♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
4. aug 2010

@kvietok121 je to super pocit a neda sa to ani slovami opisat, o chvilku to pocitis aj ty🙂
@tiffanka to je nadherne🙂 klobuk dolu
@alure dakujem, dufam, ze bude vela mliecka, nech nam len pekne vsetko dobehne🙂 Ved uz skusam vsetky recepty na tvorbu mliecka🙂

evanns
4. aug 2010

@kvietok121 a ty mas kraaaaaasnu detsku izbu prichystanu...naaaadhera

alure
4. aug 2010

@elina313
ahoj moja, ja som včera došla do nemocnice,môj Dr. neordinoval,zavolal sestričke že nepríde,tak som išla domov. V utorok už bude po dovolenke tak ak dovtedy nič tak v utorok budú novinky. No tak "štuplík" si to rozmyslel? Ja som sa cez víkend tiež cítila všeliako ale na pôrod to ešte nebolo...mávam sem tam bolesti krížov aj podbruška také tie mrchovské... a už tretí deň ma bolia bedrové klby ale tak že v noci nemôžem spať..čo to znamená to netuším.A drobec si to rozmyslel,lebo my musíme nastúpiť do nemocnice spolu 🙂 Ideš zase v utorok do poradne?

tiffanka
4. aug 2010

Som rada, že sa vám to páčílo, a musím sa priznať, že aj mne občas vyhŕkli slzy 😅 Poslala mi to Barborka, keď som im povedala, čo ich čaká v auguste, a dnes som to opäť našla, tak som sa s vami chcela podeliť 😉

tiffanka
4. aug 2010

@vladka84 nemám slov... Nechať čakať tehotnú 3 hodiny?? 😠 To by aj netehotnú naštvalo

elina313
4. aug 2010

@alure musím v pondelok ešte zavolať alebo napísať lekárovi a uvidím čo mi povie... v každom prípade sa vyjadril, že do 15 určite porodím....však vieš....tak som zvedavá na Teba 🙂

alure
4. aug 2010

@elina313
určite mi potom napíš do IP čo a ako,ja sa ohlásim každopádne po poradni v utorok.

fialka5959
4. aug 2010

@natallia01 PEKNE, takeho chlapa by som aj ja potrebovala, manzel tam nebude lebo on este bude v HOLANDSKU ☹
no musim to sama zvladnut

denisocka
4. aug 2010

no čo baby, porodil dnes niekto ? u nás akurat po polnoci @mendylion

tiffanka
4. aug 2010

@denisocka u nás dnes nikto

denisocka
4. aug 2010

ani groka? 😅

21
4. aug 2010

@alure , treti porod bol najtazsi... Ziadna epi, lebo bolesti zacali slabsie, nechcela som 😅 , ale po vyvolavacke zosilneli(najprv mi odtekala voda), ale tak strasne a boli kazdych 5min. dokopy asi 4hod....a tlacila som tazko taku babiznu, moja utla postava mala co robit..., ledva som vladala.

liba78
4. aug 2010

@21 jemine, to si ma nepotešila... A bojim, bojim. Dnes som precitala vsetko co sa dalo na nete v štýle "aby pôrod nebolel" a dúfam, že sa mi zajtra podarí obehať a vybaviť EPI. 😉

21
4. aug 2010

@liba78 , drzim palce.

vladka84
4. aug 2010

@tiffanka noo, ved som sa aj pekne vytocila, ale uz som kludna, lebo som sa najedla..asi mi chybali ranajky a tak dnes cely den tlacim do hlavy nieco, akoby som to chcela dobehnut 😀
idem nachystat mm nieco papat a kusok poupratovat, za pol hodinku je doma a my sme tu s babami narobili taky neporiadok a potom sme si lahli ku telke 😀

@liba78 mala si aj predtym EPI? ja som nemala a ani teraz nebudem, neviem porovnat, ci mi to pomoze, alebo to zvladnem aj bez...

alure
4. aug 2010

@21
a prvé dve si rodila s EPI ? Ja som malého porodila vcelku rýchlo na prvorodičku a veľkosť malého to bolo cca 4 hodiny od vyvolania,tiež mi najprv odtiekla voda a kontrakcie nikde ani som sa neotvárala,tak na druhý deň vyvolávačka,oxytocín a neviem čo ešte ..podľa lekárskej správy pôrod trval dokopy 4 :15 hod.
Ani teraz nechcem EPi,tak dúfam že to neoľutujem 🙂

liba78
4. aug 2010

@vladka84 nemala som, ale teraz chcem. Hovorím si že už som dosť stará na to aby som tam trpela celé hodiny. A podľa toho ako to opisovali baby na nete, tak každá ktorá poznala rozdiel si ju určite dá.

vladka84
4. aug 2010

@liba78 aha, no ja som velmi netrpela... bola som na sale sice od 6tej do 15tej a porod mi vyvolavali, ale predstavovala som si, ze to bude viac boliet... tak asi preto nad tym neuvazujem...

tiffanka
4. aug 2010

@vladka84 tak to je dobre ked si sa uz ukludnila 🙂 Aj mne jedlo väčšinou len prospieva 😀 😀

denisocka
4. aug 2010

kolke ste mali vyvolany porod?

mamisqva
4. aug 2010

@21 ani ma nestraš že treti najhorši ja sa tiež bojim akosi velmi praveže pri druhom som sa vobec nebala a bolo to lepšie ako prve no neviem teraz je to po 11 rokoch tak bojim bojim

tiffanka
4. aug 2010

@mamisqva ani mi nevrav, aj ja idem tretíkrát 😀 lenže do celkovej anestézy...

denisocka
4. aug 2010

ja čo viem,tak fakt je 3 najhorši,aj č sme ma,i maminy na porodnici,aj čo moje tety hovorili 😅

mamisqva
4. aug 2010

@denisocka už si skoro vo finale jasom vždy pranašala a vyvolali mi to asi tak že prepichli vodu a viac nič potom sa mi to rozbehlo samo

denisocka
4. aug 2010

@mamisqva no ale ked prepichli,tak kolko to travalo kým si porodila a bola si aj otvorena?

21
4. aug 2010

@alure , pri prvom som mala epi, rodila som 17hod a neotvarala som sa, mala som uz dost bolesti, no epi pichali az pri 4cm, co bolo asi o tych 16hod...A o hodku som rodila...No neboli to take silne bolesti ako pri tretom... A babo som vyplula ryyychlo... Druhy porod zacal kontrakciami, po prichode do porodnice som rodila o 2hod a kontrakcie takisto neboli take silne... A babo opat vyplute lahko... Ten treti bol dlzkou stredny, no najbolestivejsi, kontrakcie hned kazdych 5 min, nemala som sa ani ako pripravit na bolest a v podstate na tu silu akoby to bol najdlhsi porod a tlacenie ledva, nevladala som... Po porode mi dr ukazala terezku, ze no pozrite, co mate a ja som pozerala ako puk a videla som, no vobec mi nedochadzalo, ci su to vajka alebo nie, tak mi to dr prezradila (pochopila, ze nevnimam...) A tu bol aj nastrih a asi dost, lebo ma boli steh az pri ritnom otvore... 😀 😀 😀 ALE UZ MI JE DOBRE A SMEJEM SA:::

liba78
4. aug 2010

@21 no vidíš a mne pri prvom odišla voda, pichli mi oxytocín a začali tým kontrakcie. Hneď na 8min. Ale keďže som nebola predtým otvorená, tak som ich mala také .... Osušku som namočila do studenej vody, omotala okolo hlavy a hrýzla jej okraje. No po 5 hodinách si viete predstaviť aká bola. ☹ Pri druhom to trvalo 10 hodín, s tým že som mala celé hodiny kontrakcie po 5 min. Neboli také silné, ale keď som sa konečne otvorila a zobrali ma na sálu, už som nevládala ☹ . Ale napr. kamoška mi vždy povie, že by rodila aj každý týždeň, ona mala vždy do 2 hodín po všetkom a bolesti takmer žiadne. No poviem ti aj ja by som sa už chcela zasmiať, ale aj moja mama hovorila že tretí bol najhorší... Preto chcem EPI

liba78
4. aug 2010

odhliadnuc od toho, že ma šili ako vianočný obrúsok zakaždým a to som cítila napriek lokálnemu anestetiku. au ☹

21
4. aug 2010

@liba78 , inac je mozne, ze som to cele horsie znasala kvoli pokrocilejsiemu veku... 😀 😀 😀

mamisqva
4. aug 2010

@denisocka prepichli o pol8 rano a okolo 14:00bolo hotovo a druhe pichli o14:30 ale do 18:30som bola ok ešte som si pospala žiadne bolesti apotom začali strašne nepravieelne po 15mim dalšia za 5min dalšia za2min potom zas15 mim nič tak sombola z toho vedla dr ma asi o 21:00pozeral že to sa ani do rana nerozbehne tak som len čušala a fučala a o 23.00 take tlaky že som ledva na kozu vyšla ani pripravena medzi kontrakciami ma holila že rychlo aspom trocha že keby sme museli šit naštastie nešili.Takže rychlovka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre