Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

tinka66
14. jan 2010

caute,

naozaj ste vela popisali....idem sa pridat

..co sa tyka larinky, tak je to od malicka posadnuta prirodou, doobeda sme aj v tomto pocasi vonku 2 az 3 hodiny, chodime peso....zastavime sa pri kazdej brane, kde je havo, macicka, sliepocky, pozdravime...dnes napriklad jeden havinko nosil larinke lopticku k plotu, potom ideme okolo stromov hlada sisky a nosi si ich k branicke domov...potom dunaj - tam hadzeme kamienky do vody, potom obchod - nakupuje...zastavime sa doma - pobehame po zahrade a stale sa chce hrat v piesku aj teraz, tak jej ho otvaram....domov prideme okolo 12 spolu navarime obed a o jednej ide spat....ked sa zobudi hra sa sama v postielke, ma tam svoj svet hracky a skusa si nove slova, ktore pre nami este nepovedala🙂 papame, opat ideme vonku aspon na hodku a vecer este chodi k tetam, ktore ju ucia po madarsky a vselijake ine vecicky.....alebo chodi s manzelom plavat aspon raz do tyzdna...kreslenie zatial tiez nic moc...plastelina len tak, ked ja nieco robim a ona to nosi....

je velmi spolocenska ...s kazdym nadvazuje kontakty a vsetko im vysvetluje, uz dva tyzdne je zalubena do loba(roba) ujo co bol u nas na navsteve...ked sa jej opytas koho lubi, tak sa potmehutsky zatvari a ze loba...vie povedat ako sa vola, kde byva, kto su jej kamaratky, ako sa vola tato, mama, kde je tato?- v placi kolunky (tato je v praci a zaraba korunky) uz spolu hovorime riekanky - ona kazde tretie slovo...zlata je...

nocny spanok po roku a pol konecne lepsi, uz len raz ale bez nocneho jedenia...papame ako u kape...

koncim, idem si lahnut...

bammbi
14. jan 2010

Tinka, to mas naozaj velku sikovnicu doma... ze "v placi kolunky" 🙂 to je uzasne, my este taketo zlozene spojenia nerozpravame, len jednoduche slova + sem tam si k nich hodi sloveso (macko haja, mami papa atd..)

Tehulky, este som sa chcela opytat, ako ste na tom v druhom tehu? Mne este ostavaju 3 mesiace do porodu, ale brucho uz mam take velke, ako ked som s Natalkou rodila. Babo ma podla uzv priemernu velkost, tak neviem co sa deje. Vela ludi sa pyta, ci cakame dvojicky, ked poviem, ze rodime za 3 mesiace... Si nechcem predstavit, ako budem vyzerat pred porodom 😎

mizulienka
14. jan 2010

bammbi, aj ja mam vacsie brusko ako pri Miskovi...tiez neviem, cim to je...ale ja sa aj celkovo inac citim teraz ako pri prvom...posledny tyzden ma dost bolia krize a lavy bedrovy klb, takze chodim ako "zofre de pejrak" 😠
a to este len teraz pride najvacsie priberanie, myslim babatka, tak neviem neviem....uz teraz nosim iba teplaky na gumicku 🙄

elly111
14. jan 2010

ahojte prišla som že kuk a kým som vás prečítala aj som zabudla čo som chcela 😀
mizulienka tie bolesti kĺbov a necitlivosť v končatinách po 30tt mám veru v čerstvej pamäti, na tie nezabudnem 😝 bola som aj u ortopéda s tým lebo ja už som kôli tým bolestiam ani nespávala a ten mi povedal že do pôrodu to už lepšie nebude 😅
baby ja som po 35tt nosila manželove tričká, kraťasy a tepláky XXL 🤐 a jeno tehu tričko a tehu nohavice, nič iné som neobliekla
v bazéne v hoteli bolo úžasne, čakali sme na malého reakciu lebo obaja s manželom milujeme vodu, malý vo vani tiež a ... paráda, hneď sa hádzal do vody, bolo mu jedno či sa mu naberie do nosíka, úst, očí, jašil sa ďalej, tak sme sa veľmi tešili a ráno keď manžel išiel do práce tak sme zasa išli do bazéna a paráda, stále sa mi hádzal z rúk že bude skákať šipky 😀 😀 😀
takže Kaskády odporúčam, stále kontrolujú čistotu vody, odoberajú vzorky atď., je teplučká cca 34st., príjemná a vraj liečivá, bolo málo ľudí a ráno iba my. 🙂 Povedala som že ani nemusíme nikam do zahraničia na dovolenku, ale na tri dni takto do hotela 🙂

tinka66
14. jan 2010

bammbi - to vacsie brusko pri druhom je normal, vsetky baby mi povedali, ze uz v tretom mesiaci vyzerali ako v piatom, proste vzdy o take dva mesiace viac...ja som na rabe stretla tehulky, myslim boli v piatom mesiaci a tiez ako pred porodom....ja som bola velika uz pri prvom, takze sa mam na co tesit...baby veeelmi vam zavidim, ze ste uz tak daleko, aj ja chceeeem...

elly super ze sa pacilo, vodicka je paradna....tak ste si uzili

tinka66
14. jan 2010

ozaj baby viete co robi najradsej moja bambulka.?....rata peniaze z mojej penazenky, vzdy si ju vyzaduje,aby mohla vyberat a znova vkladat....asi bude po rodicoch ekonomka🙂 problem je, ze jej stale musim umyvat rucky...

elly111
14. jan 2010

tinka áno parádato bola 🙂
to je super ako Larinka už komunikuje, fakt je to veľmi individuálne a rôznorodé čo naše deti dokážu 😵
náš expert peniaze vyberá a krčí do guľôčok tak neviem z toho vydedukovať čo z neho bude 😀 😀 😀
baby to fakt že ešte väčšie bruško? To si ja ani predstaviť neviem, ja som bola ako hroch obrovská 😒 🤐 😖
A čo kilogramy? Pribrali ste zatiaľ viac ako pri prvom tehu? Lebo viac si tiež neviem predstaviť, ja som pribrala takmer 30kg 🤐 a to som nejedla viac ako inokedy 😔, ale našťastie sami odišli do 5 mesiacov 🙂 bez diéty,...

danulik
14. jan 2010

zlatucke su tie nase deticky 😵

tinka - lili ma tiez rada moju penazenku, ale nerata peniaze, najradsej vybera kreditky 😀 a potom ich tam "uklada" 🙂

este k tym bruskam - kocky, nestresujte, ja nie som tehotna (aspon o tom neviem) a brucho mam ako v 6. mesiaci 🙄

danulik
14. jan 2010

elly - som rada, ze vam bolo dobre na kaskadach, nabuduce sa k vam uz pridame 🙂

danulik
14. jan 2010

bammbi - tak to je super, aj ja by som brala, keby sa lili vedela takto sama zabavit 😅 ona neznesie ani ked si na chvilu sadnem, hned ma taha a obuva mi papuce 😀

uz som ju ulozila, teraz chodieva spavat uz okolo siedmej..

elly111
14. jan 2010

danulik budeme sa tešiť 🙂
že uložila, to je úžasné 🙂

danulik
14. jan 2010

elly - 🙂 a vas drobec chodi kedy spinkat?

danulik
14. jan 2010

jooj a som sa nepochvalila, dnes sme si pospali do deviatej 😀 som normalne nechapala rano 😅

iwuskaaa
14. jan 2010

Ahojte 😉 ,
Danulik tak ste si schrupli poriadne 😀 . My si zvykneme do 8.15 tiež pospať 🙂 .
Dúfam, že nabudúce to vyjde aj nám a pridáme sa taktiež 😉 . Elly v utorok aj keby sa nám dalo, tak by sa nám opäť nedalo, lebo ma chytila taká migréna, že som bola úplne indisponovaná 😔 . Na šťastie si manžel mohol zobrať dovolenku a ja som mohla v kľude oddychovať 🙂 .

elly111
14. jan 2010

danulik nedráždi 😅 🙂 😀
vstávame najneskôr o 7 ale vždy lepšie ako pred rokom keď sme vstávali vždy o 5.00 a 5x za noc
ak zaspí večer okolo 21.30 tak sa neskutočne tešíme, rekord je o 21.00 na Silvestra, tak sme to hneď využili a išli sme spať aj my 😅
cez deň spí cca 2 hod, rozmedzie je 1-3hodiny 🙂
iwuskaaa nezávidím mňa tiež teraz veľmi často bolí hlava 😠

tinka66
14. jan 2010

danulik - ze o siedmej? a do deviatej, tak to mas superne.....larinka najskor o21 az do 22 a vstava medzi 7-8, cez den spi 1,5 az 3 hodky...ale aj to sa da, nemam sa na co stazovat, ved aj noci sa konecne vylepsilil....

idem kupat, dnes sme same, nema kto pomahat...

danulik
14. jan 2010

to bola nahoda, inak vstava okolo pol osmej - osmej 😉

hribikana
14. jan 2010

ahojte,
ale ste toho popisali 🙂
nina uz spi vo vlastnej izbicke na vlastnej posteli necely tyzden, myslim, ze problem s tym velky nema, ale ked jej v noci okolo 2 davam papat, tak zaspim pri nej az do rana ... najhorsie je, ze musim s nou zaspavat, lebo keby som odisla, urcite zacne po izbicke lobzovat a hrat sa s hrackami
papanie - ranajky jogurt, olovrant ovocie, ale ciste nechce, tak pridavam amarantove perlicky a pekne spapka, ale ovocie je nastruhane, obed polievocka a 2. chod, ked vstane dostane chlebik s niecim alebo kasicku alebo pribinacika alebo nieco z obeda, potom okolo 6 zas nieco schrumne a na noc spapka plnu flasu mliecka zahusteneho so sunarkou, v noci papa 2 krat 210ml mliecka, sem tam iba raz
prechadzky po vonku su aj u nas na programe kazdy den 2 krat do dna a tiez sa tesime a kochame zo vsetkych zvieratiek, co stretneme, vykrikuje po ludoch, ze teta, uo (ujo) a tym padom sa nenudime, lebo stale sa k nam niekto prihovara, zbierame pri tom cokoladky, cukriky, keksiky ... kedze malej to papat nedavam, za rohom to schrumem ja 😀
brusko - ja som zatial mensia, nez som bola pri nine, pri nej som sa prestala vazit, ked som dosiala +22kg, teraz mam zatial iba 11kg naviac, s tym, ze mam pocit, ze iba brusko mi rastie coraz viac a viac dopredu, o chvilu ho budem musiet podobierat 😉
nina sa snazi rozpravat, ale ja som asi nechapava, ja jej velmi nerozumiem 🙂 okrem niektorych slovicok, ktore poznam, tiez rada cita, hlavne letak z dracika a knizky so zvieratkami, rozpravky miluje, kvoli nej sme si predplatili skylink kartu je tam program jimjam, rozpravocky bez nasilia, spievankovo sa jej tiez velmi paci a vazne je krasne urobene, ja som sa dnes pri nom rozplakala 🙂 ale to tie hormony skor 😀 a vari vo svojej novej kuchyni, ked ju poprosim kavicku, hned mi donesie salku a starsne rada prata, perie, vesa pradlo a premiestnuje obrusky
no ale som sa rozpisala, idem ja dopratat bytik, pekny vecer

hribikana
14. jan 2010

a este jedna vec ma napadla, u nas teraz funguje system vyjednavania, napr. dnes si chcela mala pisat ale papala roztek, tak som jej povedala, ze az ked dopapa roztek, napchala ho cely do ust, az jej z nich trcal a tvarila sa, ze uz moze pisat, pripadne nieco od nej potrebujem, tak poviem urob to a ja ti urobim bublinky (bublifuk je u nas hracka NO.1 🙂) a ona to urobi
a tiez si rada pise, mame taku velku magneticku tabulu, na ktoru sa da pisat, tak si chodi ku mne pytat fixy a dokaze si pisat a pisat ... aj stena to uz minule obsahla, koberec, podlaha, nehovoriac o nininych koncatinach tvari a usiach, vsetko bolo pocmarane

kivec
14. jan 2010

Ahojte,
Tak som si vas teraz docitala. Teda zasnem, ake su tie deticky sikovne. 😉
A Tinkina Larinka... Nemam slov. To je riadna sikovnica. A uzasne, ake su tie deticky kazde ine.
Inak dakujem vam pekne za tipy na aktivity s detickami. Aj my musime kupit lego.
Nasa Esther sa najradsej hra s nasimi psami. Stale ich niecim krmi, vzdy si nieco odo mna vypyta, aby to potom mohla dat psom. Rada sa po nich vala, taha za usi, hladka a tlapka a rano, ked sa jej nechce spat, zlezie z nasej postele a ide si lahnut k psom na ich velky vankus 😀 a rozprava sa snimi. Su to velke psi, stavace, porpri nej ako kone.
Cez den robime z kazdeho rozka troska, citame si, kreslime, spievame, pozerame detske programy a pod. Von teraz velmi nechodime, lebo autom sa nikam neda ist (mame tu v uK snehove kalamity), a len tak chodit po snehu ju nebavi, prave naopak. Na sankovanie nemame kopec ☹ .
Este stale mi spava 2 x za den, 2 hod doobeda a 2 hod poobede a vecer ide spat o 8.00 a spi do rana do 6.30. Potom si prelezie ku psom. 😀 Poobede si vzdy schrupnem s nou.

Papa mi tiez skoro vsetko, ma rada ja ovocie, struhane jablcko s bananom a pod., inak papa to co my. Raz zobne z mojho taniera, raz z manzelovho. Tak ju najviac bavi jest a aj tak najviac spapa.

elly111
15. jan 2010

ahoj krivec tak strúhané jablko sme mi nikdy nezjedli, teraz chrúme celé alebo na kocky nakrájané
tak včera náš poklad pre zmenu zaspal o 23 😅 ale to lebo sa rozjašil keď prišiel ocinko z práce a dnes už mi o 6.30 ťukal fľašou do čela že chce mliečko 😀 ale je to naša 3 noc doteraz že v noci nepapal, tak aj z toho sa teším 😀
hribi nádhera že 35tt to som sa už tešila že to najrizikovejšie obdobie je za nami 🙂, to je superže iba 11kg
ozaj minule ma napadlo že veď už malý postojí aj na váhe tak sme sa vážili a má 13,8kg 🙂
to je dobré že systém vyjednávania 🙂
idem si aj ja niečo načmárať na tvár aby sa ma ľudia nebáli a ideme do obchodíku
pekný deň všetkým

tinka66
15. jan 2010

hribik - zavidim, ze iba tolko, ale asi aj tie prechadzky robia svoje....a ako si si uz vsetko pripravila, no super..o chvilku mozes ist rodit...a ako planujes prirodzene, epidural alebo bez alebo???

krivec - a odkial ste, ze kalamity? havkovia su perfektni pre vasu malicku, vela sa od nich nauci....

my mame prechadzku za sebou, idem skusit upiect taky zavin na slano plneny sunkou a syrom...a potom haji haji, aj ja musim dnes...akosi som sa celu noc budila...

kivec
15. jan 2010

Tinka, zijem v UK pri Birminghame. Napadlo nam tu vela snehu za posledne 2 tyzdne. A kedze tu este nie su nauceni na zimne pneumatiky a vycerpali si zasoby soli na posypanie, tak to bol riadny chaos. Ale dnes sa uz oteplilo a dokonca prsi 😝 , tak uz sniezik asi dlho nevydrzi.

Mnaaam a ten zavin by som si teda dala. Akurat ked premyslam, co fajne by som si mlsla. Tak vam k nemu prajem dobru chut. 😉

elly111
15. jan 2010

ahojte kivec prepáč neviem prečo sme ti obe s tinkou napísali krivec 😅
kivec a pochádzaš z východného Slovenska, či?
tinka koľkého sa narodila Lara? Vychádza vám termín nejako rovnako?

tinka66
15. jan 2010

elly - fakt ja som to krivec opysala podla teba🙂 larinaka mala termin 23.8. ale nakoniec sa narodila 2.8. a teraz mam termin 11.8. tak som zvedava....potesil by rovnaky termin, to by bola sila....

kivec - uz mas brusko? a kedy ti vyslo von, ja mam vecer take ako v 5 mesiaci, no sila, vcera som si uz prala teho veci...

elly111
15. jan 2010

to fakt sú tie brušká také rýchlo rastúce? 😀 Baby a ako sa cítite je vám zle, nevoľnosti,...lebo mne teda bývalo šialene do 3m a okrem toho boli aj iné veci pridružené ☹ 😒 😖
Jej zlatá Larinka že ťa dlho netrápila 🙂 , my sme mali termín 21.8., predpovedali nám že rodiť budeme prvý augustový týždeň, no a bolo z toho 23.8. 🙂
hmmmmmmmmmmm malý sa zobudil fičím

tinka66
15. jan 2010

elly - zatial sa mi celkovo zda, ze sa citim lepsie, ale ten kazdodenny cerstvy vzduch mi pomaha, fakt si to uz bez prechadzky ani neviem predstavit....

hribikana
15. jan 2010

caute,
elly my sme mali termin 21.08 a nakoniec to bolo 23.08, presne ako u vas 🙂
a tie nevolnosti sa pri malej museli rozdychat, aj unava 🙂 nebolo na vyber, vsak tinka, kivec 🙂
tinka - este nemam pripravene nic, ale zacinam na tom pracovat 🙂 dnes som chcela vsetky malicke veci poprat a nejde nam voda, dufam, ze do porodu nam ju spustia 😀 ani kufor do porodnice este nemam nachystany, pri prvom tehu uz stal asi 2 mesiace pred dverami 😀, a rodit sa chystam prirodzene, bojiiiiim sa ihiel, brrrr
to by bolo super, keby ti vysiel ten isty termin ako pri larinke ... inac je to mala sikovnica, podla mna ti bude s malym babom pekne pomahat
elly - maly je dobry bambuliacik ... ale my vas uz tiez dohaname 😉 nasa bambula ma 13kg 😀

mizulienka
15. jan 2010

ahojte, mne bolo pri prvom viac zle ako teraz...ale aj teaz som mala nevolnosti skoro do 5 mesiaca 😨 ale je to ine, tak ako vravi tinka, to pocasie a cerstvy vzduch robi svoje 🙂
ja si myslim, ze ja budem mat stale take tehotenstvo, prve mesiace boj a potom neskutocne vela energie 🙂

to brusko aj mne rastie velmi rychlo, aspon mne sa tak zda, zatial mam +7,5 kg, ale tie posledne mesiace babo najviac pribera, tak uvidime kolko...pri miskovi som pribrala 11kg, ale on sa narodil 3 tyzdne skor....termin sme mali 3.9. a on si zmyslel 14.8. 🙂 to bolo prekvapko pre vsetkych 🙂

aj ja budem asi rodit prirodzene, aj pri miskovi som isla bez epi

tusim sa tie nase deticky pohybuju kilovo tak narovnako 🙂 aj nas maly bambuliak ma okolo tych 13 🙂 aj ked posledne dni, zje vsetko, co nezje jeho 😀

jancia
15. jan 2010

Baby no citam akych buchtosov mate, my sa na Vas nechytame, ja som Tomiho vazila obleceneho a v latkovej plienke a mal 9,8kg 😕

kivec vitaj 😉 a prihod nam nejake fotky nech vidime malu fesandicku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre