Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

slaviq81
30. apr 2009

Hribi, aj moja Lara si rada necha cistit uska, vtedy sedi a ani sa nepohne 😀 Tak si vtedy trochu vydychnem, lebo je to adrenalin ju po kupani vyutierat, namastit, zalozit plienku a obliect 😝 Vzdy sa tak spotim 😀

Danulik, skus Lili par krat jemne stlacit pred uskom. Ak ju to neboli, tak by malo byt vsetko ok.

danulik
30. apr 2009

hribik - ovsene vlocky pridavam do zeleninky asi 5 minut pred koncom varenia, predtym ich samozrejme poriadne umyjem, kupujem tie jemne.. ale je to dobre aj na ranajky s ovocim 😉
cervenu sosovicu maju aj v tescu v bio kutiku, aj v metre som videla.. tu varim tak, ze ju najskor namocim, dam varit, necham zovriet, vylejem tu vodu a potom uz varim v novej vode spolu so zeleninkou 😉

slaviq - skusala som jej to tam stlacit, ale nereagovala, tak hadam je to ok..

slaviq81
30. apr 2009

Hadam hej 😉 A vsetko najlepsie k osemmesacninam 🙂

hribikana
30. apr 2009

danulik a s ovocim ako? netreba to nejak uvarit abo co? a krupickU uz davas?

katinka0000
30. apr 2009

ahojte!

baby dik (danulik, tinka, tami, bibi, veji)! aj vasi drobcekovia su nadherni. normalne ze mnaaaaam!

dnes sme sa boli ostrihat. nico trosicku plakal, ale nejako sme to vydrzali. hrozne sa mu potila hlavicka, tak sme to museli skratit. oskar sa nam dneska poriadne rozohrial, tak uz mu hadam nebude tak teplo. 😎

a o tych urazoch. nico mal uz dva urazy, pri ktorych dost vela plakal. jeden som mu sposobila ja a druhy mal na auticku. prevratil sa do boku. ale nestresovali sme. zacali sme hovorit, ze ideme volat policajtov, ze je havaria, aby to vyriesili. a za chvilu bolo po plakani.

danulik: nas nico si vzdy chyta (a nie len sebe aj mne aj manzelovi) uska, ked chce spinkat. nebude to mat lili nieco take?

danulik
30. apr 2009

hribik - ovocie mozes aj uvarit, alebo dat surove (postruhane), ja obcas spravim na pare 😉 potom uvaris len tie vlocky a spolu zmixujes (ak este mixujes)..
krupicu nedavam a celkovo kase lili velmi nemusi, vcera sme skusali bananovu, dala som jej tam aj postruhane jablcko s bananom, ale zjedla len trosku..

slaviq - dakujeme 🙂

katinka - hmm..neviem, ale budem ju pozorovat 😕

inac, uz aj my teplotujeme ☹ zatial ma iba mierne zvysenu, ale mam pocit, ze jej stupa, teraz som ju dala do postielky a cakam, ci zaspi.. ak nie, tak jej zase odmeriam a ak sa jej zvysila, dame uz nejaky cipok..

anula
30. apr 2009

jeeej, Tami, krasne. ta nasa potvora sa k mame asi ani nedopracuje. U nas je to stale "papa" (po fr. ocinko). No neporazi ma? 9 mesiacov ju nosim, porodim, 5 mesiacov vypiplem, a ona si ako prve povie "papa".

danulik, uska si chytaju asi vsetky deticky, tiez som parkrat skusala zatlacit, ci ju neboli, ked si ho chytala casto, ale teraz to uz neriesim. Uska su pre nu strasne zaujimave. Teraz si zacala prekrucat prsty na rukach, to je uz len zaujimava vec 😀 ako sa tie prsteky prekrizia a nie su tak ako obycajne. To si moze obzerat hodnu chvilu.
Aj vase deti chodia radi na nakup? My, ak prsi a uz nevieme, co s nasim sidlom, vyberieme sa do hypermarketu. A ta si sedi vo voziku a nad vsetkym hika a vykrikuje "jeeeej". Joj a este vie povedat mnam a nieco, co sa podoba na hapci.

Ale som sa rozkecala po dlhej dobe, ale uz musim letiet. Majte sa.

anula
30. apr 2009

katinka, teda Nico mal riadne haro. A ma nadherne oci.
danulik, vidim, ze Lili sa tiez v postielke vseliako zamotava. Klaru strasne zaujima to hniezdo, co ma okolo posielky, najlepsi sport je podliezt popod. Uz som aj pridala snurky po celom obvode, ale dlho zaviazane teda nevydrzia.

Tak a uz skutocne musim ist.

vejinka
30. apr 2009

danulik tiez sa pripajam ku gratulacii my sme mali pred troma dnami 😉

a ozaj moj syn sa velmi nerad umyva utiera cisti usi a nos...no proste uplne vsetko 😅

danulik
30. apr 2009

anula - dik, trochu si ma ukludnila 😉
ta tvoja klara je podarena 🙂 🙂 🙂 lili tiez kazde rano podlieza hniezdo, ale najlepsie je, ked sa jej ho podari rozviazat a potom cela stastna na nas kuka 😀

musim ist, zaspat sa nepodarilo, idem zmerat tu teplotu..

slaviq81
30. apr 2009

Anula, ja som tiez cakala kedy Lara na mna zavola mama a ona prve co povedala bolo baba 😝 (tiez v preklade otec) Mama bolo druhe slovko 🙂

danulik
30. apr 2009

v poslednej chvili si to rozmyslela, predsa len bude asi spinkat 🙂

veji - dakujeme 😉
lili tiez neznasa cistenie usi a nosteka, aj utieranie by sme mohli vynechat 😀

vejinka
30. apr 2009

danulik keby som mala urobit vsetko tak ako xce erik bol by spinavy od narodenia 😀

vejinka
30. apr 2009

taky maly houmlesaaaaak by bol 😀 😀 😀

danulik
30. apr 2009

veji - 😀
lili by chodila hola, lebo neznasa obliekanie 😅 nastastie kupanie ma rada, tak by aspon nesmrdkala 😅

elly111
30. apr 2009

ahojte náš drobec má tiež veeeľmi rád nákupné vozíky a keď sa mu prihovorí nejaká predavačka tak od radosti zvískne, teda zajačí až sa vždy zľaknú alebo ich opľuje a všetko vyberá z regálov a nakladá do košíka 😀, musíme dávať pozor aby bol v strede uličky 😀

hankahc
30. apr 2009

ahojte herecky!!

Ja by som sa vas chcela opytat opat na autosedacky. Existuje nejaka autosedacka ktora sa da aj polohovat? Mam na mysli tie autosedacky do 18, alebo do 36kg. Som sa odvazila po 12 rokoch opat sadnut za volant a nejako som sa rozsantila 😀 😀 .
Som sa sa rozhodla ze s malym pobeham najskor okolie a potom cele Slovensko! Preto zhanam dobru autosedacku. A mozem si dat autosedacku vedla sofera? Lebo neviem si predstavit, ze ja budem vpredu soferovat a maly bude sam vzadu v autosedacke. 😲 este spravi z obycajneho auta cabrio....

slaviq my nieco hovor o obrade po kupani. ja som spotena este aj na lytkach. velke vitazstvo je dat plienku, staci sekunda mojej nepozornosti a uz je otoceny na bruchu a uz sa meni na formuloveho pretekara ktory prave vypaluje zo svojej stajne 😀 😀

katinka0000
30. apr 2009

dani: lilinke zelame vsetko naj k 8.mesiacikom.

ja som dnes skusila nicovi dat kupovane jedlo - mrkvicku. dala som mu do toho este aj ryzove cestoviny. no a aj som to pekne vsetko vyhodila. on zeleninove kupovane prikrmy vobec nema rad. tak som mu dala na obed trochu chlebika.
od malicka som mu varila, tak teraz mi tie kupovane vobec nechce. aj ovocie ma najradsej cerstve nie vyzivy.

hribikana
30. apr 2009

hm baby, topanocky ... na mimibazare som tiez ako hribikana a ponukam tam zdravotne bezchybne detske topanocky od bardejovskeho vyrobcu, ktore najdete aj u batu aj u sante, ale za vychodniarske ceny 😵

elly111
30. apr 2009

hankahc ti môžem ako častý šofér povedať že malý už druhý mesiac sedí sám vzadu vo veľkej polohovateľnej autosedačke, takmer v sede a páči sa mu tam oveľa viac ako vo vajíčku keď bol pri mne 🙂
hribikana idem pozrieť 😉 malý zaspal tak stíham 😀 , potrebuejeme nejaké na prvé kräčiky tie ohybné so širokým opätkom by mali byť že?
danulik gratulácia lilinke 🙂
u nás hrmí a mračí sa 😨

danulik
30. apr 2009

vdaka, baby 🙂

hankahc - ahoj 🙂
naj autosedacka je romer king plus, resp. romer safefix (s isofixom), kategoria 9 - 18 kg.. v kat. 9 - 36 kg asi britax evolva 123 😉
my mame romer safefix, ale este ju nepouzivame.. je polohovatelna do 3 poloh 😉

danulik
30. apr 2009

alebo do 4? 😕

danulik
30. apr 2009

hribik - idem pozriet tie topanocky 🙂

tamita
30. apr 2009

Leuš si chytá ušká,ked sa spotí a škrabe sa za nimi,alebo potom obzerá náušnice- zvrtne mi hlavu a študuje náušnicu ...a potom skúma nos,oko...My sme inak mali tiež prvé slovo bába a ahh-to je ahoj. Tato ešte nevie,ani ocko,ale momentálne ho volá koj-koj 🙂
Danulik-tak to asi budú zubále,že by ste nás predbehli?
Slaviq - a v ktorom štáte ste momentálne?? Asi som to prehliadla,ak si to už písala.A kedy sa vraciate? Bacha na tú "prasaciu" pliagu 😉
Anuli,ved baby sú zaťažené na chlapcov,teda aj na ockov... 😵

anula
30. apr 2009

Hi,hi, Tami, mi hovor. My sme boli doma 3 baby a kazda mala otca omotaneho okolo prsta inym sposobom. zato brat este teraz visi na mame.
Idem pridat nejake fotky. Zas sa ma manzel bude pytat, ze ci to takto pracujem a potom pred terminom odovzdania clanku budem panikarit 😉

bibianna
30. apr 2009

Ahoj Anula. Pekné fotky. ako sa máš? Ako to je u vás s materskou? Už opäť pracuješ ako pani doktorka?

bibianna
30. apr 2009

aj mňa by zaujímalo, ako pripravujete krupicovú kašu, z akého mlieka? My stále fičíme na hotových , kupovaných, rozrábané vo vode.

anula
30. apr 2009

Bibi, tu je materska len 16 tyzdnov, ale mala som este mesiac neplatene volno a nejaku dovolenku, takze zarezavam od 12.1.

danulik
30. apr 2009

tami - asi to uz budu konecne zubky, uz ma aj take napucane dasienka 🙂
..a mas pravdu, baby su zatazene na ockov 😉

anula - klara je strasne zlatucka 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre