Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

adrina
11. sep 2008

a ešte som zabudla sa vyjadriť k čajíku, keďže my sa nekojíme a papkáme Bebu..tak čajikujeme...ja mu aj bebu rozrábam do čaju, ale slabučkého..aby nás nezapekalo...a čajík vypije denne asi 150ml..na etapy...lebo niekedy sa zobudí a nieje čas na papanie ešte,tak mu dám čajík, lebo naháňa papanie..občas ho ošalím cumlíkom, ale ten chce len ked je velmi hladný alebo nevie zaspinkať..kúpila som mu cumel chicco za 150s a, ten nechce..tak dudlá obyčajný dudlík za 30sk..xixixi..skromné to dieťa 😀 😀 😀 😀

katinka0000
11. sep 2008

ahojte!

janci: no to este neviem, ci to budem zvladat. uvidime v januari, ci urobim statnice. 😀

katinka0000
11. sep 2008

adri: aj nas maly vypije priblizne tolko cajiku za den. niekedy menej a niekedy o trosku viac. samozrejme na etapy nie naraz. my mame aj cumlik aj flasku od MAM a malinky je velmi spokojny. kupili sme este aj flasku aj cumlik od NUK a tie mu nechutia. 😀

mhviezdicka
11. sep 2008

ahojte maminy 😵

tak ja sa pridavam k tym, ktore nestihaju velmi prispievat, ale citam vas poctivo 😉

najprv chcem dodatocne zazelat vseeeetko naj k meninam Martinke - lalune.
ja som na teba aj myslela, ze ti poslem sms, ale prisla som na to, ze ked nieco nespravim hned ako mi to napadne, tak potom uz na to nie je bud cas alebo zabudnem 😅

no, co sa tyka nasho kojenia, ja musim nasu Lucku obcas budit, lebo inak by mi aj cez den vydrzala aj 4 hodinky bez papania a to sa mi zda na take male babo a v tychto horucavach vela ... tak ju vzdy zacnem trosku pusinkovat, hladkat, pomalicky ju prenesiem na prebalovaci pult, skontrolujeme plienku a ona sa pri tom prebudi, zisti, ze asi je hladna a kym ju stihnem doobliekat spusti plac 😀

dnes mame za sebou super noc - zaspala asi o 22.45 a zobudila sa az o pol siestej - no, ale potom som myslela, ze mi vysaje prso 😀 zvladla len jedno a zase zalomila. potom bola hore o siedmej a teraz si este s tatinkom pekne hajaju v splani 😵
zato vcerajsia noc bola hroznaaa - spala som asi len 4 hodky, a to som ju cely den len kojila (teda mala som pocit, ze je na ceciku stale) ale ako pisete, ked si pyta, neda mi srdce nedat. a ked je este aj tak teplo, tak radsej prikladam vzdy ked pyta.

my kupeme vecer pred kojenim - niekedy o osmej, niekedy o deviatej - obcas s placom, ale to len na zaciatku, potom sa nam nepacia tie ostatne prosedury, ako je obliekanie a cistenie usiek...
bavili ste sa o cisteni susulky u dievcatiek - nam v porodke a potom aj sestricka ked bola na navsteve kazali cistit ju olivovym olejom - davame trosku oleja na vatu a jemne vytierame smerom k ritke - sestricka mi hovorila, ze to treba citit, aby sa jej nepravil zapal 😕 tak teda neviem, co je spravne ...

boli sme vcera uz aj na prechadzke takej dlhsej - aj s ocinom, lebo teraz ma volno, tak si konecne mozeme uzivat spolocne chvile vsetci traja. ja uz mam trosku viac sily, uz sa tolko ani nepotim ani nedychcim ... tak sa z toho tesim, uz si pomaly zvykam aj na deficit spanku, a mozno ma to nauci aj zdriemnut si cez den, lebo zatial to nedokazem 😅

no, uz ani neviem, na co som chcela reagovat ... jaaaj, este som sa chcela pochvalit, ze dnes uz treti den kojime bez klobucikov, sice sme sa naprv vytrapili ja aj Lucka a je to pre mna este dost bolestive, ale stoji to za to 🙂

tak teda pekny den vsetkym, ak by som sa tu uz neobjavila - idem nieco uvarit, aby sme nepomreli hladom 🙂

anula
11. sep 2008

Baby, dakujem, vyskusam ten alkohol.

sasenkah
11. sep 2008

Anula aj ja by som vyskusala nejaky ten alkohol, najskor asi nejake dobre sampanske 😀 😀 😀

Ale zatial si len davam chladeny rizling na prso /aj ked trochu som si cucla 😀 /.

madi
11. sep 2008

caute...augustovcata su si veeelmi podobne
vcerajsi den bol zufaly....fakt sme boli cely den na cicuske....pol hodinu cucal, pol hodinu spal a znova...a ku veceru sa skracovali intervaly spania....uz som nevladala...a odmietla som ho kupat....takze sme neskusali novu podlozku...snad dnes....
jo..a bola tu moja mama a ona na ten jeho vcerajsi rytmus - ze "mama ti neda papat? chudiatko moje hladne....a potom ze "mas slabe mlieko" a "ja mu idem spravit nutrilon" - som myslela ze ma porazi z nervov....ale vecer uz isla domov, tak som sa potom ukludnila...aj vdaka uzasnemu tatikovi nasmu....
mala som vam verit a nevolat nikoho k sebe....bolo to pre mna skoro utrpenie - ten tyzden aj daco s mamou....vrrrrr...ale uz bude dobre...snad... 😵

no...idem spravit nejake uhrady (uz davno po splatnosti.....) kym maly chrapka v kociku na balkone 😎

lalunna
11. sep 2008

sevaste,
patrik dnes spal od 21,30 do 4,00 bez prestavky = zazrak 😀

kati, ani nas nechce dudel nuk, zvlada, a aj to asi len na 30 sekund ten kaucukovy chicco, ja uz som sa zmierila s tym ze on je moje cuckadlo, on zboznuje moje prsia, prilozim a je v 7 nebi 😀 ved chlap sa v nom nezaprie 😀

sasi, som rada ze ako tak ti procedury pomahaju

hviezdi, dakujem, cmuk 🤐 pozdravu lucku 😉 od patrika

ja som vcera vypila jedno velke rezane a jedno male tmave a normalne som bola z toho pripita, uz davno som tolko alkoholu nevypila a teraz ma napadlo ze patrik spal asi preto tolko 😀 ja som ale mama 😕

madi, najlepsie je len s muzom, ja mam mamu za rohom a tiez ju nevolam, lebo viem ze ona ma este take zastarale nazory niektore a urcite by sme sa nezhodli v jednej domacnosti, staci sa len tak stretnut nezavazne, pokvakat na kavicke...

elly111
11. sep 2008

ahojte maminy
este raz vsetkym dakujem za povzbudive slova, katinka, jamaica, jankamanik a vsetky ostatne.
Nutrilonujeme a priberame, za tyzdem 310g 😀 ale este nevzdavame ani vlastnu vyrobu mlieka a prikladame a skusame sa nakopnut
Jaj lalu takto sa to robi aby deti spali 😀 a ja ze preco ten nas stale kukuckuje a buntosi v noci. Aby sme sa nenudili drobec ma teraz sopliky, tak odsavame s tou odsavackou na vysavac, je to super vec.

tunylyk
11. sep 2008

baby neviete čo je to intraamniotická infekcia? malý sa nakazil pri pôrode a nikto z lekárov mi nevysvetlil o čo ide.

lalunna
11. sep 2008

kape, aj mna to napadlo s pipi... 😕

tuny, ved vygoogluj 😎

oraia
11. sep 2008

madi ...🙂 ...ja som pre istotu vsetkym zakazala k nam prist minimalne mesiac, pozerali namna ako na debila ale presne som vedela preco to robim 😀 .... a mala som klud, mohly len nasi a svokra a to len na chvilocku aj to sa len kuknut, pobavit a odchod...a nech si myslia co chcu hlavne ze mi sme mali klud a boli sme v pohode...

oraia
11. sep 2008

tunylyk...no moze ist o nakazu z plodovej vody, si prenasala??? ...lebo inak by to malo byt sterilne prostredie

adrina
11. sep 2008

tak my sme absolvovali ortopediu..všetko OK..za mesiac sa máme ukázať...preventívne 😉 😉 😉
idem sa pochváliť...2kilečka mám dolu...ešte necelé 4a je to OK..dnes som sa napraskala do riflovky..akurát v páse moc úzka..nezapla som gombík,dala som opasok a bola som za fešandu 😀 😀 😀 😀

oraia
11. sep 2008

citam ako vam deticky placu pri kupani, nastastie mala Saška sa kupe rada a kupe ju len tatino, vyhradil si na to prava este pocas tehu 🙂 ...

adri...aky cajik davas? myslim znacku

adrina
11. sep 2008

ja som tu mala po porode 2tt mamu a pohoda..aspoň navarlia poupratovala..teraz sa tu staví každý druhý víkend aby poupratovala..lebo to ja nejako nestíham..ale zato svokra videla malého chvílu pred vyše mesiacom, ked sme boli zablahoželať svokrovi k anrodkám..od vtedy sa neukázala a ni nezavolala..pri tom sem do PP chodí k dcére a jej vnúčatamm 😝 😝 😝

adrina
11. sep 2008

oraia..my pijeme feniklový od SUNARKA...a ked ho občas bolí bruško, dáme čajik, nožky hore a za chvílinku prdká...a flaše mám od AVENT

oraia
11. sep 2008

adri...ti zavidim taku mamu ... moja by mi neupratala ani nahodou, len by hucala a komandovala ona je taky typ, co uz....ale nastasie mala Saska je uzasna a tak mam kopec casu aj navarit aj popratat, len papa a spinka obcas ma mrncaciu naladu ale nejak obzvlast plakat sme ju este nepoculi, je taka spokojna...som rada lebo o pol roka ma cakaju statnice tak som mala obavu ze o nebudem zvladat ....

oraia
11. sep 2008

flase mam aj ja od Aventu, pytam sa na cajik preto lebo tiez uz sme len an Nutrilone a niekedy som dala od smädu prevarenu cistu vodu a to sa nam moc nepacilo iba ju vypluvala tak zacnem asi aj ja davat caj

adrina
11. sep 2008

my sme na BEBE a ten čajik mu chutí a robí mu dobre..od Hippu ho bolelo bruško

tunylyk
11. sep 2008

lalu to mi nepomohlo 😝 skusala som uz rano,ale s tou vodou mi tiež poradili,hm hlavne že moje posledne vytery este v tehu boli ok.maly mi pri kupkani neplace 🙂 a milujeolejovanie 😀

basky
11. sep 2008

Ahojte,

Adri, Oraia, kolko spapkaju drobci ml? A ko casto za den?

basky
11. sep 2008

Mne sa zda, ze nejak vela spapkame, od vcera mu davame 160ml a 5x za den, ked sme dali menej, stale si pytal.
A mame rekord, spinkal do 21.00 do 6.00h, no ale my sme sa veru horsie vyspali. Nevedeli sme spat, stale sme cakali, kedy sa zobudi, ked sa pomrvil, hned som letela k postielke ... cize horsia noc a menej vyspaty ako ked papa kazde 3-4 hodiny 😒
Aj na to si budeme musiet zvyknut, ze uz nebude papat kazde 3-4 hodinky. A vcera bolskoro cely den hore, preto sa unavil a tak vela spinkal.

adrina
11. sep 2008

basky..robím mu 120ml..niekedy vypije všetko, alebo aj nechá..papá zhruba každé 3hodky..ale ked nevypije celú flašu tak sa hlási aj po 2,5hodinke..ale už sa stalo,že pospal aj 4hodinky..v noci vstáva len raz, asi po 6hodinkách

tessie
11. sep 2008

ahojte mamuľky,

tak my sme boli dnes u tej očnej, povedala,že zápal tam nie je, tak jej to mám len masírovať, ukázala mi ako, najskôr som bola z toho zhrozená, lebo malá tam pri tom riadne plakala, musela som jej držať hlavu aj ruky, tak som bola nešťastná, že ako jej to budem robiť ja sama. Ale doktroka povedala, že ju to vôbec nebolí, a maminky to robia pri kojení. Už som to aj skúšala a neplakala vôbec, asi ju to fakt nebolí. U doktorky plakala asi len preto, lebo spinkala a ona jej nasilu otvárala očká, aby ich skontrolovala.

inak čo sme sa tu bavili o tom umývaní cikulky u dievčat, tak som sa na to včera pýtala doktorky a tá povedala, že jej to nemám umývať, len keby to mala veľmi pokakané alebo špinavé od krému. Tak ja už neviem.

No a včera prývkrát sa nám stalo, že malá zaspala o siedmej večer. nechala som ju v body, lebo som čakala, že bude zasa rušný večer, ako každý jeden a ona normálne spala, tak sme ani nekúpali a ani sme ju nedávali do pyžamka a spala do rána tak ako bola... Až som ju musela budiť na kojenie, lebo som mala prsník ako balón 🙂

Umývate bábätkám vlásky aj nejakým šampónom pre deti alebo im prejdete hlavičku len mydlom, s ktorým sa umýva aj telo? A krémujete tváričku? Ja malej umýam tváričku repíkom a natieram tým Holtovým krémom, a zdá sa mi, že ak jej natriem miesto, kde nemá tie vyrážky, tak tam sa jej kožička dosť vysuší... Môžem jej to niečím nakrémovať? Ďakujem...

aktak
autor
11. sep 2008

citam citam, ale nestiham vsetko ale vidim ze vela z vas koji, drzim vam palce aj dalej nech amte co najmenej problemov 😉 najlepsie ziadne 😵

nasa Adelka rastie ako z vody, Adamko ju strasne lubi, stale musi byt v izbe kde je ona, chodi ju kontrolovat, ked place tak mi to hned hlasi, a rano po zobudeni je ona prva ktora dostane pusniku 😀 vobec neziarli, len sa minule skoro rozplackal ked som mu nechcela dat prsnik do ust, asi mu to prislo luto ale som sa bala ze by mi mohol ublizit lebo ma uz vsetky zubky skoro 😔 spime super, v noci stale spolu, s 1-3 kojeniami, n 😔 mame sa na co stazovat, naozaj, jedine co mi robi starosti je prichadzajuca zima neznasam sa babusit a babusit drobcov to je este horsie 😠

pri kupkani nepouzivame zatial nic, a krem len minimalne, este si chemie uzije v buducnosti 😎

lalunna
11. sep 2008

tess, ja zatial nepouzivam ziadnu detsku kozmetiku, sampony atd. len weleda mydielko a olejcek z porodnice
zacnem az po sestonedeli

pozeram, ze tuto noc mala vacsina deticiek spinkaciu 🙂 sranda asi sa dohodli

tamita
11. sep 2008

Ahojte-tak ja som tu mala tiež maminu na 3 dni,bolo to síce super,ale tak akurát...Ani som ju nepotrebovala na pomoc,skôr som jej chcela dopriať-nech sa poteší s vnučkou.Snažila sa ako mohla,žehlila plienky,varila nám špecialitky-harule v rúre na plechu a domáce buchty na pare....no ono to trochu narušilo náš denný cyklus a včera som už bola unavená ako pes.Dnes sme si to s babulkou dokompenzovali.Papala o 11,30 večer,potom o 4,00ráno potom o pol ôsmej a spali sme ďalej,rodinka odišla do školy a práce,my sme sa o 10,00 napapali a spali spolu v posteli...pred pol hodinkou som vstala,dala si obed,teraz ešte tlačím kávu Caro s piškotkami a čakám-kedy Leuške zaškvŕka v brušku 😝 čistá pohodka...Keď tu bola mamina,tak tri dni som si cez deň neľahla...
basky-Adri, máte teda papkáčov 😅
Anuli - veď ty máš asi hyperaktívne dieťa 😉 tie potničky sme mali raz na na nožičke asi tri, ja som jej to len umyla vodou a potom vysušené som jemne potrela detským púdrom a do večera zmizli. K liehu nemám až takú dôveru-Dr.nám kázala aj odpadnutý pupček čistiť 3-4x denne liehom a takmer zahojený sa znovu trochu rozkrvácal. Potom som ho čistila len raz denne a dobre.
Lalu - bože - ty mi robíš chute... 😝 ,rezané milujem...asi si najbližšie jedno malé dám 😉 A dodatočne-všetko naj-naj-naj 😵 .

tamita
11. sep 2008

Ja Leu Juliannku nekrémujem ničím,trochu sa jej šúpu nožky,tak niekedy pred kupkaním pomasírujem oliv.detským olejčekom z lekárne a potom ideme do vane.Tváričku opláchnem len čistou vodou a utriem a má krásnu čistú pokožku,cikulku oplachujem tiež len čistou vodou a občas ešte zlášť namočím gázu a jemne odstránim ten maz. No vlásky umývame beslzovým šampónom chicco,ona má totiž také dlhé aj 7-8cm kučeravé vlásky,tak to musíme raz za čas umyť.

lalunna
11. sep 2008

tami, dakujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre