Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

hribikana
21. jan 2009

lalunna - masko nakrajam na drobunko, poriadne do makka uvarima pojde to, aspon som to tak raz videla u jednej znamej 😉

lalunna
21. jan 2009

mam dalsiu otazku 😉
kape, jancia, danulik, bambi... poradte mi

musim patuchovi kupit vacsie vrchne nohavky, baby poradte mi ake mam objednat, ake mate vy? bolo by dobre aby mali nejake ochranne alebo aspon ine ako maju popowrap tie lemy, ako sa uz hybe mava v tych miestach oskretu kozu...

musia byt uz L, M su mu uz pomalicky male

tami, ja som davala patuchovi uz k ustam zemiak a banan, lizol si a tvaril sa popritom ako keby to jedol kazdy den, ani naznak ziadneho pocitu 😀 😀 😀

tamita
21. jan 2009

Lalu-veď mäsko nakrájaj na mini-mikro... 😵 😀 😀
Lilúšik od Danúlik riadne teplotuje po včerajšom očkovaní ☹ ☹ ☹ ,tak im solidárne posielame pozitívnu energiu-aby to rýchlo prešlo 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lalunna
21. jan 2009

hribi, tami, dikes, skusim

lili posielame aj my energiu aj z Ba, patuch jej ma nejako vela od rana 😀

tunylyk
21. jan 2009

uff pááni tak to sú rekordéri 🙂 inak ahojte 🙂 dobre by bolo hodiť si anketu vaha pri narodeni a teraz 😀

tie teplotky po očkovaní nezávidím,nás zakaždým obišli,tiež je pravda,že som nedala pichnúť 2injekcie naraz,preventívne a oplatilo sa 😉 neplakal,žiadne problémy neboli

lalunna
21. jan 2009

baby o tych latkovkach som nasla prezentaciu v klube lilly v petrzke:
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...
my ideme urcite, pridate sa niektora?

jancia
21. jan 2009

lalu predbezne sa hlasime 😉

lalunna
21. jan 2009

jani, napisala som im mail, ci sa treba nahlasit ci ako...
pa, ideme von

tinka66
21. jan 2009

k teme prdiky sa pridavam aj ja....tak vcera konecne oblecena do prace si hovorim, ze este prebalim malu a utekam...po ceste do detskej mi komplet ogrckala tricko, hovorim si, no neva, ked som ju rozbalila, tak bola cela dokadena a samozrejme vysmiata, umyla som jej zadocek, polozila na podlozku a mala tak vystrelila, ze to bolo az na radiadore, mojich nohaviciach, parketach a koberceku...normalne som si myslela ze neodidem z domu 🙂 najako sa mi rozkakala, predtym ledva s rurkou raz denne....

tessie - chcela som sa opytat, ze co za problem ste mali s tou krvickou v stolici...aj lara to mala aj s takym hlienikom a spolu aj hnacku....to bolo vtedy ked som zjedla to tantum verde...mame to aj nafotene...a dodonca ma muz donutil ist k lekarke s notebookom 😀 aby som jej to ukazala, lebo ona nema mail, ani pocitac...doktorka povedala, ze to je ok...tak neviem, mala by som to este nejako riesit podla vas???

inac ohladom plavania mi este nevolali, ale pridavam sa na tu 13 v stredu a sobotu, vyhovuje mi to viac, ten ranny termin nebol pre mna...

lalunna tie podlozky su dobry tip, mala niekedy denne minie aj tri tie jednorazove...najradsej sa ukazuje hola fesndicka

lara sa uz vo velkom pretaca a lozi, musim uz davat velky pozor...je to sranda ked zdvihne tu ritku...

slaviq81
21. jan 2009

Ahojte,
tak Lara ma dnes 5 mesiacov 🙂 A patricne to aj oslavila - od skoreho rana nalozila do plienky uz 3x 😝

Blavacky, provokujete tu s plavanim a stretkami 😉 Asi sa k vam prestahujem 😀

danulik
21. jan 2009

dakujem dievcata, ste zlatucke 😵
z 39,4 sme sa od rana dostali na 37,7 - tak nam drzte palce, nech to uz nestupa 😔
dakujem martuske - tami - ona je taka super baba, vzdy poradi 🙂 😉 cmuk 😵

lalu - tieto sa mi vidia byt naj: http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_... ale na tej prezentacii si urcite nejake vyberies 😉

slaviq81
21. jan 2009

Dani, to ste mali az taku vysoku teplotu? Chuda Lili. Do vecera to prejde uvidis. A spali ste ako?

danulik
21. jan 2009

spala v pohode, len rano uz bolo zle.. prave vstala, tak utekam za nou..

vsetko naj larinke 😵

basky
21. jan 2009

Ahojte,
tessie, v stolicke dieta sedi velmi dlho, mne ju chcela kamoska predat, jej maly ma skoro 4 roky a nakoniec si ju este nechavaju, lebo ju miluje a stale v nej sedka. Inak do 3 rokov vacsinou. Nasmu Simonkovi sa v nej strasne paci, ale je v nej len chvilku, zatial, kym nesedi sam, len pocas papkania a aj to v polosede.

Lalum Patko je na zozratie na tej fotke v bazene 😉 , fakt super zaber, ako si to uziva. Krasny je.

Ja varim na 2 dni, 1 den to ma hned cerstve a druhy dopapka, davam, do chladnicky. Na 2x spapa 1 zemiak a 1 mrkvu, cize nic sa nevyhadzuje. Teraz sme mrkvu nahradili brokolicou, to az tak nechutilo, ale spapkal. Mrazit budeme az masko, uvarim, rozmixujem a dam do takych mini kelimkov do mrazaku a ked bude papat uz masko, tak uvarim zeleninku a supnem tam jeden kelimok maska. Zacneme kuracie a zajka.

basky
21. jan 2009

Do 8 mesiaca mixujeme, aby si brusko zvyklo a potom zacnem pucit vidlickou na male kusky, tak mi poradilo kopec skusenych mamiciek a aj nasa lekarka. Raz sme zemiacik skusili rozpoceny, a vygrckal ho po hodine, ked sa valal na brusko, nestravilo mu tak dobre, ako malo, cize to mixovanie ma svoj vyznam, aspon u nas.

nesca
21. jan 2009

Tami, vieš to ked dlho nejdem von, tak mám také myšlienkové úlety a ten vtip bol dobrý, ešte som ho nepočula. Ked boli tie mrazy, tak sme dlhodobo nabehli na systém, že macík si doobeda len podriemkal, jasom bola úplne grogy, ale poobede spal v otvorenej izbe aj 4 hodiny, ale ja som potom nikam nechodila a z toho mám potom takéto úvahy ☹ , no ale včera sme sa stihli prejsť a pomohlo mi to 😉 lebo dnes už zase prší, ale doobeda som sa bola vyvenčiť v Hypernove, mali celkom fajn akciu na Huggiesky 🙂 . Takže tak . . .
A prosím ťa kdemáš tú copatú fotku čo všetci ospevovali včera, ja som sa kuki do tvojho albumu a nič . . . 😒 .

nesca
21. jan 2009

A k tým príkrmom, ja som Mišiakovi tiež mixovala, je to také jemnejšie a mrazila som to a s ním sme nikdy nemali problém s jedením. Manžel doteraz spomína, že tie kaše mali niekedy naozaj odpudzujúce farby a samozrejme ani chutné neboli, však bez soli a bez všetkého a on to do seba hádzal akoby horelo a ked sme pomaly dávali tak plakal 😀 . Ale švagriná má tiež dvoch chalanov, teraz už školákov a nikdy nemixovala a tiež dobre bolo, tak ja myslím, že treba vyskúšať čo komu vyhovuje.

A ešte som chcela, že nezačneme pomaly uvažovať o takom stretku všetkých augustoviek. Ci nie je záujem, mne by sa to páčilo v lete, na nejakej chate. Lebo som mrkla do tej témy stretnutia a nejaké májovky to tuším boli, kým sa dohodli tak 12 strán popísali 😀 😅 . No ale asi to nie je jednoduchá organizácia, ved ale mohli by sme niekedy v auguste?

nesca
21. jan 2009

Lalu,
pozerala som tie podložky, no ale nie sú zrovna lacné. Ty si si ich koľko kúpila a ktorú veľkosť? Ja to nechcem do postieľky, len tak na váľanie cez den. Dík.

adrina
21. jan 2009

ahoj babeny..pod dlhom čase sa hlásim.... 😀 😀 😀
zajtra ma Damík 6mesiacov,važime 8200g, zuby nemáme,slintáme,hryzieme o dušu spasenú...
prikrmujeme sa už 1,5mesiaca..začali sme banánik,výživku,mrkvou ma oplul,zemiačiková kaša bez úspechu...ale frčíme na zeleninovej polivočke,tá mu veľmi chutí....rozmixujem mu je,konzistencia kaše...a jedeme na to..skladujem v chladničke cca 24hodín....tt už papá mliečnu kašu od Sunarky..tá je fajnova,aj mne chutí...na jeden šup spapá plnú kompotovu misku... 😉 😉 😉
hapať sám ešte nedokáže..ale v chodítku frčí jedna radosť..každý deň tak 20-30min., vysokú stoličku máme Pepe,som s ňou spokojná za 83EUR je bezvadná...
mliečko pijeme Bebu2 už, kakáme každý deň, prdkáme tiež fajnovo... 😉 😉 😉
ked som v práci tie 4hodinky,tak s aupairkou to zvláda skvelo,nevie si ho vynachváliť...kúpeme sa už vo veľkej vani,lebo všetko okolo neho je mokre... 😉 😉

kikinela
21. jan 2009

Ahojte maminky tinka dobre som sa nasmiala 😉 k tým príkrmom ja Olikovi kupujem tie zeleninky s maskom alebo čiste zeleninky od ukončeneho 4 a teraz už aj 5 mesiaca od hami atd... jednu tu flaštičku pišu na 72 ako ,prvy krat som mu ohriala 1-2 lyžičky ,na druhy den 3-4 a na treti den dostal ostatok samozrejeme som to nehriala všetko naraz nesmie sa to 2 x ohrievat ,tak som skušala po 3 dnoch sztale niečo ine,potom som mu aj uvarila zemiačik čisty ten išel na koberec tak druhy den som mu dala zemiačik s mrkvičkou a pohooda to spapkal všetko,teraz mu uvarim jden zemiačik + 2 kocky kuracieho maska rozmixujem ponornym a spapa mi to na jeden krat,inak cele kuracie prsia som nakrla na kocky 2cmx2cm po 2 kocky som to nabalila do potravinovej folie a nahadzala do mrazaka a ked potrebujem tak si to vyberiem,maly od 12:00 spinka tak idem kuk na nho taky nezvyk 😉

katuska.
21. jan 2009

lalu, mne sa pozdavaju tieto.. ale zatial len z obrazku 😉 http://www.latkovky.sk/?akcia=showkategoria&vyb...

katuska.
21. jan 2009

danulik, nas marek tiez teplotoval, ale mal len 39.. vyssie nie. a drzalo ho to dva dni ☹ bol cely cas na paralene sirupceku.. a strasne mu chutil, normalne mi chytal ruku a tlacil si ju aj s lyzickou do pusy.. bude on na sladke po mne 😝

nesca
21. jan 2009

Kiki a ty kojíš či nie? Už som zabudla.
A čo myslíte, ja som asi minulý týžden to bolo nevydržala a tri dni som mu podvečer dávala tiež to jedlo z pohárika, jemná zeleninka s ryžou to bola od Hippu a mal to na 3 dni. Potom som si to zase rozmyslela a iba ho kojím posledné dni, ale už sa mi viackrát stalo, že nechce prsník aj ked je čas. Žeby mu to tak zachutilo? Aj teraz šiel spať nalačno o 13:30 a ešte spí? Z čoho to dieťa žije? A niekedy aj ked pocucká, tak sa mi to zdá hrozne krátko na to aby sa najedol 😒

hribikana
21. jan 2009

tak uz sme zaockovane aj my. Vazime 7790g a 64cm. Mudr. chvalila, ze je riadna buchta, ale ked tu kukam na vase vahy, tak sa mozme skryt (no nic, nina bude modelka ) 😝 Inac mala bola celkom v pohode, jojkla si ked ju pichli do jednej, potom kusok viac jojojkla, ked do druhej labky. Rotarix jej dokonca velmi chutil a vraj je hnusny.

Adrina + ja mam tiez PEPE stolicku za 2200 sk a som s nou spokojna.

No a mudr. mi odporucila prve 2 dni mrkvickovu polievocku, a potom dva tyzdne striedat a obmienat polievocku z 2-3 druhov zeleninky a potom dalsi tyzden pridat masko kralice alebo kuracie a 4.tyzden dat jeden den namiesto maska zltok z vajicka a potom prist na poradnu sa ukazat. ALe to vsetko az ked ukoncime 6.mesiac.

lalunna
21. jan 2009

dnes som volala na ten moc, vysledky ok, hura, tesime sa, a idem vas precitat

lare vsetko naj k 5 mesacninam 🙂

tessie
21. jan 2009

danulik - držte sa, nech je už Lili lepšie

dík aj za rady ohľadom tej stoličky, no keby tam vydržala do troch rokov, tak nad tým aj vážne premýšľam. Musím urobiť aj ja prieskum 🙂

lalunna
21. jan 2009

danu, uz tzo nebude stupat, uvidis uz bude ok
kukala som ich aj ja, tie polarky, ale ci nebude potom v nich prilis velky, ked bude mat plienku plus tieto vrchne hrubaky, ty mas ktore vrchne?

basky, zajka budes mat zkade? toho vasho z balkona dufam nie??? 😲 😕

nesca, nie su lacne, ale co usetris na jednorazovych... sak klasika ne 😉
ja mam, pockaj zmeriam... 50x70 a tu co ma obe strany bavlnu, mam 2, jednu v postielke a jednu podla potreby, rozmer postacuje
bude dobra aj na leto k vode a tak na von, bavlna je prijemna sava...

tessie
21. jan 2009

tinka - plávanie máš v IP. Čo sa týka tej krvičky, nám to začalo hned 2.1., volala som vtedy doktorke, kázala mi dať hned kvapku Kanavitu, a že ak to neprejde, tak o dva dni znova a potom normálne pokračovať v dávkovaní pôvodnom (1x mesačne). Lenže malá to mala priebežne stále, nebolo to tragické (aspoň podľa mňa), no lekárka nás nechcela v pondelok zaočkovať, že to už trvá dlho. Niekedy tam má také jasnočervené škvrnky, niekedy tako ako sliz alebo hlien a ten je ružovkastej farby. Ak ti to trvá u malej dlho, tak radšej chod k lekárke. Nám včera brali tú krvičku na množstvo vyšetrení a dnes bol manžel zaniesť výtery. Prvé vysledky z krvi boli už včera, tie boli o.k., anemická nie je a základné odbery tiež o.k. Dalšie výsledky boli dnes hotové, má tam nejaké nižšie hodnoty, ale vraj to zatiaľ nie je kritické, tak nech kojím dalej a uvidíme podla dalších výsledkov. Mám úplne vylúčiť všetko spojené s mliekom (predpoklad, že by mala alergiu na bielkoviny z kravského mlieka), dokedy nebudú kompletné výsledky... Tak mám pocit, že už nejem nič, lebo všetko "červené" mi zakázala moja doktorka a všetko "biele" mi zakázala táto... už mi zostáva len ten môj chlieb s lekvárom 😀 😀 😀

tessie
21. jan 2009

lalu - super, že moč je o.k. Idem kuk tie podložky...

tessie
21. jan 2009

lalu - nechce mi to otvoriť, som na tej stránke, dám podložky a nič mi nenačíta... myslíš, že musim byť prihlásená? To sa mi zdá divné... skúšala som pozrieť aj plienka na plávanie a tiež mi nič neotvorilo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre