Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

vejinka
26. júl 2009

ahojte kocky ...my sme sa dnes vratili z dovolenky boli sme sice len na dolniakoch ale uzili sme si to priehrstim..skoda ze ten tyzden tak rychlo ubehol 😔

elly111
27. júl 2009

slaviq 😀 dobrý je ten golfáč 😀 ale veď nič iné ako ostatné, myslím na to porovnanie kvalita vs. cena, tam víťazí
a kedy máš narodeniny?
ja už teda svoje neoslavujem od 23 a to už bolo hodne dávno 😀 a teraz po pôrode našťastie kilá išli dole ale nejaká som zosušená a mám veľa kože, veď viac ako 25 kg dole 😀, tak mám pocit že svoj vek nemám prečo oslavovať ale v 70 siatke to asi človek bude vidieť inak 😀

katuska.
27. júl 2009

elly, ake super cisla v pase elly111, 11mes, 1111 prispevkov 🙂

nika, aj mne IB sustia a premokaju. marek sa raz vycika a je mokry, uz ich davnonepouzivam 😒 neviem, co s tym, ale na reklamaciu si netrufam. aj tak neviem, ci sa vobec take uznava. ak by ste vsak niekto davali reklamovat, tak skusim aj ja.. nestali zrovna najmenej. za ich cenu mam pomaly celu vybavu BL, s ktorymi som nakoniec najviac spokojna 🙂 akurat, ze im to trva, kym nieco poslu 😠 balicek z honkongu mi pride za 7prac dni a z BL nikdy skor ako za 13..

my sme kupili golfac uuuplne lajtovy 😀 nepolohovatelny mini, ale sme s nim spokojny. na vybehnutie do obchodu je uuuplne super. marekovi sa v nom paci, lebo zas iny uhol pohladu 😉

idem kuknut, na co som chcela este reagovat..

katuska.
27. júl 2009

jupiii, prave dosiel chapik so sedackou na bicykel!! poobede odskusame, jupiii.. a zajtra na kupko pojdeme na bajku.. tesim tesim 😎

elly111
27. júl 2009

katuska ani som si nevšimla, hm pekné 🙂
želám pohodové sťahovanie a kedy by ste už mali byť komplet v novom?
aj Marek sa bude tešiť zo sedačky 😵
my sme pred chvíľou prišli z vonku som malého postupne vylupovala z oblečenia ako sa otepľovalo 😀
máme doma posledné šteniatko tak už máme pohodičku 😉

katuska.
27. júl 2009

ozaj, este som zabudla.. kupili sme marekovi termotricko z chemosvitu a je celkom dobre. marek sa strasne potieval v aute, tak som si povedala, ze aj ked je to vel. 110, tak ich kupim.. lebo po ceste do za sme zvykli stavat v poprade a vzdy som sa bala az ho neofukne.. tricka dosli, vyskusali sme a povedala by som, ze vel. tak 86.. vobec nie su az take velke.. uz sme ich aj otestovali a su ok. objednavali sme z chemosvitu a mozem len doporucit. aj ceny su dobre..

katuska.
27. júl 2009

elly, stahovat budeme.. pocitam tak koncom septembra, ak vsetko pojde ako ma. uvidime.. u nas sa zatiahlo 😒

katuska.
27. júl 2009

stanka, na ktorom kupku ste boli?

pozemka
27. júl 2009

ahojte.
katuska mozes mi prosimnta dat niaky kontakt na tie tricka kde si ich kupila,lebo by som chcela aj ja malemu nieco take kupit.ties sa nam dost poti aj v aute aj vonku, ked je take teplo.velmi pekne ti dakujem.

katuska.
27. júl 2009

pozemka - http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5080769 teraz maju tusim tyzden este D celozavodnu, ale skusit mozes.. mozem ti to tricko aj premerat keby si chcela.. pockaj, mam tu meter. na sirku ma 26 a na dlzku 38cm.. a kupila som mu aj ponozky clenkove a su tiez fajne. take akurat pod topanocku alebo papucku. nemam rada, ked ma ponozku az po kolienka 😒

pozemka
27. júl 2009

dakujem ti velmi pekne si zlata.

elly111
27. júl 2009

katuska tie ponozky prosim ta neotlacaju ho?
nás jediné čo neotláčajú sú kotníkové z next ale už ich nemajú v kolekcii, tak skúsim tieto
a hovoríš že to prádielko je také menšie hoci píšu 110?
idem niečo objednať

katuska.
27. júl 2009

elly, neotlacaju ho.. a este su akoze daco ze protibakterialne ci co a stoja smiesne 1€ 🙂

katuska.
27. júl 2009

pozemka, nie je za co 😉 dufam, ze vam bude dobre.. je to syntetika, ale bavlnene termo asi este neexistuje 🙂

nika.r
27. júl 2009

ahojte 🙂

nie že by som bola rada, že Vám viacerým tie IB robia problémy, ale som spokojnejšia, že som ich neošetrovala zle. Bála som sa, či som ich nemohla zničiť pridaním octu namiesto aviváže alebo praním na 60-tke. Inak, pridávam sa ku katuske, jediné plienky, ktoré ma v ničom nesklamali sú BL. 🙂

v sobotu a v nedeľu sme kvôli výletikom ukladali Tomiho spať až o pol desiatej a predstavte si, spal úplne perfektne. Dvakrát sa zobudil (v poslednom čase sa totiž budil aj 6-7krát), vypil Sunar, pocuckal prsník a spal do siedmej, nie do šiestej. Asi ho skúsim ukladať neskôr spať stále a asi veľa spravilo aj to, že bol riadne unavený, takže skúsime znížiť denný spánok, stále totiž spíme dvakrát denne.

jamaica, super, že sa Vám tak bezbolestne podarilo odučiť od nočného kojenia. Len u nás by ten Váš trik s fľaškou vody nezabral, lebo Tomi s aúplnenezobudí, on má zavreté oči a plače akoby zo spánku.

bammbi, Natálka je šikovnica, že po schodich chodí. Ani som nestihla zaregistrovať, kedy začala chodiť. Vidíš, nezdala sa nezdala a šup rovno na nohy. Naozaj je každé dieťatko úplne iné. Teraz sa už pousmejeme nad tým, ako sme sa strachovali, že sa nepretáčali a nechceli byť na brušku, no nie? Všetky sú zdravé a všetky budú skôr či neskôr aj behať. 🙂

eminkaa113
27. júl 2009

ahojte mamičky,
tak toto vám musím napísať, čo sa mi dnes stalo. No, krvi by ste sa mi nedorezali 😨 ráno sme mali klasické, vstali sme s emkou, trocha sme sa ešte váľali na posteli, išli sme na nočník - dnes sa nič nepodarilo, lebo bolo v plienke 🙂 , potom som emku zabalila do plienočky a položila na stred manž. postele, že len zbehnem do vedľajšej miestnosti pre legínky..... a .... vrátim sa o 30sek. a emka stála pri posteli a držala sa jej 😀 - a to sama nechodí, len za ručičky .....
u nás krásne svieti slniečko, tak keď sa emka vyspinká, tak vyrazíme na bicykli, veľmi sa nám to páči 😉
pekný deň všetkým

hankahc
27. júl 2009

ahojte 🙂

nika r. si pisala ze tvoj tomi sa ti bude v noci a ma zavrete oci a place, pytam sa lebo ja mam ten isty problem s dominikom, trva to uz asi taky dobry mesiac, obcas sa stane ze prespi celu noc ale to je teda fakt raratika 😔 , chcem sa ta opytat co s nim robis ked tak place a spi? lebo ja mu nukam vodu nechce, mlieko nechce cumel mi smari na zem, no hrozne, a ked ho uz ako tak utisim a ked si uz myslim ze spi tak ho jemne ulozim bud medzi nas alebo do postielky a on opat spusti ten isty kolotoc, ja fakt neviem co s tym, som zufala z toho a to sa niekedy opakuje a 5-6 krat za noc a ja ho vzdy najdem v tej istej polohe so sklonenou hlavou skrceneho do klbka ako take maciatko😠 . doktorka mi povedala ze to su zuby, ale hocico sa spytam vsetko su zuby 😨
dakujem

hankahc
27. júl 2009

budi v noci

danulik
27. júl 2009

caute dievcata,
my sme dnes doma, nechce sa nam ist von ked je tak teplo, pojdeme az vecer 🙂
zatial sme si trosku upratali kuchynu, vyriadila som chladnicku, umyla riad, navarila obed sebe aj lili, ona mi zatial pomahala "upratat" hrnce a pokrievky 😀 no a teraz sme sa napapali, ulozila som lili a cakam, ci zaspi..

jamaica - dakujem, ale toto u nas asi fungovat nebude 😖 uz som skusala aj cumel, aj cajik, vodicku, zobrat k nam do postele, hladkat, zobrat na ruky, ale nic nefunguje.. cumel a flasu zahodi cez pol izby a place a place..az kym nedam cicku 😅 a cim dalej tym je to horsie.. asi este chvilu pockam a potom skusime znovu..

eminkaa - a to normalne zliezla z postele? 😕 sikovna 🙂

hankahc - ahooj, dlho si tu nebola 😉

sanik
27. júl 2009

ahoj hanka,

tak my mame tiez ten isty problem co vy - to budenie sa v noci. je to hrozne, takisto aj vcerajsia noc, som myslela ze ma asi slahne. Dominik zaspal ako-tak o 20.30, no o 22.00 sa zobudil s obrovitanskym placom a tisilili sme ho prosim pekne 2,5 hodiny. Ja uz som bola z neho zufala, nezaberalo ani mliecko ani cajik, ani pomojkat,ani na ruky. Proste nic. Urcite ho nieco bolelo, bud zubky alebo brusko. Toto je najhorsie ze viem ze mu nieco je a pritom neviem zistit co presne a tiez sa bojim ze ci nezanedbam nieco vazne, ked si stale hovorim ze to su len zubky alebo len brusko. Tato noc bola fakt hrozna, noc predtym napr. spal pekne od 20.00-7.00. Predtym noci su take na striedacku, bud spi alebo sa budi zo sna, niekedy len zamrnci akoby sa mu nieco zle snivalo, dakedy mu staci dat len cumlik alebo ho pohladkat a spi dalej. A vlastne ani nemam dovod ist s nim ku lekarke, lebo cez den je uplne v pohode, usmievavy, lozi vsade-tade, pekne sa hra. Proste vzdy len ta noc je hrozna. Ja uz som dakedy z toho taka zufala. Mozno su to fakt len zubky, mozno v noci deticky vnimaju bolest intezivnejsie ako cez den, ked je okolo nich ruch a stale sa cosi deje. NIekedy uz si prajem aby bol velky, vedel rozpravat a povedal co mu je a hlavne aby spal pekne celu noc 🙂 😀 no potom zase ked su pekne noci, tak si hovorim, nech tak rychlo nerastie, ze taky je teraz zlatucky.

bammbi
27. júl 2009

ahojte,
katuska, gratulujem ku kupe bytu 😉

ahoj jamai, dlho si sa neukazala, Alexa je velmi podarena, krasne fotky

nika, dakujeme, natalia este sama nechodi, len lozi a tie schody vylezie po stvornozky. Mas pravdu, dlho sa nedialo nic a teraz posledny mesiac-dva urobila neuveritelny pohybovy pokrok... Je velmi silna, normalne posiluje, ked sa drzi nabytku, bavi ju robit drepy. A z bruska rukami priamo do sedu asi 100 krat denne, robi take polokliky, takze dobrovolne posiluje aj ruky...

elly, vdaka za to info o ockovani

jankamanikova
27. júl 2009

Ahojte!

Dlho som tu nebola, lebo sme tu mali na navsteve manzelovho maleho brata, ma 9 rokov, tak sme sa mu venovali. Chodili sme plavat, boli sme v ZOO v Blave a na vyletoch. Deti stastne, lebo oni ho zboznuju. Cez vikend sme ho boli odviezt do PO, tak sme sa vcera vecer vratili.

Mali sme poradnu - mame 9900g a 80cm. Sme zdravi a stastni. Jakubko uz sam zlezie z postele vyse mesiaca, a aj vylezie na vsetko mozne, co sa da vyliezt. On uz sam zlezie aj z kociara, pekne zadockom. Je velmi zlaty, komunikativny smejo. Stale sa kojime, aj cez den a aj v noci. Odstavovanie neriesim, pride jeho cas, ked sam uzna za vhodne, kedy nebude chciet. My dvaja si dojcenie vychutnavame a je to najkrajsie straveny cas s nim. Len nas.

Este sam nechodi, ale nasi chalani zacali v trinastich mesiacoch sami, bez pomoci. A ako sledujem Jakubka, tak ma ten isty sposob ako chalani. Takze ide svojim tempom. V sobotu sme mali meniny, tuto sobotu mame 1 rok. Velmi sa z toho tesime, hlavne deti. Oni maju radi oslavy 😉.

Prajem Vam pekne dni, radosti v srdci a kopec peknych zazitkov s detickami ...

nika.r
27. júl 2009

hanka, ahoj 🙂 neviem, či Ti poradím, lebo to isté prežívame aj my. Nepamätám si, či kojíš Dominika. Mne sa Tomáško pri kojení upokojí. Iným spôsobom len veľmi občas. Tiež nechce vodu, cumeľ sme už dávno prestali skúšať. Sunar vypije, ale aj tak si pýta prsník, nepomáha ani nosenie na rukách. Mne to pripadá tak, že sa vystarší a chce sa jednoducho upokojiť. keď ho prekladám do postieľky, počkám pár minút a skladám ho, až kým nemám pocit, že spí naozaj tvrdo. Ak zaspí na brušku, tak ho aj do postieľky prenášam tvárou dolu. Verím Ti, že si veľmi unavená. Ja som tiež poriadne. Mám pocit, že som to oveľa lepšie zvládala, keď bol menší. Lebo my zle spíme od narodenia. Teraz som ale celý deň v jednom kole, lebo už za nim treba behať. A tiež tým, že menej cez deň spí, menej stihám porobiť a ani nemám čas cez deň si zdriemnuť.
Ono keď si tak spomínam, ten spánok sa stále mení. Boli horšie a lepšie časy, asi to chce trpezlivosť. Určite sa dočkáme toho, že budú spať celú noc.

jankamanikova
27. júl 2009

Nika - jasne, ze sa dockame, ked budu spat celu noc 😉 . Pride ich cas ...

nika.r
27. júl 2009

mám chuť trošku pofilozofovať o očkovaní, keď sa tu už spomínalo 😝 nemajte mi to za zlé, ale nedá mi nenapísať svoje pocity o ňom, keďže som sa kvôli Tomáškovmu mostíkovaniu touto problematikou intenzívnejšie zaoberala.

podstata očkovania, jeho ciele a skutočnosť, že je možné chorobám predchádzať, je podľa mňa úžasný vynález medicíny. Dokonca sa vraj vyvíjajú vakcíny na cukrovku alebo AIDS. Niekde som čítala, že 21. storočie je v medicíne nazývané storočím vakcín, tak ako 20. storočie bolo nazývané storočím antibiotík.
Antibiotiká sa kedysi predpisovali na všetko a bez dôkladnejšieho vyštrenia krvi alebo výteru aj na choroby, na ktoré absolútne nepomáhali. Ešte aj dnes sú lekári, ktorí ich takto predpisujú, ale zároveň už je verejnosť informovaná o ich negatívach a obmedzenej možnosti použitia a samotné mamičky už prosia lekárov o ich rozumné predpisovanie. myslím, že podobne to bude s očkovaním. Už teraz začínajú vychádzať na povrch ich nežiaduce účinky. Tými sa nemyslí zvýšená teplota ani opuch. neurologické problémy sú len jedny z mnohých. Sú vraj prípady spustenia diabetu melitus po očkovaní, atopické ekzémy, alergie a dokonca aj rakovina. Oslabená imunita je vraj tiež častým vedľajším účinkom očkovania. Samotní výrobcovia vakcín napríklad priznali, že očkovanicie látky proti chrípke obsahovali ortuť. Som si istá, že keby ľudia, ktorí sa pre toto očkovanie rozhodli,vedeli o tom, že obsahuje ortuť, nedali by si ho. O očkovaní máme málo informácií, berieme to ako samozrejmosť, ale má rovnako ako lieky aj nežiaduce účinky.

Nie som v zásade proti očkovaniu. Určite by som neriskovala nedať dieťaťu tetanovku alebo záškrt či čierny kašeľ. Ale treba podľa mňa mať informácie a očkovať s ohľadom na indivuduálne rozdiely u detí a hlavne s rozumom a mierou. Naša Dr. napr. neodporúča očkovanie proti kiahňam všetkým, ale len rizikovým a chorľavejším deťom, ktorým by sa kiahne mohli skomplikovať. Keby u nás nebolo očkovanie povinné, ale dobrovoľné, nedala by som ani mumps, rubeolu a osýpky. Sú to bežné detské choroby, ktoré prekonala celá naša rodina a všetci sme tu bez následkov. V Paľbe raz bola relácia o očkovaní a hovorili tam samotní lekári, že niektoré očkovania sú podľa nich len zlatá baňa na peniaze.

jankamanikova
27. júl 2009

Nika - ako pises, je to presne tak. Dakujem Ti za Tvoju namahu a cas, ze si to napisala 🙂 . My okrem povinnych ockovani nedavame ziadne ine. Netreba. Chalani uz absolvovali aj ovcie kiahne a nic im nebolo. Aj Jakubko to chyti, ked pride jeho cas. Dokonca som s nim bola aj u kamaratky, co mala ovcie kiahne, ale nechytil to 🙂 . Tak chyti nabuduce ...

nika.r
27. júl 2009

janka 🙂

chcela som sa Ťa ešte opýtať, keď Ťa tu tak mám 😉 - ako si odstavila Janíka? Máš medzi nim a Matúškom malý vekový rozdiel, tak predpokladám, že sa asi neodstavil sám. Alebo áno?

jankamanikova
27. júl 2009

Nika - Janika som kojila velmi kratko, asi tri mesiace. Mali sme velmi velke problemy po porode a nedalo sa kojit viac, co ma doteraz velmi mrzi a mam z toho velke vycitky a dost ma boli spomienka na to, ze som ho nekojila dlhsie.

Matuska sa mi podarilo dojcit rok a pol.To som uz bola tehotna s Jakubkom. Odstavil sa sam, a vlastne pomohol tomu aj Jany. Po vecernom nakojeni si ho braval k sebe do vedlajsej izby a priniesol mi ho rano na kojenie. A po par dnoch Matusko pochopil, ze vie prespat celu noc. Cez den som ho dojcila kedy chcel a velmi vela som ho objimala a tulila a mojkala.

Ked vsak Jany siel na sluzobku a bola som sama s Matuskom v noci, tak som ho nakojila a spal dalej. Ked sa Jany zo sluzobky vratil, tak si ho po vecernom dojceni zobral vedla a spal s nim. A zase priniesol rano na dojcenie. Pohoda - bez stresov, plakania, nervov a vycitiek. Dva mesiace pred porodom som ho nekojila uz ani rano a ani vecer. Ale doteraz zaspava pri mne tak, ze si ma objime ruckami a silno stiskne. Alebo pri mne lezi uplne na tele. Vztahova väzba je u neho velmi silna. Jakubka (ak nebudem tehotna 😀 ) nebudeme odstavovat vobec. Nechame to na nom ...

jankamanikova
27. júl 2009

A este ked Jany spal s Matuskom vedla v izbe, tak Matusko ak sa mrvil alebo zobudil v noci a videl tam tatina, tak spal dalej 😀 . Jany mu povedal, "tichucko, spinkaj" a on spal. Bez placu. Ale mam pocit, ze bol to taky dobry cas na odstavenie. Prisposobil sa Matuskovi a bolo to tak dobre. Nie stale je dobry cas, ked si to my dospeli myslime, ze je dobry, este nemusi byt dobry pre dieta. Na vsetko treba cas ...

nika.r
27. júl 2009

janka, super 🙂 ďakujem za reakciu. žeby sme skúsili aj my zapratať nášho tatika? 😵 ja by som chcela cez deň ešte kojiť tiež, ale tie noci ma dosť vyčerpávajú.

nevyčítaj si, že si nekojila Matúška. Určite si urobila pre to maximum a určite má Tvojej lásky až-až, aj keď bol kojený len tri mesiace. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre