Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

lalunna
10. sep 2008

kukam, fakt na niektorych fotkach... 😅 sranda, som zvedava nazivo
inak simi je uzasny v tom umyvadle, my sme to prave takto pred chvilou absolvovali 🙂 este nas cakaju nechty 🙄 strihat

basky
10. sep 2008

Mati, Patko je tiez nadherny 🙂 , aj on si to umyvadlo tak uziva? Nam tam Simi raz aj zaspinkal, uplne tuhy bol, aspon pri utierani bolo u nas tichocko 🙂 .

lalunna
10. sep 2008

je to presne ako pises, zapcha vyvod patou alebo zadkom a tvari sa strasne spokojne 😅

tunylyk
10. sep 2008

kape maličký bol v inkubátore pre dosť ťažký pôrod,museli ho rozdýchavať,už pri pôrode strácali ozvy,dve hodiny dumali,či robiť cisarsky,nakoniec nas ešte potrápili a asi sme už boli dosť dlho na sucho,hm ani mi to nikto poriadne nevysvetlil prečo vlastne,ale dostal infekciu,tak sme brali týžden atibiotika cez infuziu do hlavičky a nahrievali sa v inkubátore,ale už sme v pohode 🙂

katinka0000
10. sep 2008

anula: s tym hipp to vobec nie je pravda. moj malinky sa krasne napapa mojho mliecka a ked je smadny, tak mu dam ten feniklovy cajik od hipp. krasne sa vykaka, vyprdka a sme stastni obaja. davala som mu iny cajik a ten mu vobec nechutil.

sasenkah: aj ja ma hrozne kozy. normalne som si chcela vcera kupit tricko a vsetko mi bolo male cez kozy. hruza!

baby a chcela som sa spytat. kolko moze denne ml vypit babatko toho cajika? hocikolko? mojmu hrozne chuti.

tunylyk
10. sep 2008

kati tak toto ja neviem,môj je len kojený,moja mamina vraví,že nie vela,aby potom neodmietalo mliečko

kape
10. sep 2008

Katinka, prave preto mu ten cajik tak chuti. Ja to nechcem podavat preto, ze pre ten cukor bude maly viacej priberat aj tak pribera uz az az. 😀 Potom aj tie kase na prikrmovanie od hippu su take, ale ved ked Vam vyhovuje tak potom len super.

Tunylyk tak to si mala tazke, nastastie vsetko dobre dopadlo, inac by ma zaujimalo preco lekari tak vyckavaju az to prichadza do takychto situacii. Ale zlatucky je.

Inac pipinka sa vobec od porodu neozvala .

tunylyk
10. sep 2008

ja som pri mame,tak sem tam,ked malý dovolí nakuknem 😀 a máš pravdu,čítala som dozadu a fakt som ju nenašla.Dakujem 🙂 som hrdá na ten môj pokladík

tamita
10. sep 2008

Čaute- maminy,chcem sa opýtať-ako dlho kojíte ? Ja som nechala pusinu cucať aj pol hodinu,ona má teda riadny sací reflex a zozačiatku poriadne papá,prehľta,potom sa už len bavká,no nechce si to nechať vziať,spustí srašný rev. Keď som mala ešte menej mlieka,tak to bolo v pohode,no teraz jej tečie rýchlo a veľa,dokonca mi to mlieko pred kojením samo kvapká,tak sa rýchlo napapá,mohlo by jej stačiť aj 10 min,no ona chce ešte-grgneme a už jej to vyletí von-a ešte chce,tak ešte trochu dáme a už grcne riadne a stále chce-tak dáme dudel,ten ťahá -ako by ani nejedla a zlostí sa,že jej nič nejde,vypľúva,reve-tak dáme ešte trochu a to je potom niekedy tyčka ako svet. Niekedy už fakt neviem,že koĺko jej dať...

katinka0000
10. sep 2008

tunylyk: no tak to neviem. moj maly vypije aj dost caju a zje asi za tri deti. on je nenormalny jedak. ved za 2 tyzdne pribral teraz 620 g.

kape: moj maly ked nepil ten cajik, tak pribral za 2 tyzdne 800 g a ked ho pije, tak pribral 620 g. takze z toho caju sa urcite nepribra. 😉

tami: vraj sa moze max. z jedneho prsnika kojit 15-20 min. aj moj maly je taky. grge, vygrcne a potom je aj tak este hladny. reve ako o dusu, normalne ako keby mu niekto odrezal nohu, alebo ako keby nejedol dva dni. hovorila som to doktorke a ona povedala, ze je to o.k.
tiez som spominala doktorke, ze aj po hodine este vygrcne alebo grgne a ona povedala, ze to je uplne normalne pri detickach. takze sa nestresuj.

bibianna
10. sep 2008

Baby, ja dávam malému papať z fľašky a sa mi dusí. Je moc rýchlo a nestačí prehltnúť, tak kašle a dusí sa a strašne reve a to robí každým hltom. Skúšala som rôzne cumlíky, no stále tak papá. Máte aj vy niektorá podobný problém?

kikinela
10. sep 2008

tamita to som s aporiadne pobavila to ako keby si pisala o mojom hladošovi ja už tiež fakt neviem on ceca ceca proste všetko ako si pisala nič by som enzmenila... 😀 😀 😀

katinka0000
10. sep 2008

bibi: moj to robi len raz za cas, ked je hrozne hladny. ja mam antikolikovu flasku od MAM. neskusala si ju?

bibianna
10. sep 2008

katinka, diki, neskúšala som. Zajtra sa chystám do predajne sa poradť aký cumeľ by bol najvhodnejší. Niekedy pije pekne, pomaly no inokedy strašne rýchlo a sa dusí.

sasenkah
10. sep 2008

No dnes mala nastastie Nelly svoj papaci den, takze som kojila takmer kazdu hodinu. Chvalabohu, lebo som si pekne vyprazdnovala oba ceciky a zda sa, ze zapal je na ustupe 🙂 .
Na noc sa pre istotu nadopujem paralenom a uvidim ako bude zajtra.

Okrem toho si davam vinny chladeny obklad - rizling vlassky, akostne odrodove vino s privlastkom, vitaz striebornej medaily 😀 /ine nebolo 😀 😀 😀 / a chladim. Pomaha to.
Dakujem vam babenky za rady a info! 😉

jancia
10. sep 2008

Sasi tak to je super, snad budes v pohodke, no a manzela pekne odhanaj pre istotu od cecikov 😀 😝

Inak baby ja som dnes vyvarila cumel (od Aventu) a ostala mi v nom voda... neviem co s tym... poradite? 😖

jankamanikova
10. sep 2008

Babule, reagujem spontanne, po precitani - to plavanie. Babo pripravovat nemusite. Ale v ziadnom pripade naponarajte hlavicku. Ono Vam vsetko povedia, ale neponarat. Na ponaranie sa babo pripravuje dlho, signalmi "aaaa sup" ... Ono Vam vsetko vysvetlia. Jedina priprava - a to robimr aj my - je: dat babo do klbka, hojdat ho a spievat "Hojda, hojda, spadla macka pojda ....." a "Plava kacka". Dietatko drzime - jedna ruka pod hlavu (nie krk) a druha pod zadocek. Voda je tak, ze presiakne babo.

sasenkah
10. sep 2008

Jancia, drahy dostal prisny zakaz priblizovat sa, uz moze len pozerat 😀 😀 😀 .

Jankamanikova - moja mala vodu miluje, mozno aj koli tomu, ze som v tehotenstve dost vela plavala.
Ked ju kupem, tak ju ku koncu kupania, spliecham vodickou /aby sa nebala toho zvuku/ a obcas jej splechnem aj do tvaricky a mala sa z toho tesi, vobec z toho nema stres. Chceme ju vodicke priucit, lebo casto cestujeme k moru a dedo ide Nelly postavit bazen. Uz jej to aj povedal 😀 😀 😀 .

jankamanikova
10. sep 2008

Sasi - aj my milujeme more a ten bazen by som brala 😎 .

kikinela
10. sep 2008

hmm maminky teraz konečne zaspal po 1 hodinovom ceciku normalne spi ja už neviem čo robit ked mu vytiahnem tak vykuli oči akokeby čo sa stalo ved jem 😅 dam mu to naspät 3xp potiahen a zase spi myslitte že pri tom taha ono sa to nezda ale on tam volačo žužle a ja ho stale budim 😅 😠 , a ešte jedna vec možem mat rozdielne mlieko v cecikoch?asi nie,čo? z jedne j mi nenormalne krasne papa pekne je počut ako hlta až mu zabeha a na tej druhej by len spal troku potiahne a spi ale tu mam aj bolavu (popraskanu ) myslite že to citi?alebo ide miečko z tejto pomalšie aj to sa mi zda.....ja neviem ☹ ☹ ☹ ten popraskany cecik som už mala skoro zahojeny a potom mi pediatrička povedala že ho nemam s ničim mastit že iba svoje mliečko davat tak ono to par dni vydržalo a hop hop trhlinka sa nam vratila 😠 normalne vidim hviezdičky ked prikladam ale čo všetko nevydržime pre krpcoch 😅 😀 dobru dlhu noc vam prajem 😀

anula
10. sep 2008

Tami, keby sme kojili polhodku bola by som najstastnejsi clovek na svete 😀 . Nam to trva veru aj hodinu, niekedy aj viac. Nasa poradkyna nam poradila, ze zo zaciatku, ked to mliecko rychlo tecie, dat babo takmer do vertikalnej polohy, ako keby ti pilo v stoji a zakazdym ked sa zacne bavkat ju dam opat do vertikalnej polohy. Ked zacne hladat, tak pokracujeme, ked nie nechame odgrgnut.
S tym odgrgovanim mame tiez dost problem, jej to trva vecnost.

Chytili sme virus, od vcera ma Klara riedke hlienovite spenene stolice, nastastie len 2-3x za den, ale od vcera nejako nepapa. Ako viete kolko vam deticky vypiju? Vazite ich?

Dnes sa kupala vo velkej vani s ockom. To ste mali vidiet, ani vyliezt nechcela.

Bibi, a keby si skusila zo zaciatku dat striekackou, kym prejde ten prvy strasny hlad a potom pokracovala flasou?

Mame este taky problem: vecer je neviem z akej priciny strasne jedovita, ani sa najest nechce poriadne, vyslovene ma mlati pastickou, ked je, pusta bradavku po 10 hltoch. Skutocne zuri. Trva nam to kym ju uspime celu vecnost. Brusko to nie je, mam pocit, ze je taka unavena, az je jedovita.

A este, neporadite mi, co s tymi potnickami?

Janka, dik za radu, kupanie zaciname skackanim najprv nozickami a potom zadockom vo vode, az tak cele telicko. Skusim teraz podkladat tu hlavicku a zadocek.

jankamanikova
10. sep 2008

Kiki - ja som Matuska dojcila len z jedneho prsnika, lebo z praveho nechcel. A tak sa zda, ze Jakubko ide v slapajach svojho brata 😀 . Dojcim len z laveho a aj chce, tak dam mu aj z praveho - ten pouziva len na upokojenie. Neriesim to.

Inac k tomu castemu papaniu - dnes mi kamaratka povedala velmi zaujimavu psycholigicku studiu. Ze dieta do troch mesiacov sa nevie izolovat od matky. Este sa samo povazuje sa sucat matky a nevie sa od nej distancovat. Preto sa chce casto aj dojcit, mojkat, cumlat maminu a vyzaduje si jej pritomnost. Preto aj deti placu, lebo im mamina chyba. Chyba im ten pocit bezpecia a istoty a preto potrebuju deti max mojkanie, tulenie, dojcenie, spanie s rodicmi ... Ja sa s tym uz davno stotoznujem a suhlasim s tym.

Nas Jakubko je na zozranie, ja ho milujem neskutocne. Aj tych jeho starsich bratov 😀 , ti ho len pusinkuju a mojkaju; je to take uzasneeeee ...

anula
10. sep 2008

Kiki, nam nejde velmi lava strana, niekedy mam az hrozu z toho, ze ma ist papat vlavo a bude vystrajat. Skusili sme aj rozne polohy, no darmo, vpravo je vpravo.
Mne na bradavky zabrala masticka od Avent

jancia
10. sep 2008

Ahoj anula mne povedali v nemocke ze potierat tym 60percentnym liehom (co aj pupcek) a inak asi len malo obliekat aby sa nepotili... my sme mali v ohyboch na rucickach a tak davame len bodynko s kratkym rukavikom a uz zmizli... inak neviem, asi len pockat do zimy 😝

jancia
10. sep 2008

joooj baby ja som dnes taka pazrava hrozneeeeeee musim ist spat lebo zozeriem aj manzela 😝

katinka0000
10. sep 2008

ahojte babulky!

chcela som sa este spytat: kolkokrat za den vam vasi drobcekovia kakaju? a neviete mi poradit s tym cajikom, kolko ho moze vypit za den?
dik!

aj my na potnicky pouzivame lieh. teraz ked sa trochu ochladilo, tak uz nemame ani jednu.

katinka0000
10. sep 2008

janci: ja som taka asi kazdy den. od rana stale nieco tlacim. zajtra ideme na vylet do trnavy aj s drobcom. mam zapis do skoly. uz mam pred sebou len pol roka. 😀

tessie
10. sep 2008

ahojte babenky, naša malá dnes nevyvádza.... prvý večer, čo sme sa vrátili z prechádzky, napala sa a zaspala... no nechápem. Dúfam, že si to "nenahradí" v noci. To by ma asi kleplo.

Inak včera sme vyskúšali to kúpanie skoro hodinku po kojení, bolo to úplne super, malá vôbec neplakala, vytešovala sa z vody 🙂 Tak som si povedala, že budeme kúpať len po jedení... a ona si dnes kľudne zaspí 😀

Dnes sme sa boli ukázať s malou u doktorky, s očkom nás poslala k očnej, tak zajtra ideme tam. Som zvedavá, čo nám povie pani doktorka, či to treba prepichovať.

Už ani neviem, na čo všetko som chcela reagovať, tak ak ma napadne, tak sa ozvem. Pa pa a dobrú nôcku všetkým mamuľkám aj bábätkám...

jancia
10. sep 2008

tessie a co ma s ockom?

kati tak to teda klobuk dolu ked este skolu budes zvladat... 😉

adrina
11. sep 2008

čafte baby...nestíham prispievať...ale poctivo vás čítam.... 😉 😉
náš damiánko je zlaté bábatko, pekne papká, kaká a spiná...hore je vždy raz za deň medzi dvoma papaniami, vtedy sa maznáme,tuláme,hladkáme a prechádzame po byte a on gúľa svojimi modrými očičkami...a usmieva sa.. 😀 😀 😀
čo sa týka kúpkania..zbožňuje ho..kúpkame sa každý deň,lebo on ma také háro a keďže je pažroško, tak sa zapotí a musíme umývať hlavičku,aby bol voňavučký....pozívame tú novú kozmetiku johnson a robí mu dobre, mydielko a mliečko po kúpkaní, to sa krásne vymasírujeme, bozkávame a on je taký spokojný...trošku sa hnevá,ked umývame vlásky...ale neplačká....vodičky dávam viecej do vaničky, aby bol ponorený takmer celý a on si veselo kopká....bráškovia ho zbožňujú,už aj Matúšo si ho hladká a nežiarli..pomáha mi,prinesie pampers ,plienočku..chvílinku ho povozí v kočiariku, je zlatý 😉 😉 😉
materskú si užívam...som spokojná a šťastná veľmi,aj tretie tehu bolo krásne a bábatko si užívam oveľa viac, ako ked som mala 20-dsať rokov...milujem byť maminou
takisto sa chystáme na plávanie pre bábatka....už teraz sa teším...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre