Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

stankaji
6. apr 2009

Ahojte baby 🙂 🙂 🙂
...tak to bol naozaj fantasticky víkend, krásne počasíčko, jak z rozprávky 😎 😎 😎
V sobotu sme boli v meste na Potulkách - trochu kultúrne sa vyžiť, Martinka vzorne počúvala úvod výkladu a potom ešte vzornejšie spinkala... zato dnes sme boli v prírode, tu blízko pri Košiciach, celá rodinka sme boli na kolieskových korčuliach a ja som sa pridržiavala kočiara, aby som nespadla 😀 ...Maťka mala neskutočný zážitok z rýchlej jazdy, potom ďalej už nebola vhodná cesta na korčule, tak sme išli na pešo, ale vôbec nespala, lebo musela obdivovať prebúdzajúcu sa prírodu 😲 😲 😲 .

Prajem všetkým ešte krajšie ďalšie dni, papa.

danulik
6. apr 2009

aktak - paradajky az po roku..
s tymi piskotkami sme na tom rovnako - lili "odhryzne" velky kus a potom ju z toho napina, tak jej ich nedavam..

tess - chudatko sophinka, museli ste sa velmi zlaknut, ale hlavne, ze je ok!!
perlicky sa nevaria, mixovat sa mozu 🙂

dnes som otvorila nove cislo Dieta a velmi ma potesili, zistila som, ze nie som taka zla matka, len mam trosku narocnejsie dieta (str. 44, ak ho mate) 😉

iwuskaaa
6. apr 2009

Danulik, okná som umyla a zatiaľ neprší 😵 😀 ...musím si to naštudovať aj ja, ale najprv si mamu musím kúpiť...
Ideme vonku, je krásne...prečítam si Vás večer 😉
Krásny dník

mhviezdicka
6. apr 2009

ahojte 🙂

pozeram ze sa cez vikend upratovalo vo velkom 🙂

ja som si okna umyla pred 2 tyzdnami a co sa tyka upratovania mam jedno velke stastie, ze ezte nemame dozariadovanu obyvacku ani detsku, takze ked sa upratuje akoze tak klasicky tak to vyzera ako keby bolo generalne upratovanie - vysajeme kazdy kut kedzer nemame skoro ziadny nabytok 😀

v sobotu sme ukoncili kurz baby plavania a veruze mi bolo aj smutno ☹ aj ked musim na nasu Lucku prezradit, ze polovicu kurzu bola dost nespokojnym "plavcom" 😒

danulik,
ja som to v Dietati tiez citala a tak ako ty aj ja som sa ukludnila, ze som normalna ja aj Lucka 😀 😅
vsak tessie aj tinka vedia, co ta moja dcera dokaze navyvadzat ... ale po precitani toho clanku som si povedala, ze najdolezitejsie je to, ze je zdrava 😉

a kukala som v bio obchode tie amarntove perlicky, ale nasla som len vlocky a na nich bolo upozornenie, ze mozu obsahovaj nizke mnozstvo lepku 😖 tak som zostala zaskocena, ale budem sa este obzerat za tymi perlickami, nech mame aj nejaku zmenu v stravovani.

tess,
mne Lucka asi 2 mesiace dozadu tiez spadla z gauca, ale ten je nastastie dost nizky a dopadla na koberec, nastastie v nasom pripade hlavicka zostala bez ujmy aj ked ja som si nad nou poplakala a strasne som sa za to na seba hnevala 😠 😔 bolo to v case ked sa Lucia zacala viac vrtiet a ja som si v duchu stale hovorila, ze davaj na nu pozor, zacina byt akosivelmi ziva, no vidis ho, chvila nepozornosti a sup uz bola na zemi 😔

Na Velku noc budeme na Orave a kedze je takto krasne vonku, neviem ci sa mi sem podari este "zabludit", tak vam vsetkym chcem zazelat nadherne Velkonocne sviatky - verim, ze bude aj krasne pocasie aby sme si to mohli naplno uzit s nasimi rodinkami 😵

monko
6. apr 2009

ahoj maminky 😎

potrebovala by som poradit, nasej Mirke sa konecne prerezava prvy zubok a tak sa chcem spytat ci sa svojim detickam nejako o zubky starate alebo ci este netreba. dakujem

lalunna
6. apr 2009

hribi, toskansko znie vynikajuco 😵

tess, ja tie perlicky take ako su vsypem do vyzivy, nemuxujem, nevarim...

patrik jedol uz aj paradajku

lalunna
6. apr 2009

monko, ja uz mam pre maleho kefku a zubnu pastu nachystanu ale este nic nerobim s nimi a ani neviem kedy zacnem

nika.r
6. apr 2009

ahojte🙂

aj my sme mali krásny víkend, boli sme ZOO, aj nás popripekalo..teda mňa a manžela, Tomino bol v tieniku väčšinou, pridávam aj pár fotiek

monko, na zúbky som sa pýtala zubárky, vravela, že zatiaľ stačí pred spaním vytrieť mokrou vreckovkou, u nás je to ale zbytočné, lebo stále v noci kojíme...zubnú pastu určite ešte nie, to podľa nej až okolo dvoch rokov satčí..až vtedy je dieťa schopné vypľuť ju

náš tatino dal Tominovi ochutnať už aj vyprážaný syr 😅 bez strúhanky, len to vnútro, chutilo neskutočne

nesca
6. apr 2009

Ahojky 🙂,

náš Patrik má veľmi rád také mliečko v tetrapaku, má to 250 ml. a je to také husté niečo medzi mliekom a kašou má to Sunarka a aj iné značky a rôzne príchute, berieme to často von, ked je to v izbovej teplote, tak netreba ani ohrievať, potom prelejem do fľaše a za chvíľu je najedený. Píšem o tom s nadšením, lebo sa mi zdá ten sortiment jedál dosť obmedzený a už končíme s kojením, už si cucne len v noci a inak nechce. Je to sranda, lebo aj starší to sám ukončil v 8. mesiaci. A my tie piškoty - zvieratká a mackov jeme tak, ze mu ich pár pomrvím a pomiešam s výživou, to mu asi teraz najviac chutí, ale chystám sa kúpiť tie vločky, aby to bolo zdravšie 😉 .
A odkedy budú môcť normálne piškoty, až od roka? A čo by som mu ešte mohla? Už aj rožok žužleme, ale myslím, že sa z toho nenaje 😀.
Inak na veľkú noc má byť vraj škaredo, dúfajme, že im to nevyjde 😒 .

tinka66
6. apr 2009

ahojte maminky,

tak my sme este stale v ba, podla povodneho planu sme uz mali byt na ceste do stiavnice....ale moj muzicek mal nocnu smenu a mala sa dost budila a bola hore uz od pol piatej, takze obidvaja momentalne dospavaju a ja uz mam vsetko zbalene...boze tolko veci....ale uz sa velmi tesime......

inac vcera sme tiez mali prvu grilovacku, bolo perfektne, ale zaver vecera bol otrasny, az sa hambim priznat, co sa mi stalo.....este sme mali hosti a ja som isla okupat larinku, dala som ju do takeho kolieska na plavanie, priputala, zdola a okolo celeho chrbatika a ona si na brusku pozerala na prud vody, ktory tiekol do vane a mala tam aj hracky....ja som si odbehla dole do kuchyne pripravit flasky na mlieko a zrazu som mala taky divny pocit, tak som vystrelila najvyssou rychlostou hore a mala bola obratena dole bruskom a pod vodou, skoro som umrela....vytiahla som ju, len si dva krat odkaslala a uz sa aj smiala, baby som taka trubka, uz ju nikdy nenecham bez dozoru....strasnu noc som mala, dokola sa mi vynaral ten strasny obraz malej pod vodou...inac asi to trvalo 10-15 sekund a zrejme musela mat po cely cas zatajeny dych, kedze jej vodicka nevosla do pluc...takze ten kurz plavania mal svoj zmyslel.....tess hned som si spomenula na teba, ake stresy ste zazili v sobotu....

idem, manzel je hore...

iwuskaaa
6. apr 2009

Tinka, tak to je teda šťastie v nešťastí...stál pri Vás anjel strážny 😉 ...to musí byť naozaj hrozný pocit, však?
Takže u Vás plávanie zabralo 🙂 .
Hviezdi aj Vám prajem krásnu a slnečnú Veľkú noc a veľa kupačov a vody 😀 😉

jankamanikova
7. apr 2009

Dobre rano!
Danulik - jasne, ze nie si zla matka. Ved to ani nemozes byt. Co by som potom povedala ja - Janik bol a je velmi narocne dieta, velmi je vnimavy, vela sa pyta a aj ked podla kniziek u neho malo skoncit opytovacie obdobie, tak u neho nie. Matusko bol a je vegetak, zije v svojom svete. A Jakubko? Tak ten je taky ako Janik, este narocnejsia verzia. Lebo nam malo spi, vela vnima a chce vsetko vediet a vidiet. Ja hovorim, ze v tomto nemoze byt chyba v matke. Dieta sa narodi s urcitym potencialom a treba ho zurocit. Ono sa to potom vrati. Jasne, ze potrebuje dieta max pozortnost od rodicov a je to naozaj tazke, ale da sa to.

My sa mame dobre, sme oslneny, ubehany a je nam fajn. Tesime sa na Velku Noc do PO a neviem sa dockat. Deti su zo slniecka umorene a velmi natesene. Jakubko v kociari nebude, ale pride jeho cas 😉 .

Pekny den vsetkym!

danulik
7. apr 2009

iwus - je to v dieta, nie mama a ja 😉
takze okna uz mas umyte? ja som sa spoliehala na ten dazd 😀 ale nejako nechodi, takze by som sa mala aj ja do toho pustit.. este keby sa mi tak chcelo 😖

hviezdi - takze nie som sama? 😉
prajem vam krasnu velku noc na orave, uzite si to!! 🙂

tinka - tak tento "zazitok" nezavidim ☹ az mi presiel mraz po chrbte.. som rada, ze sa lare nic nestalo..

jankamanikova - dakujem ti, si mila 😉
obcas mam fakt pocit, ze to nezvladam, preto kazde povzbudenie naozaj nelmi potesi 🙂

danulik
7. apr 2009

velmi 😉

mimabb
7. apr 2009

danulik: sviatky budu, aj ked okna nebudu umyte... 😎
eli sa asi stihla vo stvrtok naucit od lilinky ako sa prejavovat... v nedelu som ju dala do kocika a spustila na mna krik, a odvtedy niekolko krat zjacala, ked sa jej nieco nepacilo... normalne sa na tom zabavam.... ako sa zacina prejavovat jej osobnost 🙂
zla mamina rozhodne nie si, aj ja mam obcas take pochybnosti, ale robime pre tie nase drobce vsetko co sa da....

danulik
7. apr 2009

mima - dik 😉 mate sa na co tesit, ak ju to neprestane bavit 😀

lalunna
7. apr 2009

danu a preco si myslis ze by si mohla byt zla mama akoze?

danulik
7. apr 2009

lalu - nie zla, len neschopna zvladnut svoje dieta 😀
lili potrebuje okolo seba vela ludi, vela novych veci a pod. a niekedy sa to neda.. ked sme same doma, tak je to hrozne, leziem jej na nervy, vsetky hracke hadze na zem, vsetko ju velmi rychlo omrzi, stale musime vymyslat nieco nove, nevie byt sama (hrat sa sama), stale musim byt pri nej, ked sa na chvilku vzdialim, hned zacne jacat, aj napr. spravit jej obed je velky problem, potom nechce jest, vypluva, najradsej by bola cely den na cicke, doobeda kojim aj kazdu hodinu.. su chvile, ked nepomaha nic (nik), vtedy spusti a koniec..
...no a potom vidim nejake kludne babatko a pytam sa, ze co robim zle 😅

mhviezdicka
7. apr 2009

dani,
neda mi nenapisat - ked som si citala tvoj opis, akoby si pisala o nasej Lucke - a okrem toho nas trapia este aj zubky, takze niekedy nepomaha nic - ani lezat, ani sa nosit na rukach ani v ergu ani v stolicke - proste zacne sa zlostit a plakat a koniec - nevidi, nepocuje 😅

tinka,
az ma oblial studeny pot, ked som si to citala. esteze je Lara taky vodny zivel, zvladla to superne 😉

elly111
7. apr 2009

danulik všetko robíš podľa mňa správne, proste niektoré deti si vyžadujú pozornosť stále a niektoré sa vždy budú najradšej hrať sami tichučko v kútiku a človek o nich ani nevie 😀
to si doteraz pamätám z detstva, ja som bola tá urevaná a nespokojná, aj keď sa všetci všemožne snažili to zmeniť a segra o 5r mladšia sa vždy sama hrala v izbe okrem základných potrieb nepotrebovala nič a nikoho 😀
sme rôzne povahy a u našich detí sa to ešte mení podľa mňa zo dňa na deň
Alex má tiež dni že nič nie je ok a nijako mu nevyhoviem, veď si musí aj pomrnčať a poplakať ani ja sa celé dni nesmejem, ale je stále viac dní keď sa sám zahrá, to odkedy sám sedí, polozí,...
tak som rýchlovkovo stihla doobeda aj umyť 2 okná, prevliecť periny, povysávať a umyť kúpelňu a on lozil všade kde ho to zaujímalo: hlavne kde boli káble, smetný kôš, zaliezol pod posteľ, aj pod kúpelňový nábytok, plakal len keď namohol cúvať a zastavila ho nejaká prekážka 😀 vtedy som ho ako angličák preložila a on pokračoval vo vytieraní podláh 😀
baby nedepkujte, sme dobré maminy a snažíme sa robiť pre drobčiatka všetko a najlepšie ako vieme 😵 a fakt že sa nám to nie vždy darí pripisujem na vrub tomu, že aj my sa učíme každý deň ako robiť veci lepšie 😵

podstatná je naša snaha, záujem a predovšetkým to, že ich ľúbime, sú vytúžené a milované, verím že to cítia 🙂

slaviq81
7. apr 2009

Cafte kocky 🙂

Dani, nie si neschopna. Deti su take, chcu objavovat nove a nove veci. Ani moja Lara sa nevyhra s hrackou viac ako 5 minut, ale take dialkove ovladanie by ju zamestnalo na cely den 😀 Mam stastie ze sa vie vyhrat aj sama, takze si mozem kludne robit veci okolo domacnosti. Ked ju hranie prestane bavit, tak sa doplazi ku mne, pekne si sadne a zacne mi zuzlat teplaky alebo nohu. 😀

Ozaj, odvcera je Lara holohlava 😝 , ani som neverila aka skareda pokozka sa skryvala pod tymi dlhymi vlaskami na temene 😕 😕 Pekne som jej to kefkou vycistila.

A ako teda varite to kuriatko? S kozou ci bez 😕 ?

elly111
7. apr 2009

ahoj slaviq teraz sme prišli z obchodu a ... kuriatko varim bez kože, len to jemne čiste mäsko 😉

slaviq81
7. apr 2009

Tak fajn, zoderiem ho z koze 😀

vejinka
7. apr 2009

slaviq ja to robim tak ze kuracie prsicka nakrajam na male kusky kazdy kusok dam extra do balicka.mikrotenoveho..ale nie cely velky sacok ale rozstriham na male stvorceky.a zamrazim a potom kazdy den jeden balicek varim vo vode...

vejinka
7. apr 2009

a jasne ze bez koze 😉 moja svokra ked kupi kura tak ho rovno rozporcuje..usetri to kopec casu pri priprave cize kosti da do jedneho mikrotenoveho sacku teda chrbat a trtac prsia do dalsieho nohy teda stehna do dalsieho 😉

slaviq81
7. apr 2009

Veji, ja uz mam naporcovane v malych teglikoch, a nielen prsia. 😉

vejinka
7. apr 2009

slaviq..ja preferujem sacky 😀 a zatial len prsia

tessie
7. apr 2009

ahojte,

tinka - uffff, to bolo hrozné...viem, v ktorom kolese bola, v tom, čo si mala na plávaní... a vyzeralo to naozaj bezpečne, ešte si vravela, že si aspoň budeš môcť dačo pri malej porobiť. Ani vo sne by mi nenapadlo, že sa môže prevrátiť. Muselo to byť hrozné, ešte že máte absolvovaný už jeden kurz 🙂

baby my sme zostali po plávaní na kávičke v hoteli West a viete ako ma pekne pripieklo za hodinku? 🙂 Bola som krásne opálená podľa trička 🙂 🙂 🙂

dani, hviezdi - no to je nápad, ako si môžte myslieť, že ste zlé matky??? To by ste sa nemohli snažiť robiť pre svoje slniečka len to najlepšie... A myslím,že všetky, čo sme tu sa o to snažíme...

Tie, ktoré odchádzajú už prajeme teraz krásne sviatky a veľa vody 😀

danulik
7. apr 2009

dakujem baby, ste fakt zlate 🙂 😉

tess - nie zla, len mam obcas pocit, ze to nezvladam..

hviezdi - a to bol iba "uryvok" 😅 😀

uz sa tesim, ako lili zacne lozit, len sa bojim tych nasich kablov - su vsade!! ide ma z nich porazit.. a ona ked vidi kabel, tak je cela hotova 😀 ako to riesite?

dnes som robila zase cervenu sosovicu - so zemiakom, mrkvou a cuketou, lili celkom chutilo 🙂 aj mne 😉 a ostalo aj na zajtra a este som aj jeden poharik zmrazila, takze mam 2 dni pokoj 🙂

iwuskaaa
7. apr 2009

Danulik, občas mám ten pocit aj ja...že to nezvládam 😖 ...ale v tom zmysle, že nemám veľkú fantáziu na vymýšľanie "hier" pre malého, niekedy neviem ako ho zabaviť, aby to bolo pre neho prospešné...proste nejaké rozvíjajúce aktivity...tak ak viete aj ostatné mamičky, prosím poraďte 😉 🙂 ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre