♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lulu4
6. aug 2010

@liba78 tebe zelam to iste... ale ja tiez chcem epi len som zvedava kedy si ju vybavim nechcelo sa mi po poradni este raz trepat do nemocky lebo v stredu po poradni u anesteziologa uz nikoho nebolo su tam len do 12tej takze v utorok mam CTG monitor o 10:20 v nemocke a potom sup vybavit epi hadam stiham 😀 aj pediatra budem este v pond. vybavovat lebo som tam bola vcera a vsetky styri co su tu blizko domu v poliklinike mali dovolenku akoze uzasne jedna uz od pond. robi tak snad nas zoberie...

vladka84
6. aug 2010

@lulu4 ja som bola este pred tyzdnom hrdinka, som si pobehovala po byte jedna radost, ale teraz ked som umyvala dlazku, tak som mala dost... no a od vcera mam dost aj ked umyvam riad 😀 zachvilku sa mi bude tazko uz len z postele vstavat 😀 😀 😀 este stastie, ze mam doma Timku a ta ma nenecha dlho lezat, lebo inak si viem zivo predstavit ako by to so mnou skoncilo... lezala by som ako zdochlinka a len ochkala 😀

@liba78 tak ja ti teda zelam, nech ti EPI zaberie predtym ako zacnu tie najsilnejsie bolesti...a este by som ti zelala aby to bola ta dievka 😀

lulu4
6. aug 2010

@vladka84 tak to si mala teda dost vela energie... lebo ja sice nemam este dieta ale snazim sa aby zo mna nebola taka zdochlinka ako pises... lebo ja teraz uz asi 2 tyzden nespavam skoro vobec v noci jednoducho sa mi neda.. citam knihy aj do tretej rana, beham po byte, medzitym zo 4x na wc... a potom nad ranom ked ide manzel do prace zaspim a spim do takej deviatej uplne prevrateny biorytmus... ale upratujem len ja aj varim takze musim aj ked nevladzem...

vladka84
6. aug 2010

vidite, pediatra som este nevybavila... ale mam ist s Timkou este na ockovanie tento mesiac, tak to len nahlasim, budeme aj s druhou chodit k tejto pani doktorke... dufam, ze sa tam dostanem pred porodom 🙂

liba78
6. aug 2010

@lulu4 ja som ju bola vybavovať a najskôr mi povedali že netreba nič len mať pri sebe keš. Potom som volala na anesteziologickú amb. tam mi sestrička povedala. Všetky predoperačné z interného na doporučenie obvodného a konzultácia na anesteziologickom. Potom som volala obvodnej, že čo potrebujem a ona nejakej doktorke na anesteziológii. Tá povedala že potrebuje výsledky vizuálne a krvné plyny a tie nemôže mať staršie ako pár hodín, lebo to sa rýchlo mení. Že nemám nikam chodiť, len povedať pri príjme že to chcem a oni sa už zariadia. Tak dúfam, že to bude tak. 😀 😀 😀 Každý povie niečo iné.... 😀

lulu4
6. aug 2010

@liba78 jaaaj tak tu co mi kočky spominali co boli na Kramaroch tak ze tam staci zajst do tej ambulancie k anesteziologovi, ze ti tam da vyplnit papiere ohladne diagnoz a tak a potom ze sa mozes spytat co ta zaujima ohladne toho a ze potom uz budu pozadovat len odber krvi od toho dokiho ku ktoremu chodis na poradnu a samozrejme ist si zaplatit poplatok do pokladne... tak by to malo byt na Kramaroch kde sa chystam rodit... tak hadam to stihnem a do utorka sa nic neudeje

liba78
6. aug 2010

tak aspoň máš len jednu verziu vybavovania 🙂 Neboj stihneš veď termín máš až na konci augusta 🙂

liba78
6. aug 2010

no babulky, idem spinkať. Dobrúúúú, kľudnú noc prajem a hlavne bez poslíčkov a falošných poplachov 😀 😀 😀

liba78
6. aug 2010

Babulky nedá sa mi zaspať, tak som pozerala na rôzne fóra a objavila som tému na zasmiatie: https://www.modrykonik.sk/forum/tema/zahadny-mu...
tam bolo okrem spúústy iných príspevkov aj toto:

Byla jsem v porodnici a chtěla jsem po manželovi koupit balení neperlivé vody, prsní vložky a toaletní papír. Dostala jsem balení minerálky, odličovací tampóny a papírové kuchyňské utěrky...

on je peclivy, presny matematik, ale je treba naprosto presne nazvat polozku, kterou chcete koupit, protoze jinak neprinese nic. Tak treba "Šlehačku neměli". "Neměli? A koukal ses tam vedle jogurtu?""Jo, koukal, ale nemeli. Meli tam 12% a 18% smetanu ke slehani, ale slehacku NE!" A nedelej ze mne blbce!

Mě pobavil, když mi "ukrad" ve sprše peelingový sprchový gel (byl línej si dojít pro svůj) a povídá: Prosím tě, jak to tady máš dlouho? Dyť je v tom nějakej písek nebo co, to je zkažený, ne?

Můj muz jen tak mimochodem povida : Ja jsem ani nevedel, ze mame pracku se susickou!Já na to : no to teda nemame.On: no to je divny, ja jsem vypral pradlo a kdyz jsem ho vyndal, tak bylo suchy! No ale stejne jsem ho povesil na balkon, aby doschlo.!!! Ano, pradlo bylo suche, protoze nepovolil vodu! Pracka tudiz neprala, on vyndal ty svy smradlavy a spinavy fusekle a jeste je povesil na balkon !

Som sa smiala, že ma až brucho bolí 😀 😀 😀

memory97
6. aug 2010

@majka35 gratulujem🙂

memory97
6. aug 2010

@liba78 s notbookom kludne mozes🙂 baby mali notebooky. Ale vies ako to je, za osobne veci si zodpovedna sama 😉

memory97
6. aug 2010

@liba78 co sa tyka plienok, nemusis sa obavat, ak budes male prebalovat castejsie, nemal by sa zadocek zaparit, ako tvrdili sestricky v nemocnici. 😉 😉 😉 nas drobcek ma zatial zadocek v poriadku, musim poklopat🙂 vyskusali sme sleep and play pampersky a potom aj tie ekonomicke balenia a bolo to v pohode. Pampers baby care si dost pochvaluju, este som ich neskusala, ale uz mam doma jedno balenie🙂

@tiffanka vidis to, maly necakal, ze by sme rodili naraz, sa asi radsej popnahlal🙂🙂xixii

@lulu4 tlak vie teda poriadne narobit sarapatu v tehotenstve spolu s opuchmi a to som s nim nemala nikdy problemy, az ked som bola tehotna, aj preto sme porodili skor, takze na tlak a opuchy pozor. Radsej k lekarovi ak sa ti nieco nezda.
V nemocnici sestricky vraveli, ze zvyseny tlak znamena bliziaci sa porod🙂

memory97
7. aug 2010

Dobre ranko, dufam, ze ste sa vsetky vyspinkali do ruzova🙂
Ja mam oci ako pomlcky, maly nad ranom nie a nie zaspat, sme ho s mm na striedacku uspavali 😀 😀 😀

liba78
7. aug 2010

@memory97 Ahoj tak teba tiež v noci trápi nespavosť.. Akurát mňa ešte s bruškom a ty musíš okolo maličkého 😉
Jediná moja výhoda je že z bruška sa neozýva beeeeeeeeeeeeeee 😀 😀 Čo sa týka ntb a pôrodnice, neviem či teda vezmem, lebo v tej trenčianskej sa vraj teraz dosť kradne. A keby sme nechytili nadštandart tak hrozí aj tmavá spolubývajúca. No neviem... Uvidím, keď tak mi ho mm prinesie potom. Alebo vydržííím 😝

memory97
7. aug 2010

@liba78 asi tak, ked maly place musim vstat, ci sa mi paci alebo nie🙂 To sa mi pri brusku nemohlo stat a i tak som sem-tam ponocovala🙂 Ale co uz nespravim pre moju zivotnu lasku🙂
To som pocula aj ja, ale nastastie som taku skusenost nemala, zeby mi niekto nieco zobral, ale nikdy nevies s kym si na izbe☹ Roomingy su dobre, tam ste 2-4, ale teraz aj viac, lebo sa spajala porodnica s gynekologiou, ale neviem, ci su este stale na jednom poschodi... Ja som mala stastie na velmi mile kocky, drzim prsty nech mas tiez dobre spolubyvajuce🙂

tiffanka
7. aug 2010

@liba78 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Vešmi sa smejem 😀 😀 Dobrá témička 😀

tiffanka
7. aug 2010

máme nejaké nové bábätká? 😎

tiffanka
7. aug 2010

@liba78 to som aj ja zvedavá, aké indivíduá budem mať na izbe... tu pomaly biele rodičky ani nie sú 😢

alure
7. aug 2010

@tiffanka
toto som prežívala keď sa mi narodil Oliver. Vtedy som rodila v Revúcej a bolo to hrozné :(
Odkedy bývame v Senci,tak sa s týmto problémom našťastie nestretávam,ale každá návšteva Rožňavy ma vykoľají pri prvej návšteve obchodu alebo len tak prechádzky mestom. Ty v RS to máš určite podobné,držím palce aby ťa to v pôrodnici obišlo.Kde budeš rodiť?

liba78
7. aug 2010

@memory97
@tiffanka dúfam, že sa tam nájdu spriaznené a normálne duše. Len, keď vidím, že "ony" sú tam ako doma a majú deti hlavne kôli sociálke a rodinným je mi na grc. Ale čo už, radšej sa nebudem vyjadrovať lebo vyzerám ako rasista a pritom mám dve dobré známe - "cigánky". Ale to sú úžasné baby. Jedna pracuje na pošte a bola maminkina kolegyňa, má krásne a slušné deti. Druhá je zdravotná sestrička a tiež super žena a kamoška. Obe majú bielych manželov a žiadny problém. Tak viem, že kto sa prispôsobiť chce tak je to v pohode. Ale škoda, že ich je málo 😉 a tí ostatní čakajú na to že im budú pečené holuby padať do huby. A tvária sa ako keby nám padali. ☹ ☹

@tiffanka o nových bábätkách neviem, ale katulkaaaa tu býva normálne už ráno. A tá téma o chlapoch je fakt zábavná. ešte mám jednu o deťoch aj tá je dobrá
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/perly-nasi...

liba78
7. aug 2010

@tiffanka ale vlastne ty si chúďatko na tom horšie, v TN ich až tak moc nemáme, v porovnaní s rimavskou. ☹ Len som mala jednu takú vedľa na izbe, keď sa narodil malý a nebolo to ok.

lulu4
7. aug 2010

@memory97 a tebe robili sekciu kvoli vysokemu tlaku a opuchoch ked sa ti maly narodil skor? prepac nechodievala som do tejto temy tak neviem... dakujem za odpoved

tiffanka
7. aug 2010

@alure @liba78 budem rodiť v RS... pred 10 rokmi to bolo ešte nebolo také, ale dnes, idem na utz a naše čierne tehotné spoluobčanky vonku fajčia.... ach..

tiffanka
7. aug 2010

@liba78 tie perličky nemajú chybu.... 😀 😀 😀 ja som si robila zápisky, ale bohvie kde to je 😢 Ale si pamätám, keď mala vlaďka asi 2 roky, si vytiahlaa soplík z nosa ( 😀 😀 ) pozerala si ho na prste a vraví: "aha mami, to blikáá" 😀 😀 😀 veľmi som sa smiala 😀
alebo keď som ju hladkala ona taká, jáj mami, to je také príjemné ako medík 😀 😀

tiffanka
7. aug 2010

kde ste ?? ☹ ☹ ☹

liba78
7. aug 2010

@tiffanka ja citam este aj tu temu o chlapoch. A telefonovala som s mm a deťmi. V Štúrove bola v noci búrka a tak ich nechce teraz pustiť do bazénov. Sa museli posťažovať 😀

liba78
7. aug 2010

@tiffanka to s tým spoplíkom bolo dobrééé 😀 😀

tiffanka
7. aug 2010

@liba78 To aj moje 😀 Keď im niečo nedovolím, idú za mm, a ten im to samorejme, dovolí... To potešíí 😖 😀

alure
7. aug 2010

maminy
musím aj ja utekať,dokončiť obed a trošku si pospať...
@liba78 tie hlášky o deťoch a chlapoch sú božské 🙂
@tiffanka našťastie v pôrodnici budeme len 4 dni a potom už zase človek na všetko zabudne...pekný dník prajem

liba78
7. aug 2010

@tiffanka no ja mám teraz výhodu, že si musia vystačiť s tatinkom 😀 😀 Aj tak zíram, že sa toto leto prekonáva a každú chvíľku ich niekam zoberie. Predtým bez mňa ani na krok. 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre