Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

tamita
5. sep 2008

Kape-aj naša Leuška si občas kýchne,pri rozbalení,prebaĺovaní...Vodičku od smädu zatiaľ nedávam,iba mliečko a na bruško ju ešte tiež nedávam-nemá úplne zahojený pupček,máme ešte len 11dní,ale keď grgáme n pleci-tak už celkom pekne drží hlavičku.

lalunna
5. sep 2008

kape, tak to vas maly rastie paradne 🙂 nas mal v troch tyzdnoch 4700g
ja uz patrikovi ciapocku navon nedavam, ked je takto teplo, nie je dobre ked ma vlasky mokre, dnes dokonca som mu vyzula aj ponozticky, nech sa mu vetraju nozky
ja vodu nedavam, su na to rozne nazory, knihy o dojceni pisu ze netreba nic, v poradni mi doktorka tiez povedala ze vodu mam davat, mne sa zda rozumny nazor, ze vodu nie, pretoze sa miesa v brusku s mliekom a moze zhorsovat travenie
podla mna nechaj na maleho tie intervaly, tiez som citala, ze ked sa zasahuje do dojcenia, stava sa ze sa moze stratit mliecko...

tami, mala je uzasna 😵 a ten vas kocik ake ma zaclonky, ja odpadnem, parada 😎

lalunna
5. sep 2008

madi, uz som pisala glii, najviac mlieka sa tvori v noci, co najcastejsie vtedy prikladaj, odsavaj
bud v klude maximalnom, oddychuj, domace prace nechaj na inych, vela pi (vinea, weleda caj, karo kavu) masiruj prsniky s weleda olejcekom na prsniky, ja som ho dokonca musela prestat pouzivat, ked som si nim prsia natrela odsala som 120ml a este predtym maleho nakojila 😀

nevadi ze ti vyslo 3ml, odstriekavaj a prikladaj, musis prsniky neustale stimulovat a oddial uzivanie nutrilonu, lebo ked raz zacnes... ☹

bibianna
5. sep 2008
jankamanikova
5. sep 2008

Caute kocky!
Konecne som tu, a citam a blahozelam vsetkym novym maminkam a babetkam!

No, my sa mame dobre; maly papa kazdu hodinu a pol; nosime sa vo vaku a kukame a kukame. On uz vydrzi sa pozerat na bratov hodiny a potom hodiny spi 😎 .

Babule, k tomu kojeniu - pocas celej mojej kariery dojcenia som nikdy nemala a ani momentalne nemam naliate prsia. Stale boli a su take vysate. Za cely cas dojcenia som si odsala 10ml mlieka, nikdy nie viac. A stale si moje deti nieco zo mna vytiahli. Neviem, kolko maly spapa a ani ma to nezaujima, lebo taha a taha. Na prsniku je tri minuty a pohoda. Chce papat aj od smädu, od hladu. A ja ho len prikladam a prikladam.
Dojcenie ja "v hlave", nie v prsiach. Ako pise Lalu, tak nocne kojenie je dolezite. Staci len raz v noci a mlieka bude dost. A velmi to dojcenie nerozoberajte, lebo to dost skodi psychike. Ziadne vazenie a meranie a tak. Drzte sa a vela optimizmu a chuti. A mimochodom deti sa radi dojcia, preto chcu byt pri mamine tak casti 😀 .

basky
5. sep 2008

Laluna, aj my sme boli dnes poobede tak nalahko, len body s kratkym rukavom a v plienke, a hole nozicky, a capicku mam uplne tenucku, tak tu sme mu dali. Dnes bolo nenormalne horuco cele poobedie, Šimi bol aj taky povyzliekany uplne horuci. Teraz vecer na druhej prechadzke sme ho uz obliekli.

Vodicku nedavame, ani ju nechce, vypluva a ked sa mi podari nasilu na lyzicke, tak mu to zaskoci. A lekarka nam povedala, ze na 1 kg treba 150 ml mliecka, my mame 4 kg - staci nam 600 ml za den, to pokryje aj tekutiny. A nas drobec papa cca 800 ml za den, co je tak vela, ze tekutiny vobec netreba.
Ak dieta vypije menej, tak to treba vyvazit vodickou alebo cajikom.
A strasne sa tesime, Holtov krem zabral, aj to ze ma druhyden rukavicky, vyrazky su zahojene. On tie chrasticky mal preto, ze sa tak v noci doskriabal. Tak ani koznej nejdeme, ved nic nemame.

Madi, tak dalsi Šimonko? Tie vyrazky co spominas su ine, ako mame my. Tieto sa vyhodia az po cca 6 tyzdnoch, manzel mal to iste, ked mal 6 tyzdnov, svokra vravela. Inak to Vase spinkanie - nadhera. Uz sa na taku noc tesim 😉 Nemate trosku zvyseny bilirubin /zltacka/? Vtedy spinkaju vela babatka a treba ich budit na papkanie.

Sasenka, Vam uz zmizli? Mali ste presne take ako aj my, len tie nase sa rozskriabali 😒 .

Lalu, potom daj vediet, ci ten utorok plati. Ja nemam auto, cize ak by tebe nevadilo prist k nam do Ruzinova, mame tu krasny park, kusok na Strkovec, Kuchajdu ... Aj ak ste niektora z Vas mobilna, tak sa pridajte, Saska atd...

Kychame aj my, mozno aj 10 x za den, vacsinou pri prebaleni v noci, ked je trosku chladnejsie v byte a je rozospaty, kychne aj 3x po sebe. Vraj to je normalne.

A samozrejme vitam nove maminky - Danulik, Hviezdicka ...., uz som albumiky pozrela, drobci su nadherny 😉

katuska.
5. sep 2008

..pridane dalsie fotky malickych babatiek 😉 ak viete o niekom kto ma fotky a nie je tam, tak mi dajte, sim, vediet. nestiham pozerat vsetky albumy. dik... a dobru noc 😵 😔 idem pridat este danulik a hviezdicku 😉

katinka0000
5. sep 2008

tamita: nam kazdy prizvukoval, ze v smere hod. ruciciek treba masirovat. toto pocujem prvykrat, ze protismeru hod. ruciciek.

kape: aj nas maly kycha. je to normalne.

aktak
autor
5. sep 2008

prsia sa kojeniu prisposobia casom, a uz sa nenalievaju ako na zaciatku, zene sa moze zdat ze STRACA mlieko ale to sa len prsia prisposobili a nabehli na kojaci rezim, keby boli stale naliate tak by ste mali zadarmo silikony a to by ste moc chceli 😀

!!! mlieko sa tvori aj pocas kojenia, najme vdaka tomu ze babo stimuluje bradavky (co sa nedeje pri odsavani) - babo sa moze napit/najest aj z naozaj prazdneho prsnika lebo ked sa prisaje tak sa mlieko zacne tvorit, takze sa nebojte a skuste doverovat detickam a prirode 😉

hviezdi a danulik vitajte, gratulujem k drobcekom 😉

aktak
autor
5. sep 2008

inak mne ked Adelka zaplace alebo si ju priviniem tak sa mi hned pusti mlieko 😅 a uz sa mi stalo ze sa mi pustilo aj ked som vypila nataz 3 dcl vody

katinka0000
5. sep 2008

madi: aj my davame vigantol aj kanavit. vigantol 2 kvapky 1 krat denne a kanavit 1 kvapku 1 krat tyzdenne.

kape: ja som dodnes malemu davala len od smadu prevarenu vodu s trochu hroznoveho cukru, to nam povedala doktorka, lebo ona je odporca vsetkych cajikov pre kojencov. oddnes ale davam uz aj feniklovy cajik pre dojcata. moze sa od 1. tyzdna.

katinka0000
5. sep 2008

aktak: ja si myslim, ze nemas pravdu, ze aj pocas odsavania sa tvori mliecko. ja si napriklad odsavam z jedneho prsnika, ked tam uz nic nie je, tak prejdem na druhy. a ked ani tam uz nic nie je, tak sa vratim k tomu prvemu a znova si z neho vytiahnem.

aktak
autor
5. sep 2008

kati napisala som ze NAJME vdaka prisatemu babetku, jasne ze sa tvori aj pri odsavani ako pises, ale tato stimulacia tam neni a prave ta sposobuje vylucovanie hormonov ktore tvorbu podporuju este viac

my mame kanavit len 1kv mesacne a 2kv vigantolu denne

adrina
5. sep 2008

tak pekný deň za nami..damián nespal takmer vôbec,len poobede 2hodinky..ináč od rána bol hore a pozeral sa na svet...v kuse len grgal a grgal..sem tam vypustil mliečko..po kupkaní som mu dala len čajík,aby mu bruško troškú odýchlo a zaspinkal pri pití..fuj..to bolo radosti...dnes nás riadne unavil...celý človek ma bolí..xixixi
dobrú nocku maminkám a bábatkám... 😵 😵 😵

madi
5. sep 2008

aktak, jankamanik aj lalu...aj vsetky ... dakujeme za rady... pijem cajiky a tekutiny vseobecne a plus tie homeo som si kupila.....a mam pocit ze prsia su kustik plnsie...a maly sa napapa a spinka...takze sa ukludnujem tym, ze kebyze neni mliecko, tak nespi a je nervozny....a tiez ma kamoska ubezpecila, ze prsia nemusia byt furtom naliate...ze to neznamena ze ked nie su naliate, ze tam nie je mliecko...

basky - zltacku nemame ani sme nemali....v stredu sme mali zvyseny bilirubin ale hned v stvrtok sam od seba pekne klesol, aj dokina - pediatricka - Simonka pochvalila ze aky zlaty, ze mu pekne kleslo bez pomoci...

ja nechapem ako to tak moze spat v noci....on sice aj zamrnci...okolo tretej stvrtej zvykne....ale dam nanho rucku a spinka hned dalej...alebo sa ani nepreberie vobec, iba zamrnci...
a ze mam v noci odsavat? ta...ked ma nezobudi dieta tak sa mi nechce nastavit budik a ist z postele odsavat 😖 mala by som? aaach jaj...je to fuska no... uvidime aka bude tato noc...

zelam vsetkym sladke snicky, babatkam spokojne bruska.....
jo a este - dik za to davkovanie vigantolu 😉

katinka0000
6. sep 2008

ahojte! to som tu dnes o 11:00 prva???

aktak: hej, tak mozno to tak je. ved uvidim, dokedy sa mi bude tvorit mliecko.

adri: tak ste mali tazky den za sebou. dufam, ze dnes bude drobcek trochu kludnejsi.

vejinka
6. sep 2008

zienky mi mame problem dnes v noci som zistila ze trosicka nam krvaca pupocnik..dala som mu na to gencianku a rano uz nic..ale zlakla som sa je to normalne?

jankamanikova
6. sep 2008

Ahojte vsetci !
Chalani isli do Budapesti, mne sa nechcelo, tak sme s Jakubkom doma. Horuco je nesmierne, vraj je to posledny tropicky vikend a od pondelka ma byt chladno.

Veji - a mas pupcok uz zahojeny, alebo este cakas kym odpadne? Lebo ak este neodpadol, tak je to normalne, ze krvaca a cisti sa to liehom. Aspon nam to vraveli v nemocnici. Tak som cistila stokrat denne a odpadol nam skor.

No, ja som od pol druhej v noci hore 😀 . Akoze som mala party 😀 . Jakubkovi do spania nebolo, tak na mna pozeral. On je velmi dobre dieta, place len ked je hladny a boli ho brusko. Ale co mu bolo dnes v noci? Ta len na mna cumel a cumel, oci ako trnky a usmev od ucha k uchu. Teraz mi spi od osmej, ale len v babyvaku, ta ja nechapem, ale neriesim.

Prajem Vam pokojny vikend!

katinka0000
6. sep 2008

jankamanikova: tak ste mali teda peknu party v noci. ale ved teraz ti to drobcek vynahradza, ked uz od osmej spi. 🙂

katinka0000
6. sep 2008

pridala som nove foto, tak ak ma niekto zaujem, moze nakuknut. 😅

kikinela
6. sep 2008

ahojte maminky 😉 dlho som nbola iba čitam,čítam ale neprispievam 😅 Oliver je zlatunky v noci sa zobudi 1x max. 2x.cez den už pokukuje po svte už velmi nehce spinkat ale zaspi a ked zaspava stale sa tak akokeby nadhodi alebo ako keby sa zlakol niečoho,neviem čo to môže byt.Prsia tiež nemam nejake nliate tiž to ani neriešim kolko spapa ja sa upokojujumtim že hladne dieta nespi to su rady starych mam 😀 ,že to by som ho nevedela uspokojit keby sa nenajedol.mlieko my stale tečie ale neodsavam myslim že to nemam zatial zapotreby ,lebo ked začnem odsavat tak sa mi začne viac tvorit a potom ked to moj maly chrust nespapa tak budem musiet stale odsavat.my mame vigantol 2 kvapky denne a kanavit 2 kvypky tyždenne.
veji neviem ti poradit my sme to nemali a teraz to už mame za sebou akurat ho čistim ešte stale s liehom 😉
no a s odsavanim v noci to hadam nie 😅 😅 😅

katkateplice
6. sep 2008

ahoj jankamanikova, aj náš človiečik už druhý týždeň len kuká a smeje sa, laloce, hovorí ojooooj, lela, aaaam a takto celý deň, chvalabohu do noci sa unaví a zaspí aj na 6 hodín ale cez deň je to takto.

dokina povedala, že čo by som chcela aby len spal, veď náš už má 7 týždňov... tak sa s ním akože rozprávam, čítam mu rozprávky, chodíme po dome a kuká na kvietky, do zrkadla a tak... no celý deň zabitý, som rada keď si na hodinku zdriemne a aj to ideme hneď do kočiara

inak kočíkujem celý deň od rána do šiestej večera a spievame a robíme ksichtíky.... baby ja si to vážne nesmierne užívam, ani TV nepotrebujem, stále kukám na malinkatého aký je zlatý

katuska.
6. sep 2008

..dnes rano sme vazili malickeho a skoro vobec nepribera. po mesiaci pribral len 330g ☹ v pondelok ideme na poradnu, tak som zvedava, co nam povedia.. ach jaj.. kolko nacuckaju vasi drobci? ja som niekde citala, ze by mali 150ml/kg/den.. to nam celkom vychadza dnes, ale aj tak nepribera... neviem preco. rano vypil 80ml, potom sme ho prebalili a plienka vazila skoro 120g.. nie je to divne, ze ide z neho viacej ako spapa??? 😕 ☹

katuska.
6. sep 2008

este k tomu obliekaniu.. doktorka nam povedala, ze ho mame obliekat tak ako seba a max jednu vrstvu navyse.. je horsie ked sa babatko prehreje ako ked mu je trosku chladno. a keby mu bola velmi zima, tak to si uz vsimnete...

nas dnes len papa a spi... vcera sme ho asi trochu vyhladovali 😔 ja som si myslela, ze je uz dost napapany, lebo vygrckal uz take natravene mliecko a bol na prsniku aj dost dlho, tak som mu uz nedala papat.. ale som macocha ☹ dnes rano papal s minimalnymi prestavkami 1,5hod a spapal len 50ml podla vahy.. tak som mu dala striekackou este 35ml, co mi zatial vytieklo z druheho prsnika.. potom dve hodinky spal, kym bol v kociku a zas papal 1,5hod.. teraz spi.. medzitym 2x nalozil do plienok, viacej ako spapal....... ja tomu nechapem.. 😕 a potom, ze nepribera..

tie kvapky vam dali pediatri? my sme este nic nedostali 😕 😕 dufam, ze nie je neskoro...

kati, tak to uz ste riadne velki.. 🙂 nas je oproti vasmu uuuplny drobec 😔

katuska.
6. sep 2008

a kedy sa vazia babatka? pred alebo po papani? sak to je rozdiel aj 100g 😕 😕

geegee
6. sep 2008

ahojte, len teraz som nasla tuto temu 🙂

My mame od vcera teplotu, neviem, co sa deje. Takisto ako madi, aj ja mam malo mliecka, resp. mozno skor lenive dieta, lebo odstriekam aj 100ml a tolko moje dieta aj spapa. Najskor v porodnici som odstriekanym krmila cudzie deti, potom sa mi zacalo robit menej MM - maly bol spavy, mal zltacku silnejsiu, tak malo papal. A teraz by jedol stale. Tak som dokrmovala UM, a teraz 2 dni je uz len na MM - pocucka prsnik, kolko ho bavi a potom dam odstriekane z flase. No ale vdaka tej teplote uz od vcera vecera sa ani neprisal☹ Teda prisal a hned zaspal 😒

tessie
6. sep 2008

ahojte babuľky,

katuska - áno, pediater nám hneď predpísal Vigantol aj Kanavit, deti to musia jesť tieto vitamíny, lebo tvoje mliečko to neobsahuje. Dávkovanie je také, ako hore písali baby.

Ja som bola tiež prekvapená, keď som čítala, ako obliekate svojich drobcov teplo... až som sa cítila ako krkavčia matka, lebo naša malá je doma vždy len v body (väčšinou s krátkym rukávom) a ponožky. Ved jej je hrozne teplo, tiež nám povedali v pôrodnici, že ho mám obliekať ako seba, nie teplejšie. Naša malá je hneď spotená, tak ju viac neobliekam. Aj z pôrodnice už išla v body s krátkym rukávom. A keď ideme na prechádzku, tak jej na to dám len dupačky. Zavinovačku má roztvorenú, len na nej leží a je prikrytá tenkou dekou, aby na ňu nefúkal vietor. A dávame jej aj čiapočku kvôli uškám, ale tú naozaj nemá rada 🙂 a my nekontrolujeme teplotu podľa nošteka, ale kázali nám chytiť krk vzadu, ak je ten teplý, tak je to o.k.

júj baby z BA, hneď by som sa k vám pridala na kočíkovanie, lenže my máme len jedno auto a tým chodí mažel do práce... škoda, hádam keď budú drobci väčší alebo si zvyknem na MHD. Len si neviem predstaviť, ako sama natrepem kočík do električky, čo ak tam nikto nebude, aby mi pomohol??? Ako to vyriešiť?

tessie
6. sep 2008

katuska - asi by si sa nemala trápiť váženám bábätka, lebo si z toho len nervózna a môžeš stratiť mliečko, musíš byť v pohode. Aj v pôrodnici nám povedali, že nemáme sa stresovať vážením. Všade píšu, že naše deti presne vedia, koľko potrebujú a preto si nemáme robiť starosti, či zjedli dosť. Včera som dokonca čítala v jednej knižke čo som dostala v pôrodnici, že dieťa zje 90% v prvej minúte a za 15 minút už musí byť úplne sýte a len sa hrá s prsníkom. A zistila som, že je to pravda, lebo naša malá ťahá na začiatku, ako keby sme jej nedávali jesť a potom jej tempo spomalí... Ale ak naozaj máš potrebu váženia bábätka, tak sa váži aj pred jedením a potom po jedení. Podľa toho vieš, koľko spapalo...

glia
6. sep 2008

ahojte babenky...ja mam az teraz chvilku volno...lubosko vcera prisiel domov zo skolky s nadchou...dnes rano zacal hnackovat a po obede aj zvracal...chuda...papa dnes len piskotky, pije cajik a davam mu smectu...do toho matko papa s placom uz druhy den...neusim cim to moze byt, lebo jem stale rovako, ziadne korenene jedla...a este na dovazok ma prestava boliet jazva, ale zacina sa viac otvarat... 😒 no same pozitivne spravy...

madi, super, ze papate bez klobucikov...mi sa ich asi nezbavime, no hlavne, ze kojime, aj ked takto namahavo...

vejinka, skus kvapnut do pupocnika trosku svojho mliecka priamo z prsnika...to ma hojive ucinky, my sme kvapkali do pupocniku,aj do kaprikoveho ocka, pri lubkovi aj do nosteka, ked mal nadchu... 😉

jankamanikova
6. sep 2008

Caute, caute ...
Katuska - nestresuj moja. Skus sledovat ako maly papa, ci hlta a ci taha. Ak je to ok, tak je vsetko v pohode. Moze priberat malo, u dojcenych deti je normalne aj to, ze priberaju malo. Neda sa to porovnavat s tymi, co papaju UM. Dolezite je, ze papa. Drzte sa!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre