♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

liba78
5. aug 2010

@lucia20 máš krásne okolie domčeka.

vladka84
5. aug 2010

boze baby, mna tak zacali boliet krize, ci co, ze uz neviem ako si mam sanut, alebo lahnut, alebo mam stat.... pomoooc 😖

liba78
5. aug 2010

@vladka84 viem ako ti je. Mňa dnes bolí všetko od stehien hore a rebier dolu. Ale zatial sa nič iné nedeje. Tak ešte skúšam pracovať chvíľu a pôjdem do sprchy a postele. Uvidím, možno sa to polepší. 😉

kvietok121
5. aug 2010

@liba78 baby dnes je asi den blbec pretoze ani mne nie je najlepsie, akokeby som mala dostat mrchu, hruza ide sa schladit zmrzkou

vladka84
5. aug 2010

@liba78 @kvietok121 to su ti poslickovia? idem si skusit dat aj ja sprchu a vyskusam najst polohu pri ktorej budem moct pozerat telku kym nezaspim...tak zajtra, dobru baby! 😉

evanns
5. aug 2010

@majka35 Saca

kvietok121
5. aug 2010

@vladka84 ja tiez lezim vyvalena na gauci a oci mi len tak klipkaju

mamisqva
5. aug 2010

@liba78 ja budem mat dievčatko ale mm to nechcel vediet že prekvapko a tak musim tajit aj pred detmi Ja nechapem ved som mu povedala že ožereš sa tak či tak haha,

liba78
5. aug 2010

@kvietok121
@vladka84 ja neviem, čo to je ale je to hnusné. Bola som ešte vonku spratať prádlo, lebo má byť v noci búrka. A tak ma napadlo, že možno som jak stará babka a cítim zmenu počasia 😀 😀 😀 Ale dnes ma malý strááášne trápi. Keď sa mi zaprie do rebier nohou, tak sa mi nedá ani nadýchnuť. No uvidíme. Možno nám už zostupujú nižšie do panvy a preto máme bolesti lebo roztláčajú kosti. To mi povedala moja sestra Monika, keď som s ňou teraz telefonovala. Keďže som sama doma a ona má nočnú, keby bolo treba príde aj po mňa. 😀 😀 😀 Ešte že je zdravotná sestrička...

liba78
5. aug 2010

@mamisqva tak teda úspešne tajíš 😀 to je pekné 😀 , aspoň nebude taký prekvapený ako muž našej akkiky dnes 😀
Ale ja by som také niečo prijala a ružové veci by som dokúpila aj po ceste z pôrodnice.. 😀

kvietok121
5. aug 2010

@mamisqva tak to mas tazke to musis tajit aj doma

kvietok121
5. aug 2010

@liba78 tak to mas idealnu pomoc, ja som dnes este raz preistotu vysvetlila mm co treba zobrat do nemocky co potom na 2. den a co ked pojde pre nas 😀

kvietok121
5. aug 2010

@liba78 teda ja si to ani neviem predtsvit, nam aj dnes potvrdil chlapceka

liba78
5. aug 2010

@kvietok121 vieš tebe to môže byť jedno ale tvoje bruško sa už teraz volá Matejko. Takže sa to nestane neboj. Ale mne by sa to páčilo, lenže mám foto ktorá to určite vylučuje. Ale bolo by to pekné ....

kvietok121
5. aug 2010

@liba78 mas pravdu, nam to bolo vzdy jedno co budeme mat dokonca ked nam to prvy krat povedali tak som zostala v soku, neviem cakala som dievcatko ... 😀 ale teraz sme uz nauceni volat ho matejko a tak sa rozpravame s nim ako s chlapcekom ... takze asi by som bola v soku, ale bolo by to asi jedno ... hlavne ze je to zdrave babenko

kvietok121
5. aug 2010

takze film skoncil a tak ideme buvat dobru noc tehulky papa

liba78
5. aug 2010

@kvietok121 dobrú nôcku 😉

lucia20
5. aug 2010

@liba78 dakujem

@vladka84 aj mnahrozne bolievaju krize... 😒

@kvietok121 neviem ci ti mam odporucat obycajny, lebo neviem porovnat, ale viem, ze obycajny nie je nic strasneho a u nas to nebolo tak, zeby som nedobehla. fakt som musela cakat....

ja som uspesne pozehlila zavinovacky, spravila postielky a hned mam trosku viac kludu na dusi. :D

liba78
5. aug 2010

@lucia20 ty si teda šikulka, ja som už vyliezla zo sprchy a robiť budem zajtra, možno 😝

lucia20
5. aug 2010

@liba78 mozem ti povedat, ze som zase az tak toho vela neporobila, ale mam dost... bolia ma krize aj brucho. idem sa natiahnut do postele. rano odvel na kramare na sono srdiecka. tak musime skoro stavat... dobru nocku.

memory97
6. aug 2010

@lucia20 pri narodeni mal 1900g, v pondelok mal 2280g a vcera sme ho s mm vazili na kuchynskej vahe a ak spravne vazila, tak ma 2390g. 😀
Mala zacne teraz priberat najviac, nemaj obavu🙂 este ma 4 tyzdne🙂

Babule stikutka u novorodencov je normalna? Nas drobec akosi casto stikuta

evitkamalicka
6. aug 2010

@memory97 ano je normalna, nas tiez casto stikuta hlavne po papani a aj Adamko to robil

groka
6. aug 2010

baby lucim sa majte sa krasne,drzte nam palce a nech sme co najskor doma
prajem vam vsetkym rychle porody a zdrave babatka
mamickam gratulujem

memory97
6. aug 2010

@groka drzim prsty, abz bolo vsetko v poriadku.

@vladka84 ja som sa bavila na temu baby satka/baby vak v nemocnici a neodporucali to prave kvoli polohe babatka.

kvietok121
6. aug 2010

@lucia20 ok dakujem za radu

memory97
6. aug 2010

@evitkamalicka a da sa jej nejako predist? Maly je z toho taky nervozny, ze mi potom nechce spat☹

tiffanka
6. aug 2010

@mamisqva 😀 😀 A ani deti nechcú vedieť?? 😀

vladka84
6. aug 2010

dobre ranko, dievcence... no tak krize uz nebolia, mozem ist nieco robit 😎
@groka drzte sa 😉
@memory97 dakujem za info, su to take protichodne nazory, lebo na internete prave pise, ze poloha v babysatke je pre babo uplne prirodzena (asi vtedy ked je skrutene do klbka?)...

kvietok121
6. aug 2010

@vladka84 neviem ja som tiez nad tym rozmyslala a nakoniec som sa rozhodla ze nie, radsej ho dam do perinky - pevne na chrbatik

alure
6. aug 2010

@kvietok121
tak tak odporúčam po prvej skúsenosti normálny klystír.
A tak ako píše @liba78 prehreje brušnú dutinu,dostane sa pomerne dalej ako yal a yal vyčistí len spodnú časť čreva,kdežto klystír by mal komplet prečistiť črevá.A prvé dva dni po pôrode budeš rada že nie si nafúknutá,lebo prvá "veľká toaleta" je dosť nepríjemná :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre