Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
29. jan 2010

madi - nie, nehovor mi 😀 este ho nemozem zhodnotit, ale ak pockas nejake dva tyzdne, tak ti uz hadam budem vediet povedat, ze ci a ako sa to prejavilo na mojom bruchu 🙂 co sa tyka cvicenia, tak dnes som skusala prvy krat, zatial ma z toho bolia iba ruky, zajtra napisem, ci aj brucho 😉

jankamanikova
29. jan 2010

Ahojte!
Bammbi - tiez som si myslela, ze to nemusi byt vazne, ale ma to aj logicke vysvetlenie. Ono tie ockovania su fakt nebezpecne, ked nemusime, tak neockujme radsej. Ja ockovanie nemusim, Jakubko az teraz absolvoval to, co mal uz davno a zatial to zvlada v pohode. Ale ostatne ockovania, ignorujem. Ja mam mamku, ktora pracuje v lekarni a sestra je tiez vo farmaceutickom priemysle, a dost o tom rozpravame. Takze mam priame zdroje, u nas nepovinne a neviem ake ockovania sme zavrhli.

No, dnes sme boli s babom u dr. Mala som ist v stredu, ale bolo tam kvantum ludi, tak som sa objednala na dnes. Vsetko je v poriadku; babetko je tam, kde ma byt. Srdiecko nam bije a sme v 8t.+3d. O dva tyzdne sa mam zase prist ukazat, dr. ma chce mat pod kontrolou. Kazde dva tyzdne mi budu brat krv kvoli protilatkam, tak sa moc tesim. Mame sa dobre, mne je furt zle a zle. Deti su stastne, zdrave a spokojne a velmi sikovne. Velmi sa tesia na babo a my s nimi.

Prajem pokojny vecer.

Jancia - sa mi s Tebou snivalo, take sci-fi.

madi
29. jan 2010

danu 2 tyzdne? mna uz svrbia jurose na ucte.... a ebay kukam kazdy den 😀 nevydrzim 2 tyzdne! joj....som si myslela ze aj kolena z toho budu boliet 🙄

jankamanik - tesim sa s tebou (vami) ze secko ok zatial..tu krv kazde 2 tyzdne teda ani kuuustik nezavidim, ale zvladnete....na to ze ti je "zle" vraj pomaha zazvor (caj, limonada, cerstvy struhany a tak... - mne pomahalo jedlo abo zuvacka...) ale co ja ti tu radim...ved ty si uz skusena 3nasobna mamča... 😅
sci-fi s janciou ? fuuha....radsej si to ani nepredstavujem , lebo by to zle dopadlo po tom varenom vine 😀

danulik
29. jan 2010

madi - ved rob ako chces, ale potom sa nestazuj 😀 kolena ma nebolia..

jani - som rada, ze ste ok 😉

jankamanikova
29. jan 2010

Madi - kazda rada je pre mna dobra. Je to sice stvrte tehu, ale ja som mala kazde tehu ine a to potvrdzuje, ze vobec to nie je podla kniziek. Vsetko sa prisposobuje danemu dietatku v tele a jednoducho to tak treba prijat. O tom zazvore som pocula, ale nemam odvahu. Ale pojdem kupit a uvidime.

danulik
29. jan 2010

jani - mne nepomahalo nic, ale moj zaludok akceptoval vanilkovu zmrzlinu a suche rozky 😀 dobre bolo len KYM som jedla, pred a po to bolo strasne 😝 😝 😝

jankamanikova
29. jan 2010

Presne tak, danulik. Jedno stastie, ze nevraciam. Kde som cakala Jakubka, tak som vracala rano, na obed a vecer.

madi
29. jan 2010

jani, zazvorovu limonadu som si kupila v tescu - nejaky UK vyrobok.celkom to bolo pitne, akurat ze veeela bublliniek, ale tie som vyhnala ....na cerstvy zazvor naberam odvahu aj ja este aj teraz hehe ...

jooj, krasne spomienky na tehulkovanie... sa tesim na to dalsie... 😉
a tiez mi robilo dobre ked som jedla 😝 sak za to vyzeram tak ako vyzeram

danulik, veelmi sa obavam, ze to risknem.... ale ocakavam spravy od teba pravidelne.... 😵 dakujem

kape
29. jan 2010

Ahojte.
Jani Ty si bojovnik Ty to zvladnes. Inak ma tu tesite s tymi spravami a dalsom tehotenstve. Brucho som mala neskutocne velke uz pri Samkovi, tak neviem co budem mat potom za balon pri druhom a pri Samkovi mi skoro vobec nebolo zle, tak rada by som aj pri dalsom tehu , aspon si to budem velmi zelat.

Akurat cumim na Eurovisiu, sa mi niektore veci aj pacia, dokonca aj ta blazniva Hudba z Marsu sa celkom da pocuvat.

Ja som inak dietu drzala naposledy asi ako nastrocna a to bola dost debilna dieta, skoro nic za den som nezjedla, az sa to zacalo u mna odzrkadlovat na mojom zdravotnom stave,ale nastastie som s tym sekla hned v zaciatkoch. A to som aj cvicila ako vysinuta a nie anie schudnut. Prisla som na vysku, zacala vecer "zrat" s babami na izbe a kilecka postupne isli dole. Ale to mozno aj laskou, lebo uz v prvaku som spoznala mangela 😀 A teraz sa uz len udrzujem okolo mojej vahy,ale to brucho by sa aj mne patrilo spevnit.

Tak drzim dietujucim palce.

Hviezdi, zajtra sa pustam do placiek a do cucuriedkoveho kolaca.

Tami - napisala som este kamoskam, ci sa nepridaju, tak ak by si chcela sa pridat a stacilo by Vam to v tom marci, tak mi daj vediet do IP.

Madi Simonkovi tiez chybaju uz len posledne stolicky ? Kedy asi tak lezu ? Ja by som uz bola rada, keby sme ich mali von a tajne si myslim, ze uz aj spanie bude lepsie, ze sa nebude budit tolko v noci. Ale zatial nic nenahmatam.

A prajem Vam pekny vikendik .

madi
29. jan 2010

kape, neviem kedy maju vyjst posledne zubky, tiez furtom obzeram a hmatam a nic ... hm 😒 aj ked ostatne priznaky sa mi zdaju ze uz by sa cosi mohlo diat...... a teiz tajne dufam, ze sa zlepsi nocny spanok...aj ked mi logika hovori, ze nocny spanok sa zlepsi, ked prestaneme cucat dydu hm...

to hopsadlo je super, ale uz nemozem ziadne "rarohy" tu do tohto bytu pchat... 😖

bru noc Vam vsetkym aj babatakm v postielkach aj v bruskach..a este krajsi vikend.ja sa idem liecit...a cakat na novinky od danulik 😀

kape
29. jan 2010

Madi ja uz nekojim a Samko je niekokokrat za noc hore, ale mliecko pije len raz. Takze celkom len o kojeni to nie je.

jankamanikova
29. jan 2010

Nam sa nocny spanok zlepsil, ked vzal Jakubka Jany k sebe do druhej izby. Tak sme to riesili aj pri Matuskovi. Jednoducho ho utisil, ked plakal a spal dalej. Okolo druhej mi ho priniesol na kojenie a potom rano o piatej. Teraz je to uz tak, ze Jakubko vydrzi aj do piatej spat v pohode, Jany ho utisi, ked treba a Jakubko spi. Ale trvalo nam to od decembra, ked som uz tusila, ze som tehu a chceli sme to zacat riesit. Takze take dva mesiace nacviku Jakubko potreboval. Ja ho nakojim vecer a potom rano. Ak je problem, tak este v noci, ale to je uz zriedka. Myslim, ze do tych dvoch rokov sa upravoval spanok aj Janikovi a aj Matuskovi. Predsa detom idu zubky a rastu a to tiez vraj boli ... Potrebuju jednoducho cas.

danulik
30. jan 2010

madi - takze moje odporucanie - nekupuj 😉 radsej si kup fit loptu a jednorucky (ja mam 3-kilove), tento stroj je o nicom.. asi ho ideme vratit 😝 nemam z neho dobry pocit a okrem toho je dost nekvalitny, zacina pukat po bokoch (na tej bordovej casti) 😖

kivec
30. jan 2010

Ahojte zienky,
vobec sem nestiham chodit 😝 ale asponj obcas vas precitam.
Danulik, to je mi luto, ze si nespokojna s tym strojom, dufam, ze ti vratia peniaze. A minule si chcela, aby som sem supla nejake fotky, tak su teda v albume. Kuk. 😉

aktak
autor
30. jan 2010

ahojte, ani ja vas nestiham citat, net mam len vecer a cez vikend a prave odychujem tak som nakukla 😉

janka vela sil a krasne tehu 😉

nam predvcerom povedali pohlavie babetka, opacne ako na predoslom UTZ tak som z toho kocka 😀 zatial este nehovorime, uvidime co nam povedia nabuduce 😀

poradte masku na karneval, pre mna ako tehulku, neco vtipne 😉 diiiiik

a pekny vikend vsetkym, ti otuzili nech si uziju sneh a my teplomilni sa dalej mozme hriat na gauci pod dekou s cajikom v ruke 😎

iwuskaaa
30. jan 2010

Ahojte 😉 ,

ja som večer pozerala Euroviziu, celkom sa to dalo počúvať.
Kape, mne sa tiež celkom páčila Hudba z Marsu 😀

Aktak, no tak teda som zvedavá, čo to nakoniec bude 😉 . Prvý krát Ti povedali v koľkom tt.?

My sme sami, ocko išiel na posledný zápas - KONEČNE, malého dám na hodinku ku svokre a idem upiecť tvarohový koláč, lebo všetky vypekáte a ja sa cítim potom veľmi zle 😀 . Poriadené už mám, aspoň to.
Tak pekný deň prajem a veselé sánkovanie 😉

danulik
30. jan 2010

kivec - dakujem za fotky, mala je nadherna 😵

iwus - ako sa mas? byva ti zle?

aktak - som zvedava, co to nakoniec bude 😉

vyhlasujem tipovaciu sutaz 😀 ja tipujem..hmm..chlapceka 🙂

na karneval? ja by som sla za tekvicu 😀 ale nie, neviem..

vejinka
30. jan 2010

ja tipujem babuuuuuuuuu a ozaj iwus v ktorom si tt? lebo ja neviem 😖

stankaji
30. jan 2010

Ahojte baby,
len čo som vás dočítala, princezná sa zobudí, a tak zase som toho veľa nestíham písať. Tak aspoň viem, čo máte nové.
Martinka má 12 zúbkov a teraz jej idú trojky. Je veľmi veľká huncútka a dá zabrať minimálne za dvoch chlapcov. Vylezie kde chce, počuje hudbu, tak virgá o 106, umýva zuby 100-krát za deň aj umýva ruky, lebo si podloží také bedničky a už je v umývadle.
Zatiaľ sa nepýta veľmi na nočník, má ho ""v trúbke"", ale komentuje, keď práve kaká do plienky...takže aj tak úspech podľa mňa 😝
S papaním je to všelijaké, mäsko má najradšej, pekne papá polievočky, ale mala obdobie, keď len cecík...

jankamanikova - aj ja som mala obidve tehu úplne, ale úplne rôzne a pri Martinke som bola jak vymenená, ale doslova, aj psychicky som sa ináč cítila ako pri staršom (pri ňom bolo tehu úplná brnkačka)

akurát ju starší syn vybral z kočiara a vyzlieka ju a o chvíľu bude na cicke... 😉 😵

papa, už je na mne

iwuskaaa
30. jan 2010

Danielka, nie nebýva už, ale prišla som na to, že nemôžem byť hladná 😝 . Ale ináč v pohode, som viac unavená, ale tak to ja raz dva dospím 😀 .
Veji - 9 tt. 😉
Ja u Aktak tipujem chlapčeka 😵 ...a ešte som zvedavá na meno 🙂
Dani, že tekvicu 😀 😀 😀 ...tak teraz som sa pobavila...napr. snehuliakom by bolo zaujímavé byť 😀

aktak
autor
30. jan 2010

aj ja som zvedava co to bude 🙂

brusko mi rastie zo dna na den rychlejsie, chodim ako kacica a hlavne ked som dnes obidvoch s tym bruchom v kutiku nahanala tak si asi mysleli ze si chcem zalozit skolku 😀

u mna kazde tehu bolo v necom podobne a ine, aj deti su kazde ine, moc to neriesim, hlavne nech je babo zdrave a ak bude ja dobre spat tak si budem gratulovat 😀

bammbi
30. jan 2010

Kivec, Estherka je krasne dievcatko... bambulka okata modrooka... 😵

Aktak, ver tomu poslednemu tipu... Pred 20.tyzdnom to nie je este az tak super vidiet. Takze... - co doktor povedal na poslednom UZV? 😉 😀

snehuliak ako maska pre tehulku je dobry napad 😀 😀

aj nam tie zubky rastu tak nejako cudne... stolicky uz mame na kazdej strane jednu, ale po trojkach ani stopy

jancia
30. jan 2010

Ahojte

jankamanik tak dufam ze som Ta nenahanala s nejakou laserovou zbranou v ruke 😝 hihi
a som rada ze je vsetko ako ma byt

a prajem aj ostatnym tehulkam nech babatka krasne rastu a maminkam nech dopraju pohodu 🙂

kivec peknucke foto, mala je rozkosna 😵

Tomasko ma nove slovicka, tak cely den pocuvam len "tam" a "dam" 😀

jankamanikova
30. jan 2010

Ahojte ...
Aktak - ja radsej netipujem, ale urcite to bude velmi dobre dieta a bude dobre spat. Akurat ma zaujimaju Vase mena na "A" ... My mame - Kristinka, Pavol a Benjamin ... Uvidime, co bude ...

Dnes sme len cely den doma, nikde sa nam nechcelo ist a mne sa ani moc nechce nikam ist. Vam prajem pokojne dni, vela radosti a pokoja ...

jancia
30. jan 2010

Janka a ako to zvladate doma? Ale tak chlapci sa uz aj sami zahraju, nie? Lebo my uz 2hy tyzden povinne zatvoreni a teda niekedy mam toho uz plne zuby 😝

stankaji
30. jan 2010

Baby, 🙂 🙂 🙂
dnes spí naša princezna 1-krát na normálnej veľkej posteli!!! Tak vám zajtra napíšem, ako spala...Postieľku aj s hniezdočkom, aj s baldachýnom sme zbalili, normálne som mala taký čudný pocit, veď to bolo akoby včera, čo sme boli s tetou kupovať a ja dva týždne do pôrodu, uf.
Ale viete že som rada, že sú už za mnou tie miminkovské časy???!!! Nechcela by som ísť ešte raz rodiť, brrrrrrr
Je to teraz už lepšie. Vstane si z postele, ide kam chce, dvere síce neotvorí ešte, ale aj to príde o chvíľu... 😵

Dnes sme boli aj my len pred domom na chvíľu, a to sme boli za pol hodinu jak snehuliacim strašne u nás snežilo celý deň.

Papa. S.

jamaica77
31. jan 2010

😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕
co to tu citam zase? nove tehulky, ale tentokrat ich pribudlo neurekom, no po precitani len dvoch stran ak som dobre vsetko pochopila z vasich prispevkov lebo skoro ani jedna to nemate zaregistrovane este, tak je tehu Iwuska, Jankamanikova (ty si ma sokla 😀 ) a Vejinka.........zabudla som na niekoho?
Z celeho srdca vam prajem stastne a zdrave tehulkovanie a nadherne zdravucke babetinka 😵 Blahozelam! 🙂

jamaica77
31. jan 2010

LEguanik - teba som zahliadla tiez ze si tu, vitaj!!!!!!!!!! na teba som myslela nedavno aj sme ta tu parkrat spomenuli, sice uz davno ze si sa neukazala a zrazu si tu, tak vitaj spet stratena dusa 😀 😀 😀 Timko je nadherny a aky velikyyyyy. a co Hugo? ako sa sprava teraz? u nas Iggy je kludna, nic ss nezmenilo, striehne na Alexu ze kedy jej oko vypychne, alebo potaha za chvost, najradsej by stupala po nej, chuda Iggy 😅 ale nedovolim jej ist velmi blizko, vzdy mam blby pocit ze ci ju Iggy nesvihne chvostom po tvaricke a to by bola poriadna jazva z toho, zatial to nikdy nikomu neuroibla, neutoci, je kludna, ale clovek nikdy nevie ako moze zviera (jasteer) zareagovat v hociakej situacii, ze? tak napis ako Hugo a Timko sa znasaju.... 😉

kivec
31. jan 2010

Ahojte zienky,
dakujeme za pochvalu za fotky 😵 .
Aktak, ja uz mam tiez riadne brusko, uz teraz mi zavadzia. Mam dost sa onhanat za jednym trpaslikom, no ty to mas este tazsie. Pre mna je najhorsie nosit Estherku, lebo okrem velkeho bruska ma trapi aj chrbat 😝 . No ale nejako to musime vydrzat.
Jankamanikova, ked je mi nanic, tak si spomeniem na teba, ze ked to ty musis zvladnut s tolkymi detmi, ja sa nemam co stazovat. 😉 Celkom to na mna zabera.
Jancia a vy este ako dlho budete mat to domace vazenie? Verim, ze to musi byt tazke. Ako ste to tie 2 tyzdne zvladli? Ako si zabavila drobca?

Tuto sterdu ideme ideme na sono, tak sa s manzelom strasne tesime!!! Dufame, ze sa dozvieme pohlavie babatka. Toto je nasa posledna sanca, lebo do porodu uz ziadne sono nebude. Tu v Anglicku robia len jedno na zaciatku a druhe v 20.tyzdni a dost. TAk drzte palce, aby sa nam maly zarak ukazal!

katinka0000
31. jan 2010

ahojte!

co to tu citam? iwus a jankamanikova su tehotne? to je uzasna sprava. gratulujem!!!!!!! tesim sa s vami. 🙂 iwus na fb si o tom ani necekla. 🙂

baby chcem sa spytat, kolko odratavate st. pri merani teploty v zadocku? na internete som sa docitala, ze do pol roka dietata sa odratava - 0,5 a od polroka - 0,7. a na inych strankach som sa zase docitala, ze len - 0,5. tak neviem. lebo nicovi niekedy nameriam aj 37,6 a neviem, kolko mam odratat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre