Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
25. nov 2008

veru, drzte nam palce, nech to zvladneme!! pred chvilou som obzerala ten prevenar a uz teraz sa bojiiim, ta ihla je nechutna!! chudatka nase babulky..

tami, matke prajeme vsetko najlepsie 😵

slaviq81
25. nov 2008

Tak aj nam uz nasnezilo, som cela vytesena brala Laru na ruky a hajde k oknu. Nechapavo na mna pozerala, si musela mysliet ze mi preskocilo 😀
T a m i, D a n u l i k, tak sa drzte, nech vcelicky nebolia.

A n a p e, ja uz neviem co mam s malou robit, ako ju zabavit, od soboty je taka nespokojna, ale prisla som na to ze ked ju dam na brusko tak sa ukludni, teraz mi tak dokonca zasa zaspala.

lalunna
25. nov 2008

tami, si supeeeeeeeeeeeeeeeeeeer! klobuk dolu... 😉
ja som si tiez raz test robila, ved keby som teraz naaaahodou otehotnela ani o tom neviem ☹

nika, aj mne to tahanie za rucky do sedu odporucila rehabilitacna doktorka v ramci posilnovania bruska (patrik mal pupcekovy pruh a slabe svalstvo na brusku) ja to robim teda, neriesim nic ine, ma to rad a brusko spevnelo, normalne mu uz vidno svaly na brusku a tu specialnu naplast na pupcekovy pruh uz nemusime lepit 😵
ocot je super na pranie, je haluz je ze pradlo po nom necitit, ja uz avivaz vobec nedavam, je to podla mna zbytocne chemia na pradlo, ocot je 100 krat lepsi a zlikviduje aj plesne a bakterie, no vonu niekedy davam 5 kvapiek bergamotu napriklad
a ocot davam do prehriadky na avivaz a niekedy priamo nalejem do pracky
jaaaaaaaaaaaj a este je dobry na odstranenie vodneho kamena z bubna pracky a inych sucasti

zlatulienka
25. nov 2008

Danulik, Tami - držte sa statočne, nech to vaše bambulky nebolí

tu v PB je odmäk, také to bolo všetko včera ešte krásne biele a teraz len kde tu fliačik snehu ☹

my zachvíľu ideme na kontrolu k ortopédovi s nožičkami po troch mesiacoch - dúfam, že budeme mať jadierka OK a už nebudeme baliť naširoko

idem nakŕmiť môjho hladoška...už sa ozýva...

lalunna
25. nov 2008

danulik, patrik viac vrestal ked som ho davala do kombinezy ako pri ockovani 😀 😀 😀

danka, existuje prasok na "omylom zafarbene satstvo" - ja som ho vyuzila aj minuly tyzden 😀

lalunna
25. nov 2008

my sme dnes zaspali na plavanie 😀 😒 takze zajtra ideme
kape, nepridas sa? najlepsie je zevraj medzi 9-10, my ideme na 100%, manzel nas rano zobudi 🙄

slaviq81
25. nov 2008

L a l u, zaspali? Do kedy spinkate? Lebo my sme uz o siestej max o siedmej hore. Aj ja ceeeeem plaaaaaaaaaavat.

lalunna
25. nov 2008

slaviq, ja kojim rano o 7,30 a potom ze nachvilku si este polezime, a bolo z toho vstavanie o 11,30 😀
ranajkovala som pri konikovi o 13 😀
a nie je to vynimka, docela casto to takto praktizujeme 😎

slaviq81
25. nov 2008

Ticho zavidim.

slaviq81
25. nov 2008

Tak moje dieta este stale spi, zaspala o 11.45. Zas budeme buntosit do polnoci. 😀

bammbi
25. nov 2008

danulik, aj u nas je overal uhlavny nepriatel, vrieskame ako zmyslov zbaveni... a este neznasame pretahovanie ruciciek do bodyciek a triciek...

lalluna, u nas rana vyzeraju tak isto 😉 pohodka.....

anula
25. nov 2008

Ahojte,
s tymto uzasne rychlym pocitacom nemam sancu vas precitat. Mame sa dobre, ja som utahana, lebo v CH malu zobral aspon manzel, ale tu sa nasi trosku pohraju a hotovo.
Klara sa mi vyslovene rozozrala 😀 , vecer stiahne 230ml a este som musela dokrmovat.
Dnes sme boli zase plavat a po plavani mi zaspala od 11.00 do 15.00, mohla som si aj ja zdriemnut. Asi ju budem davat kazde rano na polhodku do vane. 😀 Nikde sme nezohnali plienky na plavanie potrebnej velkosti, mame trochu vacsie, stale trpnem, aby nenalozila a nepretieklo jej to povedla 😀 . Dnes vynadala jednej malej. Lezkala si spokojne na vode, cmulala palec a jedno male dievcatko tam zacalo plakat. Vytiahla si palce z pusy, pozerala, zarehotala sa a zase si spokojne lezkala na vode aj s palcom v ustach. Po chvili, ked plac neustaval, odrazu sa otocila k tomu dievcatku a rozculene mu tam cosi vykladala, mysleli sme, aj s mamou dievcatka, ze sa pocikame.
Takze tot nase novinky, dufam, ze sa mate vsetky dobre a ze deticky su zdrave.

bibianna
25. nov 2008

Baby, dnes sme boli na poradni a ostala som šokovaná. Doktorka bola opitá, ani jej nebolo rozumieť.

bammbi
25. nov 2008

bibiana, to co je za haluz??!!! zmen doktorku, ja by som ozranke nedoverovala, je to max. neprofesionalne a pre babatka s prip.problemami aj nebezpecne...

Vsetko najlepsie k meninkam Katky, Katusky, Katinky a Katarinky !!!!!!!! 🤐 🤐 🤐 🤐

bibianna
25. nov 2008

Bambi, prvý krát sa mi to stalo, som z toho vyvalená. Boli sme na očkovaní, ešte dobre že ho pichala sestra, tá bola triezva.

bammbi
25. nov 2008

ahoj anula!!! ako si uzivas pobyt na sk? 😉
... a do akeho bazena chodite plavat, je to normalne verejna plavaren? ...ja by som tiez isla, chystam sa na SK na cely januar... inac ja uz som hladala na nete tie plavacie plienky a nasla som najmensie na 6 mesiacov... vyzera to , ze mensie nevyrabaju... a ake ma Klara plavky, tiez nejake specialne?

bammbi
25. nov 2008

bibiana, tak aspon ze tak... a sestricka sa tvarila, ze je vsetko ok??

madi
25. nov 2008

caute bambule a bambulcatka
rychlo este po nasom kupani a pred papanim a spinkanim....sak ved ja som neblahozelala Katkam....takze Katky, Katusky, Katarinky, Kacenky a este neviem ake.....vsetko len to naj naj naj...nech vas babatka posluchaju a robia vam iba radost... cmuuuk od Simonka samozrejme....

bibi - to snad nemyslis vazne toto!!! to by som asi dala hned na presetrenie tomu Uradu pre dohlad....ty vole...neskutocne...fuj...

anula ale vam je hej...a ta tvoja klara...no...po kom to dite je?? 😀

bibianna
25. nov 2008

bambi, neviem či sestrička vedela, lebo práve od doktorky odišla nejaká návšteva, tak predpokladám že si dali spolu

katinka0000
25. nov 2008

ahojte!

madi: dakujeme!

dlho som sa tu neukazala, pretoze som sa konecne pustila do pisania tej mojej diplomovky. termin mi uz hori, tak mi ani nic ine neostavalo. ako sa inak mate?
my ideme zajtra s celou rodinou oslavit niekde do restiky moje aj svagrove meninky. takto vsetci sme si teda este spolu sadnut neboli (teda myslim vsetci aj s nicom). uz sa tesime.

konecne mam uz trochu rozmyslene aj darceky na vianoce, len neviem, kedy to vsetko pokupim.

aj ja prajem katkam vsetko naj - naj!

jancia
25. nov 2008

Katarinkam vsetko najlepsie prajeme aj my s Tominom 😵

lalunna
25. nov 2008

vsetko najlepsie katkam 🤐 aj od nas

anula 😀 😀 😀

bibi, ja by som asi v takomto pripade pichnut vakcinu nedala, ved aj sestricka si mohla uhnut, ty kokso! 😠

madi
26. nov 2008

bre "rano"
baby...zase sme boli na druhej strane...kurnik sopa....co vsetky robite? kde ste? my mame prvy spanok (denny) za sebou, ideme teraz do kocika....
v noci si simono zmyslel ze ma vegeet, tak sme kolo neho obaja vyse dvoch hodin pobehovali a dohovarali mu, ze je noc a treba spinkat...
inak mam pocit, ze mam nejako menej mlieka...jednak som bola od nedele nervozna dost...a ....hm...sak v noci musim kojit z obidvoch cicusiek 😖 teda ked mu dam iba z lavej tak nic....ale lava bola vzdy slabsia....ale takato slaba este nebola nikdy...
co mam robit? pri kazdom kojeni ho prekladat po 5-10 minutach? aby som si znovu rozbehla mliecko? ci co? castejsie kojit? a ked nechce? jooooooj bojiiiimmm 😢

zlatulienka
26. nov 2008

Madi - ničoho sa neboj, len koj koľko vládzeš a čo najčastejšie a hlavne veľa pi. Ja som tiež niečo také zažila, sme boli s mangelíkom pohádaní, zo stresu mi ani jesť nechutilo a hneď to bolo cítiť na mliečku. Tak som sa naštvala, malého zobrala von, posedela som si v reštike, dala hovädzí vývar a dve viney a spokojná šla dom. na druhý deň bolo všetko ok. Jedine malý častejšie v noci papkal, ale chvalabohu, aspoň sa mliečko rozbehlo, potom bol až nadbytok. Ostaň pokojná, nemysli na to, že ho stratíš, veď mliečko sa ti dotvára sjpočas kojenia, naše prsia sú teraz ako hrnček var - nevyčerpateľná studnička 😉 😉 😉

a teraz prežívam stresy každú sobotu na skúške, bo mám v škole skúškové ale zvládame to bez ujmy na mliečku, už som si imunitu na stres vybudovala 😝

slaviq81
26. nov 2008

Baby len sa nestresujte, nech mate papanicko pre deturence. My sme boli von, Lara este spi, ved je v kociari. Uz sa pekne dviha do sedu, velmi sa jej to paci ale dlho ju tak nedrzim. A uz mi nechce ani za trest spat na chrbatiku, uz len na brusku. Ale dost dlho mi takto vyspi. Tak sa tesim. 🙂
B i b i, ostanes u tej doktorky alebo pojdete k inej? To je ale fakt sila ked je uz deckarka pripita a nema problem takto ordinovat.
T a m i, D a n u l i k, ako ste dopadli na ockovani? Dufam, ze nebolo vela slziciek.

jamaica77
26. nov 2008

madi - vizera to na laktacnu krizu, ale neboj to sa rozbehne, mi sme to mali asi v 6 tyzdni, trvalo to asi tyzden, mala som poriadne stresy, mali sme tu nejake rodinne nepokoje 😒 a samo ze sa to odzrkadlilo na mojom mlieku, poobede som vobec nemala - par kvapiek, vcelku som moznoodsala len biedne 20ml, ale laktacna sestra mi poradila odsavat kazdu pol hodinu alebo hodinu aj ked ide odsavacka na prazdno (15min) - to je dobre koli stimulacii, a samo maleho prikladat castejsie, viem je to tazsie kedze nechce ze je napapkany....tak vtedy len odsavaj, malemu ak nestaci co mas daj mu co mas zamrazene (ak mas), a hlavne sa nesmies stresovat, nesmies byt unavena, mas casto odychovat a byt v pohode, ja viem niekedy je to tazke, ale skus a uvidis mliecko sa da do normalu - aspon u mna sa to dalo spet do spravnych kolaji, odvtedy sme v pohode 😉

jamaica77
26. nov 2008

Anula - Clara je podarena 😵 , skoda ze sa to neda zvecnit na kameru, take momentky su najzlatsie, takze sa vam plavanie paci 😉 , skoda ze som sa nechala odhovorit kamoskou ze v zime nemam chodit s malou na plavanie, no mozno ze tvoja Clara ma presvedci, su tu tiez raz do tyzdna plavacie kurzy pre batolata, tak mozno ze sa este prihlasim, lebo Alexa zboznuje kupanie, ta je taka nasrata ked ju vyberiem z vanicky a ide sa obliekat do pyzama 😠 ze som ju tam dlhsie nenechala.

bibiana - no toto, take nieco som este nepocula ze by doktorka (pediatricka) bola v robote opita, co je na hlavu padnuta? 😕

Laluna - a kedy davas Patrika spinkat vecer ze ti tak dlho spinka, este aj cele doobedu? 😅

jamaica77
26. nov 2008

Tami, Danulik - ake ockovanie ste dostavali? mi sme 3 mesacnu vizitu nemali, az 4mesacnu lebo zase dsotaneme asi 3-4 injekcie 😅 , aj ja uz mam teraz strach z toho, ze babulu budu pichat ☹

Mne sa verit nechce ze o par dni uz alexa ma 4 mesiace 😕 strasne ten cas uteka

danulik
26. nov 2008

ahojte,
ockovanie sme zvladli - lili plakala, ale zase nebolo to take hrozne.. reakciu nemala vcera ziadnu, dali sme jej ladovy obklad a pohoda.. dnes na obed uz mala trosku zvysenu teplotu - 38,3 minus 0,5 - cize 37,8, dala som jej zase ladovy obklad a zda sa mi, ze uz nie je taka horuca.. ale este jej idem pre istotu raz odmerat teplotu..

jamaica - ockovali ju povinnou hexa vakcinou plus sme dali este proti pneumokokom..

katinka0000
26. nov 2008

ahojte!

bibi: to nemyslis vazne. detska lekarka ozrata???

baby ako dlho vase deticky sedkaju? nas maly by chcel sediet stale a sledovat vsetko naokol.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre