Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

tessie
11. sep 2008

tami - to je riadna vlasaňa 🙂 zlatučká 🙂

jankamanikova
11. sep 2008

Ahojte!
Drobci zalomili, mali sme palacinkovu party u kamaratky, tak sa vyjasili. Jakubko ja prsniku, ako inac 😀. Ja nepouzivam ziadnu detsku kozmetiku (len na seba 😉 😉 ), plavame len v cistej vode, aj tvaricku a aj vlasky. Nic ine detom netreba. Ani nekremujem, neolejujem - netreba. Je krasny, cisty a rozpravkovy!

Babule, ja som Vam vravela, ze netreba Vam nikoho k malym babetka. Najlepsie je, ak ste same s babom.

lalunna
11. sep 2008

jankamanik, a kedy zacnes pouzivat nejaku detsku kozmetiku?
ja som citala, ze sa moze od cca 9 tyzdnov babenka, skor sa neodporuca, len cista voda
inak, my tiez v podstate len cistu vodu, to weleda mydielko len na ritku a raz za cca 10 dni na cele telo, a pokozku ma ukazkovu, aj doktorka ho po pochvalila 🙂

tami, kukam album, fakticky, mala ma ine haro 😵
iank ta foto kocik + psik v zahrade je nadherna, vyzera ako keby zapadalo slnko, taka je sfarbena, sa vam vydarila, normalne do ramiku, keby tam aspon trosku bolo vidiet aj babatko

mhviezdicka
11. sep 2008

ahojte 🙂

lalu, ked ta tu tak vidim, chcem sa ta opytat na ten monitor dychu od unionu - uz vam ho prisli zapojit? rozmyslame, ze Lucku poistime v unione prave kvoli nemu

jankamanikova
11. sep 2008

Lalu - neviem kedy, ale ak zacnem, tak kozmetika Bubchen je u mna na prvom mieste. Na zadocek davam Sudocrem, ten je super a Bubchen krem na tvar a telo zacnem tak v zime alebo az okolo pol roka. Chalanov tiez nicim nenatieram, len na vlasy Bubchen sampon a pohoda. Nemame ziaden problem a su nadherni!

mhviezdicka
11. sep 2008

my mame suchu pokozku,takze ked malu videla sestricka, odporucala kremovat detskym telovym mliekom. odvtedy co ju kremujeme je to omnoho lepsie, uz ma len trosku suche rucicky a nozky na stehnach - kremujeme len to co je suche, nie cele telicko.
a pri kupani pouzivame len detske mydielko a vodu, tiez nic ine.

mhviezdicka
11. sep 2008

jani,
to je sranda, moja dokyna my asi 2x prizvukovala, ze urcite nemame pouzivat Bubchen kozmetiku, lebo obsahuje kamilky a tie su alergenom ... ja som uz z toho vsetkeho uplny jelen 😖

vejinka
11. sep 2008

ahojte baby prepacte ze rusim ale nemame nejaky recept na zapalene bradavky..antibiotikum uz uzivam ale bolia este viac..a este vcera som mala 39,9 teploty ☹

jankamanikova
11. sep 2008

vejinka - balzam Multi-Mam Lanolin. Zarucene pomoze na bradavky.

mhviezdicka - ja som to pocula o tej kozmetike. Ale myslim si, ze kazdy pouziva to, co mu vyhovuje. Mimochodom o kozmetike Johnson som pocule hotove horory 😠 ...

lalunna
11. sep 2008

hviezdi, my sme sa na to nakoniec normalne vyprdli 😔
maly mal apgarovej skore 10 pri narodeni, dobre prospieva, nema ziaden problem a este aj spi s nami v noci a vtedy, ked deti spia v blizkosti rodicov, je vraj minimalizovane riziko toho syndromu, a neplanujeme tak skoro ho odlozit do postielky, je to krasne ked nam tam vonia v strede manzelskej, taky chrustik, tak sme si povedali, ze to nebudeme vybavovat...

baby, prosim vas, ako zistim krvnu skupinu maleho, kde je to zaznacene, a zvyknu zistovat vobec?

vejinka
11. sep 2008

janka...no budes sa cudovat ale mam ho...a stipu ma jak besne..hlavne po aplikacii toho balzamu 😢

lalunna
11. sep 2008

ja ked zacnem pouzivat kozmetiku, tak bud weledu alebo od nobilistilie
tu bubchen si viacere mamky chvalia aj sudocrem, ten mam aj ja, dostala som vzorku v porodnici 🙂

veji ☹ skore uzdravenie prajem

lalunna
11. sep 2008

veji, ja ti neviem poradit
kloklopklop ja som nemala absolut problem s bradavkami, ale zato som chytila mastitidu, nuz kazda musime niecim prejst, asi...

lalunna
11. sep 2008

veji, som nasla, kuk: http://www.mymamy.sk/com_view.php?dojcenie
a podtema: liecba bolestivych bradaviek

mhviezdicka
11. sep 2008

lalu,
nasa mala spava v postielke, lebo moj muz sa boji, ze by ju v noci pripucil, on dost tvrdo spava a prehadzuje sa ... my sme mali apgarovej skore po 1 min. 9 a po 5 min. 10
a tu krvnu skupinu malej mam napisanu v jej ockovacom preukaze, ktory sme dostali aj s prepustacou spravou v porodke. inak je to aj v tej sprave, ja som z nej dostala kopiu ...

kape
11. sep 2008

Lalu ja som sa pytala krvnu skupinu u detskej, ze ci to ma maly v prepustacej sprave a vraj v ruzinove nezistuju, takze zatial nevieme

Janka dakujem zacneme pri kupani skusat

Samko spi na mojom bruchu uz dve a pol hodiny, sa bojim aj pohnut lebo dnes mame uplakany den

mhviezdicka
11. sep 2008

jani,
na ten Johnson som pocula same negativa aj ja ...
my mame teraz telove mliecko od Hipp a myslim, ze malej vyhovuje - stacilo natierat 3dni a ta sucha pokozka pomaly naozaj mizne ... tu suchu pokozku zdedila po mne, ja s tym mam problem odjakziva 😒

lalunna
11. sep 2008

hviezdi, pekne ste mali aj vy... ja sa aj cudujem trosku, ze nas mal max, ved som mala epidural 😕 vtedy byva tak cca 6

tak kukla som ock. preukaz, tam to neni vyplnene a kopiu prepustacej spravy patrika som prosimpekne stratila 😠 😠 😠

lalunna
11. sep 2008

ideme na prechadzku 😎 papa dievciny

tamita
11. sep 2008

Lalu-si to presne odhadla-foto-práve zapadalo slnko a bolo také zvláštne svetlo,urobila som veľa foiek v záhrade,na tejto sa mi páčila Cora-havo 🙂
Veji ja som mala asi 3 typy mastičiek na bradavky,no najviac pomáhal Bioclin, Multi-Mam BALM, nie lanolin,na lanolin mám alergiu.

vejinka
11. sep 2008

lalu diky idem to mrknut

vejinka
11. sep 2008

tami..takze skusat rozne....diky 😉

kikinela
11. sep 2008

tak mi sme v noci boi hore každe 3 hod.,nič moc ale nevadi teraz zalomil od 12:00 a ešte spi tka čakam čo bude dalej lebo do obeda si nemôžem ani prdnut 😅 , ja mam na bradavky bepanthen zatial pomaha vlastne lieči ☹ ,ešte som s achcela opytat mamin čo mali sekciu ako dlho krvacali a potomči ste mali nejaky vytok,,lebo ja som krvacala asi tak 7 dni po sekci a do teraz mam taki hnusny hlienovy vytok žltkasty a j to mi vyjde asi tak raz za den dnes zo mna vyšla krv tak neviem čo to može byt 😕 dakujem

madi
11. sep 2008

juuuuuj, ako som sa dobre vyspala....nas simon tiez zalomil o 12tej a este chrni....spinkala som s nim, ale uz som bola velmi hladna, tak som vstala....
kiki -ja som tiez tak intenzivnejsie krvacala mozno tyzden...teraz mam taky vytok tiez do zlto-hneda? 😕 a neni ani bars na vlozke...iba ked sa utieram tak ho vidim...asi je to normalne....som po porode 2 tyzdne aj kus....hm...

veji - to ma mrzi s tymi bradavkami....mne ked ich maly "rozhryzol", davala som "cicaderma" a tiez "babylove" z DM a jednoznacne klobuciky....v priebehu ani nie tyzdna sa mi to zahojilo a teraz uz ani masticku nedavam ziadnu, lebo pohodka...zvykli si cicky jedne 😝

kape - poznam take stavy, ze spi na mne a ja sa ani nepohnem....vcera poobede tak bolo...ale musela som sa pohnut, lebo konecne ma pritislo na wecko....tak som ho zlozila...a kym som dosla na wecko uz plackal 😖

adrina
11. sep 2008

počuvám,ako svorne ohovárate kozmetiku johnson, ja som ju používala ja pri starších chalanoch, Mimko má už 12rokov a žiadne alergie ani nič podobné,aj pleť ma krásnu, Matúško to isté...ja stále tvrdím,že je to individuálne...každé miminko je iné a každé znáša kozmetiku ináč...ja od narodenia ho umývam mydielkom a po kupkaní ho krémikujem...a nič, je krásny a voňavý...niekto povie,že nie je potrebné používať nič...no moja skúsennosť je takáto a na dupku používam pytiol..a dupenka je krásna...a aj kúpanie..niekto povie,že nie je potrebné kúpať každý deň..ja kúpem..malý predsa celý deň len leží...a zapotí sa pri papkaní..tak mu velmi prospeje kúpel a vymasírovanie telíčka...
aj predsa nie každé mliečko sadne bábatku...my sme pili nutrilon a bolelo nás bruško, pritom ostatné baby si ho chvália, ja nechcem robiť reklamu, ani niekoho presviedčať,že to moje je najlepšie, každé bábo je osobnosť a má svoje individuálne potreby...
jankamaníkova..nehnevaj sa, ale určite máš tiež pri troch deťoch skúsenností, ale ked čítam tvoje príspevky,tak mám pocit,že som krkavčia matka,.ked dieťa nekojím, lebo som sa málo snažila, a nie je správne nosiť dieťa ináč.len v babyvaku a žiadna klokanka,, a čajíky žiadne a žiadna kozmetika..každý sa musí rozhodnúť..ja mám normáôlne po prečítaní tvojich prispevkov pocit,že robím všetko zle..ja mám tiež tri decká...a to už o niečo staršie ako ty, aj som si už s nimi niečo preskákala..a nieje im nič, sú to traja nádherný zdraví chalani a nič im nechýba...však niekomu vyhovuje spinkať vo vlastnej izbičke odmalinka a nieje to dieťa menej milované,si myslím a ni mu nič nechýba..maminka si predsa vyláska pri každom papkaní
a spinkanie s rodičmi...v postielke áno, aj občas v posteli sa pomojkať...ale si zober ,čo všetko na to dieťa dýchaš a ako sa potom naučí byť samostatné, ked bude stále s rodičmi..áno,každý máme právo po svojom vychovávať svoje deti, každého osobná vec, moji chalani spinkali v postielke...v spálni s nami, a nemám pocit,žeby im chýbala láska, alebo by bolo medzi nami menšie puto,ako medzi tebou a tvojimi detičkami...dokonca aj 12-ročný Mirko sa vystiská aj teraz, aj pomojká sa..neber to ako kritiku,len vyslovenie mojho nazoru na tvoje príspevky...

anula
11. sep 2008

Sasenka, hi,hi, ten alkohol u nas je na potnicky 😀 😀 😀

tunylyk
11. sep 2008

Kubko je dnes nejaky mrzutý,stále by len na cici bol,ani bubať nechce,len take 10minutovky,zabera len rozložiť na kuchynský stôl a pustiť aspon 10x dookola ženilo sa motovidlo od Marie Podhradskej... to ho naučila sestra a ked pridem domov asi ma picne 😀

tunylyk
11. sep 2008

ešte že v noci buba

anula
11. sep 2008

Baby, a Klara SPI! uz hodinu a pol!!! Snad sa to zacina obracat k lepsiemu 😅 😅 😅

Madi, aj s mojou mamou ma islo porazit, normalne som sa tesila na den, ked sa vracali na SK. Mala som z toho aj vycitky, ze som ako nejaky asocial, ale vycerpavalo ma to viac, ked tu boli nasi, ako ked sme same.
Oraia, aj moja je taka, nepohla tu za 2 tyzdne ani prstom, este im varit a upratovat po nej. Keby aspon za sebou riad dala do umyvacky...
Otec aspon malu bral von do kocika.

Tunylyk, my sme mali podobny problem, na ATB az 10 dni a tiez vytery negat.

Tessie, ja umyvam len cistou vodou a hlavicku a tvaricku harmancekom. Mydlom len rucicky a zadocek. Mastim olivovym olejom len miesta, ktore su suche a supu sa.Cikulku umyvam ako Tami, s gazickou.

Kati, Adamko musi byt strasne zlaty, ked sa tak o Adelku stara.

Tami, nestras, ze hyperaktivna, uz teraz mam hrozu z toho, ked zacne behat. Aby som si zacala zhanat kolieskove korcule 😀

kikinela
11. sep 2008

anula no asi tie korčule ti pri klarke bude treba, moj krpec zaspal o 12:00 a ešte stale spi 😅 a to papal o 11:00 ten ma zožerie ked vstane 😀 anuli ten moj asi prevzal spanok klarke 😀 😀 😀 ,.no to sa mi smeje len neviem kto bude spat v noci ja asi nie 😅 a to ho chcem ked vstane okupkat aby sa ešte viac namasuril a tahal opriadne a nie spal pri ceciku 😅 aka som hnusna 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre