Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

vejinka
12. feb 2009

vecer sa nam nedari takto zaspavat..len na ceciku ale to mi vyhovuje aspom ze cez den je to takto 😉

hankahc
12. feb 2009

zlatulienka vsak dneska vyskusam nedam mu kasu len mliecko na vecer a uvidime ci bude plac... 😖 je to normalne horsie ako ked bol malinky a mal tie koliky 😖
no idem hodint uz na seba omietku cize make up a vyrazame na rehabilataciu...

ozaj katuska ako si dopadla s tym rehabilatacnym pobytom? podarilo sa ti to vybavit? mne akurat vcera prisiel papier od posudkoveho lekara ze mi schvalili pobyt v Samorine a tak teraz cakam odpoved od nich kedy mame nastupit na pobyt...ani by mi to nevadilo ked to bude tak marec april aspon nebude az taka zima 🙂
tak zatial papa 🙂

jaj a este mam prosbu na LALU alias Matu 😀 😀 😀
dievca moje ty sa mi hadam 3x do tyzdna drzo votres do mojich snov, uz kadeco sa mi s tebou snivalo 😕 😀 a ty nie a nie odist stale sa mi nasackujes do mojho sna, bavi ta to este??? 😀 😀 😀 a dokonca aj s tvojim Patuchom dofrcis 😀 😀 😀 a videla som tvojho patucha s plnym chrupom mal zuby 😀 😀 boli sme totiz spolu u zubarky v tom mojom sne 😀 😀 😀
tak ja vas pozdravujem a aj maleho patucha 😀 😀 😀

zlatulienka
12. feb 2009

vejinka - tak to je dobré, náš by aj zaspal, len škoda, že cez deň moc dlho spanie nevydrží - 10 min. a hotovo, pokiaľ pri ňom ležím, myslím cez deň, tak spí aj hodinu a pol 😝

aktak
autor
12. feb 2009

k ZASPAVANIU - tu knihu co spominate som necitala, viem len co to z pocutia, ale vobec sa mi ten pristup nepozdava 😒 pre mna je zaspavanie krasny moment dna, ked sa k malemu pritulim, hladkam ho, hovorim mu co vsetko pekne sme cez den zazili a co budeme robit zajtra, nikdy by som nedovolila aby moment zaspavania prenho znamenal plac, strach, smutok.....dnes uz zaspava krasne, skoro sam, podla nalady, niekedy chce drzat za ruku, inokedy ma posle za Adelkou ze mam ist a zaspi sam, ale co je hlavne tak ide do postele rad a tesi sa ked ho prikryjem bez toho aby sa bal ze ho necham sameho a ze bude plakat kym sa neunavi k spanku 😔
s Adelkou som tiez ked zaspava, drzi ma za usta ( 😀 ) a tisko zaspi, nenechala bz som ju plakat (len vo vynimocnych pripadoch, ked ma zly den a viem ze bz som bola nervozna na nu tak nachvilu odidem a pridem ukludnena, takze sa aj ona rychlejsie ukludni)

s tymi OKULIARMI - suhlasim ze drobcom okuliare este urcite netreba, skor poriadny kobucik a tien, na priame slnko by mali ist minimalne, okuliare ideme kupit teraz Adamkovi na leto, myslim ze po tych 2 rokov ako jankamanik pisala je to tak akurat kedy ich treba kupit

skusali sme ryzovu kasu, lebo sme v Tatrach a nemam ako varit a Adelka sa nemoze vykakat chuda 😖 tak ked sa vratime skusim jej dat nejaky cajik ak bude chciet alebo stavu 🤐

danulik
12. feb 2009

k tomu zaspavaniu - my tiez mame problem zaspavat.. tu knihu som este necitala, ale z toho co tu citam mi je jasne, ze u nas by to nefungovalo.. lili zaspava na cicke, ked ju prelozim do jej postielky a nahodou sa este zobudi, tak zacne plakat a revala by aj hodinu, chudatko, keby som ju nechala, ale ja by som nemala to srdce nechat ju plakat 😢 vzdy pridem, prelozim ju zase do nasej postele, dam cicku a ona pekne zaspinka.. niekedy za 5 minut, niekedy za 10..
neviem, ci je to spravne alebo nie, nechcem ani nikoho sudit, kazda z nas chce svojmu dietatu urcite to najlepsie..
ja sa riadim intuiciou 😉 lili je este malicka,urcite potrebuje pocit bezpecia, nechcem aby sa niecoho bala.. ja sa napr. tiez bojim tmy - ked manzel vecer nie je doma a ja uz idem spat, tak necham v obyvacke svietit 🙂

slaviq81
12. feb 2009

Ahojte,

Danulik, u nás je to so zaspávaním to isté. 😉 Tú knihu som začala čítať, ale nejak ma neoslovila.

Zasa mi prišlo pozvanie na uvítanie do života. Bude v sobotu, tak pôjdem, len neviem ako sa obliecť 😕

nika.r
12. feb 2009

ahojte 🙂

Tak vidím, že nie som jediná, pre ktorú je posvätné, aby dieťa zaspávalo v bezpečí..bála som sa, že ma odsúdite, že sa miešam do výchovy iných...

presne ako u aktak je to aj u nás - zaspávam s Tominkom v posteli a sú to pre mňa jedny z najkrajších chvíľ dňa- hladkám ho, on sa ku mne túli, tíško mu spievam, občas strčím prsník, normálne si začal pospevovať so mnou...a v pokoji a tíško pomaličky zaspí v mojom náručí...sú dni, keď zaspí pri papaní na prsníku, sú aj také dni, keď spolu ležíme v posteli aj hodinu

dieťa som chcela, som šťastná, že ma potrebuje. Veď nám tie deťúrence tak rýchlo vyrastú! O pár rôčkov nás už nebudú potrebovať, budú behať za frajerkami a my budeme možno plakať za chvíľami, keď my sme pre nich boli celým svetom..tak prečo si to neužiť? Tomino spí s nami v posteli a nemenila by som za nič, aj keď sa už pomaly začína rozťahovať a vytláčať nás s manželom na kraj 😝

hribikana, odnaúčala som ho od nosenia na rukách - u nás to ale trvalo dlhšie než dve minúty, kým zaspal..pomohol pevný režim počas celého dňa, večerný rituál a potom som s nim spolu ľahala do postele a venovala sa mu..zo začiatku zaspával až po troch hodinách, ale teraz už aj po pár minútach a dokonca párkrát sa stalo, že som odbehla od neho na chvíľu a keď som sa vrátila, už spinkal

bammbi
12. feb 2009

uff, tak vidim, ze som tu rozputala vasnivu debatu o zaspavani...
...
dodam uz len tolko - matersky instinkt by sa nemal ignorovat - je nezmysel s uzkostou pocuvat plac svojho dietata a neist ho ukludnit hoci by ste sa najradsej za nim rozbehli...

suhlasim ale aj s Lumah - ona vytvorila detom OD MALICKA rezim (pri dvojickach asi ani nemala inu moznost ), ktory im vyhovuje, pri ktorom neplacu a lasku im prejavuje pocas dna, nie pri zaspavani.
Problem vidim ale v tom, ked dieta zaspava 6 mesiacov na prsniku, potom si maminka precita nejaku knizku a z jedneho dna na druhy chce zmenit metodu zaspavania.... tak to dieta vo veku 6 mesiacov urcite nepochopi...

Ja sa riadim tym, co vyhovuje mne aj malej. Potrebujem svoj priestor v posteli, takze mame postielku bez jedneho okraja prilepenu na nasu postel (ako elly) takze vlastne spi s nami ale vo svojej postielke. Ked mala mrnkne, natiahnem ruku, pohladim, a ona citi, ze som s nou, vidi ma, pozera sa mi do oci. Postupne planujem zacat postielku posuvat a dat na nu aj stvrtu stranu ale budem to robit citlivo, aby si to ani nevsimla az sa nakoniec ocitne sama vo svojej postielke. A kedy to urobim, este neviem, ako sa budeme citit...
Zatial zaspava na prsniku, nevidim v tom problem, napapa sa, zaspinka, v spanku necham odgrgnut, polozim do postielky a potom spi 8 hodin, az kym zamrnci, ze je hladna, natiahnem sa, nakojim a spi sa dalej...

katinka0000
12. feb 2009

baby, treba si teraz zapnut STV, akurat tam hovoria o zaspavani.

bammbi
12. feb 2009

nesca, ela13 - dakujem za rady o tom ocku

anape
12. feb 2009

ahojte mamicky,
po dlhsom case som tu znova, docitavam co ste popisali, takze mam co robit

budem reagovat postupne,aby som nezabudla co som chcela

tinka, spominala si, ze kamoskino babo nerozpravalo a ze zistili ze pricinou je epilepsia... nechapem, ved ked ma epilepsiu, tak to je o zachvatoch, to by si predsa aj sami vsimli, ci nie? 😕

anape
12. feb 2009

no tak som vas docitala, v podstate to bolo takmer cele o zaspavani...

je pekne mat urcity rezim, ale presne ako pisu viacere kocky, ze teraz ked su deticky take malicke, tak sme pre ne vsetkym a je super pocit vidiet tie stastne ocka, ked spolu zaspavame.
Ja som ani Petka nenutila od malicka k presnemu rezimu, zavadzali sme si ho postupne a hlavne prirodzene a podarilo sa, zhruba po pol roku uz mal pekny denny rezim, akuratze vecer chodil spat neskor, lebo sa zvykol dobre vyspat popoludni a bolo leto, tak sme boli dlho do vecera vonku, tak siel neskor, ale prichodom jesene a skorsej tmy sa aj to upravilo. Potom nam okolo roka zacal vecer zaspavat sam, tak ze vypil mliecko, dali sme mu dudlik, pohladenie, pusinky a on zaspal...
ale pri Viktorii je to uplne ine, kedze ju este doteraz dojcim /petka len prve tri mesiace/, tak ona zaspava pri prsniku a tiez je to niekedy na viackrat a niekedy si nevydychnem ani vecer, ale tiez volim cestu prirodzenosti, tiez by som nedokazala pocuvat jej plac dlhsiu dobu, lebo ona vtedy nahodi velmi zalostny ton a to sa neda neist k nej. aj v noci sa v poslednom case budi castejsie, ale beriem to tak, ze je to len urcite obdobie a preco jej odopriet moju pozornost, ked ako pisete za par rokov uz o nu moc nebude stat ☹

ale to je fakt kazdeho nazor a osobna vec, ved ziadna mamicka nechce pre svoje babo nic zle a kazda robi len to co uzna za najvhodnejsie 🙂

kuratenko11
12. feb 2009

Jee baby videla som vas v telke,myslim,ze Janciu a Lalunu,boli ste fotit?No super uznavam take projekty 😉
My sme boli dneska prvy krat plavat,no bolo to uzasne,maly zlaty,vobec neplakal,naramne sa mu to pacilo 🙂 tak sa vytesujem.Absolvovali sme aj saunu,masaz celeho tela,no proste parada.Tak ho to zmohlo,ze po ceste domov zaspal.
Idem vas docitat,pekny vecer

katinka0000
12. feb 2009

a co ste boli fotit babulky?

kape
12. feb 2009

Veru boli sme, aj my so Samkom 🙂 Na tej fotke co dala mima je Jancia s Tomim, chlapci, to dnes zvladli na jednotku , nase medialne hviezdy 😀

kape
12. feb 2009

A na tej dalsej sme aj my Lalu s Patrikom a ja so Samkom.

Kuratenko a ako maly znasal saunu a masaze ste robili Vy maminky? A kolko Vas bolo na plavani ? My zaciname v marci, uz sa nevieme dockat.

kuratenko11
12. feb 2009

Jee,vidis kape teba som si nevsimla,prepac 😉 Maly znasal saunu super,boli sme len 5 minut,stihli sme sa nakojit,takze bol maximalne spokojny 🙂 A masaze robili maminy,teda okrem mna ☹ lebo moj maly bol ukazkovy teda na nom vsetkym ostatnym maminam ukazovala co a ako.Bolo nas 6 v bazene+deticky,ale dnes bola taka vynimka,lebo ochoreli deti tak nas dala s predchadzajucou skupinou spolu.Inak nas budu 4 maminy,ktore sme nove.A deti su vo veku 😒 4.5m,my sme 5.5m,6.5m,a 9m.Je to super,vazne vsetkym odporucam,ked som videla tie starsie deti ako sa ponaraju...Musim sa naucit par riekaniek,aby som vedela spievat 🙂 lebo nic neovladam 🙂

kape
12. feb 2009

No uz sa tesime aj my. My ideme tri splu z tejto temy 🙂

Tu je vysledna fotka http://www.baby-web.sk/Clanky/a2194-Tak-to-ja-o... z tej dnesnej akcie, no Jancia s Tomim su hviezdy 🙂 Nas ani nevidno, zakrila nas jedna mamina.

katinka0000
12. feb 2009

tak taketo medialne hviezdy tu my mame. super! vsetci ste zlati!

aj my sme sa dnes prihlasili s nicom na plavanie. som zvedava, ake to bude. dufam, ze sa mu to bude pacit. poznate aj take deti, ktore tam prestali chodit, lebo sa im to nepacilo?

kuratenko11
12. feb 2009

katinka,ja mam kamosku,ktorej maly 5 mesiacov plakaval,plavanie,co plavanie.Dolezite je nevzdat to!!!!!!!Vsetci jej drzali palci,povzbudzovali maleho,ale on stale plakal.Teraz ma uz 15 mesiacov a asi 3 mesiace je zlaty,uz neplacka a pritom doma sa kupe velmi rad.Su aj take deti,len to netreba vzdavat.Neboj,bude sa to Nicovi a aj ostatnym detickam pacit,drzim palce.

jancia
12. feb 2009

hehe no pekne mi na tej jednej foto odstrihli hlavu 😀 to aby sa ludia nezlakli 😝
ale baby poviem Vam, bola to dobra akcia ale ja som z toho taka vycerpana ze az... uz verim modelkam ze to nie je ziadna slava pozovat niekomu aj 10 hodin 😝

stankaji
12. feb 2009

lumah - ja ti úplne rozumiem, pri dvojičkách by som možno aj ja takto riešila zaspávanie, a práve preto že sú dve detičky, cítia, že niesú same, tak im je veselšie... 😉 moja kamoška tiež mala dve detičky po sebe a tiež ich nemusela ukladať, lebo si spolu večer "hrkutali", takže si vypomohli same s tým, aby lepšie zaspali

...aa ja napríklad, nikdy som vôbec nebola unavená ani pri synovi, a to ako som spomínala som ho ukladala doooosť dlho, tak ani teraz pri Martinke mi to vôôôôbec nevadí ani neprekáža, že ju nechám zaspať na cecíku a tak chvíľu pospíme spolu a potom ju preložím do jej postieľky, neviem čo by mi malo utiecť zaten čas strávený s ňou??? 😵 😵 😵

ada11
12. feb 2009

jeééééj...tie fotočky sú krásne... 🙂 No čo...darmo...herečky ste... 😉

jamaica77
13. feb 2009

no kukla som tie fotky aj to video ale zial som nikoho nespoznala 😀 , jedine Janciu - kedze spomenula ze jej na tej prvej fotke odsekli hlavu 😀 ale lalu a ani kape nikde nevidno 😖 alebo ja nespoznavam, kedze vas poznam len z fotiek z vasich albumov.
Kolko hodin ste to tam fotili?

nesca
13. feb 2009

Caute,
Hribikana dakujem ti za opis, my sme to rátali cez tip tour, tak ešte skúsim pozrieť Satur, či to nevyjde lepšie 😉
všetko sa mi zdá super až na tú pláž, tak dúfam, že sa bude dať ísť na tú piesočnatú a ešte nevieš či tam bol detský bazén pri hoteli, alebo tom vedľajšom? A ak ta ešte niečo napadne, tak môžeš . . . 😵 .

Tak my sme včera absolvovali očné, na to hnisajúce a slziace očko sme dostali antobiotické kvapky a aj mastičku na noc, že vraj zápal oka 😨 Tiež sme boli v poradni, na nefrologii a ja som ešte bola na RTG zubov až sa čudujem ako sme to všetko zvládli, ale dnes sa mi urobil herpes 😖 , bola som troška v strese 😀 😝 .

Tá akcia musela byť super, škoda, že všetko len v BA 😖 .

angelina22
13. feb 2009

baby fandim Vám , foto je krásna, kebyže to je bližšie tak sa pridáme aj my...

slaviq81
13. feb 2009

Krásne fotky.

A kde ste všetky? U nás sneží, tak trčím doma.

jancia
13. feb 2009

Caute
dakujeme 😉
jamai boli sme tam asi 2 a pol hodky ale samotne fotenie nebolo az take dlhe, skor to nastavovanie vsetkrho mozneho okolo toho 😝

lalunna
13. feb 2009

hani 😀
aj mne sa uz snivalo ze patuch ma zub, prvy
ale v skutocnosti nic 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre