Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jankamanikova
18. jan 2010

Tinka moja krasna, ja neporadim asi velmi. My postielku nemame a ani sme nemali, lebo nase deti tam spat nechceli. Chceli spat pri nas a dost dlho. My sme ich nechavali spat s nami. Teraz spia vedla nasej manzelskej postele, Matusko hore a Janik dole. A da sa povedat, ze teraz uz do nasej postele nechodia 😀 . Janik ide ku mne do postele nad ranom o piatej, lebo on vtedy vstava a jednoducho sa ide ku mne este pritulit. Jakubko momentalne spi s tatinom a ja spim sama.
Myslim si, ze dieta ma pravo do piatich rokov spat s rodicmi (to som aj niekde citala). Ale je to na rodicoch, ako si s tym poradia. Ci im to vadi alebo nevadi. Niektore deti maju velmi silnu emotivnu potrebu byt s matkou, otcom. Maju s rodicmi citovu vztahovu väzbu a je prirodzene, ze tuzia po ich kontakte aj v noci. Ja by som to neriesila. Nam sa to samo upravilo. Deti teraz chapu a vieme im to aj logicky vysvetlit, ze kazdy ma svoje miesto na spanie a treba to respektovat; ze ich milujeme a ze kedykolvek mozu k nam prist do postele (potom ich v spanku prekladame do ich vlastnej) a ze sa nemusia nicoho bat. Maju v izbe zapalene svetielko, to im pomaha pri zaspavani.

Samozrejme, Jakubko este dlho nebude mat vlastnu postel. Nechame ho pri nas, ako dlho bude chciet ... Urcite aspon do dalsieho babetka 😉 .

aktak
autor
18. jan 2010

ahojte, pomaly sa zabyvavame, len enmame linku, ani net ani tv ale aj to snad bude raz 😀
na utz idem buduci tyzden, dufam ze bude vsetko ako ma byt 😵
u nas Adamko postielku neznasal, ked sme mu vytiahli matrac z nej a dali na zem este s molitanom tak zacal spavat cele noci 😕 proste chcel sam vliezt a vyliezt, Adelka naopak postielku mala strasne rada, uplne sa do nej ruckou pytala ked uz bola unavena, nejaku istotu tam citila ale okolo roka uz chcela byt pri mne, teraz su od vikendu spolu v izve a zatial je ot celkom fajn, rano pridu po jednom za nami 😀
vsetkym vela zdravicka, a uzite is sneh 😉

tinka66
19. jan 2010

janka - dakujem za nazor, aj ja to tak nejako citim, ze to co robim je ok a vobec mi to nevadi....paradoxne teraz celu noc prespala vo svojej postielke bez zobudenia a vecer musela zaspat pri mne....detom treba dat vela vela vela lasky by v dospelosti nemali komplexy a podobne hluposti....tu nemecku vychovu tiez velmi neuznavam, zda sa mi, ze sme citlivejsi a empatickejsi....bla bla...

stankaji
19. jan 2010

Ahojte augustovky!
Ozývam sa po dllllllllhšom čase, nezabudla som na vás, nebojte sa, dokonca som sem-tam aj nahliadla k vám čo nové, tak musím pogratulovať všetkým tehuľkám, myslím že hribikana je dokonca prvá na rade už vo februári, tak veeeeeeľmi držkám palce nech to vyjde aj ostatným tehuľkám. A gratulujem všetkým babetkám ku veľkým pokrokom vo vývoji.
Objavila ma Jancia medzi inzerentkami a vyzvala ma, aby som sa vám pripomenula, za čo jej veľmi pekne ďakujem. Predávam baby vak a iné veci po Martinke, také ktoré zaberajú viac miesta. Ja som sa pevne rozhodla, že tretie babetko už nebude, iba ak náhodou sa pošťastí (tak ho s láskou prijmeme).

Najprv som sa vrhla na štúdium fyzioterapie, tak som po mesiaci a pol zistila, že nejako ma to vyčerpáva (neviem či som nejaká stará či čo, alebo mi Martinka dávala veľmi zabrať), ale je pravda, že mala veľmi mrzuté obdobie na jeseň – išli jej štyri stoličky naraz a trvalo to skoro tri mesiace, len čo večer zaľahla, tak bola skoro každú hodinku hore. Po Vianociach sa to výrazne zlepšilo, ako vyšli tie zúbky.
Teraz je celkom kľud (klop,klop)
Ináč stále kojíme a uvidím kedy a ako ju odstavím, už začínam mať ciťák, že to bude ešte fuška ju odstaviť, však je ako taká malá pyraňa. Ináč chodíme do materského centra tu v Košiciach 3x do týždňa, máme to 10 minút pešo, Martinke sa tam veľmi páči, veľmi jej to pomáha k rozvíjaniu sa.
Pridávam aj nejaké fotečky ešte z leta, Mikuláša a Vianoc.

nika.r
19. jan 2010

ahoj stanka! pekné, že si sa ozvala. A ako škola, nechala si to nakoniec tak?

ozaj, tinka, som Ťa úplne zabudla privítať v augustovkách 2010. Nebola som dlhšie na nete, tak som to prehliadla. Ako zvládaš tehu? Ja už začínam pociťovať, že prvý trimestre končí, tak sa veľmi teším, lebo som mala veľké nevoľnosti, bola som kvôli nim aj v nemocnici. Ale apsoň sme zistili, že Tomáška vie uspať aj manžel. 🙂

tinka66
19. jan 2010

nika - ahoooooj, a co sa stalo???? dufam, ze je vsetko ok a male babo sa drzi dobre....ja sa mam tiez ovela lepsie, uz nemam skoro ziadne nevolnosti...a v tych augustovkach 2010 vobec nestiham reagovat, tak uvidim, kedy sa opat napojim🙂

stanka - ahoj, uz si nam tu chybala, dobre ze ta jancia objavila 😀

baby caka ma velka skuska, malu larinku si berie svokra na dva dni stvrtok, piatok dokonca aj na noc, uz som z toho nejaka roztrasena, vobec si to neviem predstavit...ale je to moj navrh, chcem vyskusat, ci vydrzi niekde tak dlho, aj ked su to len dva dni....ale stale sa na omi a dedeho pyta, lebo tam bola zvyknuta chodit....ale teraz som navrhla, ze radsej 1 x do mesiaca, ale na dlhsie, ako len na doobedia, tak uvidime...dam vam vediet ako dopadol moj pokus, ci nebudeme musiet v noci pre nu utekat

mizulienka
19. jan 2010

tinka, robite si predpripravu na porod? uz ste rozmyslali, ako to urobite, ked sa male bude pytat na svet? 😉

my mame dilemu, lebo tu v BA nemame rodinu, tak nevieme, kam by sme dali maleho, ked budem rodit, lebo by som velmi chcela, aby bol muz pri mne 🤐 tak snad miska nebudeme tahat s nami na salu 😎

tinka66
19. jan 2010

mizu - predpripravu myslis taku aku sme mali na antolskej? asi nebudem stihat a v lete v tych horucavach sa mi nebude chciet a ty? a maminku alebo nejaku kamosku tu nemas? inac keby ste byvali v rovinke, tak mozes aj u nas, kludne napis do ip, ved to mame od seba 5 minut...pomohla by som.

mizulienka
19. jan 2010

si zlata tinka, dakujem velmi pekne 🙂 snad sa nam podari tu jedna znama, alebo babka 😵
myslela som predpripravu s babkou, ze davate malu tam, aby si zvykla, ked budes v porodnici 😵

tinka66
19. jan 2010

mizu - jaaaaj ja nechapavka, teraz sa mi inac stava castejsie🙂 ano taka mala predpriprava u babky....aj ja si viac stihnem porobit za dva dni ako za dopoludnie a aj s manzelom mame deficit 😀

mizulienka
19. jan 2010

tinka 😀 😀 😀

eminkaa113
19. jan 2010

ahojte maminky,

my sme dnes boli na očkovaní, tak dúfam, že to zvládne bez akýchkoľvek príznakov ako ostatné.

U nás na Záhorí napadolo kopec snehu, až sa brodíme 😀 , tak sánkujeme o 106 a Emke sa to nesmierne páči. Ráno vstane a už kričí: sne, sne, boby, boby 😀 podarená. Už sme ju aj spúšťali z malého kopčeka, no to bolo radosti 🙂 A viac ako sánky ju bavia boby, asi sa jej páči, že sa toľko natriasa 🙂 . Ja mám svalovicu na stehnách, lebo s Emkou aj utekám a robim jej otočky.

danulik
19. jan 2010

emi - aspon mas pohyb 🙂 🙂 🙂

danulik
19. jan 2010

ja od vcera drzim dietu 😝 a k tomu by som rada pridala nejake cvicenie - keby sa mi chcelo 🙄 do leta sa musim zbavit toho mojho hrozneho brucha 🙄

inak sa mame fajn, lili je zlata, aj ked obcas hneva, ale to asi vsetky deticky 🙂 😉
rozprava tak po svojom, ja jej rozumiem celkom dobre, ale manzel ani nie a ona sa potom hneva, ked nieco od neho chce a on nechape 😀

iwuskaaa
19. jan 2010

Ahojte maminy,
Janka pekne si to napísala, ako vždy 😉 . Mne tiež nevadí až tak veľmi Dávidko v posteli, ale keď začne nohy vykladať mne to hlave, tak to mi už vadí 😀 .
Túto noc prespal celú v postielke, takže Tinka podobne 😉 . Už sme prišli na to, že aj chce čaj, musí mu ho podať ocko, lebo ak zbadá mňa natiahne ruky a šup s ním do veľkej postele. Aspoň nemusím vstávať 😀
Dani, myslím, že s tým Tvojim bruchom to až také hrozné nieje 😉 . Veď si bola vždy štíhlučká 🙂 .
Nám stačí, keď viem Dávidko povedať ne - nie a ava - áno 😀 . Keď sme na prechádzke a spýtam sa ho, Dávidko nieje ti zima? ne 😀 také zlaté to je 😵

nika.r
19. jan 2010

tinka, drobček je OK, len ja som amla také nevoľnosti, že to dosšlo až do toho štádia, že som dva dni nič nejedla a nepila, lebo všetko šlo hneď von. Predchádzajúce dni som tiež toho veľa nenajedla, a tak ma Dr. ako akútny dehydrovaný prípad poslal do nemocky. Tam ma dali perfektne dokopy,a le už dnes mi zase bolo dosť blbo, tak dúfam, že sa to nevracia.

Myslím, že Larin pobytu starých rodičov Vás všetkých obohatí. Ja som odchod do nemocnice staršne orevala, hlavne kvôli Tomáškovi. Ale ku podivu, zvládol to aj on aj náš tatik super. jeden deň si vzala dovolenku aj moja mama. najviac som sa bála uspávania, lebo my dvaja máme taký náš mojkací rituál, nikto iný okrem mňa ho neuspáva a predstav si, zvládli aj to. Manželovi som presne nadiktovala ako to robíme, on to presne tak zopakoval a aj jemu Tomi zaspal do 10 minút. Myslím, že ten rituál dosť pomohol. Prvú noc sa síce často budil a pýtal sa na mňa, ale neplakal. Druhú noc sa zobudil už len dvakrát.

A ešte ná štatik zvládol aj zabalenie do nočnej látkovky. 🙂 Lebo on Tomiho prebaľuje zásadne do štvorcov a bola riadna fuška mu cez telefón vysvetliť, ako má nakombinovať plienky s vkladačkami. Ale zvládli aj to a môžem povedať, aj keď to bud ezieť čudne, že môj pobyt v nemocnici nám všetkým prospel. Normálne som malého nespoznávala, keď som sa vrátila. Manžel aj moji rodičia sa s nim úplne ináč hrajú, naučili ho také veci, ktoré by som ho ja nenaučila. Myslím, že aj vám tá zmena dobre padne. A je dobré, keď dieťa vie byť aj s niekým iným,nikdy nevieš, kedy sa niečo vyskytne a nebudeš s nim môcť byť.

mizulienka
19. jan 2010

nika, tak to je super, ze ta dali dokopy, snad uz bude iba lepsie 🙂
mne bolo zo zaciatku tiez strasne zle, ale nebolo to chvala bohu na nemocnicu...
tiez si neviem predstavit, ako to manzel s malym zvladne, ked budem v porodnici, teraz sme s malym vkuse spolu, babky a rodinu mame na vychode, tak s nimi sa tiez vidame nie tak casto....a s uspavanim to mame podobne, tiez mame ritual, iba ja ho uspavam, tak snad ked sa vratim z porodnice budem moct povedat, to co teraz ty, ze vas to vsetkych v urcitom smere obohatilo 🙂

tak ti prajem, aby tie nevolnosti uz pominuli 😵

jancia
19. jan 2010

Ahojte

tak my sme sa dnes vybrali von na sankach (za kape a Samkom na boboch), bolo fajnovo len sa to uz tu v BA zacina topit a sneh bol mokry a tazky... no ale parkrat sme sa pustili z briezka, Tomi sa pri tom vzdy rehoce od radosti, je to podarene 😵
No a cestou domov mi na tych sankach zalomil tak som ho potom hore schodmi (byvame na terase) a do vytahu vliekla na rukach a na pleci tie sane... normalne fuska 😝

nika.r ako si to opisala super, normalne mam chut niekam supnut Tomiho na noc 😀, no ale ja este kojim... ale obcas nechavam maleho tatovi na popoludnie nech si ho uzije 😉 chlapi to zvladaju len ked musia, ale ked sme my doma naco by sa nejak extra snazili ze? cest vynimkam...

danulik vela zdaru pri dietovani... ja to nikdy nedodrzim takze diety nedrzim

stankaji
19. jan 2010

Kočky pošliteeeee trocha snehu aj na východ, prosím, ja už Martinke odkedy sľubujem, že sa pôjdeme sánkovať!!! 😲 😲 😲
Tak hneď Nike aj Tinke aj Mizulienke držkám palčeky , aby tehu zvládli na jedničku s hviezdičkou až do konca.

Nika - štúdium som odložila na rok, uvidím, či vôbec... 😖 a ty ako viem, že si študovala ako to je s tým tvojim štúdiom???

jankamanikova
19. jan 2010

Ahojte!
Je skvele, ak moze mamine s dietatkom niekto z rodiny pomoct. My sme z vychodu prec uz vyse styroch rokov a aj ked si nestazujem, je samozrejme lepsie, ak je nejaka spolupraca rodiny s rodinou 😉 . Nase deti miluju starych rodicov - hlavne svokru a mojho otca. Je to uzasne vidiet, ako sa tesia, ked ideme do PO a Matusko sa vlastne kazdy den pyta tu istu otazku - "Kedy pojdeme do Presova". A da si aj odpoved - "Zajtra".

Ak je moznost zapojit st. rodicov, tak je to velke plus pre dieta. Dieta si uvedomuje, ze patri aj do inej soc. skupiny, ktora ho bezvyhradne miluje a naplna ine potreby ako mamina. Ja by som to hned prijala, ale momentalne sa to neda. Porody sme riesili s kamaratkami. V TT sme dali Janika ku kamaratke, ktora mala rovnako stareho syna a bola to uplna pohoda, aj tam spal. A v NZ sme tiez rano tesne pred porodom odviezli deti ku kamaratke na dvor a zvladli to skvele. A samozrejme tatino exceloval. Nie je nic lepsie ako nechat manzela s detmi tyzden doma 😀 😀 😀 😀 . To je naozaj panska jazda ...

mizulienka
19. jan 2010

mas pravdu Janka, byt aj so starymi rodicmi je pre dieta velke plus...nielen preto, ze stari rodicia pomozu, ale dieta je obohatene aj o iny svet, lasku starych rodicov....ja som tiez tajne dufala, ze sa vratime na vychod, ale akurat sme kupili dom v rovinke, tak uz asi iba na starobu 😀

aj my to s miskom budeme riesit asi, ze ho dame ku kamaratke, cez den bude ok si myslim, skor sa bojim, ze ako by zvladol noc, ale verim, ze sa to poriesi 🙂 dobre 🙂

jankamanikova
19. jan 2010

Mizulienka - bude dobre, neboj sa. My sa chceme do PO vratit, mame velku tuzbu ... Ale uvidime, co zivot prinesie.

kivec
19. jan 2010

Ahojte zienky,
Mizulienka a Jankamanikova, vidim ze riesite navraty do rodneho mesta. My zijeme uz 4 roky v Anglicku a tiez nam je uz niekedy smutno. ☹ A tiez mi je strasne luto, ze Estherka vyrasta bez starych rodicov. My sa domov dostaneme tak 1, nanajvys 2x do roka. A ked bude dalsie dietatko, bude to este menej. ☹ Ale taky luxus ako vratit sa domov, si nemozme este dovolit. Ale nevadi. vzdy si pomyslim na ludi v minulosti, ked museli cestovat do zahranicia za pracou a nemali ani internet ani telefony a vydrzali. Tak musime aj my. 😉
Horsia je dilema, kde dame dieta, ked pojdem rodit. No mam este par mesiacov tento problem vyriesit. Nastastie to nebude na dlho, kedze tu posielaju mamicky domov uz na druhy den po porode.

Danulik, drzim palce k dietovaniu. 🙂 Ako to dnes islo?

basky
19. jan 2010

Ahojte,
koncne som docitala, no nestiham reagovat na vsetko. Mame sa dobre, zdravi vsetci, sankujeme sa a uzivame si sniezik 😉

Spavame vsetci spolu, uz vyse roka, Simi je medzi nami a inak si to ani predstavit neviem. Ja som stastna, ked je pri nas a sme vsetci pokope, Simik sa tulka, mojka, rano ma hladka, pusinkuje, ked sa zobudi, niekedy mam aj slzy v ociach od stastia a lasky 😉 Su to take krasne chvile, ze si ani neviem predstavit, ze by spinkal v postielke. Ta caka uz na braceka 🙂
A tiez mam nocnu moru, ako zvladneme porod a ja 5 dni v nemocnici. Babky mame sice v Ba, Simik ich zboznuje, ale co ak to pride v noci, nezobudia sa na telefon, alebo nestihnu prist .... ja som rodila rychlo, skor a uplne necakane, tak preto mam obavy.
Vecer aj poobede uspavam ja, priam si to uzivame a vychutnavame spolu so Simim, niekedy citame knizku, spievam, rozpravam atd a potom sa pritulime a zaspinka, niekedy 5 min, niekedy 3O, kazdy vecer je iny, zalezi, ako je rozblazneny. Nas tati zasa kupe kazdy den, tak to mame podelene. Viem, ze raz taketo uspavanie skonci, aj z postele nam utecie do svojej, tak aspon teraz si to vsetko naplo uzivam a vychutnavam.

A dakujem velmi pekne za tip na to dvd Spievankovo, je uzasne, uz dva dni si ho pustame, spievame, tancujeme, tlieskame ... a vlastne dakujem za kopec napadov na darceky, co ste tu popisali, encyklopedie, lego, drevene pexeso, puzzle .... vsetko sa velmi paci a denne sa s tym hrame 😉 Este ze Vas tu mam 😉

Tehulkam prajem krasne tehulkovanie, ziadne nevolnosti a lahky a bezbolestny porod 😉 . Ja rastiem riadne a rychlo, uz 12 kg - mozno aj viac, je to presne o polovicu viac ako pri Simikovi. Chuti mi akosi papat vsetko, a po nociach sladke .... a neviem sa obmedzit, ked to zjem poviem si, ze od zajtra to obmedzim. A figa borova 😀 Brusko uz velke, aj mi zavadzia, ked sa obliekame von, blaznime .... no a bude len a len vacsie 😉

tamita
19. jan 2010

No ale totoooó.... 😉 - ako ste sa babenky pekne rozkokošili 😅 😵 - hned je čo čítať,no super
Toľko ste popísmenkovali,že ani nezvládam reagovať,ale suma-sumárum,hlavné je,že detičky sa držkajú,
Jancijka má 100bodov za foto malých bambulákov,ale aj na svadobných ste chrumkavá rodinka a ty - riadna kočka 😉
Kivec - čauko 🙂 a sranda,že to sme bystričanky - jedna línia,od Radvane-po Kremničku 😅 Kape,ty si z ktorej časti???
Tehulky sa držia,to je super
Hribik - pomaly už začneš aj meter strihať 😕 😨
Stanka - už nás prosím ťa nezanedbávaj

tamita
19. jan 2010

Basky 😵 presne ako píšeš o tom zaspávaní, je to moj najkrajší večerný program ,to pusinkovanie a mojkanie nič nenahradí... 😵
A ak si mala už prvý pôrod rýchly,tak bacha na vec! Aby si vôbec stihla doraziť do pôrodnice 😅 To ja tak pri druhom - o 9,00 sme šli syna zaviezť k babke,našťastie len asi 3km ,o 9,30 som došla do nemocnice a o 9,50 bola dcéra na svete...

stankaji
19. jan 2010

tamita - určite, budem sa snažiť sem prispievať 😉 😵
jankamanikova - len sa pekne presťahujte do PO, aspoň budete bližšie k nám a hádam sa aj dohodneme na stretnutí
Martinka mi zaspáva večer pri telke na cecíku a potom ju preložím do postielky a kedy ako sa preberie v noci, niekedy o polnoci, inokedy o tretej a potom spí medzi nami až do rána a cucne si z cecíku kedykoľvek

...už je kukučka hore, idem k nej, pa, dobrú noc 😔

basky
19. jan 2010

Ahoj Tami, aj ty este buntosis?
Mala si veru super druhy porod, prijala by som taky, a snad budeme stihat 😉 , babky nemame daleko, len aby to nebola noc, toho sa najviac bojim. Utesujem sama seba, ze to bude ok, ale velmi sa mi nedari. Ani tebe asi nestihli dat nic od bolesti, ze? Ja som chcela nieco, aj epiduralku, no nestihali nic.

Veru, to uspavanie je nadherne, my sa niekedy aj o hodinku skor zvalime do postele a blaznime sa, pusinkujeme, strasne rad sa vala po perinach a vankusoch, skovava sa mi a ja hladam, on krici "kde je???" , hadzeme si vankuse, niekedy aj tati sa prida ... a potom pride nasa krasna chvilka uspavania.

tamita
19. jan 2010

Jankamanik,ja kolkokrát rozmýšľam,že ako ste sa to pomestili všetci spolu do postele 😀 My máme dosť veľkú, MM zaberie asi tretinu,ja 20cm a Leuška krížom-krážom zbytok 😎
A pýtala si sa na ten projekt, je to www.ardprojekt.sk ,Bungalov XL,na stránke je taká základná verzia a potom sú ešte ďalšie, s rôznymi úpravami.. My sme tiež niečo doplnili, zväčšili,pozmenili ...spokojní sme.
Idem do hajan,čaute 😉

tamita
19. jan 2010

ááá -Basky ,no kdeže tam epidurál 😀 ,to mi nestihli dať ani klystír,ani papiere vypísať,nič...a bolesti sa vystupňovali iba tú poslednú polhodinku,to sa dalo v pohode vzdržať...Mojou nočnou morou pri Leuške bolo včas doraziť do nemocnice ..Našťastie mi odtiekla o 8-mej ráno voda,bolesti začali asi až o hodinu,také slabučke ale za 20min nabrali riadne grády a o 10,00 na príjme som bola otvorená už na 7-8.. dali ma na sálu,tlaky ako svet ale môj Dr. operoval,tak ma asistentka nútila zdržiavať a netlačiť....ja som myslela,že prasknem a už som kašlala aj na doktora,že to aj sama porodím 😠 😠 😠 ,tak ho odvolali z operačky a Leuška sa narodila o 11,20. Trochu sa v závere zašprajcovala,mala krátky pupočník a šla von rovno aj s placentou. Ale inak o.k.,akurát tou nočnou morou bolo nakoniec to nekonečné vyčakávanie na doktora .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre