Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
30. máj 2009

caute kocky,
tu som, len nestiham.. nasa mala vrtulka sa nezastavi ani na sekundu, malo spinka, takze sa jej treba stale venovat.. na pc sa dostanem len ked spi (co teraz nie je velmi casto), alebo ked ju niekto strazi..
stava sa z nej "baby mop" 😀 sice nestvornozkuje, len sa o tom pokusa, ale doplazi sa uz hocikam, takze nam pekne poutiera podlahu 😀 stavia sa na nozky, ale krociky este nehrozia..

gratulujem vsetkym k skuskam a statniciam, ste super 🙂 😉

musim ist, potom sa este zastavim a docitam (snad) 😉

lalunna
30. máj 2009

ahojte babule
ze dakujeme za pochvaly 😵 😨 😎
tinka vycarila si mi rumenec na lickach 😉 vazim si to co si mi napisla

no vikend naprd ako aj vcerajsok... 😒
takze asi zakotvime v auparku, pojdem si kupit teniskove slapky a mozno aj do kina ked muz postrazi maleho 😅 😕

zdravim hviezdi, do chorvatska nejdeme, pridali sme teda este jednu dovcu tuna na svk 😵

kape, z bazy robim len limonadu 😉 😝 a chodim zbierat na hradzu k dunaju, je jej tam kopec

idem docitat a pokukat vase albumy

lalunna
30. máj 2009

bambi, mne to chodenie za ruky spominali na rehabilitacii kde sme chodili cvicit vojtovku, detaily som nezistovala kedze patrik to nevyzaduje, pohybuje sa sam na 4 a to mu postacuje...

ako ja osobne sa dost riadim tym, ako ma dieta napredovat co sa tyka pohyboveho vyvojai a nic neunahlovat (aj ked patrik sa sam unahlil 😀 ) prave koli tomu, ze sme cvicili vojtovku, a tam som teda videla vselijake postihy a poruchy a aj som sa o roznych pripadoch dozvedela pri cviceni od rehabilitacnych sestier a doktorky, hm takze tak

inak vo vseobecnosti suhlasim s kape o tej nevedomosti...
ale pecienku aj tak nemam rada 😝 😀 😝 😀 😝 😀

lalunna
30. máj 2009

belasa, preesne ako u nas, uz si myslim ze z tolkeho nocneho kojenia... 😀 😀 😀 ale muz vravi ze v pohode 😅 😀

kape, ak mozem 😕 moj nazor na 3kolkove golfky: ehm ehm ak mozem ako vlastnik 4 kolesok, hovorim nie koli stabilite a jednoduchosti ovladania, poskusaj rozdiel medzi 3 a a4 koleskami aj s nalozenym samkom v nejakom shope a uvidis sama...

moj tip ako navnadit dieta na masko, ja davam kuracie s jablckovym pyre 😉 kedze patrik zboznuje jablko aj totok mu chuti, miesam aj so zeleninou: mrkvicka, cukina - zeleniny tiez moc nezje tak aspon takto 😉

lalunna
30. máj 2009

a dost bolo lalunny 😀 😀 😀

papa

kape
30. máj 2009

Ahoj Lalu .
Dikl za tipy, ved uz pozerame s Petom po tych Vasich, ked ja som fakt na tie trojkoky aso moc zatazena 🙂 No vidim to tak, ze ked uz fakt budeme zdravi musime sa stretnut o otestovat tie Vase golfky.

A u nas sa papa pekne vtedy, ked ma Samko nieco v rukych a je tym zaujaty, ked omrzi tak hned menime nieco ine do rucky a pusa sa otvara dalej. Takto za papanie vystriedame aj 5-6 veci v Samkovych ruckach.

eminkaa113
30. máj 2009

ahojte, my máme kočík od ABC Design - Rodeo a máme trojkolku. Keď sme vyberali kočík, hovorila som, že trojkolku nechcem a vidíte... Veľmi dobre sa mi s ním manévruje, úplne ľahko a so stabilitou nemám problém, konštrukcia je široká, tak nevidím problém. kolečká mám veľké, čo som chcela a manévrovanie super. bol na výber ku kočíku aj štvorkolka, no toto sa mi páčilo viac.
je to vec názoru a čo sa komu páči. ja by som nemenila.

anula
30. máj 2009

Ahojte,
opat po dlhej dobe....
Dufam, ze sa mate dobre a babatka (vlastne uz pomaly ani nie babatka) tiez.
Bambi, to ste veru sikovni, tak pekne rozpravat.
Precitala som narychlo len posledne 2 strany a k chodeniu za rucicky len tolko: treba sa vystrihat vytahovania za rucicky do vysky, obycajne chodenie, pokial sa dieta netaha do vysky by nemalo vadit. Preco? Laktovy klb je u malych deti (u poniektorych az do 4 rokov) volny, kosti este nezapadaju do seba a moze sa vyklbit hlavicka radia (kosti predlaktia, co je blizsie k palcu). Nie je to nic vazne, ani velmi bolestive, dieta len nemoze ohybat laket. Treba to len napravit potiahnutim a pootocenim predlaktia.
Ja som stale v jednom kole, Klaru uz nemozeme nechat samu ani na minutu, lebo vsade vylieza ako opicka, posledne vyliezla na stolik v obyvacke, ked som bola na WC a samo, ze spadla. Teraz, ked sa musime vzdialit, dame ju do kocika a priputame, co ju maximalne zlosti. Chodi okolo nabytkov, spravi aj 2-3 krociky sama.
Rada tancuje, pohojdava sa v stoji a pohmkava si. A lozi strasnou rychlostou.
Na buduci tyzden manzel nie je doma, neviem, veru, ako to zvladnem s tym sidlom. keby bolo aspon pekne, ze ju strcim do bazenika, tam sa vyclapka a nemusim za nou behat.

Blahozelam vsetkym, co mali statnice, skusky, diplomovky atd. Sikovnice ste.
Drzkajte sa a zase niekedy nabuduce. 😉

bammbi
30. máj 2009

Anula,
dakujem za presne info preco sa za ruky chodit nema, prave o tie konkretne dovody mi islo, ked som sa na to pytala, hoci vacsina reakcii tu bola o materskom instinkte
Klara je sikulka, kazdu chvilku ti zacne sama chodit. A na buduci tyzden teda drzim palce, aby ste to doma same zvladli. Ak si beries dovolenku z prace, tak si to poriadne uzi. A ked sa bude dat, skus nas tu prist pozriet castejsie 😉 drzte sa.. 😵

vejinka
31. máj 2009

ahojte dievcata to som tu uz sama co ma lenive dieta ze nexce ani stvornozkopvat ani liezt ani nic..len sedi ako knedla a co nedociahne na to kasle 😔 ? vrcholne ho hneva ked ho davam na brusko...v sekunde sa pretoci a ani za toho pana jana sa nepohne dopredu..zacinam si robit starosti ☹

tinka66
31. máj 2009

anula - dakujeme za info, dobre, ze si prisla....a sme na tom rovnako, aj ja som sama s malou a mame velmi podobne sibalky....bol tu dedko z vychodu a len kukal, co sa deje, nestihal...ale larinka si ho dobre namotala, robil presne, co chcela 😀

vejinka - a co hovori lekarka? porad sa....

tinka66
31. máj 2009

anula- mala je perfektna, no fakt sibalka...prave som kuk vase fotos....

vejinka
31. máj 2009

tinka praveze povedala ze si nemam robi starosti ze kazde dieta ma svoje tempo..ale mne sa to prestava pacit ze nic nexce robit 😒

eminkaa113
31. máj 2009

vejinka, žiadne strachy s malým. sestra má o 5 mes.staršieho chlapca od mojej emky a vôbec nelozil, od malička neznášal byť na brušku. tesne pred 1 rôčkom sa postavil na nôžky a 2 týždne po narodeninách začal sám chodiť aj bez lozenia. a jej prvý syn to isté. proste potreboval čas. a deti môjho brata pritom chodili už v 9 mes.
každé dieťa je iné. uvidíš, aké pokroky zrazu urobí. tak nech si ešte posedká, ešte sa nachodí 😅

tinka66
31. máj 2009

vejinka - aha, tak potom ok, asi je to dost deprimujuce, ked ostatne deticky uz ano....ale sme tu na to, aby sme sa vzajomne podporili a ja pevne verim, ze to bude tak ako hovori eminkaa...a este by si mohla zalozit forum na tuto temu a snad sa stretnes s mamickami, ktore to tak tiez mali, aby ta to ukludnilo....nebojkaj, bude dobre...

katinka0000
31. máj 2009

ahojte!

baby mate nejake tipy na zajtrajsi den deti???

veji: nerob si ziadne starosti. kazde dietatko je individualne. uvidis, ze za drobcom zachvilu nebudes stacit. 😉

kuratenko11
31. máj 2009

Ahojte
veji neboj,maly sa ti postavi a vazne nebudes stihat 😀
chcem sa spytat,moja dr.nam radila,ze uz mozme davat prikrmy s mliekom plnotucnym,teda privarky,co si o tom myslite?Ja som skusila dat,len na obed do zeleninky trosku mlieka a celkom chutilo.Od kedy sa moze vlastne mlieko?Ja stale kojim takze neviem.
Baby a uz ste skusali davat brumika,alebo pribinacik,moze sa to uz?

slaviq81
31. máj 2009

Kuratenko, to ti fakt doktorka tak poradila? Veď do troch rokov neodporúčajú kravské mlieko vôbec. Ja som už tiež blbec, čo doktor to iná reč. Mne Lara zvracia z kuraciny, tak doktor sa hneď ohrnul, že kam sa ponáhľam, že stačí iba zelenina. A iný doktor mi zas povedal, že už by mala všetko pekne jesť. Tak si vyber. A brumíka som dala, pomrvila ho a potom ukazovákom ďobala na omrvinky a šup do úst 😀

kikinela
31. máj 2009

ahojte maminy tak moj maly sa už pretača na druhom boku 😅 ,tak už mam čas,veji neboj tak ako pišu baby všetko pride 😉 ,ja som už davala aj pribinačik aj som mu uvarila puding s mlieka a v pohode to spapakal,každy hovori inak ,jeden hovori že ano už by malo jest všetko druhy zase opak každa mamina podla seba 😉 ten moj maly šrtotovnik spapa všetko to je jedno len nech to ide do bruška 😅 ,
Včera mi maly expert polamal aloe vera kaktkus,zapol mi ruru na časovač a potom mu to pipa a na to prišiel a tak teraz stale chodi a tlači gombiky 😀

kikinela
31. máj 2009

a zajtra ideme do blavy na kontrolu obličiek tak držkajte pršteky 😉 a najlepšie na tom je že lekarka tam začina ordinovat o 14:30 takže ja sa musim odtial trepat okolo 11:00 aby som sa tam dotrepala a aby som bola prva a večer prichadzame domov ešteže je maly taky zlaty ☹

anula
31. máj 2009

Drzime palce, Kiki.

kuratenko11
31. máj 2009

Slavig,ano aj ja som sa cudovala,ale poradila mi to dr. ☹ Aj puding ze mam davat a dokonca strukovinove privarky 😝 ze skusat vsetko.Jaaj a este ze moze vsetko sezonne ovocie a zeleninu a ja na to ze aj jahody?Ze ano,mam skusit,najskor sebe jednu kedze kojim,a ked nic tak jednu aj malemu,je to sice alergen,ale ze neva,ze uz je dost stary 😝 tak som skusila jednu dat sebe a maly sa mi vyhadzal na krku,tak uz neskusam.Co lekar to iny nazor.Viem,ze do torch rokov sa mlieko neodporuca,ale co potom budeme varit bez mlieka?Napr.polievky a tak?

tamita
31. máj 2009

Čaute žienky 😅
Veji neboj,všetko bude,radšej si užívaj slastné chvílky,ked ešte nemusíš Erika stopovať. Naša Leuš síce stojí a vymýšla blboviny,že sa drží len jednou rukou,či hlavou sa oprie o ohrádku a rukami sa pustí,urobí tak 2-3 kroky a tiež tancujeme o dušu. Srandovná je,lebo sa snaží meniť tanečné tempo, hopká hore-dolu,potom sa kýva a ked začne krútit ritkou,tak to ideme do kolien...A štvornožkuje ako formulka.
Ale nemáme jediného zuba,tak vidíš Vejinka,že skoro každý má v niečom rezervy 😉
Kiki-držíme palce zajtra.
A k tomu papaniu-detúrence sa už pomaly menia a prispôsobujú našim stravovacím návykom.Na niečo sú zvyknuté už z bruška,na iné z MM a ostatné odkukávajú. Preto jedno papá zeleninu,druhé nechce maso...
Leuške by chutilo všetko,ale pred mesiacom sme sa vyhádzali na líčkach,tak som začala testovať,že z čoho a vychádza mi to,že jej vadia konzervačné látky v potravinách.Nuž sme vylúčili všetky instantné kaše a výživy,varíme iba čerstvé jedlá a vyrážky zmizli.A ani sa nečudujem,ved ja mám tiež alergiu na konzervač. látky v krémoch.

vejinka
31. máj 2009

dievcata ste zlate ze ste ma takto upokojili..asi zalozim temu a zistim ci su aj ine maminky co maju tak neskutocne lenive deti...dakujem kocky 😉

belasa
31. máj 2009

Veji, ak si dobre pamatam, si to bola ty ktora si sem davala video Erika ako sa pretaca....bolo to velmi skoro...mnohe deticky iba lezkali a on sa uz tocil....v niecom je prvy on a v niecom zasa niekto iny. Nerob si starosti, vsetko bude ok...
Inak uvidis aky pokrok urobi Erik teraz ked si sa nam tu postazovala...mne sa to uz stalo niekolko krat, ze ked som sa stazovala na Riska tak to zabralo a hned sa to ci ono napravilo...

belasa
31. máj 2009

kiki: budem drzat palce...

Mlieko by som nedavala ...do varenia radsej umele, strukoviny az po roku, Pribinacik obsahuje tvaroh, nie?? a ten az po roku tiez. V pudingu nie je nic co by bolo pre deti prinosom...tak ten tiez ee. Ked uz chceme nejaku zmenu chute tak radsej biely jogurt......so stravou budem fakt opatrna...je strasne vela alergii na potraviny a je zbytocne provokovat...myslim ze aj bez jahod sa drobci zaobidu...ved bude tolko vseliakeho ovocia co mozu papat.

angelina22
31. máj 2009

čaute baby !!!!!!! ako sa mate??
ja som v jednom kole , škola, mala, dom, praca....
mala je šikulka, štvornožkuje, vstáva pri všetkom o čo sa dá chytit, je zlatunká,,,,pozeram, že vaše deti jedia masko, ja maso nejem, teda ho nekupujem, teda ani mala ho neje, ale inak už papká kadečo, skoro všetko,,,,inak ešte stale ju kojím, aj v noci, aj niekolkokrát,,,zatial mi to nevadí...ani som vas nečítala, len som tak prebehla tak sa idem pozriet čo ste napisali,,,
ešte chcem, baby
nepamatate sa ako sa volalo to video čo sme si pozerali ked sme boli ešte tehotne,,,ako sa vyvýja plod v brušku, bolo to z youtube ale ja si nemožem ani za nič spomenut ako sa to volalo ak by ste si nahodou niekto spomenuli tak by som bola veeeelmiii štastná,,,bol to taký krásny príbeh od počatia,,aj porod a asi aj do 5, 6 rokov,,s krásnou hudbou, určite si niektorá spomeniete...
posielame vašim drobcom pusinky..
Daniela a Danielkočka

kape
31. máj 2009

Veji - Erik nie je jediny lenivcek 🙂 Samko este tiez nestvornozkuje.

Kiki - drzim palce a stastnu cestu.

Co sa zavadzania vselicoho do papania co ste menovali - mam ten isty nazor ako Belasa. Este maju dost casu tie nase deturence na tie nase nezdrave potraviny.

Angelina - ak malej nedavas masko davaj pozor nato aby mala dostatocny prisun zeleza a ostatnych latok , ktore su v masku zastupene, Ty si to vies nahradit, ale im sa este toho dost vela vyvija a tie latky co su v masku su pre nich dost dolezite a ich nedostatok by mohol narobit problemy.

A co sa tyka lekarov, stretla som sa uz tiez u kamosky s tym ze lekarka povedala, ze moze davat malemu plnotucne kravske mlieko cca od 9. mesiaca namiesto UM. Na dnesnu dobu dost pre mna dost cudny nazor od lekarky. Ale to je moj nozar, nikomu ho nevnucujem.

Nam uz zacina byt konecne lepsie. Sa tesim, dufam, ze ma to nadsenie rychlo neprejde.

A nase deturence okrem menin, ktore uz niektore mali, maju svoj prvy sviatok 🙂 Mali by sme byt na nich zajtra len dobrucke maminky.

aktak
autor
31. máj 2009

angelina na tvojom mieste by som mesko malej davala, ak ho nechces sama pripravovat kup uz hotove ako prikrm, lebo si myslim ze ho potrebuje a ked bude starsia mozno sa tiez rozhodne ho nejest

na pribinacik je este skoro, na jahody uz uplne, mne sa Adamko strasne vyhadzal minuly rok po nich a to mal rok a pol, aj na kramaroch sme boli, ak "nemusite" nedavajte nic co netreba

angelina22
31. máj 2009

noo..pokusim sa..hlavne je kojená,,a do toho podla chuti jej dám ochutnat skoro zo všetkého.....
no a mojej malej robim krupicu z kravskeho,,a
som velkou zástankynou KOZIEHO MLIEKA a jeho účinkov .ked odchádzam do školy tak moja mala vytrúbi aj 2 deci...beriem ho od rodiny,,viem čo koza je a tak sa nebojím ho malej dávat, kravské mliekoaj pre celu rodinu beriem 2 x do týždna z farmy na dedine kde sme kupili dom,,,,,,myslím si že viac ako kravské alebo ine mlieko je škodlivé 10 dňové a akokoľvek inak tvanlivé a lacné nariedené mlieka ktoré sa predávaju už aj po 9 sk...tie mlieka neznášam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre