♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

akika722
31. júl 2010

@lucia20 😀 😀 😀 no ved pekne od teba 😀 😀 😀 aspon že tak

lucia20
31. júl 2010

@akika722 no moja, keby sme tu zapisali to co na skype, tak sa zajtra baby nedocitaju a zahlusia nas. :D

akika722
31. júl 2010

@lucia20 pssst ešte nam tu zakažu pisať že či mame sukromku 😀

lucia20
31. júl 2010

boze baby aj vy mate hosipa a kesipa???
prelozim: hovno si pamata aj ked si pise??? :D:D:D ja cele dni stale nieco hladam....

akika722
31. júl 2010

tak dobruuu všetkyyym 😵

lucia20
31. júl 2010

@akika772
nasla som foto katarinky, ked sa narodila.... booooze to bolo tak daleko. a pozri ake certy mam teraz doma. :D

lucia20
31. júl 2010

no nic babulky, ja som domalovala aj tu stenu co som chcela, tak idem ja pomaly buvat... na dnes stacilo... hlavne zo mna leje ako keby som bola somar v kufri. takze sprcha to isti a potom ta postel... dobru nocku... som zvedava, ci ste vsetky rodili. :D

lucia20
1. aug 2010

no baby chapete??? pol tretej a ja som este stale hore... preco ma moje dieta nema rado a nechce spat tiez??? 😖

lucia20
1. aug 2010

baby, toto som citala v tych najtazsich chvilach svojho tehu na jednom oddeleni... neskutocne sa mi to pacilo... neda mi sa nepodelit. hadam sa nenahnevate.....isto sa tam najde kazda z vas...

Mimoriadna matka

Napadlo Vás niekedy premýšľať o tom, ako sa vyberajú matky pre postihnuté deti???

Ja si to predstavujem tak, že Boh dáva inštrukcie anjelom a tí si ich zapisujú do veľkej matriky. "Amstrongová Beth, syn. Patrónom bude Matúš." "Forestová Marjorie, dcéra. Patrónkou bude Cecília." "Simsonová Carrie, dvojičky. Patrónom..... povedzme Gerhard, ten je zvyknutý na menej pobožných ľudí."

Odrazu anjelom nadiktuje jedno meno, pri ktorom sa pousmeje: "A tejto dáme postihnuté dieťa". Anjel sa zvedavo pýta: "Bože, prečo práve jej? Veď je taká šťastná". "Práve preto", odpovedá Boh s úsmevom. "Ako by som mohol zveriť postihnuté dieťa žene, ktorá nepozná radosť? To by bolo kruté."

"Ale je trpezlivá?", pýta sa anjel. "Nechcem, aby bola priveľmi trpezlivá, ináč sa utopí v sebaľútosti a bolesti. Až sa spamätá z tej rany a zármutku, určite to zvládne." "Ale, Pane, myslím si, že tá žena neverí v teba." Boh sa usmeje: "Na tom nezáleží. O to sa môžem postarať. Tá žena je dokonalá. Má správnu dávku egoizmu."

Anjelovi vyrazilo dych: "Egoizmu? A či to je nejaká cnosť?" Boh prikývne: "Ak sa od syna nedokáže z času na čas odpútať, nikdy to nedokáže prežiť.To je žena, ktorú požehnávam nie úplne dokonalým dieťaťom. Ešte to nevie, ale budú jej mať čo závidieť.

Nikdy nič nebude brať ako samozrejmosť. Nijaký krôčik nebude pre ňu niečím obyčajným. Až jej dieťa po prvý raz povie "mama", bude svedkom zázraku a bude to vedieť. Až bude svojmu nevidiacemu dieťaťu popisovať strom alebo západ slnka, uvidí ho, ako to dokáže máloktorý človek. Dám jej, aby videla veci jasne, ktore vidím ja - ľahostajnosť, krutosť, predsudky - a dám jej, aby sa cez ne preniesla. Nikdy nebude sama! Budem pri jej boku v každej minúte každého dňa jej života, pretože bude robiť moju Prácu natoľko neomylne akoby som to robil ja."

"A kto bude patrónom?" pýta sa anjel pripravený na zápis do matriky. Boh sa usmial: "Bude jej stačiť zrkadlo."

lucia20
1. aug 2010

viem ze uz vyzeram ako slahnuta, ze si tu pisem sama so sebou....

chcela som len napisat, ze nie som pobozna a neverim v boha, ale neskutocne sa mi to pacilo......

carmenn323
1. aug 2010

@lucia20 ahoj zlaticko dobre ranko ja som zasa vcera pisala sama so sebou 😀

lucia20
1. aug 2010

@carmenn323 no super, ty mas dobre ranko a ja som este nemala dobru noc. ... 😖 😀 😀 😀 😀

lucia20
1. aug 2010

@carmenn323 ja som kazdou minutou cim dalej tym viac nervoznejsia... uz mam nehorazne strasidelne myslienky.... 😒 ☹

carmenn323
1. aug 2010

@mirmaj presne tak uzasny ludia su okolo a byvam na dedine nie moc velkej a narodilo sa tu moooc babetiek od januara a tak sa stretavame s ckocikmi na zmrzke a vecer na pivo s mm no sranda,ze chlapi piju kolu a zeny male pivo na mlieko 😀 😀 😀 len na nasej ulici su 5babetiek augustoviek 😉

carmenn323
1. aug 2010

@lucia20 to je normalne ja som mala to iste bo to brusisko mi islo na mozek a este ze 20kg hore a 40rocna suseda co mala okolo 100kg schudla za mesiac na 50 no a ked som ju videla v plavkach a seba ze 93kg a 20kg na sebe bolo mi do placu no hroza teraz uz sa tesim ze 9kg dole za tyyyyyzden 🙂

lucia20
1. aug 2010

@carmenn323 to je suepr.... pekne ides dolu s vahou...

ja som hrozne nervozna z malej. kope ako sialena... dolu ma strasne reze.... uz som prebalila tu tasku do porodnice... keby nahodou.. neviem co sa deje... 😖 😖 😖 hadam je v poriadku... dufam, ze sa nieco nedeje so srdieckom....

carmenn323
1. aug 2010

@lucia20 neboj vsetko bude o.k treba verit 😉 no isla len ze mam tlak 100na 70 som chudorvna a mam strasne naaaavali obleje ma horucava za chvilu zimnica aj ked je vonku 30stupnou no vycerpana som lebo naspim za den hodinu a potom som slaba ked pride unava ze nevladzem chodit bijim sa aby mi mlieko nevislo na mozok ☹

lucia20
1. aug 2010

@carmenn323 skus co najviac oddychovat... vzdy ked sa da, tak si lahni a vyloz nohy.... pripadne si pospi...

mojko nehnevaj sa, ja sa idem skusit natiahnut do postele. som velmi unavena a mozno sa mala trosku skludni, lebo inak asi vyskocim z koze....

carmenn323
1. aug 2010

@lucia20 no ja sa snaaaaazim ale ked mimi hqja ja mam energiu idem aj ja dobru

lucia20
1. aug 2010

@carmenn323 tak sa treba nejako nastavit na rovnaku dobu. aspon ked spinka tak ty vyloz nohy a oddychuj... trosicku relaxu.

carmenn323
1. aug 2010

@lucia20 celu noc so m hajala no super 🙂 o 11 idem k nasim mamine farbit vlasky a svagrovej nechty a vecer grilujeme a varime gulaz srnci super materska strasne si ju uzivam som stastna no nechce sa mi verit dufam ze len nesnivam 😅

katulkaaaaaa
1. aug 2010

ahojte baby vidim ze ste mali zas plodny vecer 😀 😀 😀 jasom isla vceras kamoskou na prechadzku tak 2kilometre,prisla som domov hodila sprchu a odpadla som 😝
dnes 1.8. akoze dneska by to slo...stale dufam ze na termin uz budem s drobcom doma,zajtra rano poradna dufam ze mi dr povie aj nieco co potesi..a nie ze som zavreta ako konzerva 😀
@lucia20 katarinka je krasna 😵
@carmenn323 dakujem za zoznam,ese pojde par drobnosti dokupit,a ti si aj odychni,ked spi malinky chod spat aj ti 🙂 @jankasramka ja som malej dudel davala uz v porodnici,mala ho do 2 rokov...aj teraz ho beriem do porodnice,ale zalezi od babetka,niektore nechcu potom sa aspon nemusia oducat....nasa mala sa ukludnila jedine na prse-a ked som ju tam nechcela mat prisatu nonstop dali sme cumel 🙂

liba78
1. aug 2010

Dobré ránko babulky 😉
@lucia20 máš krásne dcéry, sú tam na foto obe nie ? Ale asi sa dosť podobajú, ale sú krásne 😀
a zas si mala plodnú noc aj s akikou ?
@carmenn323 ty si ma strdiečko včera poobede tak naštartovala, že som upratala celý dom aj s umytím podláh. Potom som volala mužovi, aby ma pochválil a on mi nadal do sprostých a nezodpovedných ☹
Ale dnes len navarím, a zajtra ráno pôjdem pre malého do tábora a potom už môžem aj porodiť 😝 @jankasramka my sme boli s tých čo cumel nechceli skoro nikdy. Píšem skoro, lebo keď mal malý tak 8 mesiacov, dala mu cumel na spanie moja sestra, keď bol u nej a ten potom dudlal 3 mesiace, kým nebolo po ňom. A ďalší už zas nechcel 😀 😀

akika722
1. aug 2010

@lucia20 jéééj to su krásne dievčatka... 😀 nič to aj ja mam chvilky ked kecam sama zo sebou a aspon mi do toho nikto nekeca...sa vykecam ja a je dobre 😀 😀 😀
@carmenn323 no moja mi lezieme do postele a ty z postele??? 😀
@liba78 nikto sa k nam večer nechcl pridať a tak pekne sme prosilli... 🙄
KVIEEETOK KDEEE SIII a 21??????????????
ZAHADA!!!! 😠 😠 😠

carmenn323
1. aug 2010

@katulkaaaaaa ahoj mojenko zajtra pridem k tebe aj s malim tak o 10 idem do SE ttak na pol hod 🙂

carmenn323
1. aug 2010

@liba78 moja tak to sa tesim

kvietok121
1. aug 2010

ahojte babiky vcera som sa neozvala, pretoze som dokoncovala bytik, uz je vsetko pripravene na prichod malickeho, uz len musim pripravit cumliky a odsavacku a uz bude vsetko ok pojdem vas postupne docitat urcite ste vela popisali tak zatial pekn nedelu

carmenn323
1. aug 2010

@akika722 jasne 😀

carmenn323
1. aug 2010

@katulkaaaaaa moja a co ti chyba?ja ti to priveziem mam doma zasoby na pol roka lebo svokor ma limit v lekarni 😀

akika722
1. aug 2010

@kvietok121 😀 😀 😀 😀 😀 TUUUUU SIIIIIIII 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre