Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

eminkaa113
28. feb 2010

Ahojte dievčatá,

práve sledujem hokej a dali sme 2 gól, tak sa teším 😀 len si nemôžem zakričať, aby som tie moje lásenky nezobudila 😉

hríbi - super, že vás pustili domov a veľmi zlaté, že Tomáško priniesol Ninke darček, určite ho veľmi ľúbi 🙂

k tomu plaču, tiež to malá začala robiť, no ja ju veľmi nenechávam plakať z toho dôvodu, že plače do úplného výchydu a kým som to zistila, tak raz sa nám nemohla nadýchnuť a zmodrala. Rýchlo som jej fúkla do pusiky a chytila dolu hlavou, odvtedy sa hrozne bojím ☹ a myslím, že to bude aj časom využívať. Zatiaľ to veľmi nepraktizuje...

A práve sme dali tretí gooooool z presilovky. No musím pozerať, aby mi nič neušlo 😀

Peknú nedeľu všetkým

cuki
28. feb 2010

emi aha ani treti gol nepomohol, som sa zobudila a uz som sklamana, celu noc sa mi snivalo, ze sme prehrali a rano je to pravda ☹

iwuskaaa
28. feb 2010

Cuki, ja som tiež sklamaná z hokejového výsledka, nejdem to nejaké predýchať. Určite sme si zaslúžili medailu, hrali sme dobre, ale tie vylúčenia nás pokazili. A myslím, že aj rozhodcovia, ale inak to už nebude. Ja by som im dala zlatú medailu 🙂 😀 ...
Idem vás prečítať 😉

iwuskaaa
28. feb 2010

Cuki Ty si mala tiež sekciu? Kvôli čomu?
Ja som tiež mala sekciu a prvá otázka, ktorú sa spýtala teraz v poradni, tak bola, či môžem rodiť spontánne. Dr. mi povedal, že áno, že jazva je krásne zahojená, že vo vnútri nieje ani badateľná. Ale mám trošku obavy, či všetko dopadne tak ako má, bojím sa, aby maternica zvládla silný nápor kontrakcií 😒 . No uvidíme.

Čo sa týka plaču, tak u nás to funguje tak, že ak sa malý začne jedovať, húkať, necháme ho tak, nevšímame si ho, odídeme z izby. On sa rýchlo uvedomí a príde za nami. Bojím sa toho, ak sa raz začne hádzať o zem na verejnosti, keby nás to obišlo, bolo by super 😝

cuki
28. feb 2010

ja som zacala v 35tt masivne krvacat, potom ked som sa prebrala po narkoze mi povedali, ze som mala vcestnu placentu a zacala sa predcasne odlucovat. Cely humbuk aj so sanitkou trval tak do pol hodky. Ja ti ani neviem ake je to mat kontrakcie, sa citim ako prvorodica 😒 Ale mam teraz celkom taky pozitivny pocit, ze to tentokrat dobre dopadne.

katuska.
1. mar 2010

cuki 😨 fiha, tak to si mala iny porod.. ja som tiez bola na sekcii. mala som ju planovanu, ale marek sa vypytal o den skor.. nenechal si ujst datum 8.8.08 😉 takze som si uzila odtecenie plodovej vody a nejake tie kontrakcie.. aspon nieco 😒 som zvedava ako to dopadne tentokrat.. ja mam zlu hojivost, takze sa nechcem velmi spoliehat, ze by bola jazva taka ako ma iwuska.. aby som nebola sklamana, ked to bude zase sekcia. nevadi, hlavne nech su babatka zdrave..

a hokej.. no radsej nejdem komentovat ☹ vstavali sme pekne o 4.00 po druhej tretine sme sa tesili a nakoniec toto. ale nesklamali.. skor ma stvali ti rozhodcovia. a nechapem ako mohli can-usa piskat traja kanadania a jeden fin 😕

katuska.
1. mar 2010

zariadujeme marekovi izbu. chcem sa spytat aky matrac budete kupovat detom? uz mu chystame klasicky rozmer postele 90x200cm teda vyberame matrac uz z tych vseobecnych nie detskych. budete mat nejake extra poziadavky? lebo ja som zatial za taky obycajny do 100€ prip. aj menej? myslite, ze je to az take strasne? mam zatial vyhliadnuty tento: http://www.mojmatrac.sk/Matrace/PUR-pena/IM-eco...

tunylyk
1. mar 2010

no dievčence,dnes som bola na poradni u zastupujuceho lekara,som už dosť otvorena,môžem to čakať každú chvíľu,odporučil mi zbaliť sa a radšej nikam nechodiť 😀 čakám kým sa mi synátor zobudí a hajde k mamine,normálne mám pokušenie ísť pešo od sestry cez celé mesto, 😀 ale asi radšej nieeee držte mi palce a keby niečo,sestra sa ozve 😀

iwuskaaa
1. mar 2010

Cuki, tak som si mala teda fakt "pestré", alebo ako to napísať. Keď som bola v pôrodnici ja, tak tiež doviezli jednu pani, taktiež veeeeľmi krvácala, všade plno krvi a stalo sa jej toto isté, čo Tebe. Na šťastie všetko dobre dopadlo, ale nebolo vtedy ani mne jedno.
To máš dobre, že si necítila v podstate nič, nevieš do čoho ideš teraz 🙂 . Ja sa teraz už bojím viac ako pri prvom pôrode. Ja som mala kontrakcie asi štyri hodiny, taktiež mi odtiekla plodová voda, ale malý mal slabé ozvy, preto ma brali na sekciu.

Katuska, my zatiaľ tieto veci neriešime, ale tiež by sme mali začať, chcem aby Dávidko spával už vo svojej izbe, keď príde ďalší súrodenec. Kupovali ste celú zostavu detskej izby, alebo si dávate robiť na mieru? My ak budeme kupovať matrac, tak už asi taký, aby vydržal kým malý nevyrastie a kým tu bude bývať 😀 .

Tuny, tak držím palce a myslím na Teba! Prajem šťastný a rýchly pôrod, nech všetko dobre dopadne 😉
Čakáme na správičky 🙂

eminkaa113
1. mar 2010

tuny - tak nech ti to dobre dopadne, držíme palce 😉

danulik
1. mar 2010

caute kocky, budem sa snazit vas docitat, nejako som nestihala.. ako sa mate? my celkom fajn 🙂 dnes sme boli na yamahe, dievcata boli zlatucke, potom sme sa boli pohrat v detskom kutiku a cestou domov mi lili skoro zaspala, taka bola unavena.. teraz spinka na terase a ja idem nieco uvarit..
pozdravujeme vsetkych 😵

tessie
1. mar 2010

ahojte, my sme boli od minulej soboty u mojich rodičov na prázninách, v piatok večer sme prišli domov, rýchlo periem veci a ideme zajtra na prázdniny k svokrovcom. ešteže sme s manželom každý z iného kraja a maminy máme učiteľky, aspoň máme dvoje jarné prázdniny 🙂 🙂 🙂

hribikana - srdečne a zo srdiečka blahoželáme... prajeme veľa, veľa, veľa zdravíčka, mhviezdička ma o všetkom informovala, takže v obraze som bola 🙂 🙂 🙂 super, že už ste všetci doma. kedy začneš znova pracovať? Budeme potrebovať kvalitné jarné topánočky 😀 😀 😀

tuny - drž sa, to už máš naozaj za pár...

idem kuk do témy stretko, či sa tam pekne hlásite... Inak my sme tiez brali Pamycon, je to len lokálne atb, ja tiež dôverujem doktorke a mali sme už soplíky vyše dvoch týždňov a už tiež zostali zelené, tak doktorka kukla aj do hrdla a povedala,že už sa to uvoľnuje,ale je to dosť zahlienené. tak nám dala Pamycon. Inak ked malej prepichovali očká, ked bola malinká, tak sme ho dávali aj do očiek. Aký všestranný liek 🙂

iwuskaaa
1. mar 2010

Tessie ako Vám je super, v dobrom závidím 🙂 😉 .
No teraz je vonku také krásne počasie, že sa normálne vytešujem z toho, mám veľa energie a super náladu 😵 😀

Danielka, aj my Ťa pozdravujeme 😵 . My sa máme fajn, sme zdraví, klop klop. Dnes idem na sono, tak sa teším 😵 .

danulik
1. mar 2010

aj ja sa velmi tesim z pocasia 🙂

iwuska - potom napis ako bolo 😉

iwuskaaa
1. mar 2010

Jasné 😉

jancia
1. mar 2010

tunylyk ideees 😀 🙂 drzte sa, myslime na Vas 😵

danulik
1. mar 2010

kupila som lili pokladnicku - taku peknu plysovu macku, uz stihla vyzbierat peniazky od kazdeho, kto bol doma 🙂 este cakame tatika 🙂 🙂 🙂

danulik
1. mar 2010

tuny - veru, drz sa!!!!!!!!!!!!!! a potom podaj spravu 🙂 🙂 🙂

jancia
1. mar 2010

danulik dobre si to vymyslela pre Lili, nech obehne aj susedov 😀 😉

danulik
1. mar 2010

jani - dobry napad 🙂 🙂 🙂 alebo od kazdej navstevy budeme vyberat 😀

jancia
1. mar 2010

jojo ze Lili nieco predvedie a sup kasička koluje 😎

kape
1. mar 2010

Ahojte.

Hribi - aj takto verejne blahozelam a uz si uzvijte krasne spolocne chvyliky v 4ke.

Tuny - drzim palce, nech cim skor a co najmenej bolestne to mas za sebou.

Normalne tu uz fici 2.kolo naplno, baby netehulky sa teda nechytame a nestihame dohnat uz vobec 😀

Ja teda urcite na 95% od 1.9. som pracujuca matka a slubila som , ze najblizsia MD tak najskor o 2 roky.

Danulik - to je dobry napad, zeby sme aj my zbehli pred velkou nocou do obchodu, ved bude poriadna kupacka uz tento rok 😵

My sme boli u segry, Samko sa vytesoval z polrocneho Alexandra, obaja boli zlaty, Alexander ho hlatal, ze co pri nom to "velke" dieta robi a Samko stale len hovoril babo babo a krasne ho hladkal a hovoril mu "mo, mo, mo"

Cuki- vo stvrtok uz prideme.

Pocko krasne , ale u nas v BA strtasne silny vietor, nie studeny, len strasne silny, keby nebol v kociku Samko asi hi sfukne aj na zem.

Katuska - my sme uz kupovali normalny matrac a mame pre Samka aj dalsie nase dieta kupene tieto matrace http://www.matrace-materasso.sk/sk/produkty/200.... A spi sa na nich velmi dobre. A super prakticka vec hlavne u deti je ten odzipsovatelny potah.

katinka0000
1. mar 2010

ahojte!

hribi: super, ze ste uz domka. drobcek poslucha? co ninka? stale ho pusinkuje?

tuny: drzim palceky!

ja sa tak tesim z tohto pocasia, ani si neviete predstavit. stale mam dobru naladu. nech uz je takto stale. s nicom sme cele doobedie vonku. teraz si ho nachvilu zobrala sestra a idu spolu zase von. aj ked bol dnes u nas dost silny vietor, to slniecko to vsetko prehrialo. dnes som si urobila radost, som si kupila 2 rifle a manzelovi mikinu. 🙂

nika.r
1. mar 2010

tuny, držím palce!

hribi, keď budeš mať čas, napíš, ako to všteko zvládaš, ako reaguje Ninka. Som zvedavá, čo aj mňa čaká o pár mesiacov. Aj keď určite tobude u každej z nás individuálne. Ale predsa len, otvorila si druhé kolo, tak s Tebou to prežívame najviac 🙂

Po tuny je na rade bammbi, všakže? A potom sa to začne sypať, to budú riadne zmeny... 🙂

aj my sme dnes boli vonku aj doobedu aj poobede. Chodíme už bez kočiara, Tomi je zataiľ veľmi poslušný, pekne sa ma drží za ruku a už napríklad vie, že pred cestou, ktorú máme pri bloku musí zastať.
Na raňajky si už dávame redkvičku a jarnú cibuľku, takže u nás je jar rozbehnutá, už len čakáme, kedy budeme hľadať prvé kvietky.

Vzdorovité chvíľky máme už aj my. Trápime sa s obliekaním, hlavne keď treba ísť von a obliecť toho viac. A najnovšie už riešime písanie po všetkom možnom. Tomáško veľmi rád kreslí, ale začal sa realizovať aj na nábytku. Keď ho upozorním, že to nesmie, tak mi s ceruzkou utečie a po ceste sa snaží popísať niečo ďalšie. Dnes mi zase celý pyšný ukazoval ruky pomaľované fixou a nechcel dovoliť ich umyť. Už len tŕpnem, kedy prídu na rad steny. Preventívne sú už všetky písacie potreby poschovávané.

kivec
1. mar 2010

Ahojte zienky,
Tunylyk, aj ja ti velmi drzim palce, aby si to mala cim skor a cim najlahsie za sebou.

Hribi, aj ja som strasne zvedava, ako teraz zvladas dvoch krpcov, tiez by som chcela vediet, co ma to caka.

Aj my sme tu dnes mali krasne slnecno, to je hned krajsie na tomto svete. 🙂 Estherka sa vyblaznila na suchacke, vecer odpadla do postielky ako taska. 😀 A ja odpadnem coskoro tiez.

Nika, my na kreslenie pouzivame vacsinou tu magneticku tabulku, ta je bezpecna. A fixky? V ten isty den ako som ich kupila, som ich aj odlozila na dobu neurcitu. Chvilu som sa na Estherku nepozerala a uz mala cele usta a ruky cierne. Prve co ju napadlo, bolo cucat spicku fixky. 🙄 Tak teraz jej dovolim tak nanajvys pastelky aj to pod dohladom.

tessie
1. mar 2010

Ahojte, nerada to sem pisem, ale zrejme nechodite vsetky do temy Celoslovenske stretnutie augustoviek 2008. Organizujeme zasa stretnutie, bude sa konat 16.-18.4.2010, tak ak mate zaujem, tak kuknite do temy stretko a dajte mi vediet. Kedze je to o mesiac a pol, potrebujeme vediet 100% pocet ucastnikov.

Dakujem

jankamanikova
1. mar 2010

Ahojte!
Iwuska - ked Ti dr. povedal, ze mas krasne zahojenu ranu, tak coho sa bojis? Neboj sa, rana sa nepretrhne, nema dovod. Mne, ked som cakala Matuska, ani nekontrolovali ranu cele tehu a ked sa Matusko narodil (rok a pol po cisarskom) a mal 4490g, tak vsetci nechapali, ako to mohla maternica vydrzat. Jasne, ze mohla. Maternica je flexibilny organ. Strach moze urobit sarapatu, treba ho nechat za dverami.
Ja sa teraz sice bojim, ako aj ked som cakala Jakubka. Ale tento strach je podmieneny tym, ze mam doma deti, o ktore sa bojim a potrebuju ma za kazdych okolnosti zdravu a spokojnu. Ale odovzdavam to Bohu ... Nemam inu moznost 😉 .

Inac my sme mali uz prvy skrining - tak babo je v absolutnom poriadku; krvne testy mi robia kazde dva tyzdne (kvoli Rh faktoru). Babo ma 6,5 cm a je nadherne. Hematom tam este stale je, ale verim, ze sa len pekne pozera a spinka a pekne sa vstrebe 😀 . Berieme lieky a prisne lezanie 😀 . Sme v 13. tyzdni, takze je vsetko ako ma byt. Nase deti len zaujima, ci je to Kristinka. Ale uz ich pripravujeme na to, ze mozno bude chlapcek, ze co potom. A Janik, ze nevadi, Kristinka bude potom (srandista) 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

kivec
1. mar 2010

Janka, a si si ista , ze tymto dietatkom ste uz skoncili? Mozno ze to az taky vtip nebol. 😀

veronikami
1. mar 2010

Ahojte,

tunylyk je už v pôrodnici .. držte palce 😉

jancia
1. mar 2010

Veronika pozdrav ju a ze na nu myslime, tesime sa na nove spravy 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre