Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jankamanikova
25. jan 2010

Tessie - drzte sa, nech si zdrava a spokojna. Sophi potrebuje zdravu maminku a verim, ze Ti bolo tazko odstavovat, tak mozno je aj dobre, ze ta zacal boliet chrbat. Vsetko zle je na nieco dobre a posuva nas to dopredu. Vdaka za gratulaciu a budem drzat prsty, aby vsetko dopadlo tak, ako ma ...

kape
25. jan 2010

No veru tessie zanedbavas nas tu 😠 A dufam, ze sa na mna za ten tip nehnevas, ale viem , ze si o babatku hovorila. Neboj manzel o robotu nepride, netreba mysliet na najhorsie. A teda nech sa chrbat rychlo da dokopy.

Mna tak napadlo Bratislavcanky, ze ked uz nekojite, Jancia u Teba problem, zeby sme mohli ist spolu do divadla a deti nechat chlapom, jeden vecer by to prezili a my by sme mali prijemne spestrenie.

jankamanikova
25. jan 2010

Tessie - ani nas Jakubko nechce UM. Ja davam Acidko (bud biele alebo vanilkove), to deti od jedneho roka mozu a Jakubko ho ma rad. Zatial ho este kojim, ale ked prestaneme uplne, tak neviem, co bude pit. UM odmieta uplne.

kape
25. jan 2010

U nas sa Samko na UM chytil asi az po dvoch tyzdnoch dovtedy som skusala len male davky, aby sme vela nevylievali a potom raz z nicho nic sme nechapali ako zacal tahat. Ale pije ho z flasky. Teraz sa v noci zobudi a povie si ham, dame mlieko a spime dalej. Ale nastastie len 1x krat krici ham v noci.

jankamanikova
25. jan 2010

Tess, inak vapnik sa vo velkej miere nachadza v maku, ja napeciem makovnik a Jakubko "tu kus-tam kus" zje nieco z neho; snazim sa vyuzivat mlieko pri vareni a davam jogurty. Netrap sa s tym, davaj jej to, co ma rada. Denna davka jogurtu staci a skus to Acidko.

tessie
25. jan 2010

kape - úžasný nápad... ja som v divadle nebola sto rokov... a divadlá mám veľmi rada, chodili sme často do divadla, no teraz nemám kam dať malú... ale keby ideme len baby, tak aj moj manžel bude rád, že niekam idem... Ja som prvýkrát odkedy sa malá narodila bola od nej preč teraz v decembri, boli sme na Nedvedovcov... ale aj to o 17:00 a končilo to o 19:00, takže večer som bola doma. A potom sme išli na Štefanskú u našich, do reštiky 3 minúty od našich, o 23:30 som prišla malú uspať (dovtedy behala so starkým po dome) a potom vstala o 4:00, to sme už boli doma... uvidíme, ako dopadne teraz v sobotu ples... to bude horšie, lebo do toho som dala viac peňazí, takže by ma mrzelo, keby malá špekuluje 🙂

a samozrejme, že sa na teba nehnevám, len som sa pobavila, že aké máte myšlienky... no ale podstatné je, že danulík nainfikovala všetkých s tajomstvom, a stále nevieme, čo mala na mysli...

jancia
25. jan 2010

Kati a pije z cumla? Ja pred spanim ked nema taku lepsiu veceru mu skusam to mliecko s kasou ale vela tomu neda, radsej sa nadaja cajom medzi kojenim...
Ja rozmyslam ze skusim dat normalne mlieko, no chcem sa este poradit s pediatrom. Inak on uz skusal trochu a v pohode, do varenia mu tiez davam.

Jeeej ja by som tiez sla do divadlaaaaaaaa... no ale keby sa z toho spravila taka tradicia, tak by som sa pridala niekedy aj ja potom 🙂.

jankamanikova
25. jan 2010

Aj my ideme na ples. Jany velmi tuzi ist so mnou na ples, tak objednal moju sestru na strazenie deti, tak by mala prist. Vo februari sa to kona, tak sama som zvedava, ako to dopadne. Akurat nemam co na seba 😀 .

jancia
25. jan 2010

No baby my mame mat zo strednej stretavku po 10tich rokoch, ja by som rada sla len ked este budem uspavat Tomiho tak neviem... asi si odskocim domov? 😝

jankamanikova
25. jan 2010

Nas Jakubko chce pit z pohara Acidko, a ked dam do flase, tak Avent a musi mat sosak od 18 mesiacov. On z cumlika pit nevie. Ale on si sam vypyta, ze ho mam prepliat do pohara ...

kape
25. jan 2010

Jani ved moznoze za chvilku uz aj u Vas bude po kojeni, nikdy nevies, skusis naho trik co Tessie, moznoze aj nasi menej chapavi chlapi pochopia 🙂

Nie som z toho velmi nadsena ale z cumla, ale my sme s UM zacinali okolo 10 mesiacov, od vtedy to mal kombinovane pre moje caste laktacne krizy. A ja som milovala mliecko na ranajky z flasky este v prvej triede 😕 , tak dufam, ze so Samkom to az tak zle nebude. Vcera som sa s nim kupala, boli sme sami a som ho po kupani aj ponatierala , ale este som ho neobliekla do pyzamka, este bolo malo hodin, uz mi hned krical, ze "ham", som sa smiala, ue aky je uz nauceny.

No tak musime popozerat ze co by sme si rady pozreli a dat sa dokopy a ide sa. Tak piste do IP, kto chce ist. Najprv sa dajme dokopy skupinka, aby sme vedeli kolko listkov a tak.

kivec
25. jan 2010

Ahojte zienky,
vidim, ze sa tu riesi odstavovanie. JA uz si pomaly ani nepamatam, ake to bolo, ked som kojila. Musela som odstavit uz v 8 mesiacoch, kedze som zacala chodit do prace na smeny. Tiez sme mali problem, ze Estherka nechcela UM, mala som z toho stresy, ale nakoniec ho predsa len zacala pit. Jedneho dna na druhy, zrazu. To bolo 2 dni pred tym, ako som mala nastupit do roboty. Vtedy sa mi strasne ulavilo.
Teraz jej davam pit kravske plnotucne mliecko, rano vypije 300ml hned ako sa zobudi. A potom vypije flasku aj pred spanim.

jankamanikova
25. jan 2010

U nas by ten trik, co dala Tess, nezabral. Asi preto, ze to je pre mna samu neprirodzene. Matuska sa nam podarilo pekne a prirodzene odstavit. Verim, ze Jakubko to tiez zvladne. Momentalne kojime rano, na obed a vecer. V noci prespi, sem-tam sa budi s placom, ale Jany ho vie pekne utisit, pomojka ho a Jakubko spinka dalej. Ak chce cez den mliecko, tak mu vysvetlim, ze este nenastal cas, ze dame trosku neskor a ked chce, tak mu nalejem Acidko. A on to pochopi, da mi pusu a ideme spolocne naliat mliecko do pohara. Pre mna samu je tento sposob prirodzenejsi ... Uvidime, ako budeme pokracovat ...

kape
25. jan 2010

Kivec ze 300 ml, ja som rada, ked vypije 180 ml vody a vtom nadavkovane UM. To mame 2x za 24 hod. tuto davku. Ale kazde rano este zdusi jogurt Activiu a uz ma rad aj tvrde syry a sem tam dostane aj pribinacika.

jancia
25. jan 2010

Ahoj kivec 😉 inak ty kde zijes? V UK?

No s tym odstavovanim je to mozno horsie so mnou ako s Tomim, ja som este neni presvedcena ze to chcem... neviem, mam taky pocit ze ked mu to este mozem dat, preco by som to mala nahradzat? Hoci niekedy si hovorim ze uz by sa mi lahsie zilo bez toho... no neviem...

jankamanikova
25. jan 2010

Prajem dobru nocku, idem este nieco postudovat a potom spat. Majte sa krasne a piste basne ...

kape
25. jan 2010

Jani ta potom aby si bola tehotna a bude po tychto pocitoch 😀 Ale uz ste aj tak rasne vydrzali, nas lekarka pochvalila aj za 13 mesiacov, ze pekny vykon.

tessie
25. jan 2010

ja sa tiež na ten ples teším, už sme dávno nikde neboli a ja som hotová zo spoločenských šiat - zmeniť sa na popolušku... posledné roky chodím do najlepšieho salona v BA a tam si vždy vyberiem krásne šaty... v tomto mám mániu... a už si na ne odkladám prachy z menín aj narodenín, aby manžel nepovedal, že som na materskej a vyhadzujem prachy kvôli jednému večeru... takto mám čisté svedomie... dokonca naši prišli tento týžden a mamina mi chcela dať peniaze na šaty, že nech mám radosť 🙂 🙂 🙂 zlatáááá

kivec
25. jan 2010

Jancia, ano, zijem v Anglicku. A netrap sa s tym, ked sama necitis, ze chces prestat kojit, tak preco by si mala? Je to len obdivuhodne, ze tak dlho vydrzis. A pre dietatko je to urcite len dobre. Nechaj tomu volny priebeh. 😉

danulik
25. jan 2010

fiiha, chvilu som prec a kolko ste toho popisali, pekne 🙂

ahoj tess, uz si nam tu velmi chybala!! to je super, ze sa ti podarilo tak rychlo odstavit 😉 drzim palce, nech vam ten ples vyjde!!

dnes mam ovocny den, tak idem radsej spat, aby som nemyslela na jedlo 😝 pred chvilou som spravila 100 brusakov (dik elly, inspirovala si ma 😀), tak mam dost..

jankamanikova
25. jan 2010

Jani - ak mozes a chces a mas mlieko, tak koj maleho kolko chces. Ja to podporujem a schvalujem, je to lepsie ako tie umeliny, to je jasne. Mam kamaratku, ktora kojila do troch rokov a v pohode. A mam kamaratku, ktora kojila tri deti naraz a v pohode. Ak tam raz materske mlieko je, tak tam bude; jeho zlozenie a kvalita sa nemeni. Je rovnake ako ked sa dieta narodi a je rovnake po roku-dvoch a stale je dobre, kvalitne a zdrave. O tom nepochybuj, ak chces a nerobi Ti to problem, tak koj!

tessie
25. jan 2010

jancia - presne rovnaky pocit som mala aj ja... nebola som na to ja psychicky pripravená... teraz vidím, že to bolo ťažšie pre mňa ako pre Sophinku.

Jani jasné, ked máš ešte čas,tak ho skús odučiť prirodzenejšie... ja som musela zo dňa na deň... proste som prišla domov od doktorky, ktorá mi naordinovala silné lieky a musela som to riešiť hned... ale už som to raz skúšala, aby som ju odučila od denného kojenia a večerného (aby mohol uspávať aj manžel) a fungovalo to... ale ráno som jej vždy dala, tak s tým bola v pohode. No teraz som si povedala,že už sa nevrátim ku kojeniu, ked doberiem lieky... už ked som to začala, tak už nech to tak zostane... 17 mesiacov je myslím super...

kape
25. jan 2010

Baby setky co este kojite, je krasne ze ste tak dlho vydrzali. Mne to bolo tiez luto, ale ked zo mna uz viac menej skoro nic netieklo. Ale po nejakom case ten blby pocit z toho ze clovek prestal kojit prejde, to su len take tie prve pocity - vycitky a pod.

No nic, Tessie musis hodit potom foto a prijemnu zabavu a ja sa uz lucim , dobru noc.

kivec
25. jan 2010

Tessie, 17 mesiacov je viac nez super, mozes byt na seba hrda. 😉
Danulik, tak 100 brusakov takto na noc, to teda musis byt riadne namotivovana. 🙂
No idem ja spat, zajtra zas do prace 😝, majte sa pekne, dobru noc.

jankamanikova
25. jan 2010

Ale ziadne vycitky, kape. To je cesta. Raz predsa musime prestat kojit, je to len u kazdej z nas iny priebeh. A je vobec uzasne, ze sme kojili a prekonali vsetky problemy a kazda z nas miluje svoje dieta nadovsetko a dala by mu to najlepsie na svete. U mna je jasne, ze ak prestanem kojit, tak to Jakubko sa bude chciet mojkat a tulit a pusinkovat 24 hodin denne. Matusko ma doteraz prirodzenu tuzbu prist kedykolvek cez den a "maminka, lubim Ta" a pusinkuje ma a kazdy vecer pred spanim mame dlhe objatie. No, dlhokojene deti t potrebuju ten kontakt nejake nahradit ...

jancia
25. jan 2010

Vdaka baby za povzbudenie, no ved este to nejak intenzivne neriesim a isto nechcem zo dna na den ked nemusim.

Tessie potom sme zvedave 😉 urcite budes kraaasna!

Danulik ze 100 brusakov, dobra si, len tak dalej!

jankamanikova
25. jan 2010

Tessie , 17 mesiacov je viac nez super .... 😉 ...

jankamanikova
25. jan 2010

Dobru noc, dievcata. Idem jest a spat.

jancia
25. jan 2010

kivec tak toto Ti nezavidim, rano vstavat do prace, ja dufam ze este dlho nebudem musiet 😖

Janka ty si sa uz nelucila nahodou? Ale samozrejme ze som rada ze si este stale tu 😉

tessie
25. jan 2010

to je pravda, malá chodí teraz často za mnou a len tak objíme, pomojká sa a ide dalej...a ráno ked vstane, tak teraz, odkedy ju nekojím, tak skôr ako zíde z postele, si na mňa sadne, pevne ma drží niekoľko minút, až potom sa odtiahne, usmeje a uteká do izbičky pozdraviť hračky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre