♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

simuska153
11. jan 2010

Ozaj, kocky neviete ako je to so saunou v tehotenstve? Chodim totiz s malym plavat a po plavani absolvujeme kratucko aj saunu - napadlo mi to az dnes, lebo v decembri sme mali pauzu a dnes sme boli prvykrat plavat... nerobilo mi to problem, len ci to nemoze sposobit nejake komplikacie???

A k nocnikovaniu - u nas fungujeme asi 5 den bez plienky, Adamko sa pyta len vecer, prip. v noci... cez den na to nema cas 😀 ... ale uz vie zadrzat, takze ho davam tak priblizne kazdu 1,5 hodku na nocnik a vzdy tam nieco vykona 😀 . Dnes sme uz skusili ist aj na prechadzku bez plienky a dopadlo to super 😉 ... tak hadam uz sa za chvilu sam vypyta aj cez den. A niekedy samozrejme tiez odmieta nocnik - vtedy si pomaham uplatkom - po nocnikovani si ide nalepit za odmenu nalepku na chladnicku 😉

biba12
11. jan 2010

Simuska - do sauny by si v tehu nemala chodit.Zvysuje to telesnu teplotu, co nie je pre dieta dobre. Ale zase na druhej strane, ked sme chodievali 1,5 roka plavat , tak tam boli tehotne mamy chodili na par minut.
Elinka, bude to ok, neboj sa drzim palce. Ja sa neviem dockat uz stvrtka, ked mi povie Mudr. ze je vsetko ok, zacnem zase cvicit. Inak ma hrozne boli chrbat, musim ist asi ortopedovi. V septembri som absolvovala MR a tam mi povedali, ze mam protruziu diskov. tak som zvedava, ako zvladnem toto tehu a to nehovorim o noseni babatka a kojeni.
Moj maly sa pyta na WC cely den, plienku mu davam na noc. Ale rozhodla som sa na jar ho zacat trenovat v noci bez plienky. Kamoska mi povedala, ze to nemam silit, ze decka to musia chciet sami. TAk ho nechavam zatial tak, ale podla toho ako vyzera plienka rano, rozhodne nie je este zrely na noc bez plienky.

lucy1990
11. jan 2010

Ahojte, prave som dosla z pohotovosti..muz ma chripku, chudacik...tak asi budeme musiet stornovat dovolenku ☹ esteze sme poisteny 🙄 Idem si vas docitat..

lucy1990
11. jan 2010

Fiiiiiha, ale sme sa rozrastli 😀 vitam vsetky nove augustovky 😅

rosienka
autor
11. jan 2010

ahojte baby, ja tu este chvilu strasim, chcela som si vas trochu pocitat 🙂 dakujem pekne vsetkym za mile slova, my sme s muzikom tiez vdacni aspon za to jedno krasne babo, je to nas velky zazrak a dar 😵 😵 😵
tiriel, takze budem mat valibuka? 😉 jedna kocka mi teraz pisala, ze sa jej stalo to iste, ze druhe dvojca to vzdalo a vraveli jej, ze este len teraz sa tomu prvemu bude darit, lebo sa mu dostane viac hormonov...no tak som zvedava, co naprodukujem, snad to potom aj vytlacim 😀

vitam dalsie nove augustovky! pani, ja ked som to zakladala, myslela som, ze sa nas tu zide tak 15-20 a teraz nas je minimalne 30, ak nie viac...nejako bude august urodny a to vraj je na SK nizka pôrodnost... 😅

simuska- sauna sa vraj velmi neodporuca, ale vraj to niektore tehulky dobre znasaju...len neviem ako to zistia, lebo musia riskovat. ja som ale bola pocas dovolenky plavat a lechnili sme dost dlho vo virivke, kde je tepla voda a uplna pohodka.

lucy- to urcite nazlosti, ale na druhej strane mozno aj dobre, aspon sa vam nic nestane a dovcu este dozeniete 😉

rosienka
autor
11. jan 2010

lulusa- tiez som zvedava na fotecku, coze by si uz mohla zakriknut, ajtak si nam to vyklopila, tak daj, nech sa pokochame 😉

lenadka- vidis, to s tym anjelikom je krasne, to ma ani nenapadlo...mame krasneho anjelika-dusicku v nebicku 😵

hali- gratulujem k bambulke, neboj, teraz bude este len rast ako z vody, na 7tt je uplne v poriadku 🙂

rubinka
12. jan 2010

Ahojte baby, tak Nel gratulujem k chlapčekovi, aj mňa to prekvapilo 🙂 ale budeš mať párik, tak to je super podľa mňa.

No takže bola som včera u dokyho, a môžem sa oficiálne zaradiť k tehuľkám, Som 7tt+1, bábo má 5mm, srdiečko nám krásne bilo. Bolo to nádherné 😅 Kadečo mi predpísal: Kyselinu listovú, vitamín E, duphaston, nejaké multivitamíny a potom aj No-Spa to mám na bolesti v podbrušku. Ja som sa totiž až včera dozvedela že mám maternicu otočenú dozadu, tak ma to dosť vyľakalo a som aj prekvapená že sa nám podarilo otehotnieť pomerne rýchlo. Mám aj fotku tak hodím do albumu. 😉

Jednej vete v lekárskej správe však nerozumiem: Diskrepancia medzi očakávaným a nameraným GV je plus 4 dni. 😕

ninkaa89
12. jan 2010

ahojte, tak ja sa k vam idem oficialne zaradit ako dalsia augustovka 😅 25.8. mi vypocitali termin.. aj ked mi to podla poslednej menstruacie vychadza trosku inak... ale hlavne ze srdiecko bije, tak som stastna..

ninkaa89
12. jan 2010

to rubinka: ta veta by mala znamenat nieco ako rozdiel medzi ocakavanym a nameranym gestacnym vekom je 4 dni.. ja mam skoro 7 dni, takze to mas v pohodke 😉 a co je to ten No-Spa lebo mna tiez dost pobolieva podbrusko...

rubinka
12. jan 2010

No to je na bolesti podbruška, lebo mňa vraj môže dosť bolieť kvôli pretočenej maternici. No inak ja tej vete tiež tak rozumiem ale to plus 4 dni je čo? Že to vyzerá že sme o 4 dni starší ako vychádza?

evitkamalicka
12. jan 2010

dobre ranko

ninkaa vitaj

ninkaa89
12. jan 2010

no ja si myslim, ze tak ako pises, ze ste o 4dni starsi... ze ten ocakavany GV je vypocitany podla poslednej menstruacie a ten namerany-to gynekolog urcil podla sono vysetrenia, asi podla velkosti babatka a tak.. Ja som napriklad nevedela stopercentne posledny datum menstruacie, tak mi to tiez nevychadza narovnako

rubinka
12. jan 2010

Baby mne je dnes od rána neskutočne zle, tak ma napína že každú chvílu behám na wc že už už budem tyčkovať ale zatiaľ nič. Bolo mi zle aj cez víkend ale až tak hrozne nie, zdá sa že som sa dočkala tehotenských nevoľností 😀

evitkamalicka
12. jan 2010

rubinka ja som mala take stavy rano o 4tej, ale nakoniec som zaspala a grcanie sa nekonalo

tiriel
12. jan 2010

íha,ste tu popísali,musim si najst čas a prečítať.dobre ranko

tiriel
12. jan 2010

to tu máme nahodne 2x witch? 😀 jednu witchku a druhu ladywitch

ladywitch26
12. jan 2010

tiriel, tak asi bol tento rok mimoriadne plodny pre bosorky 😀

mne zle zatial nie je, ale este sa nevytesujem, lebo pri stanke mi zacali nevolnosti nahle zo dna na den na zaciatku 11 tt. a to som volala do roboty,ze nie som schopna prijst, lebo v priebehu toho prveho dna som zvracala asi 15x. jedlo som este ako tak zvladla, ale ako nahle som sa niecoho napila, tak uz som aj bezala. proste mi nejako tekutiny vadili. na druhy den som uz ledva vstala z postele, co som bola dehydrovana, esteze ma napadlo kupit si melon, tak som do seba dostala aspon nejake tekutiny. a potom az do 25tt som pravidelne kazde rano zvracala a ceeeely den ma natahovalo jak uzovku. v praci to bol des doslova. a vsetky dookola vypisovali, ako si ten druhy trimester uzivaju atd. no ja som si ho riadne odtrpela 😝

tiriel
12. jan 2010

ja som mala v noci bby sen jak hrom. došla som do nemocnice že krvacam ,tak ma doky na koze vyšetril cez konečník a že ultrazvuk netreba,že bol robeny minule /to bola fraza od leteku 😀 / a zo mna sa valila krv. tak vybral ultrazvuk - fotku z minula / to zas bola fotka pampušika od rosienky 😝 / a na tej fotke mi to babatko zamavalo a tak vraví,že pold žije,treba čakať čo s tým krvacanim. ešte že som za takýmto blbym snom mala hned erotikuš sen 😀

no idem niečo narýchlo navariť / ak by chcel niekot inšpiraciu,tak fazulkovy prívarok nakyslo - mňam /

tiriel
12. jan 2010

ladyw - a sa aj dačomu venuješ,či len take meno ?

ladywitch26
12. jan 2010

tiriel, numerologia a tarot...a tu prezyvku mi dali moji znami tu v irsku, lebo som im vykladala karty obcas a najskor ze witch, ale ze to je skarede, tak potom k tomu pridali aj lady 😀

ok, bezim ja do roboty. v irsku je bohuzial materska len 6mesiacov, takze od novembra uz makam 😖

miciatko
12. jan 2010

Ahojte tehulky, mne je dnes neskutocne zle a trvá to od 5 rána . Vo štvrtok idem k dokymu tak dúfam že bude vsetko ok, ak ano tak si potom dam sem fotecku aj mna aj drobceka 😉

rubinka
12. jan 2010

Miciatko, tak to sme potom dve čo nám je neskutočne zle.

evitkamalicka
12. jan 2010

miciatko neprijemne, ale neboj vsetko bude ok

halintoa
12. jan 2010

Ahoj kočky,
tiriel, Ty máš teda sny 😕 . Ale s tými erotikuš - mne už sa snívalo 3 noci za sebou - žeby to bolo tak, že hladnému sa o chlebe sníva? 😀

witchka
12. jan 2010

ahojte, no sme tu dve, aspon nie sme c.1 a c.2, lahsie nas rozoznate 😉

ak si dobre pamatam, co som citala: rosienka - ze zostalo jedno, je mi to luto, stalo sa to aj mojej sestre minuly rok, dokonca tam boli na zaciatku 3, len to tretie odislo velmi skoro a to druhe tusim v nejakom 2-2,5 mesiaci, neviem presne, ono sa to nejako samo vstrebe, ci co...jedni znami mi aj hovorili o dospelom takomto cloveku, teda poznam ho osobne, ale to tu pisat nebudem, bude to dobre, uvidis a aspon sa tento silak bude teraz vyvijat o dusu 🙂

neviem ci niekomu pomozem na rannu nevolnost, na mna to doslo tak okolo 6 tyzdna, trvalo to asi 2 tyzdne, ale zrazu mi vsetko zacalo neskutocne smrdiet, ze ma az napinalo na vracanie a tiez od rana, sice som nevracala, tak mi bolo zle cely den, ci som jedla, nejedla, pila, nepila, to bolo uplne jedno, aj som myslela, ze to pojde von a nic stale...potom som sa niekde docitala, ze v takychto pripadoch je dobre mat na nocnom stoliku bud toasty alebo nejake keksiky a dat si zopar hned po zobudeni este pred vstanim z postele...mozem povedat ze odkedy som to tak robila, tak mi to ustavalo, az mam pocit, ze to uz skoro preslo, zle mi je niekedy vecer, ale cez den uz vobec...

inak ja som bola na kontrole vcera, 11. tyzden, krpec mal vsetko co ma mat a v norme chvalabohu, ze aj sedi s terminom poslednej menstruacie, takze super, dnes rano som bola na krvi, 5 ampuliek, juchu, ze ku knizke, tak snad to vsetko dobre dopadne. Oficialny termin mi sice doktor nehovoril, zato mame uz asi dohodnutu aj nemocnicu a porodnika, tak len nech vsetko ide v poriadku 🙂

tolko moje hlasenie, pekny den vsetkym

rubinka
12. jan 2010

Nahodila som foto drobca do albumu 😀

evitkamalicka
12. jan 2010

rubinka krasa 😵

tiriel
12. jan 2010

no super bosorky, ja som síce z anjelskej smečky , ale v podstate je to jedno 😀

tea333
12. jan 2010

Bre ranko baby 🙂
Vcera mi mrzol kon 😠

Idem o chvilu na skusku, tak som sa len zastavila, srdecne VITAM nove augustovky 🙂 😉
Mne sa podarilo zachranit si tu chromu ruku konskou mastou 🙂 Boli, ale je to ovela lepsie 😉

evitkamalicka
12. jan 2010

tea drzim palce na skusku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre