Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

sasenkah
20. okt 2008

Ahojte baby,

ako citam mate sa fajn a babatka rastu a robia radost a tak to ma byt.
My sa mame tiez fajn. Malinka hrozne vykecava, vykrikuje a vela sa smeje. Hlavicku dviha zatial len malicko, moc sa jej nechce. Asi z nej bude taky lenivy intelektual 😀 .

Citam, ze vela z vas sa vydava na daleke cesty s babatkami. My sme boli autom najdalej vo Viedni. Ale 5. januara odlietame do Miami, takze sa tesim /Jamaica nemas tam nahodou weekend house, dosli by sme ta pozdravit 😉 , a kedze letime cez Zurich , tak tam mozeme pozdravit Anulu 😉 /.
Velmi sa tesime a kedze s nami ide aj segra s frajerom, tak nam pomozu so strazenim malinkej. Takze ked si budeme chciet ist vecer vyrazit, tak mozeme, hura 🙂 .
Stale kojim, ale niektore dni je to kazdu hodinu. A ako som sa tesila, ze sa to upravi aspon na tie 3 hodiny.... no co uz.
Inak pijem litre a litre kojacich cajov, litre Molkendrinkov a Karo kavu. Bola by som rada ak by som kojila este aj na tej dovolenke.

Baby este ktore kojite, este stale sa obmedzujete v jedeni, alebo uz zapajate aj take tie kritickejsie potraviny?

sasenkah
20. okt 2008

Bammbi paprika sa nemoze? Zrovna dnes som ju mala... 😒

katinka0000
20. okt 2008

elly: to aj mne doktorka hovorila, ze sa nema prekracovat denna doporucena davka. ale co povies tomu malemu? ze nedam ti, ked je stale hladny? ved ani pri MM mu nedavkujes papanie. je to tazke. aj mne maly vypil UM viac, ako bolo predpisane.

katinka0000
20. okt 2008

sasenkah: to mne povedala doktorka, ze sa malinky mohol vyhodit z papriky alebo aj z rajciny. ved si mozes mliecko aj odsat a malinkej dat z flasky, ked nie si doma. co je este na tvorbu mlieka? inak ja som citala, ze caj pre dojciace matky sa moze pit max. 2-3 salky denne.

elly111
20. okt 2008

katinka mne to doktorka nepovedala, len ze on vie kolko potrebuje a ze mu mam dat ked si pyta. Prave sme absolvovali velky plac ked som mu dala cajik a chcela som mu dat papat o pol hodinku neskor. Dala som mu 120mll UM, chcela som skusit dat mu mensiu davku a castejsie, ale ked som mu vytiahla flasu po 100ml, tak neskutocny rev, tak som mu nechala dopit flasu a je spokojny.

katinka0000
20. okt 2008

elly: to ja poznam. to my prezivame stale. 😀
ja mu tiez davam papat z flasky ale moje mliecko. a niekedy ked si myslim, ze mu bude stacit napr. 100 ml a vypije vsetko a zisti, ze uz nic nie je vo flaske, tak to by si mala pocut ten koncert. 😀 😀 😀

katinka0000
20. okt 2008

chcela som sa spytat, ci uz by som mohla zacat cvicit. co myslite? napr. na stacionarnom bicykli alebo aerobik?

anula
20. okt 2008

Tami, my niekedy kakame raz za 3 dni. A jem vsetko okrem karfiolu, brokolice, strukovin a hrusiek. ked mavala Klara koliky, vynechala som jogurty, ale teraz ich uz zase jem.
Nam Klara kaka jedine v jednej polohe - sadnem si na gauc, nohy vylozim pokrcene v kolenach na taburetku a Klaru si polozim do lona tak, ze ma hlavicku pri mojich kolenach, zadocek v lone a nozicky smerom na moj hrudnik. Tato poloha pomohla aj Madinmu Simonkovi s kakanim.

Boze, baby, neblaznite, ze krmite kazde 3 hod v noci, tak to som mala a mam velke stastie s Klarou.

anula
20. okt 2008

Katinka, aerobic je este skoro, kvoli panvovemu dnu sa neodporuca behanie a skakanie. Bicykel mozes.

hankahc
20. okt 2008

elly111 ty davas malemu 120mlUM? ja tiez uz tiez prikrmujem a ked mu davam UM tak to bez 150ml ani nejde! su dni ked stiahne 150ml a potom len 125ml a vobec to neriesim, ked chce tak nech je,no nie? podla mna mu davaj tolko kolko bude chciet a pri najhorsom ak sa nahodou preje tak to vyvracka. moj maly ten ked ma dost tak vyhodi cumel z jazykom a dovi dopo nic mu tam nedam. drzim palca a hlavne daj na tvoju institinkt, lebo len ty poznas svoje dieta najlepsie. nic nieje horsie ako hladne dieta, ja som to zazila v nemocnici ☹ ☹

jamaica77
20. okt 2008

katinka - ja som bola teraz na gynde a som po cisarskom a som sa pytala doktorkky ci uz mozem zacat cvicit lebo ze som rok necvicila, tak som dost zmlandravela a ona ze samozrejme ze uz mozem zacat ale ze pomalicky mam na behnut na vsetko - ja som sa hlavne pytala na aerobik a plavanie a povedala ze v pohodicke

anula - preco hrusku si nejedla, robila zle Klarke? ja som vcera prvykrat zjedla par zleenych fazuliek a mala spala nepokojne celu noc a cely den mrncala tiez 😠 ,t akze jednoznacne to vizera na to ze jej to nesadlo 😅 pomaly sa snazim uz pridavat do stravy jedla ktorym som sa vyhybala odkedy uz nemame koliku a vidim ze co jej robi zle, aj paradajku som pred par dnami zase skusila po 2 mesiacoch a zase jej to poskodilo, takze paradajka tiez nie 😅 , skusila som hrasok zeleny tak ten je ok 😉 co myslite o kukurici? 😕

Sashenkah - jeeej idete do Miami, ja strasne mam rada Miami, je tam super, nie je to pre male deti ale pre dospelych ale vasej malej to este nebude vadit - ved jej este netreba ihriska, preliezacky a tak..... joj hned by som isla, no tam nemame ziadny dom 😀 skoda, ale urcite si poriadne uzijete, sice pocasicko nebude na kupanie v mori ale snad vo vyhrievanom bazene by sa dalo kupat, neviem nikdy som tam v zime nebola, vzdy na jar len, urcite pojdete aj do Disney ze? ak potrebujes nejake odporucania co vidiet, kde ist, tak cez IP dam rady 😵 ako dlho budete?

jamaica77
20. okt 2008

jeeejda, citam ze kolko vase babetka vypiju 😅 moja vytiahne len jeden prsnik pri jednom kojeni 😕 a je v nom asi tak 80ml, o druhom nechce ani pocut - je tak nabumbana ze ledva dycha 😀 no lenze vydrzi z neho tak hodinku a pol - az 2hodinky. V noci uz vydrzala aj 6h spinkat ale posledne 3 dni uz zase vydumuje uz chce papkat kazde 3 hodinky 😠 ale spinka od 8h-9h vecer do rana do 7h s 2 kojeniami pocas noci

jamaica77
20. okt 2008

Mima 22- neboj sa o vahu, ved to je jedno kolko priberes, hlavne nech je babetinko zdravucke a k tym kileckam uvidis vsetko zhodis co priberes. ja som pribrala pocas celeho tehu 10.5kg - posledne dva mesaice ani gram som nepribrala - takze co je u teba mozne ze este mozno 2kg mozes pribrat kedze si v 7mesiaci, ze? ap tom uz nic, takze je mozne ze sa to moze zastavit pri 10kg a to je nic, o 2tyzdne po cisarskom som nemala ani kilecko z tehu vahy a po 6tyzdnoch som bola uz pod vahu a teraz som 2,5m po porode a uz som schudla 13,5kg od porodu, cize este viac ako som pribrala pocas tehu a nerobim preto nic (necvicim este) len kojim 😉 je to u kazdeho individulane, niekomu trva mesaic sa zbavit tehu vahy, niekomu rok, niekomu par tyzdnov zalezi od organizmu 😒 tak ti drzim palce aby sa ti podarilo cim skor zhodit co naberes a neda sa vopred urcite kolko asi priberes do februara to ti nikto nevie predurcit a hlavne nedietuj!

sasenkah
20. okt 2008

Jamai - mame prenajaty apartman na South Beach a strasne sa tam tesim. Viac ti napisem do IP ked si najdem trocha casu.
Katinka - toho caju pijem cca 3 velke asi 3dcl pohare denne. Uz som si na tu hnusnu chut normalne zvykla...zle mi to nerobi.

Co sa tyka cvicenia uz skoro mesiac chodim na jogu /ktoru som mimochodom cvicila aj pred a pocas tehotenstva/ a citim sa super, akoby som ani nikdy nebola tehotna 😉 .

mimabb
21. okt 2008

elly: hanka ma pravdu, netrap sa, ze ti maly nepapa podla tabuliek.... tie su len orientacne... nemozes nechat babo hladne
ked bol marek malinky ,tak som mu namiesto obycajneho mliecka kupovala to hustejsie, lebo mu klasicky nutrilon nestacil....
babatka si vedia regulovat kolko potrebuju... aj eli, niekedy vypije 120 ml a niekedy do nej viac ako 80 ml nedostanem... to sa smejem, ze si dala dietnu davku 🙂 dokonca posledne dni bojuje s flaskou od zaciatku papania...

elly111
21. okt 2008

ahojte, no ved ono sa to ani neda nedat mu papat a bola by to asi blbost😀, ale zda sa ze sa to trosku upravuje a mlady sa dostava do normy, ked to este skombinujeme s cajikom tak to snad bude ok 😉
mima aj nas to ma ze niekedy 120 a niekedy dieta 60ml 😀
anula ano klara je v tom ze ta necha vyspat fakt poklad 😉 to my nepozname i ked vynimocne uz mame 4hodinovy interval v noci

anula
21. okt 2008

Jami, PA mi vravela, ze z hrusiek mozu byt koliky, tak som ani neskusala, radsej bez hrusiek ako s kolikami 😀 .

Elly, Klara od porodu celkom dobre spinkala, nakojila som ju o 20.00, nejaky dezert este o 22.00 😉 a potom spinkala do 3-4.00. neskor sme vecer zacali doplnat davku z prsnika striekackou, dodala som jej asi 20ml odsateho mlieka a tak sa naucila zobrat si vecer viac a spinka do tej 6-7.00.

elly111
21. okt 2008

anula pekne si si ju vycvicila 😀

tunylyk
21. okt 2008

malý dostal včera od sestry hraciu hrazdičku,leží pod ňou,v jednej ruke obľubená hrkálka zatváraci špendlík a druhou mláti do hračiek koľko mu dá a rehoce sa nahlas až piští 😀 úžasný pohľad ,hned vedel čo a ako 😀 😀

jancia
21. okt 2008

Caute no tak dnes v noci padol rekord - spali sme 6,5 hodiny. Normalne som musela budit manzela ze ci sme naozaj este neboli hore... len skoda ze on ked zaspi o 8, ja som este hore do tej 11 takze ja som sa vkuse tych 6 hodin nevyspala ale neva, aj to raz pride 😅

tunylyk
21. okt 2008

jancia blahoželám 😉 môj Kubko spinka tých 7-9hodín v noci,ale dnes pre zmenu vstal 3:15,ale to je asi tým,že sme u našich a nebuva vo svojej postielke ako doma.Večer mi po okupani schrupne tak hodinku,potom je čuly ako rybka,ale natvrdo zvykne zalomiť najneskôr do 22:00.Skôr cez deň sa nám nechce viac ako 20minut vkuse spinkať,iba v kočíku 😉

danulik
21. okt 2008

jani - nam sa to tiez uz par krat stalo - zobudime sa o nejakej siestej a ja rozmyslam, ci sme uz boli aj predtym hore alebo nie 😀 lili chodi spat cca o desiatej a ja okolo polnoci, budi sa vacsinou o tretej, cize ona spi 5 hodin a ja iba 3, ale nevadi.. dnes spinkala az do siestej, tak som aj ja celkom dobre vyspala 🙂

tunylyk - aj my chceme kupit hraciu deku s hrazdickou.. liluska uz chyta hrkalku a tiez bucha do hraciek na hrazdicke, co ma na lehatku 🙂

tunylyk
21. okt 2008

danulik - skvelá to vec 😀 a s hrkálkami mame dobrú zábavu,hlavne ked ju šmarí a letí a letí 😀 minule skoro trafil telku a tatovi až zabehlo 😀

danulik
21. okt 2008

tuny - tak to aby ste nosili prilby 😀 lili ju este nevie odhodit, iba si nou bucha - niekedy aj po hlavicke 😅 chudatko, ale tvari sa, ze nic, tak hadam ju to neboli.. dnes si ju skusala dat aj do pusy, ale netrafila, tak si potom zacala cucat rucicku 🙂

katinka0000
21. okt 2008

ahojte!

anula: a kedy by som mohla zacat?

jamaica: dneska som chcela ist, len som nevedela, ci uz fakt mozem.

janci: ja som na tom podobne ako ty. ja tiez chodim spavat o takej pol dvanastej, takze aj ked drobec prespi 6 hod., tak ja urcite nie, pretoze si medzitym v noci musim este aj odsavat.

tunylyk: aj my nicolaska davame pod hrazdicka. trieska do tych hraciek ako najaty. 😀

bammbi
21. okt 2008

sasenka - preco letite tak daleko? myslis, ze mala zvladne 8+ hodin letu aj s prestupovanim? ...drzim palce teda...
My tiez letime v decembri na SK a hoci let trva len 2,5 hodiny, uz teraz mam z toho trosku obavu, lebo ked priratam este 1,5 hodiny na letisku + cakanie na batozinu potom.... tak to je dost... dufam, ze nebude v lietadle vrieskat, lebo na rukach nebyva moc rada... 😖

bammbi
21. okt 2008

Katinka0000 - ja som po porode dostala presne instrukcie z nemocnice, ze plavat sa moze zacat po 2 mesiacoch od porodu a aerobic + beh po 3 mesiacoch.... Na internete som citala, ze pokial sa koji, tak sa pri cviceni treba vyhybat vysokej zatazi, aby sa neprekyslicovalo mlieko - takze s mierou - nie do odpadnutia 😉

kape
21. okt 2008

Ahojte.
My sme boli dnes v poradni . Vazime 6640g a meriame 58cm. Pani doktorka povedala, ze za chvilku nam pojdu zubky, sa tesim 😉 My o Vasich nocnych rekordoch mozme snivat, sme 2 krat za noc hore, ale da sa to celkom v pohode zvladat, ale Samko si schrupne aj cez den, ale to ked je v kociari na balkone a potom vonku na prechadzke. A celkom slusne potom este potiahne v chodbe ked dospava v kociari ked sa vratime z prechadzky, inac doma normalne vo vnutri si pospi tak max . 15-30 minut.

Mamicky z BA co chcete chodit plavat, nam dnes pani doktorka doporucila toto plavanie http://www.hotel-west.sk/?id=40 , ja som o nich do dnesneho dna nevedela a mne sa ten program velmi paci, cena uz menej ale v BA su vsetky kurzy pekne mastne.

Ja by som tiez chcela so Samkom letiet na dovolenku k moru ale asi az v maji, tak dufam, ze dovtedy uz bude z neho velky chlap a super to zvladneme. Ale to ja chcem a uvidime, ze ako sa budeme mat k svetu a ci aj Samko bude chciet 🙂 A letu sa netreba az tak bat babatka to lepsie znasaju cele ako rodiacia, co som si vsimala ked sme leteli niekam a v lietadla boli aj deti. A raz ked sme leteli a jedno do roka stare dietatko plakalo dostalo od stewarda dva umele pohariky, ktore mu mamicka drzala na uskach, aby lepsie vyrovnavalo tlaky, pri vzlietani a pri pristavani, pripadne ked sa menila letova vyska a babatko prestalo plakat. Tak odvtedy si to pamatam a urcite ich zbalim potom so sebou. Aj ked ja si myslim, ze Samko to zvladne lavou zadnou, horsie to bude s jeho tatom, lebo ten pri kazdom lete trpi .............. 🙂)))))))))))))))))))

sasenkah
21. okt 2008

bambi - chceli sme ist do tepla tak ako kazdu zimu a zaroven sme prihliadali na to, aby tam bola dobra lekarska starostlivost. Okrem toho tam mame kamaratov.
A ci uz letis 2 hodiny alebo 8 je v podstate jedno, lebo najhorsie je aj tak vzlietanie a pristavanie. Navyse letime so Swiss a oni daju babatku taku postielku, cize ju nebudem musiet mat nonstop na rukach.
Skor by som sa bala cesty autom dlhsej ako 3 hodiny, lebo takto mozem mat v lietadle malu na rukach, kedykolvek ju mozem nakojit, dat lezkat a tak.
Na mojich cestach som sa stretla s rodicmi, ktori cestovali aj s mensimi babatkami, dokonca dvojickami... len u nas je to stale brane tak, ze ist s dietatom na dovolenku je len starost a problem. 😝
Ja sa velmi tesim 😀 😀 😀

katinka0000
21. okt 2008

bammbi: dik! tak musim este take 2-3 tyzdne pockat.

kape: aj nas maly nico je taky. vonku si pospinka dobre dlho, ale vnutri tomu spanku bohvieco cez den neda. uz mam mindraky, ako to bude, ked bude vonku prsat, alebo bude obrovska zima. ale snad si zvykne spavat dlhsie cez den aj vnutri.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre