Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

tessie
3. mar 2009

dani - no tak to by som prosila 😉 určite daj vedieť. A ku komu sa idete fotiť? Ja tiež idem teraz malú objednať, asi tam, kde sme boli fotiť aj tie tehu fotky.

danulik
3. mar 2009

my pojdeme k nasmu svadobnemu fotografovi, aj basky sa chysta 🙂 sme si akurat nedavno pisali, ze asi pojdeme az ked zacnu deticky sediet..
tie tehu fotky mate velmi pekne 😉
dnes sme s tami spominali, aka bola sophinka zlatucka, kludna, dobrucka, spokojne si lezala v kociku 😵

nika.r
3. mar 2009

jancia, nám Dr. hovorila, že je úplne normálne, keď sa kĺbiky vyvinú až v 8. mesiaci. Ortopéd vravel dokonca o 10. mesiacoch. Nám ale Dr. už v 5. mesiaci zvýšila vitamín D na 4 kvapky denne a keď nemal jadierka ani v pol roku, naordinovala nám injekcie. Volalo sa to kalciferol a dostali sme dve s trojtýždňovým odstupom,medzitým sme nebrali Vigantol. A na ďalšej kontrole po 4 týždňoch už jadierka boli. Tak neviem, či tie injekcie pomohli alebo by sa to aj samo spravilo. V každom príprade my sme dva mesiace brali zvýšené dávky Vigantolu, terza už máme prejsť späť na 2 kvapky.

katinka0000
3. mar 2009

ahojte!
danulik: akemu fotografovi sa idete dat fotit. ma nejaku internet. stranku? ak hej, hodis mi to do ip? aj my by sme sa chceli s nicom dat odfotit.

ozaj baby a vy stale davate babatkam vigantol aj kanavit? neviete, dokedy sa to ma uzivat?

tessie
3. mar 2009

dani - všetky detičky boli vtedy zlaté, moja mamina bola z toho hotová a každému to hovorila, že aké to bolo milé... 🙂

tessie
3. mar 2009

kati - Vigantol sa má dávať do 2 rokov tuším, a Kanavit majú užívať plne kojené deti do 6. mesiacov. Potom už dostanú vitamíny z potravy.

tessie
3. mar 2009

nika.r - my tiež ideme k jednému doktorovi na kontrolu o mesiac a k súkromníkovi v 8. mesiaci. Asi aby tam videl tie jadierka...

nika.r
3. mar 2009

katinka, aj ja viem tak ako píše tessie

ozaj, tessie, gratulujem k výhre..Sophinka je naozaj zlatučká 🙂

tessie
3. mar 2009

dakujeme 🙂 je to naša mediálna hviezda 🙂

katinka0000
3. mar 2009

takze ten kanavit mu uz davat nemusim. to som si aj myslela, lebo dr. mi napisala, ze posledny krat mu to mam dat 1.2. ale pre istotu som sa to este spytala.

takze vigantol davat stale 2 kv. za den.

dik! ste zlate. zase som o nieco mudrejsia. 🙂

katinka0000
3. mar 2009

tessie: prepac, ale nepostrehla som. nieco ste vyhrali?

nika.r
3. mar 2009

a ešte som chcela pogratulovať Natálke k pretáčaniu 😉

a spomenula som si ešte na dva triky ako podporiť dieťatko byť na brušku: Tomino krásne leží na brušku aj vo chvíli keď je už unavený a nechce sa mu, keď ho olejčekom masírujem po chrbátiku, vtedy aj 10 minút bez pohnutia pasie 😉
a ešte som kdesi čítala, že ak nechce dieťatko pásť, tak ho občas možno nosiť ako "lietadlo", teda poležiačky otočené tváričkou dole....to sa väčšinou deťom páči a naťahujú krk a obzerajú si svet

katinka0000
3. mar 2009

nika: nas nico na brusku nechce byt ani za zivy svet. ale moja mamina hovorila, ze ani ja ani moja sestra sme nechceli byt na brusku. nas nico sa preto ani nepretaca, lebo on tu polohu neznasa.
ale aj tak ho na brusko davam. ked len na par minutiek. a vtedy sa tam natahuje ako husenica. krasne sa rucickami podopiera. takze ja si z toho hlavu vobec nerobim, kazde dieta je ine.

tessie
3. mar 2009

kati - áno, vyhrali sme v časopise v súťaži Smieško vo februárovom čísle 🙂

Ani naša malá nechcela byť na brušku, tiež jej robím občas lietadlo, to má rada. A odkedy sa sama pretáča hore-dole, tak už je spokojnejšia. A vždy ju pochválim, ked je na brušku, tak už vždy čaká a kuká na mňa že "mami, kedy ma pochváliš 😉 " a usmieva sa ako slniečko 🙂

tessie
3. mar 2009

už idem off, pekný večer ešte 🙂

nika.r
3. mar 2009

katinka, jasnačka, každé dieťatko je iné. 😉 to som len ako typy napísala, keďže bammbi a katuska spomínali, že ani ich detičky nechcú byť na brušku.

katinka0000
3. mar 2009

tessie: hej? a v akom casopise? tak gratulujem.

nika.r: jasne. dik za rady. je super, ze existuje takato stranka a mozeme si jedna druhej poradit.

baby manzel ma o necele 3 tyzdne 30-tku. nemate nahodou niektora tip na darcek? vobec neviem, co mu mam kupit. ale nemali by to byt ziadne hodiny, retiazka, zlato,...

danielka17
3. mar 2009

ahojte babenky ja sm sa tu dlho neukazal.mali sme vela povinnosti a malemu sa nepaci asi moc ked som za pc .citam ze patrik uz ma prvy zubok a videla som ze uz niektori chodia po 4 -my nic my len sedkame .

katinka0000
3. mar 2009

danielka: ahoj! ani nas maly nechodi po styroch a predpokladam, ze ani nebude. podla mna bude hned chodit. my tiez sedkame a uz sa aj staviame.

nika.r
3. mar 2009

jaj, samozrejme, tipy, nie typy 😅

nika.r
3. mar 2009

katinka, môj sníva o škole šmyku 😉 myslím, že pred Vianocami tu niekto hodil link na stránku, kde bolo možné kadejaké také "aktivitky" objednať..myslím, že tam bol za niekoľko stotisíc Sk aj let stíhačkou 😝

danulik
3. mar 2009

www.uzisito.sk 😉

cau danielka 🙂

tess - tak to si vas idem pozriet 🙂

tamita
3. mar 2009

Ahojte,
Kati - IP,inakTess a Sophinka majú foto v časopise Dieťa
Tessie gratulujeéém-no ved som ti hovorila,že ste víťazi 😉 😉
Stretko bolo super,Mimuš-šikulka a hlavne fotograf Marek.Konečne sme si užili aj dvoch fešákov v tom našom babinci.Samulko bol ukážkový,krásny veľký usmiaty chlapček a to sme vraj ešte nevideli Patrika od Lalu 🙂
My,bystrické 7-kilové blšky sa na vás nechytáme.Ešte tak Natálka od Klaudi 😉

danulik
3. mar 2009

cau tami - dnes si tu nejako skoro 🙂 🙂 🙂

katinka0000
3. mar 2009

nika.r: to som bola asi ja. ja som manzelovi skolu smyku dala min. rok na vianoce a tento rok odo mna na vianoce dostal jazdu offroadom. takze z uzisito.sk mam uz toho dost vybrane. teraz mu chcem dat nieco ine.

tinka66
3. mar 2009

katinka000 - moj manzel dostal pred rokom na 30 obrucku, kedze tu povodnu stratil a teraz ma dve kedze po par mesiacoch ju nasiel 😀 a este na krk taky zverokruch, stale to nosi...a este raz dostal permosku na cvicenie na skolu chrbta - najprv sa smial a potom si to nevedel vynachvalit

super za tie rady ohladom vigantolu a kanavitu..

danulik - urcite sa ozvite, ked pojdete do ba...ked budeme mat cestu do bb, tak urcite dame vediet...moj manzel tam dost casto chodi na sluzobky...

inac dnes som dostala druhu mrchu, takze super, lebo buduci tyzden zaciname plavko a to by bola otrava...

dobru nocku a sladne snicky anjelicky....

katinka0000
3. mar 2009

tami mas IP

danulik
3. mar 2009

kati - a co povedal na tu skolu smyku? stalo to za to?

katinka0000
3. mar 2009

dakujem za tipy.

katinka0000
3. mar 2009

danulik: vraj to bolo super. ale vies si to predstavit, ked sme potom isli spolu autom a ja som soferovala. nic ine nerobil, len ma upozornoval, co mam robit. 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre