♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lulu4
8. aug 2010

@jankasramka fuuuha to s tym profakom a jeho mrtvym dietatom to je hrozne... to bude mat co cely zivot ten clovek robit, niest taku tarchu na pleciach... ako sa ma maly Matheo?

lulu4
8. aug 2010

@lucia20 myslim ze s tym priberanim je to ok zevraj v poslednom mesiaci uz zena nemusi priberat uz sa len babo zaobluje a nabera posledne gramy...aj ja si niekedy doprajem taku vydatnu veceru ako si pisala 😀 😝
napr. dnes sme si s manzelom dali o osmej vecer leco 😀

lucia20
8. aug 2010

@vladka84 a my 37.tt 😀 trosku to leti ze??? este len teraz som ocikavala testy. :D

akoze citim sa lepsie. tak menej pritele, ale aj tak... viem, ze aj pri lucke som trosku schudla, ale pri tejto mi uz z paranoje harasi...

lucia20
8. aug 2010

@lulu4 si ma trosku ukludnila. viem, ze uz sa nemusi az tak moc priberat, viem, ze pri lucke som chudla ale fakt pri tejto uz mi to normalne nemysli.... vsade vidim bubakov. :D

ja teraz moc nejem. teda dost selektujem jedla na tie co pali zaha a co nie... ale zajtra mam v plane pizzu. :D to som nemala hadam polroka.

vladka84
8. aug 2010

no baby, ja sa lucim, nie zeby som odkvecla, ale nemam po ruke nabijacku a nechce sa mi vstat z postele a baterka ukazuje nemilosrdnych 5 minut... tak zajtra, dobruuuu! som zvedava, kto bude chybat pri nastupe 😉 😀

lulu4
8. aug 2010

@lucia20 no palenie zahy to je dobre svinstvo, ja sa tesim z toho ze som to mala za cele tehu tak mozno tri krat ale tak brutalne a potom uz bolo dobre... lebo je to ozaj neprijemne... tak verim ze selektujes jedla... ja nastastie jem vsetko mozne praveze by som povedala ze za posledne dva tyzdne som zacala jest aj viacej sladkeho takze mne sa to na vahe urcite odrazi normalne sa teraz od stredy bojim postavit na vahu ze o kolko to islo hore... lebo ja som za cele tehu pomaly ani sladke nezjedla a teraz som aj kolac piekla, aj puding si varila... dnes nam svokra dala super strudlu...hihi sa mi nejak obratili chute...
ale poznam to clovek uz caka vsade nieco zle tak podvedome, snazi sa davat si pozror ale aj tak...
juuj a s tou pizzou si mi take chute narobila sme boli dnes na nakupe a ja muzovi ze nekupime kvasnice, sunku, kukuricu a tak suroviny na pizzu tak by som si dala taku domacu a on ze inokedy ze sa mu ju nechce robit lebo tu vyslovene u nas robi on - moj kuchar obcasny 😀
inak si do fotoblogu pisala ze uz len 4 dni ides na tu sekciu teda? a to tvoja malicka mala nieco s tym srdieckom ci si ta tu s niekym mylim, ak ano prepac? a bolo vsetko pri vysetreni v poriadku?

lucia20
8. aug 2010

@vladka84 :D:D:D to je pekne.... ja som tiez niekedy taka leniva. tak dobru nocku... 😀

memory97
8. aug 2010

@lucia20 Lucka sa nerozculuj, lebo to skodi babatku. Chlapi su uz taki, co uz s nimi.... aspon ze sa prisiel ospravedlnit.

lulu4
8. aug 2010

@vladka84 heh s tou nabijackou to poznam, ja vacsinou sedim za notebookom v obyvacke a nabijacku zapinam do predlzovacky co je pri gauci na zemi a nevladzem sa zohnut, vzdy len hodim kabel manzelovi ze zapojis mi ju? 😀 😀 uz si pripadam strasne nemotorna s tym bruchom a hlavne mam maleho natlaceneho stale dost vysoko akoby pod rebrami a vtedy sa ozaj neda zohynat moc 😒 tak dobruuuu

lulu4
8. aug 2010

@vladka84 aj ty si myslis ze si pribrala min. 5 kg? ja sa bojim ze aj 2 urcite lebo som sa od poradne od stredy neodvazila ani na vahu postavit ale zajtra to spravim... sakra lebo mi za posledne dva tyzdne chuti sladke co som za cele tehu nemusela... kolacik som piekla, puding cez tyzden robila... kazdy den musim mat jogurt a dnes svokra nabalila skvelu tvarohovu strudlu a nedaj si 😀

lucia20
8. aug 2010

@lulu4 :D nie styri dni su do poradne, tam nam daju termin sekcie a zaroven aj styri dni do naroku na MD. tak som zvedava, ci to stihneme. :D

malinka ma srdiecko ok, ona ma teratom- nador a ten moze byt uz teraz ku koncu velmi pretkany cievami a tei mozu velmi zatazovat srdiecko az moze zlyhat, tak preto to teraz tak sleduju a chcu ju aj vyberat skor, lebo detsky chirurg povedal,ze sa to moze vazne zvrtnut aj posledne dva tyzdne, ze za ten cas sa stane velmi vela.

ja mam chute velmi pomiesane. ale pravda je ze na stiplave nemam ani odvahu siahnut, aj keby som si dala. ja tiez milujem domacu pizzu ale na tu zajtrajsiu sa tesim, asi viacej z nostalgie. :D

len pekne papaj co mozes.... my vo velkom ficime teraz na horalkach. :D

lucia20
8. aug 2010

@memory97 :D:D:D no sak hej, ale to co dnes vyvadzal, tak to sme doma uz davno nemali. a vsetko kvoli jeho tvrdej palici. on sice tvrdi ze kvoli mojej, ale no neviem :D

lulu4
8. aug 2010

@lucia20 no treba verit ze s malickou bude vsetko v poriadku a nech ju ozaj radsej vyberu skor sekciou akoby mali cakat a nieco zanedbat...
jasne ty este cakas na MD... no mne uz fici od 18.7. a tento mesiac by som mala mat prvu davku pripisanu na ucte ale ci mi nieco pride som zvedava lebo zatial ziadne vyrozumenie neposlali kolko budem dostavat nic... ved nas stat...

co sa jedenia tyka tak veru teraz si este mozeme dopriat aj jahody aj vsetko mozne lebo potom pri kojeni to uz nie je take jednoduche uz sa musime krotit pri niektorych potravinach... a s tymi horalkami si ma pobavila lebo som si spomenula na svoju kamosku ta ficala posledny mesiac na horalkach a cokoladovych jogurtoch ale ta aj pribrala dost za cele tehu 25kg.. 😒

lucia20
8. aug 2010

@lulu4 no ja mam MD vypisanu uz od 11.7. ale 270 dni budem mat az vo stvrtok.

ja som pri lucke pribrala 25kg a to som bola len na ovoci a zelenine. :D no fakt u nas jeteraz taka spotreba ze az. :D

ja som povedala, ze budem trvat na sekcii nech sa deje co sa deje... aby nahodou...

lulu4
8. aug 2010

@lucia20 veru veru to by som na tvojom mieste tiez trvala na sekcii ani sa ti necudujem... tak budem drzat palce ved nam sem urcite napises na kedy ti ju naplanuju...
aha jasne uz s tou MD u teba chapem... 😀 mne pokial zapne ale vies uz je vela hodin 😀
akurat rozmyslam ze si pojdem lahnut snad bude maly kludny lebo on vzdy zaspi vecer skor ako ja ale vcera co robil mal hotovu diskoteku v brusku to som este takto neskoro vecer nezazila... a kazdy den ma teraz stikutku v tomto 9 mesiaci co nikdy nemaval moj zlatusik... ale sa striedame bud ma on stikutku alebo ja 😀 😀 manzel sa na nas len smeje 😀

memory97
8. aug 2010

@jankasramka reflux mal i pri piti tvojho mliecka? Ak ti pije hltavo, skus to prerusit, ked pije a ne chat ho odgrgnut na viackrat.
@liba78 to teda mame. Niekedy je v pohode, inokedy ako maly certik, ale to bude asi tym, ze este neviem rozlisit plac, ked je pocikany, ked chce papat, ale hadam uz o tyzden budem mudrejsia🙂 V nemocnici som sa vytesovala, ze ake zlatucke dietatko mame a doma nad ranom robi strasny cirkus. A keby plakal, ale nase dieta vrieska 😀 😀 😀 Susedia s nami isto dospavaju cez den🙂

lucia20
8. aug 2010

@lulu4 to nic, mne nezapina ani cez den. :D

jasne ze budem trvat, lebo chirurg povedal, ze sice sa to da porodit, ale ze sa moze zaseknut a potom ze sa sice da vytiahnut nasilu, ale zase to moze prasknut... no pri tejto predstave by som ani nebola schopna tlaci. brrrrrrrrr 😖

lucia20
8. aug 2010

@memory97 aspon ti riadne hlasi ze je na svete :D aby si nanho nezabudla. :D:D:D

liba78
8. aug 2010

@lucia20 tak minúť 4000 na žrádlo pre zvieratá, to je dosť. Ale obmedzovať vlastné vnúčatká kvôli tým zverom je na blití. Vôbec sa teraz nečudujem postoju tvojho mm. To by dorazilo aj koňa. čo sa týka horaliek, rozumiem ti, ale ja fičím na kávenkách kapučínových. Teraz mi švagriná večer zas priniesla. 😀 😀 Inak tiež mi váha stojí už druhý týždeň. Nemyslím, že by to bolo zlé znamenie.

elinka27
8. aug 2010

ahojte dlho som sa neohlasila sme boli prec.Teraz v piatok som bola na poradni a som uz otvorena na 2cm, mala sa konecne otocila dole hlavou a vazi 2850g.Tak sa mozem tesim,ze tentokrat budem rodit prirodzene a nie cisarskym ako prvy krat a dokonca nie predcasne ale nacas, snad prenasat nebudem 😀 tak sa tesim ze vsetko to nakoniec dobre dopadlo a dufam,ze to zvladneme

lulu4
8. aug 2010

@lucia20 to hej to ked ti nieco taketo doki povie tak to by som normalny porod nechcela ani za svet to jedine sekciu... dobre to bude neboooj...budes mat krasnu malu slecnu uz onedlho pri sebe... ved ma aj predbehnes tou sekciou 😀
ja som uz taka viacej napata uz cakam kedy to pride... ale som povedala ze tak po 20tom by to bolo idealne ze nech si este pobudne v brusku... tak uvidime ci ma vypocuje.. nemam este stale epi vybavenu chcem ist tento tyzden lebo sa musim aj tak dva krat prehnat do nemocky.. v utorok mam CTG monitor a v stredu 2. poradnu... tak som zvedava ako dopadneme...

lulu4
8. aug 2010

@elinka27 ahoj vidim ze mas skoro rovnaky termin porodu ako ja... som zvedava kedy to na mna pride 😀 ja mam maleho otoceneho uz asi 3 mesiac dole hlavickou alebo min. 2 mesiac neviem presne sa cudujem ze sa mu tam chce tolko trcat dole hlavickou ale som rada ze mozem mat prirodzeny porod aj ked sa obavam toho co ma caka ale to asi kazda rodicka, nie som sama 😀 nas maly pred dvomi tyzdnami vazil zevraj 2679g tak som zvedava teraz hadam mi po 2 tyzdnoch od posledneho sona spravia dalsie nech viem ci vyrastol a ci je oki... drzim palce nech vsetko dobre dopadne

liba78
8. aug 2010

@memory97 a nemáva bolenia bruška ? Chlapci to zvyknú mať a vtedy strašne vreštia a nechcú nič ani papať. Maťko to mával a my sme vtedy cvičili nohami a masírovali bruško, ale hlavne pomohla rektálna rúrka. No nebolo to nič príjemné.

lucia20
8. aug 2010

@liba78 super, to si ma potesila. :D
len mam strach ze horalky po tehu uz nebudem chciet ani vidiet. :D

ozaj baby aj vy mate pocit, ze ked vypijete pohar vody, tak tecie rovno do mechura??? :D:D:D

memory97
8. aug 2010

@lucia20 tak to mas podobne ako ja🙂 A teraz je to este lepsie, ked je maly zly, tak je po mamine🙂 to mas pravdu, ani budik nepotrebujem, lebo ten vreskot ma hned preberie 😀 😀 😀 aj tak je to moje zlaticko 😉

liba78
8. aug 2010

@elinka27 neboj, zvládnete to. Som rada, že sa malinká umúdrila a otočila sa. A váhu už má tiež peknú 🙂

liba78
8. aug 2010

@lucia20 ja mám pocit, že už aj sliny mi tečú rovno do mechúra. 😝

lucia20
8. aug 2010

@elinka27 tak to je super, ze si uz na 2cm, ja som vzdy taaaaaaaaak velmi dufala, ze mi povedia, ze sa otvaram a stale nic...

@lulu4 no asi ta nepredbehneme. :D ale ja by som brala tak medzi 16-22.8. tak uvidime.

lucia20
8. aug 2010

@memory97 no jasne ze je... my sme si vraveli, ze sa velmi tesime aj na to ako nas doma bude v noci budit. ja si asi aj to nocne vstavanie budem naplno uzivat. :D

@liba78 😀 😀 😀 tak to som rada, ze som neni jedina. :D

memory97
8. aug 2010

@liba78 brusko ho asi neboli, ma vetriky a aj kaka kazde 3 hodinky, aj brusko masirujeme a papat mu velmi chuti🙂 sme ho dnes vazili, zajtra uz bude mat na poradni cez 2500g🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre