♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

akika722
27. júl 2010

@lucia20 dnes ma telefonicky objednal do nemocky na 5.8 povedal len meno moje a ani tt.,nič ☹

katulkaaaaaa
27. júl 2010

@akika722 tak toto je fakt sila,to co mas za dr???sekcia na termin to som sa s tym fakt este nestretla,kamosky mi rodili sekciou a vsetky mali termin 2 tyzdne pred terminom,porozpravaj sa zajtra s primarom ☹ a to ze nepozrel ci sa neskracuje krcok...ani nic...no co dodat,ja tiez neviem kolko maly vazi,meria sak sa dozvieme zachvilku ked porodime 😝

akika722
27. júl 2010

@katulkaaaaaa tak sila to je prve narodene až mesiac skôr no prečo by nedali druhe mesiac po...???
minule tiež o krčok ani neriešil len vyter a hotovo
primar je novy snad on bude mať rozum

vladka84
27. júl 2010

@elinka27 mne maju robit bud. tyzden, ale v rozpise, co mi dal ake vysetrenia sa robia tehulkam to je napisane pri 36tt... len uz nemal volny termin pre mna 🙂
@nanula1108 gratulujem, nech ste co najskor zdravucke doma 😉

no paaana, baby, vy ste sa rozrodili 😀

tak som doma, na socialke ani noha, asi dovolenkuju vsetci, papiere odovzdane, zaplatene mam vraj vsetko, tak som zvedava aku mi vyrataju matersku...

vladka84
27. júl 2010

@elinka27 mne maju robit bud. tyzden, ale v rozpise, co mi dal ake vysetrenia sa robia tehulkam to je napisane pri 36tt... len uz nemal volny termin pre mna 🙂
@nanula1108 gratulujem, nech ste co najskor zdravucke doma 😉

no paaana, baby, vy ste sa rozrodili 😀

tak som doma, na socialke ani noha, asi dovolenkuju vsetci, papiere odovzdane, zaplatene mam vraj vsetko, tak som zvedava aku mi vyrataju matersku...

katulkaaaaaa
27. júl 2010

@akika722 jasne netreba sa bat otvorit usta ide o teba a tvoje dieta - naozaj nestandartny postup ten tvoj dr zvolil 🙄

akika722
27. júl 2010

@katulkaaaaaa ano a ešte jedna vec ma štve
tlači na ma že v mojom pripade je vhodna sterilizacia po druhom kvoly zdrav.stavu a hned druhu vetu povie:no ak sa predsa rozhodnete o 5-10 rokov pre babo tak možnosť umele oplodnenie...
tak do ..... bud môžem ešte alebo nie
normalne si protireči

liba78
27. júl 2010

@akika722 tak musíš vydržať, ale príde mi to hlúpe.
Ozaj babulky držia sa pri vašich termínoch výpočtu podľa posledného menzesu, alebo niektorí doktori upravujú termín podľa sona ?
@nanula1108 gratulujeeem, tak ďalší augustový miláčik sa poponáhľal 🙂 🙂 🙂
@elinka27 výter mi robili včera, pri ukončenom 36 týždni.
@mirmaj ak máš pozitívny nález, musia byť pri pôrode podane antibiotiká, aby sa v pôrodných cestách nenakazilo bábo. Pri sekcii to asi nehrozí. Ale neviem...

akika722
27. júl 2010

@liba78 ja vydržím len či aj malá... 😒

lucia20
27. júl 2010

@akika722 to je strasne daleko.... no moja budem ti drzat palce aby vsetko bolo ok. je to trosku postavene na hlavu....

@akika722 no hadam nebudes tehulka do jej osemnastky... 😀 ja by som zajtra trvala na vysetreni zospodu a tiez na posunuti terminu....

@liba78 nam sa drzia terminu, ale trosku sa obavam, ze mi termin coskoro posunu, lebo mala je tyzden dopredu, ale podlamojho nazoru to skresluje ten teratom a niektore miery jej vysli 37-38tt+nejake dni.

katulkaaaaaa
27. júl 2010

@akika722 neboj zajtra sa porozpravas s primarom a uvidis co ti povie,hlavne sa na vsetko pytaj oni su od toho aby nas informovali o vsetkom
mne robili vyter v 36tt nalez negativny,ale baby pozor na to pri dcerke som to mala pozitivne a mala to odomna chytila.(doktorka sa proste na to vysrala)
trapili sme sa tri roky,mala to v crevach,opakovali sa u nas hnacky,vracanie....boli sme 7 krat na infuziach kvoli dehydratacii a v roku skoncila na ARE 😠 😠 😠 😠

katulkaaaaaa
27. júl 2010

@liba78 mne vychadza termin porodu podla menzesu na 9,8...podla sona 10,8...cize len den rozdiel,ale dneska sa citim od rana zle,ani to neviem opisat,mam pocit ze mi brusko padlo,take tlaky zase,ale uz sa nevzrusujem,ze by som isla rodit 😀 😀 😀

akika722
27. júl 2010

@katulkaaaaaa maly nespi už tam musim isť no hadam primar bude mať viac rozumu..

vladka84
27. júl 2010

@katulkaaaaaa to vaaazne? mne pri prvej ziaden vyter nerobil, ono celkovo moj predosly doki mal cele moje tehotenstvo na haku, nastastie som mala bezproblemove, ale nerobil mi skoro ziadne vysetrenia... pri tomto tehotenstve som uz radsej lekara vymenila, on mi robi vsetko poctivo, akurat ma nepozeral zo spodu..iba raz na zaciatku tehotenstva a potom uz vobec...

mimi21mimi
27. júl 2010

@lucia20 to je fakt "chutne" .... ja mam pocit, ze kym si clovek nepriplati za lekara alebo nadstandart, tak sa za nim ani nikto neobzrie!

katulkaaaaaa
27. júl 2010

@vladka84 aj ja som mala pri rvom tehu doktorku co ma brala ako dalsi kus....teraz mam lekara ktory mi robil kazdu prehliadku sono,geneticke sono,strery,vzdy ma pozera od spodu,kontroluje prietoky,srdiecko,moc,tlak...no proste maximalna starostlivost 😉 niekedy az nechapem

mirkapal
27. júl 2010

@nanula1108 Blahozelam k babatku! 🙂

lucia20
27. júl 2010

@katulkaaaaaa hovorite o streptokokovi??? no ja som ho mala minuly rok a mozem ti povedat, ze mala som dost. je to hnusna pliaga a najhorsie je, ze migruje po tele... 😠 😖

@vladka84 ja som tiez menila doktorku. pri prvej ma odbila, ze som mlada na deti a ze no asi ste tehotna, ale ved uvidime.... no tak sme hned menili. a potom som zmenila aj ked sme sa prestahovali a tato je perfektna..... ale uz som u nej pat mesiacov nebola... 😖 sstreptokoka mas aj v knizke, kde by mali zapisat nalez...

katulkaaaaaa
27. júl 2010

@lucia20 ano ja som mala neprelieceneho streptokoka,a mala ked som ju rodila to dostala ked isla porodnymi cestami,toho svinstva sme sa zbavovali tri roky 😒 tentokrat som trvala na vysetreny a chvalabohu ho nemam takze malinky neni ohrozeny 😵

liba78
27. júl 2010

@akika722 som zvedavá, čo zistíš zajtra 😀 , ale s tou sterilizáciou je to silná káva 😖

liba78
27. júl 2010

@katulkaaaaaa no tak to dalo zabrať tie 3 roky, môj malý mal len infekt močových ciest a trápili sme sa 1/2 roka a aj to som mala dosť. Po narodení mu na to neprišli, boli sme doma 5 dní a späť na 12 dní do nemocky 😀 , tam sa ho báli jak čert kríža, nik mu nevedel ani infúzku pichnúť a celý čas som s ním bola na izolačke ☹ ☹

lucia20
27. júl 2010

@katulkaaaaaa ja pevne verim, ze sa mi nevratil. ale od poslednej zmeny pocasia ma strasne boli lava uzlina, tak dufam, ze sami to zase nevratilo...... ☹

katulkaaaaaa
27. júl 2010

@liba78 @lucia20 co si mi vsetko pre tie nase deticky nevytrpime ze?ale stoji to za to 🙂 ja mam zase pocit ze sa mi spodok rozsipe dnes...volala som s carmenn323 a akurat malinky plackal,juj aj ja uz chceeeeeem 😝 zajtra by mali ist domov,vsetky pozdravuje

elina313
27. júl 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Kočky veľká novina !!!!
Ten môj štuplík zo strachu, že pôjde von sa zakuklil, lekár bol priam v šoku, min. týždeň som mala krčok že 0,5 cm a teraz 🙂 1,5 cm ......a to mi hovorili, že ja sa augusta nedočkám tehotná 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😎 😎 😎 urážajú ma ??? 😀
No, ale má to aj druhú stránku, ofic. termín mám 22.08 a lekár mi 15.08 odíde na 2 týždňovú dovolenku a som tam kde som nechcela byť... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😖

vladka84
27. júl 2010

mne robi vsetko okrem vysetrenia odspodu... uz minule som sa tu stazovala, ze ako teda budem vediet, ci sa otvaram 😀
no ale asi ked mi bude robit stery, tak sa hadam pozrie aj na krcok... a asi si mylsi, ze mame este cas, ved som len v 36tt, podla sona dokonca vychadza na 35tt... ja si to ale nemyslim, ze mame cas, ked tu vidim kolko babatiek ide pred terminom...

vladka84
27. júl 2010

@elina313 asi sa mu nechce, ked prsi... ma vody dost 😀

elina313
27. júl 2010

@vladka84 fúúú dúfam, že nečaká na oteplenie... 🙂
mňa vyšetrujú stále zospodu, lebo mi ten krčok sledujú ....ale si predstav, že kamarátke takto lekár narušil plodovú vodu a tak v 36 tt porodila, lebo jej večer odtiekla voda 🙂 dnes som rozmýšlala, či aj ten môj sa nesnažil, lebo tie prsty ešte stále cítim 😀

lucia20
27. júl 2010

@elina313 to som v zivote nepocula. ale tak dobre. aspon sa dockate augusta. :D mozno ta to chyti hned prveho. 😀

21
27. júl 2010

Dnes som bola v poradni, som 1cm otvotena, no male mie je este uplne zostupene. Podla sona mam rodit dnes 😀 😀 😀 , ale vypocitany termin mam 1.8., tak uvidime... V sobotu sme malovali chodbu a vcera obyvku a kuchynu... a je nam fajn...

21
27. júl 2010

@lenadka , bioparox mi nerobi dobre, strasne mi vysusuje hrdlo a potom kaslem a kaslem..... Ale uz to preslo, mozno to boli len hlieny... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

groka
27. júl 2010

@21 drzim palce,aby sa to rozbehlo kazdu chvilku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre