Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

bibianna
2. jún 2009

Ospravedlňujem sa za chyby hore 🙂

jankamanikova
2. jún 2009

Slaviq - u nas je to iste ako u Vas. V noci sa kojime kazdu hodinu. Jakubko cez den nespi, lebo nechce. Aj teraz mi tu hadze vsetky dvd na zem a tvari sa akoby spal cele doobeda. Ale nespal a ani spat nebude, lebo nechce. Chlapci uz spia, tak ideme s Jakubkom popratat kuchynu a upiect kolac; to bude zase sranda, lebo bude vyhadzovat vsetko ovocie na zem 😀 😀 😀 , sem-tam nieco hodi aj do pusy 😀 .

... a vysiel nam 5 zubok, tak kakame poctivo do kazdej plienky 😉 ...

tessie
2. jún 2009

Ahojte, dlho som sa nezvala, lebo som nestíhala a pred týždňom sme sa s malou vrátili z nemocnice... Bolo to hrozné, v deň jej menín a zároveň 9.mesiačikov (15.5.) sme ju večer nevedeli uložiť spať, tak som si myslela, že niečo zlé som zjedla, lebo aj mňa prehnalo... Na druhý deň (sobota) ju nebolo možné chytiť na ruky, tak neskutočne plakala, ako keby ju rezali. tak sme sa zľakli, či ju niekto zle nechytil a niečo jej nestlačil. Utekali sme na Kramáre, tam nás poslali na sono a RTG, všetko o.k., že ak sa to zhorší máme sa vrátiť. V nedeľu to bolo úplne hrozné, do rána sme obe nič nespali, malá mala červený krk a pod pazuchami, už aj medzi nôžkami, vyhodené bruško, tak sme znova utekali na Kramáre, tam urobili vyšetrenia krvi, ORL a iné, a poslali nás domov s Fenistilom, aj ked doktorka videla, ako to dieťa sa neskutočne zvýja od bolesti... Vraj v pondelok sa máme ísť ukázať našej MUDr. Tá nás hned poslala na kožné na Kramáre, kde museli k nej prísť dve doktorky a pre istotu si zavolali aj primárku oddelenia. Vraj asi šarlach, tak nás poslali na infekčné... tam sa to doktorke nezdalo, tak si aj ona zavolala primárku a tá nás poslala späť na kožné... chúďa dieťa s všade muselo vyzliekať, trpelo pri tom neskutočne, ja som už plakala s ňou. Nakoniec sme ju už ani neobliekali, len balili do deky, nech netrpí... Okamžite nás hospitali na izolačke, bol to masívny zlatý stafilococ, dieťaťu zišla koža z celého tela, za dva dni sa naša malá zmenila na "cudzie" dieťa, lebo nebolo na nej vidno nič z jej krásnej usmiatej tváričky. Nedokázala pohnúť žiadnou časťou tela, len očami. Hrozný pohľad... Našťastie na príjme mal službu prednosta, tak jej okamžite nasadil ATB, so slzami v očiach som mu vynadala (netušila som ešte, že to je prednosta kliniky), nech s ňou niečo už robia, ved je 17:00 a od 7:30 to dieťa je v nemocnici, nikto s ňou nič nerobí a potrebuje okamžite lieky, lebo s hodiny na hodinu bolo vidno, ako sa to zhoršuje... Na druhý deň na vizite mi jeden "milý" doktor povedal, že keby prídeme o deň neskôr, tak nám ju nezachránia... Skoro som sa tam zosypala, museli ma tam dávať dokopy doktorky aj primárka... hrozný pocit, ako keby som bola najposlednejšia cigánka, čo sa nestará o svoje dieťa a nebehala celý víkend po "úžasných doktoroch"... Nakoniec sa Sophinka z toho dostala, je už znova krásne usmiate dievčatko s novou kožou, zatiaľ máme zakázané slniečko, takže celý týždeň len sedíme doma a dnes večer a zajtra ideme na kontrolné vyšetrenia. Tak držte palce, nech je to už všetko o.k. Záver bol taký, že ju niekto nakazil, pravdepodobne niekto dospelý na ňu kýchol, lebo sa jej to dostalo všade... Lenže ťažko je zistiť, kto je nosič, na testoch nás bolo dosť, my s manželom sme o.k., tak len dúfame, že už sa nám to nikdy nestane. Len ja si nemôžem od každého človeka pýtať lekárske potvrdenie, či je 100% zdravý. Na druhej strane ne zlatý stafilococ dospelému neublíži, tak to ten človek ani nezistí, pokial si nedá urobiť výtery. No čo už...

Asi vás nestihnem prečítať, odkedy som tu nebola, ale dúfam, že sa mi už teraz podarí prísť častejšie.

jankamanikova
2. jún 2009

Tessie - tak ste si to uzili. Je mi to velmi luto; nedobre sa to cita, nietoze este preziva. Zlaty stafylokok nie je sranda, suvisi to aj s imunitou a inymi vecami (skus nastudovat). Neda sa vraj chytit len tak pre nic za nic. Drzim prsty a prajem kopec krasnych a zdravych dni. Nech uz nemusite prezivat ziadne soky s doktormi ...

My sme napiekli kolace, urobili chlebiky, deti su uz hore. Tak ideme na stretko, kde budeme oslavovat manzelove a kamaratove narodeniny; deti budu behat po zahrade a my dospely (dufam) vegetit na verande ... Pekny den!

jankamanikova
2. jún 2009

Tess - tu som nasla ako suvisi ten stafylokok s kozou - http://www.bedekerzdravia.sk/?main=article&id=254; a vraj sa to zvykne opakovat (tak dufam, ze nebude).

sanik
2. jún 2009

ahojte,

tessie-chuda-Sophinka,musela-si-teda-riadne-vytrpiet-a-vy-tiez-s-nou,dufam-ze-uz-vsetko-bude-ok-a-prajem-Sophinke,len-pevne-zdravicko

Slaviq-my-to-mame-s-Dominikom-tiez-podobne,mam-na-mysli-tie-noci.Do-polroka-vedel-prespat-celu-noc-bez-zobudenia,potom-zazil-svoju-prvu-chorobu,chripku-a-odvtedy-sa-nam-dobabral-rezim,v-noci-sa-strhne-zo-sna-a-zacne-silno-plakat.Vacsinou-sa-budi-okolo-polnoci-a-je-hore-do3,00,nic-nezbera,aby-isiel-znovu-spat,davam-cajik,mliecko,proste-on-sa-potrebuje-len-unavit-a-potom-ide-spat-a-spi-az-do-rana,kazdu-noc-mame-toto-iste.rano-vyzeram,akoby-som-ani-nelahla-a-cez-den-neviem-co-skor,ci-ist-spat,ci-cosi-porobit,navarit...atdTeraz-nam-idu-aj-zubky,ale-uz-asi-2tyzdne-a-nie-a-nie-vyjst-von,tak-to-pripisujem-najskor-zubkom.Ale-tiez-uz-som-niekedy-zufala-z-neho.

Pisem-inak-s-pomlckami-ako-tatar,ale-malemu-sa-podarilo-vytrhnut-medzeru-z-klavesnice 😅

katuska.
2. jún 2009

tess 😢 dufam, ze uz bude sofinka v poriadku.. normalne mi slzy vyhrkli, cim ste presli. budeme na vas mysliet, nech je to uz vsetko ok

nika.r
2. jún 2009

kiki, držte sa. verím, že po operácii užbude všetko OK a budete len spomínať, aký bol drobec statočný.

tessie, strašné, čím ste si prešli. Prajem rýchle zotavenie Sofinke aj Vám.

sanik, Dominik je iný macher 🙂 (myslím na to vytrhnutie klávesy)

katinka0000
2. jún 2009

ahojte!

tessie: akurat som vcera na teba myslela, ze co je s vami, ze ci ste v poriadku. boze, muselo to byt fakt hrozne. ani si to neviem predstavit. ale tesime sa, ze ste uz v poriadku a ze zo sophinki je uz znova take usmiate a stastne dietatko ako predtym.
ti doktori su fakt na hlavu. ja uz nemam na nich slov.

slaviq81
2. jún 2009

Tessie 😔 Ale hlavne že ste v poriadku. Akurát som dnes kúpila Mamu a ja, jedna maminka tam napísala príbeh so zlatým stafilokokom.
Jankamanikova, Jakubko je pomocník taký ako Lara 😀 Ja som dnes vysávala, tak sedela vedľa vysávača vytešená, strašne sa jej páčilo ako sa to tam krúti a tiež ako sa kýve hadica 😀 😀

slaviq81
2. jún 2009

Kuk ako nám Lara robí v kuchyni inventúru 😀
http://videoalbumy.azet.sk/lara/DH2McJBg7OdciMh...

iwuskaaa
2. jún 2009

Tessie až mi mráz behá po chrbte, keď som si prečítala, čo všetko ste si museli vytrpieť ☹ . Bože, človek nech sa doktorov radšej stráni 😔 ...
Hlavné je, že ste už v poriadku ale aj tak nemám slov na našich "lekárov" 😠 ...
Hneď som bežala teraz pozrieť na malého do postielky, či je v poriadku. Dnes trošku spadol, ja som to nevidela úplne, bol to moment, ja som robila niečo v kúpelni, jeho som mala v takej nízkej sedačke, tesne nad zemou a keď som sa pozrela na neho, už bol pri nej...rýchlo som ho zobrala na ruky, tak nezačal ani plakať 😖 . No ťaží mi to na srdci, že je tam dlažba, takže to bolo tvrdšie ☹ . Ale sledovala som ho celý deň, všetko sa zdalo v poriadku, hrču som nenašla, tak snáď je to ok...

kikinela
2. jún 2009

Ahojtej
tessie nemam slov ja sa neviem vyrovnat čo nas čaka a ,no vy ste si to prežily ovela horšie ja by som hadam tych Dr.niekam poslala 😠 ,,ked som to dočitala tak som mala usta otvorene ešte 5 minut chudatka to ste si užily teda,no hlavna vec že to všetko dobre dopadlo a malinka je zase v svojom živle 😉 už som sa uspokojila s tym že čo bude s nami 😉
slaviq no zlatučka je malinka 😎 bombova je 😉 ,no ja tam mam tiež video ale ako spadol drobček prevratil sa vlastne urobil kotul vpred cez domček ,je to hrozne pozriet ale ani neplačkal len trošičku pofnučkal a už tam zase išiel 😎 ,no mam ta vic videi ked chcete tak kuk 😉
http://videoalbumy.azet.sk/moj-prvy-pad/96mutTC...

aktak
autor
2. jún 2009

tessie to je hrozne, verim ze to muselo byt tazke pre obidve, super ze u zje to ok, ja mam s kramarmi tiez skor zle skusenosti, nase zdravotnictvo je stale nic moc, cest vynimkam ale na tie treba mat stastie 😖

katinka0000
2. jún 2009

slaviq: lara je teda riadna pomocnicka. zachvilu vam uz aj navari obed. a ako krasne sama stoji. super!

kiki: uzasny pad. oliverko to zvladol na jednotku.

anula
3. jún 2009

Fuha, Tessie, az mi mraz beha po chrbte, to ste teda mali namale.
Kiki, len hlavu hore, Oliverko vyciti, ze nieco nie je v poriadku, tak sa snaz mysliet pozitivne a my vsetky myslime na vas.

Masko u deti by som nenahradzala nicim inym, lebo urcite vitaminy skupiny B sa nachadzaju len v mase.

elly111
3. jún 2009

ahojte
tessie hrozné, ale držím palce aby už bolo všetko ok
kiki neboj všetko bude dobré, držím palce
my sme mali dnes 6.30 poradňu máme 11,3kg čiže sme za mesiac a pol nič nepribrali, čo je ok, my máme zásoby 😀 a meriame 77cm
uff dnes máme ešte kontrolu u kardiológa, máme šelest ktorý náhodou počula pediatrička a ...neuzatvoril sa nám úplne otvor medzi predsieňami, ktorý sa má po pôrode ☹, má to 20-30% detičiek, ale pokiaľ to nespôsobuje problémy /modranie, bronchitídy,.../ tak sa to nerieši. Dúfam že sa to zmenšilo a že to bude ok.

kikinela
3. jún 2009

ahojte mamnky
elly bude to o.k musiš v to verit neboj sa
anuli podla teba to je zložita operacia? ma 3 st.dlatacie,panvička 18mm,horny kalich 12mm a močovod pri vstupe ma 5mm.iba my napiš či to je zle alebo dobre 😖 dnes robim malemu na obed žemlovku,to može je tam mliečko,jablčko a rohlik tak som zvedava čo na to povie betar maly

elly111
3. jún 2009

kiki dik len aby to nebolo horšie
a okolo nas má tiez viacero detičiek tento problém s obličkami, je to tiež časté 😔
nech už to máte za sebou a ste rýchlo fit 😵

sanik
3. jún 2009

ahoj-Kikinela,

drzim-prsty-na-tu-operaciu,aby-vsetko-dobre-dopadlo.My-sme-na-tom-podobne,ibaze-ovela-horsie,my-sme-sa-narodili-iba-s-1-funkcnou-oblickou,ta-druha,je-tam,len-vobec-nefunguje,hrozila-nam-tiez-operacia,lenze-nakoniec-sa-rozhodlo,ze-uz-sa-operovat-nebude,lebo-tak-ci-tak-sa-ta-nefunkcna-oblicka-uz-neda-zachranit,teraz-mame-ist-po-polroku-na-kontrolu,tak-som-zvedava,co-sa-nove-dozvieme,Dost-sa-obavam.

angelina22
3. jún 2009

boože tess držte sa,,,ste bojovníčky tak to zvládnete snáď....
myslíme na vas

kikinela
3. jún 2009

sanik fuh tak to si neviem predstavit ,že ma funkčnu iba jednu obličku ,no ved uvidiš čo povedia ,nechcem ta strašit ale prva vec ma napadla transplantacia no neviem nechcem strašit,hadam že to nejako vyriešia len nech je to dobre a hlavne rychle za nami 😢 tak držime palce aby nič zle nepovedali 😉

a žemlovka moc-moc velmi -velmi chutila ja som myslela že bude mat aj na zajtra do zbaštil to všetko len som pozerala kde to do nho ide 😉

vejinka
3. jún 2009

tess az som plakala pri tom tvojom prispevku
chudatko maleee....nech sa cim skor vylieci a tych doktorov co ste behali cez vikend by som utopila v lyzicke vody alebo zavesila za gule do prievanu..
.vrrr ved toto sa moze stat kazdej z nas... 😢 😢 😢 😢
boze moj si uzastna ze si to tak zvladla ja uz by som lezala v cvokarni z toho vsetkeho....este raz malej neskutocne drzim palce aby sa to uz nikdy v zivote nezopakovalo 😔

vejinka
3. jún 2009

sanik teeeda moc drzim palce aby ta zdrava oblicka bola uplne funcnaaa dlhe dlhocizneee roky..je to hrozne mat len jednu oblicku zdravu 😔

katinka0000
3. jún 2009

kiki: a ako si mu robila tu zemlovku? aj si tam dala cukor? aj ja by som mu to zajtra vyskusala.

sanik: aj my drzime palceky. isto bude vsetko o.k.

eminkaa113
3. jún 2009

elly, moja emka má presne to isté ako vy. tiež sa jej neuzatvorila dierka medzi predsieňami. ale nerobí jej to žiaden problém. v apríli sme tiež boli u kardiologičky - chodíme to trnavy a dieročka sa zmenšila. máme ju 3,4mm a ekg mala úplne v poriadku. teraz tam pôjdeme až v októbri keď bude malá chodiť, mám sledovať, či sa nezadýchava a pod. hovorila, že by sa to nemalo zväčšiť, ale stáva sa.... keď mi to povedali v pôrodnici, tak som plakala 4 dni, zobrali mi ju na intenzívnu starostlivosť a 5 dní jej točili nonstop ekg. našťastie všetko bolo v norme. emka je úplne čulá, niet na nej nič vidno, aj lekárka povedala, že je úplne zdravá a treba ju tak brať. takž dúfam, že aj vám tá kontrola dobre dopadne.

tinka66
3. jún 2009

tessie - to je ako z filmu, ja som si tvoj prispevok precitala v noci a nemohla som vobec spat a najradsej by som spala s larinkou, tak velmi mi zrazu chybala....to co prezivaju matky som si nikdy nevedela predstavit, ale teraz uz tomu velmi dobre rozumiem....drzte sa krasavice....

baby moja larinka od pondelka hnackuje, teplotovala len pondelok max 38,8, dokonca ma zaparenu celu susulku od tych hnaciek, chudatko male vobec som nestihala sprchovat a menit plienocky....doki nasadila dietu, nesmie mlieko to je najhorsie, len odvar z ryze a mrkvy...chcem sa opytat ci sa moze ryzove, sojove alebo pohankove mlieko pri diete????neviete nahodou niektora??? a co na susulku???mam taky kremik, ale je to aj tak hrozne... okrem ineho vysiel nam uz aj 7 zub...to vsetko sa deje samozrejme vtedy ked je tato odcestovany 🙂

kiki - veeeeelmi budeme na vas mysliet, aby to dobre dopadlo....

dakujem za rady, tipy...

elly111
3. jún 2009

eminkaa asi máme rovnakú kardiologičku 😅 , aj my chodíme do TT a povedala nám presne to isté, s tým rozdielom, že nám sa ten otvor zväčšil a vraj sa možno ešte zväčší keď začne behať, videla aký je hyperaktíívny 😅 a ani ekg tentokrát nebolo úplne ok 😢
tinka na zapareniny buď antibakteriálny sudocrem alebo keď sme raz mali väčšie tak radšej doktorka predpísala imazol plus, hlavne nepudrovať držím palce nech ste rýchlo ok

kikinela
3. jún 2009

katinka jablčko som nastruhala na jemno, do mlieka som pridala 1 žltok a ani cukor ani vanilku som nedala nič ani nič do jablčka a to ma švagrina sprdla že vanilku som mohla dat aspon 😠 ,tak som jej povedala že to zjedol a nebolo tam nič takže zbytočne by jedol čo nemusi 🙂 ,no ale bolo take čudne bez cukru. No a klasikuš rohliky v mliečku a na to jablčka zase rohliky a jablčko atd...ja som to zrobila asi z 3 rohlikov a vybrala som stred a dala do myštičky(lebo okraje su tvrde) a tak som sa tešila že jaj kolko vela že bude mat aj na zajtra a lebo na večeru trošičku a on celu misku len tak šupol do seba,takže ked tak trošičku vanilky alebo cukru štipku možeš dat 😉 😉

nesca
3. jún 2009

Kiki,

opeáciu na ktorú zrejme idete sme s Paťom absolvovali ked mal 1,5 mes. na Kramároch, MUDr. Polák, primár, vraj to robia iba tam z celého SVK a primár je vraj naj. Ešte stále tam chodíme na kontroly. Robili mu rozšírenie močovodu a mali sme 4.stupen. Teraz je vraj relatívne OKI, raz za mesiac kontrolujeme moč, ale v tej nemocke to stálo za to 😝 😝 😝 , ale nechcem ta strašiť, my sme boli na oddelení patologických novorodencov a tam sú len detičky do 3 mes. Vy pôjdete priamo na urologické už, myslím. Strávili sme tam 16 nezabudnuteľných dní a nocí 😒 😒 😒 . Ale potom som počula, že na tých väčších deťoch je to normálnejšie, dokonca, že tam asi môžeš byť na izbe s dieťatkom. Tak sa držte.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre