo spinkať a nemôže... 😖 😖 😖 ja mám z toho trošku takú dilemu, a furt váham, kedy začať chodiť na plávanie s malou, lebo veľmi chcem, alebo u nás je MC otvorené od 9,00 do 12,00, ale keď som doma s ňou, tak ona si presne v tom čase, ako je plávanie a MC, rada pospí a ešte aj v tom čase kojím...tak ma to zaujíma, ako to ty riešiš

...alebo aj iné baby, čo chodíte s drobcami kade-tade, ako to riešite so spaním a kojením??? 🙂 dík

tinka, elly - dik za pochvalu foto, poteší 😉

režim - alebo rituály, alebo rytmy dňa....súhlasím s nikou a janciou 🙂
to je jasné, že sa drobcom v tomto veku mení režim každým týždňom, už o mesiac, dva môžu mať úplne iný režim dňa, ako mali keď sa narodili, alebo aký majú dnes, ale niečoho sa aj ja rada držím, ako sú rituály, ktoré ostávajú nezmenené - kupkanie, papanie, ukladanie sa spinkať - či same, či na cecíku, ....

bammbi
25. feb 2009

Ahojte,
Iwuska, ja som si na malej vsimla, ze sa dokaze sama zahrat dlhsie, ked nie je v miestnosti ticho. Takze jej pustam hudbu, vacsinou klasiku alebo detske pesnicky. Viem, znie to sialene, ale ona proste potrebuje zvukovu kulisu. Zboznuje, ked s nou tancujem, fascinuju ju rybicky v akvariu - pri tom sa vzdy upokoji, ak je nahodou trosku umrncana. No a momentalne ju chytili knizky - mame take interaktivne, piskacie, vysuvacie a s roznymi povrchmi.

Rezim resp.ritual - Je uplne jedno, co si ja myslim o rezime, lebo moja mala si ho vytvorila sama a velmi jej to vyhovuje. Nema rada, ak sa nahodou niekde zdrzime a presvihnem hodinu vecerneho zaspavania. Takisto si pyta papat v tu istu hodinu kazdy den a chce ist spinkat do kocika v ten isty poobedny cas. Myslim, ze deticky v tomto veku uz maju svoju osobnost, prejavuje sa povaha, cize kazdemu zrejme vyhovuje nieco ine. Viem, ze keby som to tak nedodrziavala (skusila som 😉, tak je cely den nervozna.... takze my rezim/ ritual mame a ja sa ho snazi dodrziavat, aby bola mala happy 😉 Koniec koncov to vyhovuje aj mne, lebo nam viem lepsie naplanovat rozne aktivity, kedze viem, kedy bude spinkat a kedy bude papat....

jancia
25. feb 2009

Dobre ranecko...

baby po dlhej dobe som ja uz hore a maly drichmusa... samo ze v maminkinych perinkach 😝 jaky je tam krasnucky, malicky moj 😵

Stani, ja sa tiez niekedy bojim ze co, ci nebude mrzuty, ale zatim vzdy vsetko zvladol, ked ideme niekam autom, viem ze ak je unaveny urcite si pospi aspon cestou, resp. v kociku no a s kojenim si starosti nerobim, ked musis tak musis, je jedno kde, miesto sa vzdy najde 😉 , no samozrejme vylety prisposobujem jemu aby bol spokojny ale zatim teda nebol problem 😉 ale on je taky "malo spac", niekedy mi spi len 2 hodky cez cely den... takze tak.

lalu vsetky IB co sme objednavali boli L-kove... 😖 no snad to vyriesite lebo ja som z tej plienky bola vcera nadsenaaa ked sme ju skusali
a dnes nejdete nahodou na bazen? my s Elenkou ideme dnes, kedze vcera bazen nebol a sme sa vo dverach museli otocit, Katka dnes uz cestuju...

kuratenko11
25. feb 2009

Ahojte,Stanka ja s malym chodim plavat az o 17 15hod.vecer,takze to je asi tak hodinka,uz tam ho oblecem do pyzamka a ideme domov.My to mame kusok,ale aj tak zaspi,je uplne grogy 😀 😀 ale ked prideme domov tak sa zobudi,vcera mu trosku dlhsie trvalo zaspavanie,ale pohoda.Aj ja som sa toho dost bala,ze ked pojdem doobeda ze co a ako.Ale myslim,ze deticky su velmi prisposobive a zvladnu to. 🙂 Treba im to len trosku prisposobit.
Lalu v saune je myslim 50 stupnov a max.sme tam 5 minut,mozem sa na to este spytat.Drzim palce nech uz nemusite cvicit.

jancia
25. feb 2009

A dnes mame popolcovu stredu takze ziadne masko, teda tie co dodrziavate post. Fuuuu a Velka noc je tu coskoro 😕 ako to letiiii

a este som chcela zagratulovat najnovsim polrociacikom a polrociackam vela zdraviiicka a usmevikov a co najmenej placu a starosti 😉

kuratenko11
25. feb 2009

Jancia,dik,my mame dneska,pojdeme oslavovat 😀 😀 😀

iwuskaaa
25. feb 2009

Dobré ránko,
my sme si pospali do 8.15, kým nás ocko nezobudil 😠 . Myslel si, že sme ho zabudli prezvoniť 😠 a my sme ešte spali 😀 .
Jancia, ja tiež dnes bez mäsa, idem uvariť nejakú polievočku a poobede vypražím syr 😝 .
Veeeeľmi to beží, o chvíľku budú naši chlapi chodiť po kupaní, šibaní 😀 .
S režimom súhlasím aj ja 😵 . My pravidelne každý deň o 19tej buď kúpeme, alebo aspoň maličkého poutierame, potom sa napapá a hajde do postielky 🙂 . Zaspáva krásne sám 😵 , keď idem pozrieť po troch minútkach, už sladko spinká 🙂 . No od narodenia každý deň taký rituál, takže si musel zvyknúť aj keby nechcel 😀
Nooo, Vy máte v BA také možnosti...MC, plávanie...my tu v našej diere nič 😠 😠 😠 . Ja tak akurát von na prechádzku idem, ku kamoškám na kávu, ale teraz ste ma navnadili a ideme trsať 😀 .
Pekný dník

nika.r
25. feb 2009

ahojte,

stanka, ja som sa tiež bála plávania, ako to zariadiť, či malý nebude nervózny, ale veľmi sa mu to páči, takže mu vôbec nevadí, že v tom čase má spať a zase po kúpaní je taký unavený, že celý jeden chod jedla v ten deň vynechávame, lebo zaspí ešte pred tým ako ho nakŕmim a spí riadne dlho.

a keď ideme do MC, tam ho nakŕmim a keď chce spať, uložím ho do kočíka, on v ňom spí a ja klábosim ďalej

stanka, Martinka je zlatá, páči sami fotka s tou nafukovacou loptou - je ako reklama na gymnastiku 🙂

a knižky - to je perfektná zábavka aj pre nášho drobca - máme ich veľa, ale naj je taká šuštiaca s rôznymi povrchmi, najnovšie si začal všímať aj maličké veci, a dokáže sa neskutočne dlho zabávať tak, že sa snaží chytiť uško, ktoré psíkovi z tej knižky trčí alebo myškin chvostík a podobne. Keď sa hrá s touto knižkou, neviem o ňom niekedy fakt aj polhodinu.

a aj tancovanie je super vec - my si poskakujeme len tak doma, tiež pri Podhradkej 🙂

lalunna, čo také hrozné nás čaká? ja sa tiež už začínam báť, polovica našej rozvetvenej rodiny pracuje v USSteele 😔

nika.r
25. feb 2009

janci, díky za pripomenutie, uff, som úplne zabudla, že je dnes popolcová streda

tinka66
25. feb 2009

kuratenko - perfektne fotos, tie v bazeniku aj s tymi ruckami....

lalunna - ta kriza je sila, ja som si myslela, ze budem na materskej troska vegetit a to sa od januara len zaoberam podnikanim, aby to vyslo aspon na naklady....dufam, ze nejako prezijeme.....

co sa tyka ritualov a rezimu suhlasim s nikou a janciou....nam napriklad to piatkove cvicenie o 12,15 vobec nevyhovuje, je vacsinou unavena, lebo v tom case zvykne spat, ale na druhej strane je to pre nu veeeelmi dobre, uz dva krat sa mi stalo, ze v aute zaspala a potom som ju musela budit a to neni dobre a mne je to velmi luto, lebo spanok je veeeemi dolezity..

ja som uz brutal chora....tak sa dopujem a larinka je u skokrovcov...manzelik velmi pomaha super je....

krasny den vam zelam a gratulujem k polrocikom...no lara ma v pondelok uz 7 mesiacov....

tinka66
25. feb 2009

dievcata chcem sa poradit....mala mi zacala liest relativne skoro, ale teraz uz asi tyzden ani nahodou, len sa kruti dookola, ked chce nieco dosiahnut a vobec nezdvihne ani len ritku...myslite, ze by som to mala nejako riesit???alebo motivovat ju viacej??? alebo nechat na prirodu??

dik za rady

nika.r
25. feb 2009

tinka, ja by som to neriešila pokiaľ jej nič nie je...Tomino sa tiež napríklad už vie pretáčať z bruška na chrbátik, ale aj napriek tomu občas rozhodí ruky nohy a plače, že nech ho ja otočím, ani za svet sa on sám nepohne...a pritom má dni, keď sa dokotúľa na druhý koniec izby

prajem skoré uzdravenie

elly111
25. feb 2009

tinka ja by som to tiež neriešila náš sa zasa pretáčal z bruška na chrbátik keď mal 3mesiace a odvtedy ani náhodou, skoré uzdravenie
stankaji koľko meria vaša princezná, zdá sa mi dlhá 😀 a neviem či sa to zdá len na tých fotkách a tým že je taká modelkovsky tenká 😀
baby jačia vaše deti lebo my sa na tom smejeme ale niekedy mi ide hlavu rozhodiť ako piští a jačí a on je spokojný, dokonca odpovedá keď aj ja tak akože zapištím, tak spolu komunikujeme, to je naše esperanto
😀 😀 😀

lalunna
25. feb 2009

stanka, tam kam chodime plavat a cvicit, tak to mam asi 3 min od domu, takze nema cas zaspat 😀
patrik zaspava vacsinou tak okolo 10 az 12, podla toho ako rano vstane, tak sa prisposobujem
kojim rano po zobudeni a potom az po plavani/cviceni, potom zaspinka a ideme na prechadzku

lalunna
25. feb 2009

jani, my ideme do bazena v piatok, mam tam aj kontrolu tak to spojime
uz som si aj ja teda objednala IB L, volala som s tou pani a dohodla sa, ze mi ich donesie na prednasku do toho clubu
odporucila mi vyprat ich este par krat, ze zvysia savost
objednala som fialove, modre a oranzove

koho zaujima, link na clanok o dopadoch krizy:
http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

lalunna
25. feb 2009

tinka, v tomto pripade nechaj na prirodu

stankatt
25. feb 2009

ahojte, moja mala sa pretacala z bruska na chrbatik a aj naopak. Ked zistila, ze to vie, bavilo ju to tak 3 dni a odvtedy len velmi malokedy 😉 lenivec je to... 😀 ved ked bude potrebovat, sa pretoci...

jancia
25. feb 2009

lalu tak ten clanok je husty... 😖 uf uf co nas caka? a co nase deti??? 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre