Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

nika.r
22. nov 2008

a vonku chodíme v každom počasí, minimálne na hodinku, balkón nemáme. Odkedy nám Dr. v Tomiho dvoch týždňoch povolila vychádzky, boli sme každý deň zataiľ.

Moji dvaja chlapi sa momentálne úžasne bavia. Manžel má Tomiho na kolenách, drží pred sebou zemepisný atlas a spolu listujú. Normálne Tomi otáča strany a manžel mu ukazuje. Stačí, že manžel nejakú stranu poodchýli a Tomi ju chytí a prevráti. Kúsok síce krčí rožky, ale nevadí 😝 No a tiež sa pokúša tie stránky dávať do pusy 😀

kikinela
22. nov 2008

Ahojte,ja som si skušala po 6 hodinach odsat mliečko,bola som zvedava kolko maly ma zo mna a bolo to ubohych 40ml ☹ ☹ ☹ a to po tolkych hodinach takže keby sa mi vratilo mliečko aby mal moj hladoško dost tak to musi prist zazrak ☹ ,aj napriek tomu ho prikladam ale on sa mi už dneska na prsniku aj zasmial už to am ako hračku a vie že s flaše mu ide lepšie betar maly 😅 je u nas velka kosa brrrrrrrr sneh trasie ma iba ked si spomeniem na to.idem si lahnut k malemu inak o kolkej davate ukladat maličkych spinkat alebo o kolkej ich asi tak kupete?my sa kupeme medzi 17:00 - 18:00hod.možno skoro možno nie ale on mi viac nevydrži. 😅 tak dobru nocku

anape
22. nov 2008

ahojte mamicky 🙂 ,
minuly vikend som pisala adrinke sms, no nereagovala

kiki my sa kupeme cca o 18.30 - 19.00, potom sa masirujeme a trosku "cvicime", no a potom papame a spinkame, takze cely ritual nam trva tak hodinku 🙂

anape
22. nov 2008

a inak, dnes mame 4 mesiace! panabeka, ten cas ale leti 😨

katuska.
22. nov 2008

my kupeme od 19.00 - 20.00hod.. a potom uspavacia cicka 🙂 zvykol si poobede spat, tak ho najneskor o 17.00hod budim, lebo potom nechce spat v noci. a nekupeme kazdy den, ale kazdy druhy..

nika, dik.. ja sa rozplyvam, ked si ma tak obchyti 😵 idem umyt zuby a spat.. dobru noc

slaviq81
22. nov 2008

Ahojte baby,
my sa kupeme okolo siestej vecer (tiez kazdy druhy den), po kupani jej ihned musim vytiahnut mliekaren, no a potom kukame telku a sto krat este papame az zaspime. Zvycajne je to medzi 22 - 23 hod. Vcera ale zalomila uz o 20,30 a vyspala mi az do osmej rana, s jednym papanim o 3.30. Ale ja som uz od jednej kazdu chvilu nacuvala pri postielke 😀 .
Ani Jamaica sa dlho neukazala.

jamaica77
22. nov 2008

heeeej tu som....nemam nejako vela casu momentalne, mamina uz odletela, takze som tu sama na vsetko, manzel cely den v robote, ja chodim 2krat do tyzdna do roboty aj s babulkou, no a vianoce su uz za rohom, tak beham aj po obchodoch za darcekmi....takze mi nejako cas neostava na konika, ale sem-tam pridem precitac co kto ma nove ale uz nevyjde cas na pridanie prispevku, plus este sledujem aj ordinaciu na nete 😉
alexa nam robi radost, nadherne komunikuje - uz aj vrieska, a keca...ale nikto ju nerozumie 😀 , no a zacina sediet, uz posedi sama bez pomoci - tak pol minutu az minutu a potom ju uz radsej chytim aby sa nahodou nehodila dozadu a neudrela sa, ale velakrat zacne len padat pomalicky na bok, mam aj nevidarenu fotecku v albume,budu lepsie nabuduce 😉 No mi nadalej sme na rovnakom rezime.....krasne spinkanie 4krat denne a plus cela noc od 8h - 7h (dnes to bolo od 8h - 8.20 rana) - s 1-2 kojenia, prve je vecsinou okolo 3h a druhe tak o 6.30h a potom este ide dalej spinkat 😉

jamaica77
22. nov 2008

No este ku tomu uspavaniu - vecer po kupani a napapani, ju dam do postielky, dam jej cumlik, pobozkam ju, zapnem jej akvarium a odidem, zaspi sama, sem tam hned sem-tam musime jej ist dat cumel aj 4krat, ale neplace tam len mrnci ze jej cumel vypadol 😠 ale cez den ani pocut o postielke v jej izbicke, nezaspi tam ,ani tam nechce byt, ak zaspi v kociari alebo na mne, a ju premiestnim cez den do postielky, hned to zisit a sa zobudi a je problem 😅 , takze spava vo svojej velkej posteli vo svojej izbe, tam si lahneme spolu, priviniem si ju ku sebe, dam cumel a za minutku sa spi 😉 , ani sa neopovozim juuz premiestnit do postielky lebo by to hned zistila, tak tam spi na velkej posteli ale neviem ako dlho takto budeme fungovat, asi len pokial sa bude vediet sama pretocit, lebo inac by sa z postele asi skotulala, zatial to neovlada. A rada pospi aj v autosedacke a v kociari cez den. 😉

slaviq81
22. nov 2008

Jej, tu si. Tak to mas co robit. Ja som minule varila obed, Lara zacala vystrajat, tak z obeda bola pomaly vecera 😀 . Aj Lara sa uz pekne dviha do sedu ked ju chytim za rucky, ale na sedenie to este nie je. To by som ju musela oblozit vankusmi 🙂 . Alexa je fakt zlata, sibalsky usmev ma.

kape
22. nov 2008

Kikinela- aj Samko sa sem tam vyskiera na mna a prsnik pri papani, a on je len plne kojeni.

Jamaica- Kamoska dvohala maleho do sedu, predtym ako sa vedel sam pretocit a potom mali problem s chrbticou. Lekari upozornuju velakrat aj na to , ze dieta ma najprv stvornozkovat a az potom chodit, ze nie je dobre ked sa vyvojove stupne predbehnu. A s tym spinkanim cez den to mate podobne ako u nas, funguje, kociar autosedacka a v poslednej dobe manduca na kratke spanky.

Chcem sa spytat, ci ste uz niektora presli do sportovej verzie kociara, nam niekedy uz Samko strajkuje, zeby si rad obzrel svet tak vtedy mu zlozim striesku a gula ocickami ak je nahodou uz vyspinkany a sme vonku.

slaviq81
22. nov 2008

K a p e, ja som nad tym ani nerozmyslala prejst do sportovej verzie. Staci ked Laru vlozim do kociara a uz aj spi, a tiez si myslim, ze na zimu je lepsi hlboky, nie?

lalunna
22. nov 2008

elly, diki 😉

kape, ja chapem ze tie potvrdenia mas zaniest na ten urad prace a...

a neviete nahodou o ake ciastky sa jedna pri tom poisteni co si musime platit pocas rodicovskej

lalunna
22. nov 2008

nika, aj nas patrik rad listuje casopisy a strasne ich rad sklbe 😀

kiki, finta je v tom ze MM sa tvori aj v momente prisania babatka, tzn. ze ty si sice odsajes len tolko ale keby sa prisalo babatko spravne (pisem spravne hlavne preto ze babatka co poznaju flasku povacsinou nevedia uz sat z prsnika spravne) tak v tom momente by sa ti mliecko zacalo tvorit, totiz v prsnikoch sa tvori mliecko stale, to mi povadala laktacna poradkyna v porodnici, ked som jej doniesla 200ml mojho odsateho mlieka a vzapati sa maly zobudil a ja vystrasena sa jej pytam co mu dam ked som si vsetko odsala a ona mi toto povedala

totiz nemozno priprovnat odsvanie odsavackou a sanie mleka babatkom

anape, gratulujeme 😉

priznavam sa ze my nemame nejaky presny harmonogram, ono vela zalezi sprepacenim ako sa patrik vecer pokaka 😀 napr. dnes sme kupali o 19 a zaspaval o 20 o 20,30 zacal rev a tlacenie a nespokojnost az kym sa nevykakal, tzn. ze zaspal asi o 22 ale vcera chrnel uz o 19,30
ale co mame 100% iste, v noci uz mesiac vobec nekojim, spi v kuse a presne o 7,30 sa zobudza na prve kojenie, ale to je len take cuckanie, poriadne sa naje az o takej 10

kape/jamaica, ja som sa minule pytala rehabilitacnej doktorky na toto sadanie (patrik sa tiez vytesuje ked to s nim robim) a ona povedala ze v ramci cvicenia mozem patrika takto sadat, ale ze nie na dlho a hlavne nasilu, ze ona nema vedomost ze by sa takto priamo poskodzovala chrbtica

ja uz bezne vonku zlozim striesku a vydvihnem len trosicku opierku nech maly kuka, ma to velmi rad
alebo mu otvorim stresne okienko 🙂

lalunna
22. nov 2008

nika, krasne fotky

kikinela
23. nov 2008

dobre ranko my sme už hore ,moj krpec je už plne vyspaty 😉 o 22:30 as zobudil tak som mu dala prsnik a o 23:45 už bol hore vypil 100ml a vydržal do rana do 4:00 to som mu dala a vypil 160ml teraz idem dat prsnik a dokrmim,inak tie ktore kojite alebo polokojite 😅 mate už mrchu ?mne je nejako divne ja som ešte nedostala a mam až strach aka to bude bolest zatial ahojte

elly111
23. nov 2008

ahojte babenky ano urad prace .... ospravedlnujem sa ale ja som prave pocas tych papierovaciek po porode menila trvale bydlisko, takze ine mesto a nemala som to este jasne ktora budova je ktora 😀
hmmm kiki ze 160ml pekne a cim prikrmujes? Nas je posledne dni nejaky dietny ze 80-100ml asi caka kym ho rovesnici dobehnu, ved ma zasoby 😀

katuska.
23. nov 2008

elly, kolko ma alex? nas marek je chuducky a to v noci vytiahne od 140 - 190ml 😕 a chude to je jak slizik.. a cez den papa od tych 100 - 130ml..

hanka, kludne dojdi, pofotime 😉

ela13
23. nov 2008

Ahojte maminy,
citam Vas pravidelne, hlavne neskoro vecer, lebo maly a stahovanie mi dava este stale zabrat.Odpisovat vsak mozem iba od rodicov, fnuk☹
Popozerala som si fotky augusotvych babietiek a musim povedat, ze su fakt nadherne, vsetky do jedneho🙂. Tatkovia sa minuly rok v novembri riadne posnazili. 😉
My sme boli v stredu v poradni, maly je dlhy po tatovi 65 cm a vazil 6100 gr, takze Lalu nejak zaostavame za vami 😉 . Pomaly uz zhanam velkost 74, 😉 .
Mame stale problem s ockami od porodu, tak pri kazdom papani umyvame prevarenou vodou,ociankou a kamilkami na striedacku.Sa desim zakroku spriechodnenia slznych kanalikov, brrrrr.

Co sa tyka rodicovskeho prispevku tak som nasla jednu fajn stranku, dufam, ze mi kvoli linku nevymazu prispevok....
http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-matersk...

Normalne nechapem, preco si musim ist vybavovat prispevok. Ved pokial zamestnavatelovi nahlasim, ze sa nemienim vratit do prace po pol roku, tak by stacilo nahlasenie od neho a nie, ze ja musim znovu vsetky byrokraticke urady obehat, no des.
A s poistenim v nezamestnanosti a nemocenske si budete dobrovolne platit? Lalu nahodou si nezistila, kolko to je?

Tak prajem vsetkym dobru chut k obediku🙂)))))

lalunna
23. nov 2008

kiki, ja este mrchu nemam a velmi sa z toho tesim, ved si jej uzijem este dost v zivote
ja sa vytesujem aj preto ze konecne nemusim nosit vlozky, v teho som musela celych 9 mesiacov skoro, mala som ten tehotensky vytok, tak po sestonedeli som pekne vsetky vlozky odlozila a uzivam si toto kraaaasne obdobie 🙂

slaviq81
23. nov 2008

L a l u, tak ty sa mas, bez mrchy. Ja uz mam prvu "uspesne" za sebou, ma isiel slak trafit. 😠 Cez tehu som mala aj ja vytok, bolo to velmi neprijemne a islo mi to riadne na nervy.
Idem obliect malu a ideme trochu von. Pekne svieti slniecko ale kosa je nenormalna. No a snehu este vzdy nikde az mi je to divne.
Pekny zvysok vikendu.

lalunna
23. nov 2008

ela, ja mam taky pocit ze za patrikom uz celkovo vsetci z augusta zaostavaju 😀
s tymi ockami, drzim palce nech sa to da coskoro do poriadku 😉
este som nezistila, ale zajtra napisem mail do prace a skusim sa dopatrat aj pripadne nejakych dalsich info

k obediku??? 😀 ved ja teraz dopijam ranajkovy caj 😀 to je tak ked neni muz dom, nama kto varit 😀 😀 😀 😔

slaviq 😒 nezavidim, u nas je snehovy poprasok, dopijem caj a ideme tiez von 😵

lalunna
23. nov 2008

co poprasok, ved u nas nadherne sneziiiiiiiiiiiiiii 😅 😵

elly111
23. nov 2008

katuska Alex ma dnes 3mesiace a pred troma tyzdnami sme mali 7 250g a 63cm, teraz ideme 10.12. pocitam ze 8kg to bude 😀
dnes som mu obliekla teplaciky ze 9-12m a su mu skoro akurat len dole som mu kusocek ohrnula 😕
ved vidim ze marek je taky stihly drobcek, proste babatko, nas bol male babatko tak dva tyzdne po porode 🙂 , teraz sa ma pytaju ci ma 7 alebo osem mesiacov 😀
ale cvicime, menej papa tak myslim ze to mal naberaciu fazu a teraz bude mat predlzovaciu 😀

aktak
autor
23. nov 2008

som pridala Adelkine fotky z krstu 😵

nech si snezi kolko chce, ale preco musi tak fukat 😅

mne sa najviac mliecka tvori prave pocas kojenia, naozaj plne prsia mam len po noci ked Adelka vobec nevstane

ja cakam MS kazdym dnom, uz tretiu 😠 😅

adrina
23. nov 2008

ahoj babeny..ja len že žijeme..ale ja mám zápal stredného ucha a aj okostnice..také bolesti neprajem nikomu, ani najväčšiemu nepriatelovi... 😠 😠 😠 😠 😠
Damiánko rastie do krásy..už nam pomaly aj 74 bude malá,už vyše tt ho dokrmujem, kašičky,výživky a tak...prvé dni sme sa natrápili,pokial prišiel na to, čo s plnou pusou,že to nieje tekuté a lyžička sa necucká 😀 😀 😀 ale už je velký frajer...krásne prehlta a už rozoznáva aj chute...a váha..pred mesiacom v poradni mal 6900g a ideme az v decembri..predpokladám,že máme nejakých 7400 už určite...
krásny zvyšok víkendu

jamaica77
23. nov 2008

Adrina - ty uz dokrmujes? 😕 musela si? mam na mysli tie kasicky .....

Ku tej mrche - ja tiez mam kazdy mesiac taky divny pocit v podbrusku, take tlaky a boli ma hlava ako keby som to mala dostat a potom to prejde, takze to nikdy neprepukne - ale ako som uz pisala predtym, ja to uz nemam 2 roky 😀 takze pekne som usetrila na tamponoch a vlozkach 😉

Kape - ja citam knizku kde je vsetko od narodenia babetka a kazdy mesiac opisany co ma babetko zvladnut uz na svoj vek, no a tam je pisane, ze ak trenujes babetko a davas ho do sedu za rucicky, ak dviha pri tom hlavicku dopredu - tak je uz prichystane to robit - mas dalej pokracovat a precvicovat to snim, ak babetku pri tom upada hlavicka dozadu - ze ma este slabe svalstvo na krku, tak to nemas robit, nie je este pripravene. Takze tak isto je to aj s inymi vecami, ak sa nechce pretacat, tak to nevadi, ak chce zacast skor chodit po styroch tak je to ok, tak hadam mu to nebudes zakazovat robit ak to chce samo babetko robit 😉 Dietatko vie co chce a co dokaze urobit. Mi takto precvicujeme parkrat denne, ale Alexa ked si sadne uz mi nechce drzat rucicky, chce sa pustit a sediet sama, ale nezvladne to est stale, tak hned aj pada, ale sem-tam ked ma dobru naladu, a sa sustredi co chce robit, tak pol minutky posedi aj sama, jasne ze je to len parkrat denne 😉 nenutim ju to robit.
No letim pre herecku, prave ma ranne spinkanie za sebou, uz vykrikuje aby som po nu isla 😀 pa pa

aktak
autor
23. nov 2008

jamai co ja viem a co vela mamiciek dodrzuje je to, ze babo robi veci same vtedy ked je na ne pripravene, takze ked si sama dokaze sadnut, moze aj sama sediet, kym si sama nesadne, nemala by sa "davat"sediet
viem ze mas pocit ze chce sediet, aj moja sa taha za rucky, komu by sa chcelo tolko lezat? 😀 ale ak ma mat zdravy chrbatik, musi mat pri sedeni dostatocne pevne svaly na chrbte, tie si precvici pri lozeni a az potom by mala sedkat

angelina22
23. nov 2008

cate, zdravim adinu a jamaicu, dlho som vas nevidela...
mam otazku , kupkate sa kazdý den???
moja mala zaspava každý den ako sa jej chce ale obycajne mi poobede zaspí okolo 2 a spí do 5 a potom sa hrame, natahujeme tak do 7 kedy sa niekedy po spravach niekedy po spravach Dnes kupkame, a okolo 8-9 mi zaspí, bud sama v potielke alebo na prsíku a ja ju potom už len prenesiem do jej postieločky...... 🙂

elly111
23. nov 2008

ahoj angelina, adrina, jamai a vy vsetky ostatne 🙂
nas dnes trojmesacny pokladik sa dnes prvykrat otocil 🙂, takze dvojnasobna oslava, huraaa je to nas sikulko uz cvicime dlhsie na brusku a dnes ho zacal bavit novy cvik, otacanie, takze uz moze byt na gauci len na chrbatiku 😀, ale radsej uz cvicime na koberci a na nom mame deku 😀
my kupeme kazdy druhy den, ale podla potreby niekedy aj kazdy den, kupe sa velmi rad 🙂

vejinka
23. nov 2008

ahojte kocky to mi trvali kym som vas docitala uff..

my sa kupeme kazdy den okolo 19:00. dnes sa mi tak rucickami oprel ked som ho dvihala z chrbatika ze sa posadil..som az neverila vlastnym ociam 😉

vsetky augustovciatka su nadherne a mala alexa sa vie kraaasne usmievat az ocka sa jej smejuu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre