♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

alure
23. júl 2010

@liba78
my máme podľa uzv tiež už niečo cez 3kg,a údajne druhé respektíve tretie dieťa je väčšie ....môj prvorodený mal 4,1 kg,takže už teraz viem že budeme mať zase valibuka a tiež mám oficiálny termín až o 4 týždne,podľa sona sme takmer o 3 týždne väčší
@zuzka1008
Váha sa určuje na základe troch parametrov,dlžky stehenej kostičky,priemer hlávky a to tretie neviem...a je to len približná váha a presne ako píše liba je to o genetike. Váhu určite nerieš,ak Dr. urobil sono a všetko je ako má byť,placenta vyživuje,prietoky sú v norme netreba sa obávať.Uvidíš malá bude mať dobré 3 kg a budeš tomu po pôrode len rada..a to viem o čom píšem 🙂

kacena4
23. júl 2010

@zuzka1008 s vahou si nic nerob je to hlavne o genetike a aj o ultrazvuku, ci to gyn dobre "odmeral" svagrinej tvrdili, ze je est nedonoseny, maly a nakoniec mal 4500g v termine ja som rodila v 38tt a mala mala 3150 g., ak je vaha na 2500 je to uz super, nebude musiet ist do inkubatora a dostanete sa hned domov, takze posledny mesiac je to uz len o priberani podkozneho tuku, malicka za tyzden teraz pribrala len necelych 100g. - takze je to fakt rozne

zuzka1008
23. júl 2010

dakujem baby trocha ste ma upokojili... za tehotenstvo som pribrala cca 13kg a všetko islo do bruska 🙂 tak sa mi zdalo že ma malo
a čo su to vlastne prietoky?

evanns
23. júl 2010

@alure jaj baby nestraste ze 250 g za tyzden...ved nasa mala ma vraj uz teraz 3100 g (36 tt)...a ja mam iba malicke vecicky nakupene 😲

zuzka1008
23. júl 2010

a niekedy si hovorim, ze možno menej važi pretože je to take žive striebro :.-) niekedy sa mi zda že tam cvici erobic 😀
hlavne včera ked pri Ulrazvuku vypučila riťku na doktorku 🙂

elina313
23. júl 2010

@evanns 😀 neboj, maličká bude akurát

alure
23. júl 2010

@zuzka1008
prietoky je vyšetrenie ultrazvukom na ktorom sa zisťuje prietok krvi placentou a pupočníkovými cievami od ktorého vlastne závisí dostatok kyslíka a živín pre bábo. Toto vyšetrenie sa robí okolo 36-38tt takže určite si to už absolvovala.
@evanns
samozrejme je to u každého individuálne ale posledný mesiac bábo už len priberá (uvádza sa cca 1kg) Môj prvorodený bol valibuk 4,1 a 54 cm a domov z pôrodnice sme išli mal 4,5 a bez problémov sme nosili 56 a potom sme prešli na 62. A 54 je klasická veľkosť pre novorodencov tak neboj 🙂

tiffanka
23. júl 2010

@carmenn323 hehe neboj nic, len kvoli tlaku sa cisarsky nerobi 😀

tiffanka
23. júl 2010

Inak dneska mi doktorka povedala ze budem mat mimoriadne velke dieta 😀 😀 Tak sme zvedavíí 😀

liba78
23. júl 2010

@zuzka1008
@evanns nebojte, bude ich akurát. Ale ja menšie veci ako 62 ani nekupujem.

@tiffanka som zvedavá na tú hmotnosť, a hlavne či bude u vás ten chlapec alebo do tretice to isté ako u nás 🙂
Inak známa rodila ako 34 ročná 1. bábo v apríli a malý vážil 4,4 kg. Narodil sa ale sekciou, vzhľadom k veku prvorodičky a veľkosti. Ale sú ok, a ich škriatoček krásne rastie ďalej má už cez 6kg.

liba78
23. júl 2010

@alure ja sa tej hmotnosti trochu desíííím. ☹

evanns
23. júl 2010

@tiffanka 😀 😀 😀

kvietok121
23. júl 2010

ahojte telhuky znicene aj neznicene teplom som doma a sedim, dokonca osprchovana, s polievkou pred sebou ktoru som ledva uvarila ... manzel my zavolal ze mi donesie pizzu to bolo hnusne skolenie asi najhorsie zo vsetkych, ale konecne som tu a mozme pokecat 😀

evanns
23. júl 2010

@alure no tak ja som zvedava...ale nevadi, ved dnes rychlo dokupime vacsie velkosti 😎

alure
23. júl 2010

@liba78
no myslím si že sa na to netreba nejak viazať a nebáť sa toho,ako pozerám je to tvoje tretie dieťatko,tak by ten pôrod mal prebiehať jednoduchšie. Ja si teda aspoň hovorím,že to bude rýchle,ľahké a zvládateľné a nič iné si nepripúšťam 🙂 Hore hlavu neprivolávaj si nič negatívne,pozitívne sa nalaď a naozaj všetko prebehne fajn,uvidíš. Ani sa nenazdáme a máme to za sebou ...
@evanns
jasné , vecičky teraz narýchlo zoženieš hocikde a hocikedy. A naozaj necháme sa prekvapiť,hlavne nech sú bábätka ok a my tiež,či už budú väčší alebo menší tí naši drobčekovia hlavne nech ich máme čo najskôr v náručí 🙂

kvietok121
23. júl 2010

@groka http://pocasie.pozri.sk/predpoved-pocasia/ vyzera ze sa ochladi
@tiffanka jasne aby si nahodou niekto nemyslel ze ucitelia sa maju super, dva mesiace prazdnin, tak to vobec nie je pravda
@tiffanka ty ides tiez na cisarsky??? v 38 je to uz pohode, dokonca to nie je ani predcasny porod, ale normalny, je uz viem kvoli ockam
@liba78 je nas tam jedenast aj so skolitelkou takze by si to vsimli, prezencka sa dava az ku koncu
@akika722 aj mne donesie veceru mm ja nevladzem si urobit obed, citim sa ako sud
@akika722 si moj clovek aj ja milujem melon a nanuky
@mirmaj @akika722 ach baby neprovokujte na pivo mam hrozne chute od kedy som tehotna ... zatial sa ovladam
@groka takze sa ti to blizi
@vladka84 ani nehovor aj ja som si myslela ze ked vstupim na MD tak budem mat cistucko ved ked clovek chodi do prace a je tehotny tak je to drina, baby ja mam doma neskutocny neporiaadok a ja si sedim na zadocku a nevladzem ani vstat ... ach jo ...
@zuzka1008 aj mne dr povedal ze vaha je aj informacna ze sa mozu pomylit az do 500 g

kvietok121
23. júl 2010

@tiffanka to co znamena mimoriadne velke povedala ti aj vahu??? my sa dozvieme az o tyzden

kvietok121
23. júl 2010

@alure suhlasim s tebou nech si co najskor v naruci

jankasramka
23. júl 2010

@zuzka1008 aby som ta upokojila, tak my sme rodili v 39tt a tencervicek co prave mrnci zo spanku mal len 2570g a je uplne ok. neboj sa, vsetko bude v poriadku a ty budes mat vdaka tomu mozno lahsi porod

jankasramka
23. júl 2010

jaj zienky, rodte uz lebo ja tu mam uz kojenecke problemy kamennych prs a je mi to blbe vypisovat o tom lebo viem ze ste plne ocakavania vlastnych ratolesti a nechcem vam robit "chutky" 🙂 teda hlavne prvorodickam...proste neviem akosi mi to tu nesedi ze vy zdielate poslickov a ja mam bolave prso 😀 😀 😀

kvietok121
23. júl 2010

@jankasramka mas pravdu nevieme sa dockat, ked pozeram na tie krasne fotografie ....

jankasramka
23. júl 2010

prosiiiiiiiiiiiiiiiiim uz nepiste o bryndzovych haluskach lebo mi stekaju sliny az po zem 😢
ja uz mam skoro dva roky bez bryndze a kofoly......viete si to predstavit??? 😢 😢 😢

oksu
23. júl 2010

tiffanka: dpíšeš do tabuľky i mňa, prsím. termín 7.8.2010, vek 24, chlapec - Janko. Ďakujem

jankasramka
23. júl 2010

@kvietok121 ved preto o tom moc nepisem...s tebou sucitim asi najviac....mne by bolo asi divne- luto alebo co keby niekto vypisovat o uzasnom bejby a ja by som mala este kopec casu pred sebou.
ved viem ze vsetko ma svoj cas....tak sa krotim ale ked porodis tak sa uz krotit nebudem 😀 😀
velmi na teba myslim aby vyslo vsetko ok a ty budes mat coskoro tvoj darcek od Boha pri sebe🙂

michaela80
23. júl 2010

@jankasramka nadherny je maly...a tie prsia... to iste mam aj ja.-..hruza...

michaela80
23. júl 2010

@zuzka1008 nestresuj sa vahou..nasa sa narodila 36+6 a mala 2300 gr a je uplne v pohode....ked je dostatok mliecka tak tie malinke lepsie prospievaju ako napr tie 4,5 kg ..tak mi vraveli sestricky v nemocnici...a momentalne tam mali skoro vsetky babetka do 3 kil iba jedno malo 3,7 kg a bolo ich tam 24 spolu...

kvietok121
23. júl 2010

@jankasramka tak to mas tazke, este tu kofolu by som vedela ozeliet ale bryndzaky ...
@oksu ahoj vitaj medzi augustovkami

kvietok121
23. júl 2010

@jankasramka dakujem jani si fakt zlata, normalne mi vyhrkli slzicky radosti aj matejko sa ozval 😀

vladka84
23. júl 2010

u nas bol fajny lejak, ale uz zasa mam pocit, ze je vonku +35, potim sa ako kobyla...

kvietok121
23. júl 2010

@vladka84 ochladenie by malo prist v noci tak hadam to pride, ved pocas tyzdna by ranna teplota mala klesnut az na 10 C

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre