♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lucy1990
10. jan 2010

A to magne b6 je vlastne na co?

zuzana76
10. jan 2010

je to prevencia roznych krcov, aj stahy maternice su vlastne krce a teda v tehotentsve sa to uziva na prevenciu takychto stahov, aby zena nezacala predcasne rodit, ale ja to uzivam kvoli tetanii, to je vrodena nervova drazdivost, proste mam nachylnost na krce, v rukach, nohach, aj v celom tele, napr aj svaly tvare

tea333
10. jan 2010

Ja som bola akurat nutena zajst do polusu, koly Syndromu Prazdnej chladnicky ako opisovala lucy 😀 😀
my sme restauracne typy,ale radi aj varime, moj chlap vari STRAAASNE dobre, takze on robieva vsetko co mam rada od neho, steak, pecene masko so zemiakovou kasou, palacinky, kuraciu polievocku, ostre sote s ryzou a ine..
ja varim trochu menej casto,ale zevraj super 🙂 , napr. kapustnicu, cesnacku, zeleninu na rozne sposoby, kuracie prsia..takze my mame rozdelene kto ake jedlo robi, ja som palacinky v zivote nerobila napriklad 😲
Len skoda ze si musim odopierat svoje milovane sushi v tehotenstve, to sme si stale nosili domov zo sushibaru 😢

zuzana76
10. jan 2010

ja som sushi nikdy nejedla, nikdy ma to nelakalo ochutnat

u nas doma varim len ja a muz obcas, ale to vtedy tiez taku nejaku specialitu, co sa na to pripravuje aj 3 dni a potom navari 😀

zuzana76
10. jan 2010

a tiez casto zajdeme do restauracie, ale pocas tehu radsej uz len tie overene

lucy1990
10. jan 2010

Mne to magne b6 lekar odporucil pred cestou na dovolenku, ideme teraz v stredu, tak sa dopredu nadopujem...akurat ze mi hovoril, ze max. 2 tabletky denne, ale tam na letaciku pisu ze max. 1 denne, tak neviem 😒
A tea, to mas super, ze tvoj vari...to moj ma hotelku skolu a nenavari mi 😠 to ma radsej pozve do restiky..ja som varievala castejsie, ale teraz nemozem, lebo akonahle zacnem varit a dycham tie vypary, hned mi je zle ☹

zuzana76
10. jan 2010

na letaciku pisu v tehotenstve maximalne 2x denne, takze 2 kludne mozes

lucy1990
10. jan 2010

Zuzi, aj ked je to 350 mg?

zuzana76
10. jan 2010

no ja mam 470 mg a tam pisu max. 2x denne v tehotentve

lucy1990
10. jan 2010

Tak potom v pohode, budem si davat 2 😉 dakujem

lulusha
10. jan 2010

Lucy a kam idete na dovolneku?
Ja som papala zapekane kuracie prsia s hribikmi a ryzou, celkom sa mi podarili 😝
Zajtra idem na prvu poradnu, uz sa tesiiiiim 😀

tea333
10. jan 2010

zuzka sushi je zvastne, ja som ho ochutnala pred 4,5 rokmi a nic 😒 potom sa moj drahy namotal, isla som este 2 krat a potom som sa zamilovala do tej chute 😵 a odvtedy sa aj nas kamarat naucil robit, tak mame obcas sushi party, tak budem odteraz len pozorovatel 😒

lucy1990
10. jan 2010

Vybavili sme si priamy let do Dominikanskej republiky, tak sa uz velmi tesim 🙂 ja som prave dojedla pecene bravcove masko s cervenou kapustou a knedlou 😅 a este ma caka slepacia polievocka, ale tu si dam neskor 🙂

lulusha
10. jan 2010

Jeej, tak to si uzijete teplucko 😎
Tea, ja som jedla sushi raz v zivote, sice iba zeleninove, ale moc ma neoslovilo... rybacie je asi ine, ze?

lucy1990
10. jan 2010

http://www.mojalekaren.sk/magnex-vitamin-b6-30-...
ja mam tento..vraj prirodny relaxant 😀

lucy1990
10. jan 2010

Lulus ano, dufam, ze si tepo uzijeme, akurat ze sa nemam vystavovat priamemu slnku, tak pekne pod slnecnickom 😀

tea333
10. jan 2010

lucy juj isla by som namiesto skusok,a budes pekne opalena 😉 ..
ja budem mat 16tt+0 ked pojdem 🙂 joj uz sa tesssiiim, dufam ze dovtedy budem fit 🙂

lulusha vselijake moze byt, v maki (to su tie rolky moze byt kludne aj losos na cibulke, hriby,..vselico..ale vo vacsine su ryby, losos, maslova ryba, tuniacik, ale aj vselico exoticke), a potom byvaju nigiri, to su tie sulance ryze cez ktore su placnute kusky ryby a vselicoho..ja milujem uhora 😵 😵
a jasne tie rybacie chutia uplne inak,..na sushi chcem inak naviest aj moje babatko ked bude dost velke, nech papa zdravo 🙂

zuzana76
10. jan 2010

babulky, uzite si dovolenky, ked bude babo, tak uz to nebudu take klasicke dovolenky vo dvojici 🙂

my pojdeme akurat tak na vikend na nejaky wellness tu na SK, mozno niekedy v marci, min. rok sme boli v Madarsku, bolo tam super, ale daleko 3 hodiny cesty, tak teraz chcem nieco blizsie

zuzana76
10. jan 2010

lucy, juj isla by som do Dominikanskej 🙂 , vies po spanielsky? ci to ste len tak zvolili? ja najradsej cestujem do krajin, ak ovladam ten jazyk

tiriel
10. jan 2010

pekne popoludnie, ja som dnes uplne KO a maly sa rozhodol poobede spať len 30min,takže kým som lahla k nemu,tak bol hore 🙄

jankaat.
10. jan 2010

ahojte...

riesite dovolenky ach jaj ...ja som na poriadnej dovolenke nebola od roku2006.,.a asi tak skoro ani nepojdem..

bihan
10. jan 2010

Tea, neboj, dieťatko si rýchlo zvyká na to, čo konzumujú rodičia 😉

Lucy, pokojne sa vystavuj, kým nebudeš cítiť, že ti je veľmi teplo. V tehotenstve hrozí síce prehriatie, ale to budeš určite cítiť, že ti nie je dobre. Ja by som to pod slnečníkom 9m určite nezvládla a ani teraz to s tým tieňom nepreháňam 😉

Čo sa týka syrov a surových rybičiek, tak toto nie som schopná zo svojho jedálnička vylúčiť. Nepasterizované syry som vylúčila, plesňové min. odstaňujem tú vrchnú pleseň a keď sa nedá, ohrievam. Listerióza neprežije teploty už od 60 stupňov. Ale s rybičkami je to teda u mňa drsné... milujem surové údené ryby, teraz mám v chladničke údené makrely s korením, minule som v reštike neodolala lososovému tataráku.. proste to milujem a dávam si pozor, aby to bolo tak čerstvé, ako sa len dá, nejem ich tak často ako keď som nebola tehotná, ale zrušiť ich nezruším.

Lucy, kam idete? my sme boli v Boca Chica, lebo sme si chceli užiť aj trošku miestneho života a polovicu pobytu sme strávili mimo hotela, ale už by som radšej išla skôr do tej severovýchodnej časti ostrova.. na Bavaro, čisté biele pláže a žiadni predavači na pláži 😝

tea333
10. jan 2010

zuzka s AJ sa dorozumies vsade a ja s kamoskou sme v septembri precestovali juzne spanielsko, same dve, na vlastnu past, a aj napriek tomu ze nikt nevedel anglicky, vzdy sme sa dohovorili, proste sme sa naucili po spanielsky trosku 🙂
a ja hlavne nejdem s mojim buducim M na dofcu ale s kamoskou 😀 My dve sme cestovatelsky par, moj chlap ma fobiu z lietania 😒

lucy1990
10. jan 2010

Zuzi, ved preto ideme este teraz, my sme zvyknuty letiet do tepla kazdu zimu, doteraz sme skumali indicky ocean, teraz to bude pre zmenu karibik 🙂 tiez si to chceme este poslednykrat uzit vo dvojici, aj ked ja uz ako kinderko 😀 po spanielsky neviem, ale muz po nemecky a ja aj po nemecky aj anglicky...tiriel, to ti teda nezavidim.. 😔

zuzana76
10. jan 2010

tea , no ved viem,ze s AJ vsade, len anglinu ja velmi nemusim 😀 , fakt radsej uprednsitnim spanielcinu, kde sa da a nemcinu, v madarsku sme sa dorozumievali po nemecky, muz nevie a jemu po AJ nerozumeli nic, takze som musela vybavovat vsetko ja po nemecky, no a v lete sme boli tiez na juhu Spanielska, aj s krpcom v Marbelli - nedaleko Malagy, ja tam mam sestru, takze sme tam stravili 3 tyzdne u nej, ale to sa uz nedalo tolko cestovat s malym, teda myslim okolie spoznavat pamiatky, navyse aj segra ma male mimco, takze sme boli najviac na plazi, more a sem -tam nejaka ta cesta do susedenho mesta

lucy1990
10. jan 2010

Bihan, my ideme do Punta Cana, hotel mame na Playa Bavaro 🙂 vraj najkrajsia plaz v DR ale urcite pojdeme na vylet niekde, aby sme videli aj miestnu kulturu...my sme si vybrali taky strasne velky resort hotelovy, ze som citala ze to je velke ako tri hotelove komplexy, na silvestra tam bolo cez 9000 navstevnikov 😒 tak som zvedavaaa 😅 ale vraj je tam vynikajuca strava, 24 hod. all incluzive, tak dufam, ze vemi nepriberiem 😀

tea333
10. jan 2010

zuzi my sme zacinali aj koncili v Malage 🙂 Boli sme v almunecare, a potom sme robili okruh Granada-Cordoba-Sevilla-Cadiz, takze sme okolo marbelly len preficali 🙂
viem si predstavit ze s mimcom je to nic moc, ja by som radsej dala dietatko k babke, a isla s M, ked bude nase mimi vacsie, lebo sama viem ze babatka na dofci niekedy trpia..ked bude nase dietatko "velky skolak" tak ho chcem brat kade-tade po svete, samozrejme ked ho to bude zaujimat a menej pamiatkovania 🙂

lucy1990
10. jan 2010

Ja milujem spanielsku andaluziu, boli sme tam po svadbe so svokrovcami 🙂

tea333
10. jan 2010

Lucy ja tam chcem byvat, len sme este doma nevymysleli co budu robit dvaja slovenski pravnici v andalusii 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre